Михайло
Михайло
Head of Mobile Department
19.04.2024

6 помилок при створення додатку для таксі, які будуть негативно впливати на його успіх

Михайло
Михайло
Head of Mobile Department
19.04.2024
19.04.2024
619
12 хвилин
0

Будь-які помилки при розробці додатку для таксі так чи інакше впливатимуть на його роботу, зручність та ефективність використання. Однак якщо деякі з них не є дійсно серйозними і їх нескладно виправити, то інші можуть мати справді критичний вплив та призвести до негативних наслідків для цілої компанії.

Сьогодні пропонуємо вам розглянути найсерйозніші помилки при створенні додатку для таксі, а також наслідки, до яких вони можуть призвести. І, звісно ж, розповімо про те, як таких помилок уникнути.

1. Недостатній попередній аналіз

Уявіть, що ви ініціюєте створення додатку без будь-якого попереднього аналізу. Це просто немає сенсу, адже ви не маєте чіткого розуміння, для якої аудиторії його створюєте, як отримати конкурентні переваги на ринку, скільки часу та коштів зрештою доведеться витратити на розробку. Та найголовніше — у вас не буде чіткого розуміння, чи виконуватиме майбутній застосунок свої головні функції як належне. Відсутність попереднього аналізу може мати вкрай негативні наслідки.

 • Нерозуміння цільової аудиторії

Без ретельного аналізу потреб, звичок та очікувань ваших майбутніх користувачів дуже складно створити успішний продукт. Навіть якщо ви створите технічно досконалий додаток, але він при цьому не відповідатиме запитам цільової аудиторії, він приречений на провал. Тому перед початком розробки необхідно провести грунтовне дослідження ринку, вивчити вподобання потенційних клієнтів та врахувати їхні потреби у функціоналі й дизайні додатку.

 • Ігнорування конкурентного середовища

Навіть у невеликих містах ринок таксі є доволі конкурентним. А у великих мегаполісах — тим паче. Й ігнорування інших учасників ринку може завдати серйозної шкоди вашому проєкту. Перед запуском додатку необхідно ретельно проаналізувати конкурентів, визначити їхні сильні та слабкі сторони. При цьому потрібно аналізувати не лише їхні додатки, а й загалом сервіс, підхід до надання послуг. Ба більше! Аналізувати конкурентів необхідно не лише перед запуском застосунку, але й після. Тільки так можна своєчасно адаптуватися до змін на ринку.

 • Недооцінка витрат і часу на розробку

Створення якісного додатку для таксі вимагає значних інвестицій як у плані фінансових ресурсів, так і часу. Багато проєктів страждають через недостатнє фінансування чи нереалістичні строки виконання завдань. Перед початком робіт необхідно скрупульозно розрахувати можливі витрати і строки реалізації з урахуванням людських ресурсів, потужностей серверів, масштабованості та інших складових. Недооцінка цих факторів може призвести до браку коштів для завершення розробки або випуску неповноцінного продукту.

2. Ігнорування UX/UI дизайну

UX та UI — важливі складові зручності додатку для кінцевого користувача. Якщо у застосунка незрозумілий, незручний та заплутаний інтерфейс, ним буде просто складно користуватися. І якщо одні користувачі готові будуть миритися з такими недоліками, то інші повністю відмовляться від його використання та перейдуть до конкурентів. Ігнорування сучасних принципів UX/UI дизайну може призвести до наступних наслідків.

 • Погіршення користувацького досвіду

Ігнорування принципів юзабіліті та належного UX/UI дизайну може серйозно погіршити досвід користувачів під час взаємодії з додатком для таксі. Незручний інтерфейс, заплутана навігація, незрозумілі елементи керування — все це тією чи іншою мірою ускладнює використання додатку та відлякує клієнтів. Сучасні користувачі досить вимогливі. Вони прагнуть користуватися інтуїтивно зрозумілими та зручними продуктами. А якщо ваш застосунок не відповідає цим високим вимогам, клієнти дуже швидко розчаруються й перестануть користуватися вашими послугами.

 • Зниження конверсії

Недоопрацювання в UX/UI додатку має безпосередній вплив на конверсії. Якщо користувач не може легко виконати базові дії в додатку (зареєструватися, замовити таксі, швидко вказати адресу тощо), він, ймовірно, відмовиться від його використання на користь конкурентів. І навпаки, продуманий дизайн допомагає безперешкодно та швидко проводити користувачів через усі етапи взаємодії й спонукає їх надалі користуватися зручним сервісом, а не шукати альтернативи.

 • Негативний вплив на бренд

Будь-які помилки при реалізації додатку для таксі здатні тим чи іншим чином впливати на імідж бренду. Якщо ваш додаток має складний, застарілий чи просто невдалий інтерфейс, це формує у аудиторії враження про неуважність розробників та непрофесіоналізм компанії в цілому, навіть якщо сам по собі сервіс таксі на високому рівні. І навпаки, якісний та сучасний дизайн демонструє турботу про клієнта, підвищує лояльність аудиторії й позитивно позначається на репутації бренду.

3. Неправильний вибір технологічного стеку

Ви напевне знаєте, що сьогодні існує чимало технологій створення мобільних додатків для iOS та Android. І вибір технологічного стеку дійсно може мати істотний вплив на результат. Варто обовʼязково визначити, які технології використовують конкуренти, порівняти різні технологічні рішення, зважити всі «За» та «Проти» перш ніж робити остаточний вибір. Простіші та доступніші технології — далеко не завжди кращий вибір. Часом вони можуть мати суттєвий негативний вплив на кінцевий результат.

 • Проблеми з продуктивністю

Не всі мови програмування та фреймворки однаково ефективні. А помилки у виборі технологічного стеку зазвичай сильно впливають на продуктивність майбутнього застосунку, сповільнюють його роботу, збільшують час завантаження та відгук на дії користувача. Навіть на сучасних потужних смартфонах такі додатки можуть працювати дуже повільно та з помилками, через що користуватися ними некомфортно. Тому вибір сучасних технологій з високою продуктивністю є критично важливим.

 • Складнощі у підтримці та оновленні

Використання застарілих чи просто невідповідних технологій ускладнює розробку та зіштовхує розробників з додатковими обмеженнями, яких можна було б уникнути, обравши інші технологічні стеки. Окрім того, це може вплинути на можливості внесення змін, виправлення помилок та додавання нового функціоналу в майбутньому. У більшості випадків чим новіші технологічні рішення ви обираєте, тим краще (за певними винятками). Новітні технології значно полегшують розробку, подальшу підтримку та оптимізацію додатків, а також дають змогу швидше адаптуватися до змін ринку.

 • Безпекові ризики

Безпека посідає далеко не останнє місце при виборі технологічного стеку при розробці додатків таксі. Використання застарілих технологій може створювати додаткові ризики для безпеки користувачів. Варто памʼятати, що застосунки таксі обробляють чимало конфіденційної інформації, як от платіжні дані, місцезнаходження, персональна інформація клієнтів тощо. Тому дуже важливо обирати такі інструменти розробки, які забезпечують належний рівень безпеки. Плюс до всього необхідно регулярно оновлювати додаток, захищати його від вразливостей та використовувати актуальні методи захисту даних. 

4. Відсутність гнучких опцій оплати

Сучасний додаток таксі повинен давати змогу клієнтам не лише зручно замовляти авто, але й так само зручно оплачувати поїздки різними способами — банківськими картками, за допомогою Apple/Google Pay чи навіть через платіжні системи типу PayPal. Якщо через помилки при розробці рішення для таксі функції оплати не працюють як належне чи деякі з поширених способів оплати взагалі відсутні, це майже гарантовано призведе до невдоволення аудиторії.

 • Обмеження доступності

Відсутність гнучких опцій оплати в додатку таксі серйозно обмежує його доступність для користувачів. Якщо, наприклад, у додатку підтримується лише один спосіб оплати, це автоматично відштовхує значну частку клієнтів, для яких цей спосіб незручний. Одні клієнти надають перевагу безконтактній оплаті через Apple Pay та Google Pay, іншим зручніше зробити оплату з карти, а для когось найкращий варіант — просто дати готівку водієві. Якщо додаток будь-яким чином обмежує можливості оплати, перехід клієнтів до конкурентів практично неминучий. 

 • Зниження задоволеності користувачів

Якщо додаток не підтримує улюблений метод оплати користувача чи змушує робити складні маніпуляції під час розрахунку, це створює бар'єр для комфортного використання сервісу. Незадоволені клієнти менш схильні рекомендувати додаток іншим та можуть легко перейти до конкурентів, які пропонують більш зручний процес оплати. Тому розробникам варто приділити особливу увагу цьому аспекту задля максимальної зручності користувачів.

 • Втрата доходу

Нескладно зрозуміти, що незручність оплати та обмеженість платіжних методів відсіює клієнтів, що безпосередньо впливає на рівень доходів компанії. Що ще гірше — ці клієнти не припиняють користуватися послугами таксі, вони лиш припиняють користуватися послугами конкретної компанії. Конкуренти можуть з легкістю переманити вашу аудиторію, просто пропонуючи більше способів оплати. Навіть якщо їхній сервіс в усьому іншому на тому ж рівні чи навіть у якихось аспектах гірший. 

5. Недооцінка важливості безпеки даних

Неуважність до питань безпеки та нехтування конфіденційністю — вкрай серйозні помилки при розробці застосунку для таксі. Сьогодні навіть найменші потенційні загрози для даних клієнтів можуть стати причиною повної відмови від використання додатку. І це, з точки зору користувача, абсолютно правильне рішення. Нехтувати цими аспектами точно не слід. Інакше наслідки можуть виявитися критичними. 

 • Витік конфіденційної інформації

Сучасний додаток служби таксі зберігає та обробляє чимало персональних даних клієнтів — імʼя, адреси, номери телефонів, email-адреси, платіжні дані тощо. Якщо їх належним чином не захистити, ці відомості можуть потрапити до рук зловмисників. Наслідки витоку даних катастрофічні — від фінансових втрат і позовів до репутаційної шкоди компанії. Навіть разовий витік даних може стати причиною повної відмови від використання додатку.

 • Атаки хакерів

Відсутність належних заходів кібербезпеки робить додаток вразливим для різного роду злочинних атак зловмисників. Хакери можуть використовувати виявлені вразливості для крадіжки даних, вимагання грошей або просто паралізувати роботу додатку з метою нанесення шкоди компанії. Сучасні кіберзагрози надзвичайно складні, тому слід використовувати комплексний захист з багаторівневими системами виявлення та протидії небезпекам. Не варто відкидати й ризик того, що таку атаку можуть ініціювати конкуренти компанії. На жаль, така практика є доволі поширеною.

 • Втрата довіри

Витік даних або успішна кібератака на додаток таксі можуть повністю зруйнувати довіру користувачів до сервісу та підірвати репутацію компанії. Люди втрачають впевненість у безпечності використання продукту і масово відмовляються від його послуг. Відновлення іміджу після такого інциденту потребує чималих зусиль і ресурсів, а деякі користувачі можуть більше ніколи не повернутися. Тож недооцінка безпеки даних здатна поставити хрест на успіху навіть найкращого додатку. Звісно, не існує на 100% ефективних інструментів захисту від кібератак. Але дбати про безпеку потрібно однозначно.

6. Ігнорування важливості тестування

Відсутність комплексного тестування — це помилка при розробці будь-якого застосунку, а не лише додатку для служби таксі. Якщо запустити додаток відразу по завершенні розробки, користувачі майже стовідсотково зіткнуться з помилками в його роботі. Памʼятайте: ваші клієнти не повинні бути «тестувальниками». Вони хочуть одразу отримати додаток, який працює без збоїв та повністю виконує заявлені функції. Ретельне тестування перед запуском обовʼязкове. Без нього є вірогідність, що застосунок взагалі не пройде модерацію для додавання в магазини Google Play та AppStore. Плюс помилки при розробці власного додатку для таксі призводять до інших негативних наслідків.

 • Низька якість продукту

Ігнорування важливості всебічного тестування програмного забезпечення при розробці додатку для таксі майже гарантовано призводить до низької якості кінцевого продукту. Пропущені баги, помилки, конфлікти функціоналу та інші недоліки неминуче проявляться після випуску і здатні значно погіршити користувацький досвід. Некоректна робота додатку, збої в процесі замовлення або прокладання маршруту, проблеми з оплатою — все це змусить клієнтів розчаруватися і відмовитися від використання програми.

 • Підвищені витрати на підтримку

Бажання заощадити на розробці застосунку й випустити його якомога швидше без належного тестування може спровокувати зворотний ефект та зрештою призвести до ще більших витрат. Випуск неякісного, недостатньо протестованого додатку для таксі обійдеться компанії-розробнику значно дорожче в довгостроковій перспективі. Замість того, щоб витрачати ресурси на додавання нового функціоналу та вдосконалення продукту, команді доведеться постійно працювати, виправляючи безліч помилок і функціональних недоліків. Це призведе до підвищених витрат на технічну підтримку, оплату праці розробників і QA-інженерів. А доки компанія буде виправляти баги та помилки, потенційні клієнти, які вже оцінили низьку якість продукту, точно перейдуть до конкурентів, адже довіра до компанії буде підірвана. 

Рекомендуємо почитати
Дізнайтесь більше про розробку мобільних додатків

Ключові етапи розробки в одній статті!

Детальніше

Не допускайте таких помилок — замовте розробку додатку для таксі в Wezom

Якщо ви хочете створити та запустити власний додаток для таксі й не допустити перелічених вище помилок, звертайтеся до розробників Wezom. Ми ретельно аналізуємо цільову аудиторію, потреби ринку та пропозиції конкурентів перед початком розробки. А наші дизайнери створюють інтуїтивні та привабливі інтерфейси з акцентом на користувацький досвід.

Для кожного проєкту ми обираємо оптимальний технологічний стек, який гарантує високу продуктивність, безпеку та можливість масштабування. Надійні засоби захисту даних убезпечать ваш додаток від витоків інформації та кібератак. Wezom забезпечує гнучку інтеграцію різноманітних платіжних рішень та, звісно ж, ретельно тестує застосунок на кожному етапі розробки. Ми готові вже сьогодні обговорити ваш проєкт. Звертайтесь!

Висновки

Отже, як ми визначили, часом навіть незначні, на перший погляд, помилки при розробці власного застосунку для таксі можуть мати серйозні негативні наслідки для компанії. Недостатній попередній аналіз, помилковий вибір стеку розробки, недостатня увага питанням безпеки — все це так чи інакше впливає на те, будуть клієнти користуватися вашим додатком чи перейдуть до конкурентів.

Якщо ви прийняли рішення розробляти та запускати власний додаток для таксі, підходити до цього процесу потрібно комплексно та відповідально. Інакше це просто не матиме сенсу. 

Рекомендуємо почитати
Створюємо мобільні програми з гарантією

Використовуйте всі переваги мобільних програм: автоматизуйте рутину, скорочуйте витрати. Наші експерти підберуть найкращі рішення безпосередньо для вашого бізнесу.

Отримати пропозицію

FAQ

Як помилки розробки знищать додаток для таксі?

Серед найбільш критичних помилок при розробці додатку для таксі можна назвати нерозуміння цільової аудиторії, ігнорування конкурентів, неякісний UX/UI-дизайн, неправильний вибір технологічного стеку, відсутність гнучких опцій оплати, низький рівень безпеки та конфіденційності, а також відсутність належного тестування перед запуском. Такі помилки дійсно можуть стати критичними.

Як уникнути помилок при створенні додатку для таксі?

Для уникнення помилок при створенні застосунку для таксі необхідно ретельно проаналізувати ринок та конкурентів, приділити особливу увагу юзабіліті та інтерфейсу, правильно обрати стек технологій розробки, вжити комплексних заходів безпеки, ретельно протестувати додаток перед запуском та пересвідчитися, що він працює безперебійно.

Михайло
Про автора
Михайло
Head of Mobile Department
Більше статей від автора
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.