Progressive Web App

Гнучке та адаптивне мобільне рішення для всіх пристроїв

Progressive web apps: що це таке?

Прогресивні веб-застосунки, або PWA, - це застосунки, які розробляються на веб-технологіях, як звичайні сайти, але при цьому сприймаються як повноцінні нативні програми. Вони дуже надійні й працюють в будь-якому браузері на будь-якій платформі, не важливо iOS або Android, все, що має зробити користувач - це увійти до системи та користуватися застосунком. При цьому PWA встановлюється на робочий стіл девайсу й робота з ним не відрізняється від нативних програм.

01
Знаходиться через пошукові системи
Оскільки йдеться про веб-додаток, посилання тут теж є. А значить, воно може бути знайдено пошуковою системою, і на нього може йти трафік. Все, що вам потрібно – перевірити, що посилання індексується у пошукових системах.
02
Інтерфейс як у програми
Користувачам незручно працювати з сайтами з мобільних пристроїв, вони віддають перевагу програмам. Прогресивний веб додаток з вигляду та використання практично не відрізняється від нативного, а значить, користувачі легко розберуться з його інтуїтивним інтерфейсом.
03
Швидко завантажується
PWA програми забезпечують високу швидкість завантаження, незважаючи на те, наскільки якісне та швидкісне інтернет-підключення. Можна зробити так, що програма буде працювати навіть без підключення до мережі. Іноді користувачам важливо мати доступ до необхідної інформації, навіть якщо немає інтернету.
04
Стійкий до високих навантажень
На відміну від звичайного веб сайту, прогресивні веб-додатки спираються не тільки на роботу браузера, але і на кеш користувача, тому високі навантаження їм не страшні. Неважливо як багато людей одночасно вирішувати скористатися вашими послугами, PWA це впорається.

Коли використовуються PWA застосунки?

Сучасний світ дуже динамічний, й застосунки мають встигати, або навіть випереджати своїх користувачів та їх очікування. Продуктивність та клієнтський досвід стали ключовими показниками ефективності діджитал-інструментів, звідси й з'явилися Progressive Web Applications.

Як і будь-який інший тип програм, прогресивні веб-застосунки мають свої особливості, які обумовлюють випадки їх використання. Якщо ви досі не визначилися з тим, який тип застосунку вам потрібен, подумайте про наступні твердження:

 • застосунок потрібно розробити протягом короткого строку;
 • бюджет на розробку не надто великий;
 • цільова аудиторія застосунку дуже широка;
 • для успіху застосунку важливо отримувати трафік із пошукових систем;
 • застосунок має працювати на різних пристроях та платформах;
 • періодично потрібно буде оновлювати застосунок або змінювати якісь його частини.

Якщо більшість цих тверджень є правдивою, вам напевно варто замислитися над розробкою PWA для свого бізнесу.


01/

Тестування та запуск

Перевірити рівень якості програми. Виправити всі можливі помилки. Запустити програму. Продукт випущено на ринок і працює на вас.
Тестування та запуск

02/

Програмування

Розробити частину програми. Розробити серверну частину програми. Компілювати код. Програма функціонує та готова до запуску.
Програмування

03/

Проектування та дизайн

Створити прототип майбутньої програми. Розробити дизайн макет. Повна візуалізація готового результату.
Проектування та дизайн

04/

Дослідження та підготовка технічних вимог

Визначити цільову аудиторію. Провести аналіз конкурентів. Визначити та сформулювати вимоги до майбутнього додатку. Чітке розуміння кінцевої мети.
Дослідження та підготовка технічних вимог

Давайте поговоримо про ваш проєкт
Звертайтеся до нас за безкоштовною консультацією, це можливість обговорити свої ідеї з експертами з діджиталізації. Залиште свій номер, ми передзвонимо!
Discuss project

Які завдання допомагає вирішити застосунок PWA

Якщо коротко - це ті самі завдання, які допомагають вирішити нативні застосунки та сайт. Але PWA справляється з цим набагато витонченіше.

 • Кафе та ресторани можуть використовувати PWA для створення електронного меню, обробки замовлень, координації кур'єрського доставляння та іншого. Крім того, це чудовий канал рекламної розсилки.
 • Готельний бізнес може використовувати PWA для своєчасного інформування користувачів про появу доступних номерів та “гарячих” пропозиціях. Застосунок може використовуватися та для попереднього бронювання.
 • У медицині PWA можуть стати ефективним інструментом цілодобової підтримки пацієнта. Такий інструмент швидко надаватиме інформацію щодо наявності в аптеках ліків або графік приймання фахівців. Push-сповіщення можна використовувати для нагадування необхідності приймати ліки.
 • Інтернет-магазини можуть створити за допомогою PWA каталог товарів, який буде доступний користувачеві навіть без доступу до мережі. Приймання замовлення та оновлення каталогу відбудуться, коли з'єднання буде відновлено. Крім того, через застосунок магазин може регулярно нагадувати про себе повідомленнями: повідомляти про акції, знижки та нові надходження.
 • Онлайн-ЗМІ можуть використовувати PWA як швидку альтернативу сайту, а також для просування цікавих користувачеві матеріалів та термінових новин.
 • Сфера обслуговування може нагадувати користувачеві про необхідність регулярних послуг (замінити мастило у машині, проводити прибирання в офісі, відвідувати салон краси, etc).
 • Освітні сервіси можуть нагадувати користувачеві про необхідність регулярних занять, повідомляти про нові курси та вигідні підписки.

Як інструмент PWA, що продає, відмінно показує себе в тих галузях, де користувач зазвичай лінується встановлювати нативну програму – тут особливо важливою є можливість замовити послугу або зробити покупку в один клік. Головне – не втомити клієнта спамом нав'язливих push-повідомлень. Розсилка має бути максимально корисною та своєчасною.

відповідаємо на найпоширеніші питання

Часті питання

відповідаємо на найпоширеніші питання
faq
01.
Чим PWA відрізняється від SPA?
PWA - прогресивні веб-застосунки - працюють швидше, завантажуються практично миттєво, можуть працювати з поганим інтернет підключенням або взагалі без нього. До того ж користувач може додати застосунок на робочий стіл й доступ до нього значно спроститься. SPA - односторінкові програми - потребують деякий час на завантаження, ви можете помітити це під час підвантаження контенту, обов'язково потребують інтернет-з'єднання й працюють лише з веб-браузера. Вони ідеальні для обробки великої кількості інформації, без особливого фокуса на зовнішній вигляд, як, наприклад Gmail.

02.
Різниця між PWA та нативним мобільним застосунком?
Обидва типи застосунків пропонують користувачеві практично однакову взаємодію та приємний досвід, але вони різні. Насамперед з технічного боку. Річ у тому, що нативні застосунки розробляються під кожну платформу окремо (наприклад, iOS або Android), встановлюються на гаджет, тому весь застосунок зберігається на пристрої користувача. Прогресивні веб-застосунки можуть використовуватися в браузері, на телефон або планшет встановлюється лише оболонка, яка забезпечує миттєвий доступ та завантаження застосунку. При цьому вони можуть бути встановлені й однаково добре функціонують будь-якому пристрої з будь-якою операційною системою.

03.
Скільки коштує розробка застосунків PWA?
Вартість розробки PWA залежить від кількох факторів. Чим складніше логіка та функціонал застосунку, тим дорожче коштуватиме його створення. Це саме стосується часу, адже замовляючи розробку ви платите за годину роботи спеціалістів. Чим складніше функціонал, тим більше його реалізовувати, а чим більше часу витрачається на розробку, тим дорожче вона коштує. Все залежить від конкретного проекту. Зв'яжіться з нами, і ми обрахуємо вартість розробки рішення для вас. Говорячи про час, варто згадати й вашу участь у розробці. Чим більше змін буде внесено під час роботи, тим більше й ціна відрізнятиметься від спочатку обумовленої.

Отримайте детальну та зрозумілу комерційну пропозицію
Трансформуємо
ваш бізнес!
Прикріпити файл
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
м. Київ, вул. Драгомирова, 2а, оф. 440 (секція 2, поверх 23)
0 800 755 007
Безкоштовно по Україні
@Написати
Пишіть, домовимось!
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.