click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Як створити сайт з нуля - доступні способи

23181
8 коментарів

Наявність власного сайту – це не просто забаганка, це потреба в сучасних реаліях бізнесу. Ваші товари або послуги не відомі багатьом потенційним покупцям, адже ви можете значно збільшити продаж. Створіть власний сайт, щоб залучати нових клієнтів та масштабувати бізнес.

У цій статті ми розкриємо тему, як створити сайт за допомогою конструкторів, купити готовий ресурс або замовити розробку веб-сайту в професійній компанії.

Як створити сайт?

Головне – це не сам факт наявності сайту, а його продуманість та ефективність. Тому все починається з ідеї, а закінчується – чітким планом просування та залученням перших клієнтів. Але про все по порядку.

створіть ідею сайту

Створіть ідею вашого сайту

Будь-який сайт має починатися з ідеї. Важливо зрозуміти, які завдання виконуватиме ваш інтернет ресурс. Це може бути інтернет-магазин, інформаційний сайт у вигляді блоку, корпоративний сайт, що представляє компанію. Коли вдасться визначити основні цілі, стане зрозумілим вектор розвитку.

Перш ніж створити свій сайт, необхідно уявити його. Що він має відображати? Яке основне посилання? На жаль, багато користувачів не знають, як має виглядати сайт. Типові рішення просто не працюють, їх використовують сотні інших компаній і всі сайти схожі один на одного. Якщо ви не можете самостійно розробити концепцію сайту , зверніться до професійних дизайнерів і маркетологів. Вони запропонують кілька варіантів рішення.

Пропонуємо ознайомитись з деякими рекомендаціями, які допоможуть продумати ідею майбутнього сайту:

 • Сформуйте основну мету. Навіщо взагалі потрібний сайт? Продавати товари чи послуги, навчати відвідувачів, розважати? Докладно продумайте, яку користь принесе ваш ресурс.
 • Поставте себе місце своїх відвідувачів. Щоб ви хотіли бачити, як ви уявляєте перше знайомство з сайтом, його інтерфейсом та можливостями. Іншими словами, вивчіть цільову аудиторію. Потрібно зрозуміти, хто належить до ЦА та що шукають відвідувачі.
 • Подивіться, як реалізували свої ідеї конкуренти. Навіть Леонардо Да Вінчі надихався чиїмись роботами.
 • Продумайте унікальну пропозицію для своїх відвідувачів, щоб виділитися серед конкурентів та отримати лояльність клієнтів.

Після формування ідеї можна розпочинати створення свого сайту в інтернеті. Наступний етап – реєстраційний.

реєструємо доменне ім'я

Реєструємо доменне ім'я

Ім'я домену – це адреса сайту в інтернеті. На його запит люди будуть знаходити ваш ресурс. Доменне ім'я поділяється на рівні, починаючи з кінця, і відокремлюється точкою. Перша частина – це зона. Вона буває територіальною (.ua, .ru, .kz) та іншою (.com, .net, .org та інші). Другий рівень домену – назва самого сайту. Існує і третій рівень домену, як правило, надається сайтам на безкоштовних платформах. Але в такому випадку варто знати, що його ранжування гірше, і сайт не належить вам, а відноситься до ресурсу, де він розміщений.

Перш ніж створити сайти, необхідно продумати, як називатиметься ваш домен. Ім'я має бути асоціативним, простим і незабутнім. SEO фахівці рекомендують вносити доменне ім'я ключове слово, пов'язане з сайтом. Але не завжди це можливо, але краще, якщо користувачі розуміють за назвою, що вони побачать. Наприклад, сайт з доменним ім'ям remontchasov.com працюватиме краще, ніж такий самий ресурс з ім'ям rchas.site.

Ознайомтеся з кількома рекомендаціями щодо вибору домену:

 • Ім'я має бути простим, незабутнім і унікальним. Перевірити, чи домен вільний, можна на багатьох платформах, що надають послугу оренди доменного імені. Найбільш популярні: hostiq.ua, reg.ru, imena.ua, ukraine.com.ua, 101domain.ua, nic.ua.
 • Варто використати домен другого рівня, щоб сайт належав лише вам. Сюди ж належать доменні зони com.ua, net.ua, in.ua та інші.
 • Намагайтеся уникати цифр у назві, якщо в цьому немає потреби. Так само, як і інших символів, крім латинських букв.
 • Можна купити новий домен або вибрати домен із історією. Другий варіант дозволить швидше розкрутити сайт, але потрібно ретельно перевірити історію домену та дізнатися, чи не було з ним проблем. Наприклад, якщо домен потрапив під фільтри пошукових систем, новий сайт з цим же доменом також буде під фільтрами.
 • Анкету власника доменного імені під час реєстрації слід заповнювати правдиво, залишаючи свої дані. У разі будь-яких розглядів ви зможете довести, що ви є власником цього імені.

Реєстрація домену не займає багато часу, тому з нею можна впоратися самостійно. Якщо ви хочете створити веб ресурс своїми руками, почніть із цього завдання. Якщо ви наймаєте фахівців, вони також допоможуть зареєструвати і доменне ім'я. Після реєстрації домену слід підібрати хостинг.

вибір хостингу для сайту

Вибір хостингу для сайту

Хостинг – це послуга, яка передбачає надання місця на серверах для зберігання даних сайту. Простими словами, це сховище, в якому знаходиться ваш сайт. Хостинг можна створити зі свого власного комп'ютера, але йому доведеться працювати постійно. Якщо ж його буде вимкнено, сайт буде недоступний.

Існує велика кількість компаній, що надають послуги хостингу. Проте чи всі вони підходять під конкретні потреби клієнта. Вибір хостингу – відповідальний крок. Ознайомтеся з рекомендаціями, які допоможуть підібрати хостинг для вашого сайту:

 • Вибирайте платний хостинг. Є компанії, що надають послуги безкоштовного хостингу, але жодних гарантій збереження даних ніхто не дасть, рівним рахунком, як і гарантію безперебійної роботи ресурсу.
 • Зверніть увагу на технічну частину сайту. Якщо він "важкий", планується багато контенту, не варто вибирати найдешевший варіант. Важливо, щоб сайт відкривався швидко, без помилок, тому слід вибирати якісний хостинг.
 • Технічна підтримка – важлива. Часто виникають питання, які потрібно швидко вирішити. Якщо технічна підтримка компанії, що надає послуги хостингу, працює погано, ваш сайт втрачатиме клієнтів та відвідувачів.
 • Унікальна пропозиція. Хостинг-провайдерів величезна кількість, зверніть увагу, чим одна компанія відрізняється від інших. Вони можуть надавати додаткові послуги чи вигідні пропозиції.
 • Панель керування хостингом. Коли ви купуєте цю послугу, вам надається доступ до особистого кабінету. Наскільки зрозумілим є інтерфейс? Чи можна самостійно розібратися з його керуванням? Деякі хостинг-провайдери так «вантажать» панель, що досвідчений фахівець розбиратиметься довгий час.
 • Можливість масштабування. Сайт буде розвиватися, і з часом буде потрібно більше простору та можливостей. Чи надає компанія цю послугу? Чи можна масштабувати місце для подальшої роботи?
 • Вивчіть слабкі сторони. Якщо вони не заважатимуть роботі сайту, це не нагода відмовлятися від послуг. Але все ж таки ви повинні знати, які неприємності можуть виникнути. Спирайтеся на думку користувачів, поговоріть зі службою підтримки, проконсультуйтеся зі спеціалістами.

Після опрацювання ідеї, вибору доменного імені та хостингу, необхідно створити свій веб-сайт. Одного імені недостатньо, потрібно створити сам ресурс. Існує кілька способів створення сайту. Є як платні, і безкоштовні методи.

професійні студії

Простий та ефективний спосіб створення сайту – професійні студії

Найнадійнішим способом отримати якісний сайт – найняти фахівців, які допоможуть зробити ресурс таким, яким ви його уявляєте. Цей спосіб не вимагає знань програмування, дизайну та інших навичок. Достатньо найняти команду фахівців, які зроблять стильний сайт. Переваги замовлення сайту у веб-студії:

 • Професіоналізм. Щоб створити веб сайт безкоштовно, необхідно отримати ряд навичок. Це займає час, гроші та нерви. Якщо ви продаєте автомобілі, вам не потрібно знати кілька мов програмування. Ви – спеціаліст своєї справи, а web-студія – своєї.
 • Висока швидкість роботи. Навіть складні проекти реалізовуються досить швидко завдяки роботі команди. У веб-студіях працюють дизайнери, маркетологи, програмісти та інші фахівці.
 • Гарантія якості. По-перше, ви можете переглянути попередні роботи, щоб переконатися у професіоналізмі компанії-розробника. По-друге, компанія укладає договір, який запобігає суперечкам і проблемам. Зберігається впевненість у отриманні якісного сайту, що відповідає вашим очікуванням та вимогам.
 • Визначення концепції та аудиторії. Слід пам'ятати, що веб-сайт створюється не для вас, а для ваших клієнтів. Наприклад, фрілансер часто забувають про це, їх завдання - задовольнити потреби замовника. Завдання хороших розробників – задовольнити потреби клієнтів замовника.
 • Унікальність. Дизайн може бути простим або складним, але одну умову він повинен дотримуватись у будь-якому випадку – унікальність. Саме вона виділяє серед багатьох конкурентів. Крім того, розробка фірмового стилю запам'ятовується і робить бренд пізнаваним, що знижує витрати на рекламу. А якщо фірмовий стиль вже є, компанія-розробник враховує його під час розробки дизайну.
 • Зниження технічних проблем. Звісно, навіть у Фейсбуку чи сайту Приватбанку бувають збої. Але їхня ймовірність значно знижується, якщо сайт створювався професійною командою.
 • Технічна підтримка. У разі виявлення проблем фахівці допоможуть вирішити технічні складності швидко.

Це далеко не повний перелік переваг замовлення веб-сайту у веб студій. Бажання створити свій сайт самостійно похвально, але якщо хочете хороший результат, найкращий спосіб – професійна команда розробників.

як вибрати веб-студію

Як вибрати веб-студію для створення сайту

Існує чимало хороших компаній, що займаються розробкою інтернет ресурсів. Підібрати самостійно web-студію, яка зробить хороший сайт не складно, особливо якщо знати, на що звертати увагу при виборі. Дані рекомендації допоможуть вибрати компанію, яка знає, як створити сайт та успішно запустити його:

 • Перегляньте сайт web-студії. По ньому можна зрозуміти рівень професіоналізму. Адже компанія, що пропонує послуги створення сайту, повинна сама мати хороший ресурс. Чи є фірмовий стиль? Чи достатньо інформації про компанію, чи наповнюється розділ новин чи блог? У хорошій web-студії має бути хороший власний сайт.
 • Наявність договору. Хороша компанія повинна працювати тільки за договором і чітко дотримуватись його пунктів. Це взаємна гарантія.
 • Створення технічного завдання. Деякі фрілансери «на словах» визначають завдання. Професійні компанії мають пропонувати складання технічного завдання та працювати чітко по ньому. Часто ТЗ входить у договір.
 • Наявність гарного портфоліо. Якщо ви хочете замовити сайт, перегляньте портфоліо компанії-розробника, у якої бажаєте замовити послуги. Не обов'язково у ньому мають бути роботи у вашій тематиці. Подивіться в цілому, чи пасують вам дизайнерські рішення, технічне виконання та швидкість роботи.
 • Відгуки. Репутація компанії будується, зокрема, і з відгуків. Вивчіть їх, перш ніж замовляти послугу.
 • Штат співробітників та наявність офісу. Створювати сайт можна та віддалено, без офісу. Але хороша компанія має проводити зустрічі зі своїми клієнтами, обговорювати завдання та вирішувати їх. Для цього потрібний офіс. Крім того, ви зможете познайомитися зі співробітниками, та переконатися, що сайт робить не один студент на коліні після навчання, а команда професіоналів.

Завдяки цим критеріям ви зможете вибрати хорошу web-студію, яка зробить професійний сайт. Такий підхід дозволить скоротити час, нерви та сили. Звичайно, даний спосіб створення web сайту один з дорогих, але вам не доведеться брати на себе складні рішення з організації роботи.

виготовлення сайтів за допомогою онлайн-конструкторів

Виготовлення сайтів за допомогою онлайн-конструкторів

Якщо ви хочете створити сайт своїми руками, але не знаєте мов програмування та обмежені у часі, можна скористатися онлайн-конструкторами. Це спеціальні послуги, що працюють за принципом Drag and Drop. Іншими словами, це набір інструментів, що дозволяє створити сайти самостійно з нуля. Як правило, він відразу включає домен, хостинг, набір дизайнерських елементів, панель управління, шаблони та інше.

Існує багато конструкторів, за допомогою яких можна розробити сайт самому. Кожен має свої особливості та унікальність, так само, як і недоліки. Ми вибрали найпоширеніші конструктори сайтів і пропонуємо вам ознайомитися з ними:

конструктор сайтів wix

Конструктор сайтів Wix

Дуже популярний конструктор, що дозволяє створити сайт безкоштовно. На ньому можна зробити односторінник, інтернет-магазин, корпоративний сайт, сайт-візитку та інші ресурси. По всьому світу налічується понад 96 мільйонів користувачів. Переваги такі: якісні шаблони, великий набір функцій, маса корисних програм, хороша аналітика та облік статистики, зручний редактор. З мінусів можна назвати наступні: неможливість завантажити товари пачкою, тільки по одному, шаблон не можна змінити в ході редагування, доведеться все переробляти. Wix чудово підходить для блогів, бізнес-сайтів, але не дуже зручний для лендінгів та інтернет-магазинів.

платформа ucoz

Платформа Ucoz

Дуже старий та перевірений конструктор, що складається з модулів. Налаштувань досить багато, модулі комбінуються та редагуються. За наявності навичок програмування можна зробити дуже добрий сайт. Але панель адміністратора заплутана і складна, тому людині, яка не розуміється на конструкторах, буде нелегко. Багато преміум-шаблонів, а завдяки функціоналу, можна зробити навіть складні корпоративні сайти. Ucoz призначений для бізнес-сайтів. Він має потужний модуль для комерції, безліч способів оплати, хорошу підтримку. Але для магазинів із невеликою кількістю товарів він надто складний. Однак, Ucoz може сміливо вважатися професійною платформою для бізнесу.

платформа tilda

Платформа Tilda

Платформа, що набирає популярності останнім часом. Спочатку конструктор створювався для лендінгів та невеликих інтернет-магазинів. Також він чудово підходить для журналістів, фотографів та письменників – людей, яким потрібно робити презентації, портфоліо та ділитися контентом. Він погано поєднується з інтернет-магазинами, хоч їх чимало на Tilda. Є набір готових шаблонів, але більшість із них – односторінкові сайти. Сайти на Tilda краще просувати за допомогою реклами та соціальних мереж. Це рішення для сайтів-візиток та односторінок.

конструктор setup

Конструктор Setup

Це конструктор, орієнтованих на користувачів, які зовсім не розуміються на створенні сайтів. Функціонал простий і зрозумілий, але, своєю чергою, дуже скромний. Є можливість створення безкоштовних сайтів, але їхній функціонал – ще менше. Навіть немає 3-денної пробної версії для ознайомлення із продуктом. Багато шаблонів, розбитих на категорії. На жаль, більшість із них – застарілі. Сайти Setup підходять для блогів.

створення сайту на платформі prom.ua

Створення сайту на платформі Prom.ua

Ця платформа відома багатьом, вона чудово підходить для інтернет-магазинів. Вся справа в тому, що вона розташована на маркетплейсі – торговому майданчику, тому товари автоматично рекламуються на ній. З мінусів одразу варто відзначити вартість. Ціна на цьому конструкторі не менша, ніж професійний сайт на студії. Звісно, продажі вести легко, аудиторія досить широка. Але ви не зможете коригувати відгуки (а погані відгуки від конкурентів ніхто не скасовував), технічна підтримка бажає кращого, а реклама коштує дуже дорого. Проте, якщо у вас невелика група товарів, то Prom.ua стане непоганим рішенням для швидкого продажу.

Незважаючи на популярність конструкторів, серйозні компанії відмовляються від розробки сайтів у подібних сервісах, тому що їх не влаштовує функціонал чи можливості. Крім того, іноді вартість на довгій дистанції виходить на порядок вищою, ніж ведення власного сайту. Адже конструктори вимагають щомісячної передплати.

переваги та недоліки конструкторів сайтів

Переваги конструкторів сайтів

Безумовно, конструктори для створення власного сайту зручні та практичні. Вони мають такі переваги:

 • Простота у використанні для новачків. Не потрібно знати мови програмування, щоб зробити лендинг, інтернет-магазин, або сайт-візитку на конструкторі. Зрозумілий інтерфейс та зручний візуальний редактор роблять конструктор доступним для кожного.
 • Великий вибір шаблонів. Бажаєте створити веб-сайт безкоштовно за пару днів? Вибирайте готовий шаблон і відразу приступайте до заповнення. Конструктори пропонують досить великий вибір шаблонів для конкретних ніш.
 • Можливість кодингу. Багато редакторів дозволяють змінювати код або додавати свій, але часто цього не потрібно. Проте сама можливість дає переваги. Наприклад, можна створити унікальний дизайн блоку.
 • Висока швидкість розробки веб-сайту. У тій же веб-студії вам робитимуть інтернет-магазин протягом кількох тижнів, тоді як на конструкторі його можна створити за пару днів. Звичайно, результати будуть різними, але все ж таки швидкість розробки сайту на конструкторі висока.
 • Незалежність від розробників. Ви самі знатимете, як влаштований сайт, де що знаходиться, а у разі виникнення проблем достатньо звернутися до служби підтримки. Звичайно, це за умови, що ви створюєте сайт.
 • Регулярні поновлення. Вони дозволяють удосконалити сайт, дотримуватися тенденцій та уникати технічних помилок та вразливостей. Це відбувається тому, що висока конкуренція серед конструкторів зобов'язує їх випускати нові цікаві оновлення регулярно.

Тому конструктори сайтів користуються популярністю. Але крім переваг, онлайн-конструктори мають недоліки.

Мінуси та недоліки конструкторів сайтів

Незважаючи на зручність використання, конструктори мають такі недоліки:

 • Сайти схожі один на одного. Навіть якщо не використовуються шаблони, більшість сайтів робляться за типовими макетами. Тому зовні вони практично не відрізняються.
 • Досить високі ціни. Якщо ви бажаєте створити свій сайт безкоштовно, конструктори надають таку можливість. Але безкоштовні пакети надто обмежені, мають неповний функціонал або просто лімітовані за часом. А повнофункціональний сайт коштує чимало.
 • Труднощі перенесення на інший хостинг. Якщо ви захочете перейти на інший хостинг (не від конструктора) виникнуть певні складнощі. По-перше, це доведеться робити вручну, будуть потрібні навички або доведеться наймати спеціаліста. По-друге, багато конструкторів намагаються максимально боротися з цим, щоб їх клієнти не йшли.
 • Стороння реклама. Сервіс має право показувати сторонню рекламу, особливо якщо ви використовуєте безкоштовні шаблони.
 • Неякісне просування. Сайти на конструкторах не так добре ранжуються як повноцінні ресурси. Тому доведеться вкладати більше грошей у рекламу та контент, щоб отримати відвідувачів.

Тому серйозні підприємці відмовляються від використання конструкторів для створення веб-сайтів. Краще звернутися один раз до професійної студії та отримати готовий результат, ніж потім неодноразово все переробляти. Однак, на конструкторах можна створити пробні сайти, перевірити нішу, зробити тест бізнесу. Тому все ж таки повністю відмовлятися від них не варто. Не знаєте який сервіс вибрати для створення свого сайту в інтернеті? Вибирайте із найпопулярніших.

найпопулярніші конструктори для створення сайтів

Купівля готових сайтів на біржах

Можна піти найпростішим шляхом і купити сайт під ключ на біржі. Існує маса фрілансерів, які знають, як зробити сайт із нуля, і із задоволенням це реалізують за ваші гроші. Вартість інтернет ресурсу буде невеликою, при цьому може потрапити чудовий виконавець, який зробить роботу не гіршою, ніж професійний дизайнер. Можна домовитися про ведення сайту за нижчу вартість, ніж студії. Також фрілансер може встановити необхідні плагіни та сторонні сервіси безкоштовно, аби ви вибрали його як виконавець.

Але є недоліки: ніхто не гарантує якості роботи. Фрілансер може бути професіоналом і зробити якісний продукт. Однак може потрапити недобросовісний виконавець, який продає чужі шаблони, видаючи за свої роботи.

Набагато небезпечніше, якщо ви заплатите гроші, він здасть сайт, який не відповідає вашим потребам, і просто зникне. Звичайно, біржі намагаються страхувати своїх клієнтів та уникають подібних ситуацій, але до них потрібно бути готовим. Ще один мінус купівлі сайтів на біржі – відсутність технічної підтримки. Якщо ви не знаєтеся на веденні сайту, вам просто продадуть його, а далі – робіть, що хочете.

У будь-якому випадку, покупка сайту на біржі – певний ризик. Але при успішній угоді - ви залишитеся у великому плюсі.

розробка сайту самостійно з нуля

Розробка сайту самостійно з нуля

Створити web-сайт самому без навичок неможливо. Причому справа не лише у програмуванні. Навіть якщо ви візьмете шаблон, це не говорить про те, що сайт буде ефективним. Мінімальні вимоги для того, щоб створити веб-сайт:

 • знання HTML та CSS для редагування готових шаблонів, пошуку та виправлення технічних помилок та заміни модулів;
 • навички дизайну. Зовнішній вигляд сайту – один із ключових параметрів, що впливають на відвідуваність та продаж. тому необхідно зробити сайт привабливим та зручним;
 • навички налаштування аналітики;
 • знання у сфері налаштування контекстної реклами для подальшого просування;
 • навички копірайтингу для створення контенту.

Це найменший набір навичок та вмінь, необхідних для створення сайту з нуля. Якщо ви хочете зробити ресурс, який залучатиме відвідувачів, робитиме продажі і приноситиме дохід, потрібно довіритися професіоналам. Якщо ви вмієте вести бізнес, то вам не обов'язково самому робити сайт. Ви напевно знаєте принципи делегування. Нехай кожен займається своєю роботою.

додаткові витрати під час створення сайту

Додаткові витрати під час створення сайту

Створення сайту не обмежується його технічною розробкою та наповненням. Коли сайт готовий технічно, створено контент, далі слід заявити про нього. І тому існує просування. Однак він потребує певних витрат. Крім того, ще на момент створення сайту можуть бути непередбачені витрати, про які варто подбати заздалегідь:

 • Послуги фотографа. Якщо ви продаєте товари, подбайте про якісні фотографії. За статистикою 69% покупців після ухвалення рішення про покупку звертають увагу на зображення товару. Якщо воно таке саме, як у ваших конкурентів, або неякісне, клієнт може піти. Унікальні зображення на сайті дають результат.
 • Інтеграція. Підключення сторонніх сервісів, таких як CRM, корпоративна пошта, послуги автоматичного електронної пошти розсилки та інші вимагають додаткових витрат, які часто забувають враховувати.
 • Внесення виправлень. Якщо під час розробки проекту вам захотілося змінити концепцію, студії вимагатимуть додаткову оплату і мають рацію, оскільки це окрема робота. Спробуйте замовити в ресторані страву, а коли вам її подадуть – змінити вибір та відмовитися платити за першу страву або за другий варіант.
 • Контент на веб-сайт. Можна створити текст тільки на головну сторінку, а можна заповнити всі сторінки текстом, що продає, вести розділ «Блог» і показувати свою експертність. Другий варіант набагато кращий, але вимагає додаткових витрат.
 • Налаштування реклами та ведення рекламних кампаній. Налаштувати рекламу дуже важливо, вона приносить нових відвідувачів. Але також важливо редагувати рекламні кампанії, щоб оптимізувати подальші витрати. Для цього потрібний таргетолог, який також вимагатиме оплати послуг.
 • Форс мажор. Ніколи не потрібно забувати про додаткові витрати, які можуть виникнути раптово. Тому рекомендується 10-20% закладеного бюджету приготувати окремо на такі випадки.

Додаткові витрати – неминуча явище. Тому треба заздалегідь готуватись до них. Зробити це просто, якщо ви можете продумати стратегію розвитку сайту, розпланувати його зростання та етапи просування.

планування зростання вашого сайту

Планування зростання вашого сайту

Створення сайту з нуля – одне завдання, але зовсім інше – розпланувати його зростання. Припустимо, ресурс готовий і навіть запущений у роботу. Але як про нього дізнаються користувачі? Як відбуватимуться продажі? Про це варто замислитись ще на етапі розробки.

Займіть свою нішу

Необхідно проаналізувати конкурентів у ніші та зрозуміти їхню унікальну торгову пропозицію. Також слід визначити своє місце. Аналітика конкурентів, особливостей ринку дозволить розпланувати зростання бізнесу.

Наприклад, ви випускаєте сувенірну продукцію. Ринок досить великий, і конкуренція чимала. Але якщо визначитися, що для курортних міст підходить великий опт, і робити спеціально під конкретні міста продукти, ви автоматично займете цю нішу і зможете успішно розвиватися. Звичайно, для цього будуть потрібні аналітики та економісти, але в будь-якій компанії вони є саме для цих цілей.

Запустіть Google Analytics

Google Analytics – це безкоштовний сервіс, що дозволяє оцінювати поведінку ваших відвідувачів та дізнатися про цільову аудиторію. Google Analytics надає детальний звіт про ваших відвідувачів: стать, вік, регіон проживання, інтереси. Також можна налаштувати збір інформації за певними критеріями.

Google Analytics просто необхідний. Він дозволить краще зрозуміти вашу аудиторію. Часто користувач не може оцінити свою ЦА, але цей сервіс допоможе. Наприклад, чоловічий дезодорант мають купувати чоловіки. Це ж логічно. Але насправді більшість покупців – жінки. Саме вони беруть цей продукт своїм чоловікам, дітям та родичам на подарунок. Google Аналітика надасть докладні дані про вашу ЦА.

Використовуйте протокол HTTPS

Протокол HTTPS дозволяє шифрувати персональні дані відвідувачів. Іншими словами, якщо людина вводить ім'я, номери карток або будь-яку особисту інформацію, вона може бути впевнена, що її дані надійно зашифровані і не потраплять до рук зловмисників.

Коли ви вирішили зробити веб-сайт, необхідно відразу подбати про протокол HTTPS. Для цього слід придбати SSL-сертифікат. Як правило, компанії пропонують його разом з доменом, і нерідко на 1 рік надають безкоштовно. Відмовлятися від нього не варто. Цей протокол потрібний ще й для збільшення зростання сайту. Навіть у рекламі сайт із захищеним HTTPS буде мати вищу позицію, ніж сайт із HTTP за умови рівних ставок за клік. Крім того, пошукові системи можуть попереджати користувача, що сайт є небезпечним. Відвідувач одразу піде (вірніше, він на сайт навіть не потрапить, тому що після такого сповіщення людина просто закриє сторінку і піде шукати далі інформацію).

Web-розробка

Створення web-сайту включає розробку дизайну, верстку сторінок, програмування, тестування. При створенні різних типів сайту використовуються різні інструменти та технології.

ДОКЛАДНІШЕ

Підвищіть швидкість роботи сайту

Швидкість роботи сайту – важливий критерій. За статистикою, людина чекає 3 секунди, і якщо сторінка не відкривається, вона залишає сайт. Так губиться до 70% потенційних покупців. Тому необхідно оптимізувати швидкість ресурсу.

Насамперед потрібно зменшити обсяг сторінок. Можна використовувати спеціальні програми, модулі чи плагіни. Фахівці у студії відразу ж роблять сайт оптимізованим за швидкістю. Також потрібно видалити непотрібну графіку, зменшити розмір зображень, включити кешування даних та скоротити розмір коду за потреби. Підвищення швидкості роботи сайту призводить до зростання популярності ресурсу.

Ставте перед собою реальні цілі та поступово йдіть до них. Важливо розуміти, які завдання виконуватиме сайт та як досягти цього результату. Звичайно, хочеться мати більше продажів, але, щоб їх отримати, необхідно зайнятися активним просуванням ресурсу.

як отримати продаж від сайту

Як отримати продаж від сайту

Коли ви вирішуєте зробити свій web ресурс, напевно, ви хочете, щоб він виконував певні функції. Він може продавати товари або послуги, підвищувати впізнаваність бренду або компанії, бути портфоліо або візитною карткою. Так чи інакше, основне завдання – отримати продаж від сайту. Зробити це можна кількома способами.

SEO-просування

Коли користувач пише запит у пошуковій системі, йому пропонується список сайтів, які відповідають його запиту. Система використовує принципи ранжирування – упорядкування посилань на сайти згідно з критеріями, що відповідають на запит користувача. Іншими словами, чим краще сайт відповідає на запитання відвідувача, тим вищим він буде. Пошукова система формує видачу, спираючись на ключові фрази та інші фактори.

SEO – це складний процес, який потребує певних навичок. Можна самостійно підготувати семантичне ядро та контент, в якому будуть прописані ключі, але це складна та тривала робота. Результати сео буде видно лише через пару місяців. Це за умови, що все зроблено правильно. Однак результат має накопичувальний ефект. Унікальність SEO просування в тому, що ви платите за статтю один раз, але вона приносить нових відвідувачів постійно. І чим довше вона знаходиться на сайті, що відповідає запиту користувачів, тим краще для вашого ресурсу.

Іншими словами, SEO – це чудовий спосіб отримати відвідувачів та покупців на сайт. Але стратегія розвитку тривала, вимагає регулярного оновлення контенту та дотримання контент-плану.

Платна реклама

Платна реклама – швидкий та ефективний спосіб залучення цільової аудиторії. Вбиваючи запит, користувач бачить на перших трьох рядках сайти із позначкою «Реклама». Вони відповідають його вимогам та запиту, тому що власники сайтів заплатили гроші, щоб за конкретними запитами показувалися їхні сайти.

Контекстна реклама дозволяє отримати швидкий трафік зацікавлених відвідувачів, а отже зробити перші продажі вже в перший день існування сайту. Правильно налаштувати рекламу – складне завдання, за яке відповідає фахівець із контекстної реклами. Він складає список ключових запитів, редагує фільтр, щоб на сайт йшли лише зацікавлені у покупці користувачі, пише рекламний текст.

Особливість цього способу просування у цьому, що він дає швидкі результати, на відміну СЕО просування, яке налаштовано довготривалу гру. Але й вартість рекламних кампаній може сягати сотень тисяч. Все залежить від того, скільки ви готові вкласти у рекламу. Крім того, можна просто злити бюджет, якщо неправильно налаштувати її. Тому ми рекомендуємо звертатися до фахівців, які знають, як настроювати контекстну рекламу.

Просування у соціальних мережах

Соціальні мережі стали не просто місцем відпочинку та розваг, це відмінне поле для бізнесу. Звичайно, потрібно підібрати свою аудиторію, але якщо ви її знайдете, вона нерідко стає постійною. Просуванням у соціальних мережах займається SMM-фахівець. Його завдання полягає у веденні бізнес-акаунтів, створенні цікавого та залучає контенту та просуванні товарів чи послуг через соціальні мережі.

Також можна налаштувати рекламу у соціальних мережах. Це потребує додаткового бюджету, але дає швидкі результати. Соціальні мережі – це чудовий цільовий трафік. При правильному підході, товар чи послуга рекламуються безкоштовно, оскільки самі діляться записами. Крім того, вони створюють відгуки і підвищують лояльність до бренду. Вас рекомендують не просто на просторі інтернету, а серед друзів.

В ідеалі комбінувати всі методи просування. Реклама дозволить отримати швидко клієнтів та зробити перші продажі відразу після запуску проекту. SEO-просування підвищить експертність, а також органічний трафік, який допоможе суттєво знизити витрати на рекламу надалі. Просування у соціальних мережах підвищує впізнаваність, підбирає лояльну аудиторію та робить бренд відомим.

Висновок

Створення свого сайту в інтернеті – складний та відповідальний процес, але він дає чудові результати. Існує кілька способів, як зробити свій сайт:

 • замовити у професійній студії, де фахівці нададуть у результаті готовий якісний продукт;
 • створити на конструкторі;
 • купити готовий веб-сайт на біржах;
 • зробити сайт своїми руками, маючи низку навичок.

Кожен підбирає свій метод, але головне не просто зробити сайт, а розвинути його надалі. Тому потрібно використовувати всі доступні способи просування: рекламу, соціальні мережі, SEO. Наповнення контентом також обов'язкова частина.

Власний сайт – це стійке джерело клієнтів. Це інструмент, який дозволить масштабувати бізнес, зробити його впізнаваним. Використовуйте його для залучення нової аудиторії та випередження конкурентів у своїй ніші. Стильний сайт – це вітрина вашого бізнесу, яка є доступною для всього світу.

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

5/5
Корисність
Проголосували 1
Як вам стаття?
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ7
Можливо
Система CRM – це інструмент для роботи з клієнтами. Вона допомагає керувати базою даних, відстежувати…
Олександр Прус
Олександр Прус
Google Analytics - це фірмовий інструмент web-аналізу від пошукового гіганта Google. Впровадивши його, можна отримувати…
Wezom
Wezom
Як вибитися з колії однотипних посилань у пошуковій видачі? Допоможе сильний рекламний сервіс Google Shopping.…
Надія Тихонюк
Надія Тихонюк
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?