Михайло
Михайло
Head of Mobile Department
17.01.2024

Скільки коштує розробити програму для таксі?

Михайло
Михайло
Head of Mobile Department
17.01.2024
17.01.2024
4.4
3733
12 хвилин
1

Рівень диджиталізації в сучасному світі стрімко зростає, цифрові технології вже давно не обмежуються просто створенням сайту, вони дають широкі можливості своїм власникам та всім користувачам. Одним із таких інструментів стали програми, вони швидко завоювали довіру та розташування користувачів, міцно посівши своє місце у їхніх смартфонах. І коли на ринку додатків з'являється якийсь лідер, усі хочуть повторити його успіх. Або навіть перевершити. На ринку програм для таксі це Uber. Скільки коштує створити програму таксі такого типу - давайте розбиратися.

Необхідний функціонал додатку для таксі

Варто розуміти, що коли ми говоримо про додаток таксі, то йдеться не лише про «клієнтську частину». Тому й відповідь на питання, скільки коштуватиме саме ваш додаток для таксі, буде формуватися з декількох складових:

 • Клієнтська програма.

 • Додаток для водія.

 • Панель Адміністратора.

Щоб система дійсно працювала як належне, необхідно, щоб кожен з цих елементів працював безперебійно й взаємодіяв з іншими елементами. Тому пропонуємо розглянути ці складові та їхні функціональні можливості детальніше.

Клієнтська програма

 1. Реєстрація

Коли користувач вперше відкриває програму, він повинен зареєструватися. Цей етап є спільним для всіх користувачів, але ми вкажемо його тільки тут. Саме ця функція поділяє користувачів програми на три категорії: водії, клієнти та адміністратори. Дані, які користувач вводить під час реєстрації, зберігаються в базі та використовуються для подальшої його ідентифікації.

 1. Вибір автомобіля

Перш, ніж користувач замовить таксі, він повинен мати можливість вибрати тип і клас авто, на якому поїде. Для цього необхідно, щоб була база автомобілів із чітким поділом на типи та класи, а також із зазначенням додаткових можливостей авто, які можуть знадобитися користувачам: дитяче крісло, великий багажник тощо. Спеціально розроблений алгоритм буде показувати замовлення користувача лише водіям, чиї авто підходять під всі параметри.

 1. Замовлення поїздки

Коли авто вибрано, користувач може забронювати свою подорож. Для цього необхідно вибрати місце відправлення та місце прибуття. Додаток для таксі дає можливість зробити це за допомогою картки або вказавши точну адресу в рядку введення. Також необхідно інтегрувати GPS-модуль, щоб користувач міг викликати автомобіль до свого поточного місця розташування.

 1. Розрахунок вартості проїзду

Усі калькуляції у додатку проводяться також автоматично, вартість залежить від маршруту, а також від вибраного типу та класу авто. Важливо, що при розрахунку вартості можуть застосовуватися знижки, акції та промокоди, що необхідно врахувати при створенні калькулятора.

 1. Оцінка часу прибуття

Приблизний час прибуття на місце також розраховується автоматично, виходячи з маршруту та дорожньої обстановки за маршрутом, для цього програма інтегрується з картами. Важливо враховувати під час прибуття також час, який необхідно, щоб машина таксі доїхала до клієнта, а не починати відлік від моменту замовлення.

 1. Відстеження реального часу

Коли водій приймає замовлення клієнта, користувачу стає доступна його геолокація. Це дозволяє відстежувати швидкість прибуття авто до пасажира, а також у реальному часі підраховувати час прибуття до пункту призначення.

 1. Платежі

Здійснення оплати передбачено у різний спосіб: готівкою водію після прибуття, або безготівковий розрахунок через додаток. Для цього необхідно інтегрувати певні банківські модулі, які дозволять користувачеві прив'язати свою банківську картку додатку для автоматичного списання оплати. Також можливий варіант оплати за допомогою Google Pay або Apple Pay, щоб користувач щоразу міг вибрати картку для оплати та підтвердити оплату вручну. Для цього необхідно підключити відповідні модулі.

 1. Спливаючі повідомлення

Push-сповіщення - один із найкращих способів постійно підтримувати контакт зі своїми користувачами, і він знайшов застосування і в таксі. Так, навіть коли користувач згортає програму після оформлення замовлення, йому прийде повідомлення про те, що замовлення прийнято, про прибуття на місце, списання коштів і таке інше. Також можна сповіщати користувачів про отримання бонусів та наявність акцій.

 1. Кнопка тривоги SOS

Засіб безпеки, якщо в поїздці станеться надзвичайна подія - ця кнопка дозволяє миттєво викликати допомогу в будь-якій ситуації.

 1. Рейтинг

Функція рейтингу - це можливість пасажирів та водіїв зробити досвід своїх колег ще кращим. Вони можуть залишати оцінки і навіть відгуки тим, з ким щойно розділили подорож. Завдяки цьому сервіс таксі вдосконалюється, а досвід користувачів стає ще кращим, що позитивно впливає на репутацію вашої програми.

Додаток для водія

 1. Завантаження документа

В першу чергу, водій повинен мати необхідні документи для того, щоб надавати послуги таксі. Серед них посвідчення водія, а також необхідна страховка транспортного засобу і так далі. Без наявності відповідних документів водія не буде допущено до обслуговування пасажирів.

 1. Доступність

Оскільки водії більшу частину часу перебувають у дорозі, додаток має бути продуманий таким чином, щоб не відволікати їх від водіння, але при цьому давати можливість приймати замовлення та керувати своїм процесом роботи.

 1. Навігаційна система

Інтеграція з картами, а також доступ до поточного місця розташування водія дозволяють вивести на екран точку зустрічі з пасажиром і прокласти до неї найоптимальніший маршрут, а також слідувати маршруту доставки пасажира до пункту призначення.

 1. Заробіток

Додаток дає можливість водієві отримувати безготівковий розрахунок від користувача, а також веде всю калькуляцію заробітку, що дуже зручно для відстеження ефективності та прибутку.

 1. Рейтинг

Рейтинг водія дозволяє брати йому ще більше замовлень, а можливість поставити оцінку пасажирам – покращити досвід своїх колег, а також свій власний у подальших поїздках.

Панель Адміністратора

 1. Перевірка профілю

Адміністратор переймається тим, щоб вся інформація у профілі відповідала дійсності. Насамперед це стосується водіїв та їх документів, а також даних про автомобіль. Це необхідне забезпечення якісного сервісу. Але також перевіряються номери телефонів, як водіїв, так і пасажирів, їхня електронна пошта тощо, щоб сервіс був точним та якісним, а будь-яка поїздка була безпечною для обох сторін.

 1. Перевірка транзакції

Усі операції безготівкового розрахунку повинні підлягати перевірці, щоб убезпечити водія, а також вирішити всі питання, якщо раптом оплата не пройде. Завдання адміністратора - врегулювати будь-які фінансові питання, а програма повинна створювати для цього всі умови.

Які фактори впливають на вартість розробки додатку для таксі?

Щоб відповісти на запитання, скільки коштує додаток таксі, необхідно для початку визначити, що саме впливає на його вартість. Факторів впливу насправді може бути доволі багато в залежності від того, який саме функціонал прагне отримати замовник. Однак ми сконцентруємося саме на тих, які є базовими у такій розробці.

Функціональність

Один з основних факторів, який впливає на вартість створення мобільного додатка для таксі, — це функціональність, яку ви хочете надати своїм користувачам. Додаток для таксі складається з двох основних модулів: додаток для пасажирів і додаток для водіїв (плюс, як ми зазначили вище, панель Адміністратора). Кожен з них має свій набір функцій, які забезпечують зручність і ефективність сервісу. Ось деякі з них:

Додаток для пасажирів:

 • Реєстрація та авторизація (за допомогою електронної пошти, телефону, соціальних мереж тощо).

 • Вибір типу поїздки (економ, комфорт, преміум тощо).

 • Введення адреси відправлення і прибуття.

 • Перегляд вартості поїздки та часу очікування.

 • Вибір способу оплати (готівкою, карткою, електронним гаманцем тощо).

 • Замовлення поїздки та відстеження руху водія на карті.

 • Оцінка і відгук про поїздку і водія.

 • Історія поїздок і квитанцій.

 • Служба підтримки та FAQ.

Додаток для водіїв:

 • Реєстрація та авторизація.

 • Введення особистих і автомобільних даних.

 • Перегляд доступних замовлень на карті.

 • Прийняття або відхилення замовлення.

 • Навігація до адреси відправлення і прибуття.

 • Підтвердження початку і закінчення поїздки.

 • Отримання оплати за поїздку.

 • Оцінка і відгук про пасажира.

 • Історія поїздок і доходів.

 • Служба підтримки та FAQ.

Це не повний перелік функцій, які можуть бути в додатку для таксі, а лише найбільш поширені та необхідні. Ви можете додавати або видаляти функції в залежності від вашої бізнес-моделі, цільової аудиторії й конкурентної переваги. Однак, слід пам’ятати, що кожна додаткова функція збільшує вартість розробки програми для таксі.

Складність

Інший фактор, який впливає на вартість розробки додатку для таксі, — це складність проєкту. Вона визначається рівнем технічної складності, кількістю інтеграцій зі сторонніми сервісами та API, якістю дизайну і UX/UI, рівнем безпеки й надійності, а також об’ємом тестування і налагодження. Чим складніший проєкт, тим більше часу і ресурсів потрібно для його реалізації, а отже, тим вищою буде вартість розробки.

Ось деякі приклади елементів, які можуть бути в додатку для таксі:

 • Реалізація алгоритму підбору найближчого водія та оптимального маршруту.

 • Інтеграція з платіжними системами та електронними гаманцями.

 • Інтеграція з соціальними мережами та сервісами авторизації.

 • Інтеграція з сервісами геолокації та навігації.

 • Інтеграція з сервісами зв’язку і нотифікацій.

 • Реалізація системи рейтингу і відгуків.

 • Реалізація системи лояльності й промо-акцій.

 • Реалізація системи аналітики та звітності.

 • Реалізація системи безпеки та захисту даних.

Не завжди виникає необхідність реалізувати абсолютно весь перелічений функціонал. Але в деяких випадках краще зробити це на початковому етапі розробки, а не додавати потрібні функції вже під час використання застосунку.

Платформи й технології

Ще один фактор, який впливає на вартість розробки додатку для таксі, — це платформи та технології, які ви обираєте для свого проєкту. Ви можете розробляти додаток для таксі для різних платформ, таких як iOS, Android, Windows, Web, або для всіх разом.

 • Нативні додатки — це додатки, які розробляються спеціально для кожної платформи за допомогою її власних мов програмування та інструментів. Наприклад, для iOS використовуються Swift або Objective-C, а для Android — Java або Kotlin. 

 • Крос-платформні додатки — це додатки, які розробляються за допомогою однієї мови програмування та інструментів, які дозволяють запускати додаток на різних платформах. Наприклад, для крос-платформної розробки можна використовувати Flutter, React Native, Xamarin або Ionic. 

 • Гібридні додатки — це додатки, які поєднують в собі елементи нативних і веб-додатків. Гібридні додатки розробляються за допомогою веб-технологій, таких як HTML, CSS і JavaScript, і запускаються в нативному контейнері, який дозволяє доступ до функцій пристрою. 

Тобто факторів, які впливають на вартість додатку для таксі, дійсно доволі багато. Тому ми завжди обговорюємо всі аспекти розробки з клієнтом індивідуально, щоб запропонувати оптимальні рішення у співвідношенні ціни, якості та функціональних можливостей.

З чого формується вартість розробки додатку для таксі?

Вартість додатку таксі — це щонайменше чотири складові та етапи його створення. Й буквально кожен етап може вплинути на остаточну ціну. Тому давайте коротко розглянемо кожен з головних етапів:

Планування

Планування — це перший та один з найважливіших етапів розробки додатку. На цьому етапі визначаються цілі, вимоги, терміни, бюджет та ресурси проєкту. Також на цьому етапі проводиться аналіз ринку, конкурентів, цільової аудиторії та потреб користувачів. Планування вимагає високої кваліфікації та досвіду від команди розробників, а також ефективної комунікації з замовником. 

Витрати на планування можуть складати від 10% до 20% від загальної вартості розробки.

Розробка

Це основний етап, на якому створюється функціональний та графічний інтерфейс додатку. На цьому етапі використовуються різні технології, мови програмування, фреймворки та інструменти, залежно від вибраної платформи (iOS, Android, Web тощо). Розробка може тривати від декількох тижнів до декількох місяців, в залежності від складності та об’єму проєкту. 

Витрати на цей етап можуть складати від 50% до 70% від загальної вартості розробки.

Тестування

Тестування — це етап, на якому перевіряється якість, надійність, продуктивність та безпека додатку. На цьому етапі використовуються різні методи та техніки тестування, такі як юніт-тестування, інтеграційне тестування, функціональне тестування, приймальне тестування, стрес-тестування, безпекове тестування тощо. Тестування допомагає виявити та виправити помилки, збої, вразливості та інші проблеми, які можуть вплинути на користувацький досвід та репутацію додатку. 

Витрати на тестування можуть складати від 10% до 20% від загальної вартості розробки додатку.

Підтримка

Підтримка — це етап, який починається після запуску додатку та триває протягом усього його життєвого циклу. На цьому етапі проводяться регулярні оновлення, вдосконалення, додавання нових функцій, виправлення помилок, а також надається технічна підтримка користувачам. Це допомагає підтримувати актуальність, конкурентоспроможність та популярність додатку на ринку. 

Витрати на підтримку можуть складати від 10% до 30% від загальної вартості розробки.

Скільки коштує розробка додатку для таксі?

Повертаючись до питання, яка ціна розробки додатку для таксі, ще раз наголосимо: вона завжди формується індивідуально для кожного клієнта з урахуванням особливостей проєкту. 

Якщо взяти для прикладу додаток Uber, то в США вартість мобільного додатку для таксі такого рівня може коливатися від 10 000 до 50 000 доларів, а в деяких випадках навіть більше. Однак, знову ж таки, орієнтуватися на ці цифри не зовсім коректно. По-перше, далеко не всім потрібен додаток рівня Uber. По-друге, розробка застосунків в Україні коштує відчутно дешевше, ніж в США.

В будь-якому разі вартість розробки додатку для таксі залежить від конкретного проєкту та потреб бізнесу. 

В середньому ціна розробки застосунку таксі — від $40 000

Рекомендуємо почитати
Замовте свій власний мобільний додаток прямо зараз

Створення мобільних додатків для вашого бізнесу. Відкрийте нові можливості разом з нами!

Детальніше

Як не переплатити за розробку мобільного додатку для таксі?

Ми вже неодноразово підкреслювали, що чіткої відповіді на запитання, скільки коштує створити додаток для таксі, не існує. Все індивідуально. А це означає, що існують шляхи економії, які ви можете використовувати, щоб не переплатити.

 • Визначте свою цільову аудиторію та ринок. Перш ніж замовляти розробку додатку для таксі, вам потрібно знати, ким є ваші потенційні користувачі, які їх потреби, проблеми, болі та очікування від додатку. 

 • Опишіть свою бізнес-модель та монетизацію. Розробка додатку для таксі — це не тільки технічна, але й бізнес-задача. Вам потрібно мати чітке уявлення про те, як ви будете заробляти гроші на своєму додатку, якими є ваші джерела доходу та ваші витрати, як ви будете приваблювати та утримувати користувачів, як ви будете масштабувати свій додаток та як ви будете вимірювати свій успіх.

 • Виберіть оптимальну платформу та технології. Вибір платформи та технологій для розробки додатку для таксі може суттєво вплинути на вартість. Однак обирати розробку лише для iOS чи лише для Android все ж не варто.

Бажаєте отримати весь потрібний функціонал й не переплатити? Команда Wezom до ваших послуг

Як ми визначили, комплексна розробка додатку для таксі може бути як відносно недорогою, так і дуже вартісною. Наше завдання — запропонувати вам оптимальні рішення, які будуть повністю відповідати вашим особистим вимогам та вимогам ваших майбутніх клієнтів. І водночас не стануть серйозним ударом по бюджету.

Команда Wezom готова запропонувати вам індивідуальну розробку застосунку для таксі для всіх популярних платформ й надати декілька головних переваг:

 • Розробка «під ключ» нашими спеціалістами без залучення сторонніх розробників.

 • Комплексне ведення проєкту від початкового обговорення до розміщення застосунку в магазинах додатків та подальшої його підтримки.

 • Конкурентні ціни відносно ринку без непередбачуваних платежів та додаткових витрат.

Зверніться до менеджерів Wezom вже сьогодні, щоб отримати безкоштовну консультацію та детально обговорити нашу подальшу співпрацю.

Підведемо підсумки

Отже, ми з вами розглянули, скільки коштує розробити додаток для таксі та які фактори найбільше впливають на вартість. Сподіваємося, нам вдалося відповісти на більшість актуальних запитань та детальніше ознайомити вас з самим процесом розробки.

В будь-якому разі запрошуємо вас обговорити розробку з нашою командою, щоб дізнатися остаточну вартість та прийняти рішення про подальшу роботу. Ми завжди готові піти вам назустріч й запропонувати справді комфортні умови співпраці. 

FAQ

Яка різниця в вартості між розробкою додатка для iOS та Android?

Розробка додатків для iOS та Android має свої особливості, тому вартість розробки може відрізнятися. Наприклад, розробка додатків для iOS може бути дорожчою, оскільки вона вимагає спеціального обладнання та програмного забезпечення, які є ексклюзивними для платформи iOS. З іншого боку, розробка для Android ускладнюється великою кількістю різноманітних пристроїв, для яких потрібно оптимізувати застосунок.

Які технології найбільш ефективні та економічні для розробки додатку для таксі?

Для розробки додатку для таксі можна використовувати різні технології, такі як React Native, Flutter, Xamarin, або нативну розробку. Кожна з технологій має власні переваги та недоліки, тому вибір робиться індивідуально в залежності від особливостей замовлення, необхідного функціоналу тощо.

Яка вартість підтримки та оновлень після випуску додатку?

Відповідь на це питання залежить від багатьох факторів: складності додатку, кількості функцій, які необхідно підтримувати, та інших. Зазвичай вартість підтримки та оновлень становить від 20% до 50% від ціни розробки.

Які є різні моделі вартості розробки додатку для таксі?

Існує кілька моделей вартості розробки додатку для таксі, такі як фіксована вартість, вартість на годину, вартість за проєкт та інші. Ми завжди намагаємося обрати саме ту модель, яка буде найбільш вигідною та зручною для клієнта.

Михайло
Про автора
Михайло
Head of Mobile Department
Більше статей від автора
Як вам стаття?
4.4
Проголосувало: 25
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(1)
Р
Роман
18.08.2023
Для чого писати, скільки коштує і не відповісти на це питання? 1 зірка за потрачений час
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.