click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Скільки коштує реклама в Інстаграм

6759

Інстаграм — шоста за популярністю онлайн-платформа у світі, яка поступається лише Facebook, YouTube, WhatsApp, FB Messenger та WeChat. Сьогодні Instagram щодня використовують понад 500 тисяч людей. А загальна кількість користувачів цієї мережі перевищує 1 мільярд. Чи варто після цього говорити, що Інстаграм – вельми привабливий рекламний майданчик? Питання риторичне…

Цікаво інше – вартість реклами в Інстаграм. Чи можна просувати свої товари та послуги недорого чи безкоштовно? І скільки доведеться заплатити, якщо ви все ж таки оберете платні канали просування?

Скільки коштує реклама в Інстаграм

Ми вирішили детальніше обговорити це питання, розглянути популярні формати реклами та їхню вартість. Звичайно, обов'язково поглянемо на деякі безкоштовні альтернативи. Почнемо!

Невелика ремарка . У цій статті ми не розглядатимемо тонкощі налаштування та запуску рекламної кампанії в Instagram. У нас вже є чудова публікація на цю тему: « Налаштування реклами Інстаграм: специфіка, способи та інструменти ».

Який буває реклама в Інстаграм

Отже, спочатку давайте визначимося з форматами просування, тому що від цього часто залежить і ефективність, і ціна реклами в Instagram, а найголовніше — прозорість і об'єктивність ціноутворення.

Існує три основні формати просування в Інстаграмі: реклама, що таргетує, публікації у блогерів і розкрутка в пабликах. Кожен формат має свої переваги і очевидні недоліки. Розглянемо їх докладніше, та був більш прицільно поговоримо про ціни.

Таргетована реклама

Таргетована реклама – по суті, єдиний офіційний рекламний формат у Instagram. Її ви бачите регулярно в основній стрічці або в Stories, наприклад:

Який буває реклама в Інстаграм

Таргетовану рекламу можна налаштувати та запустити самостійно – безпосередньо у додатку Instagram або через кабінет Facebook Ads Manager. Перший варіант простіший, другий дає більше тонких налаштувань.

Головні переваги таргету:

 • гнучкі налаштування аудиторії, що побачить ваші рекламні матеріали;
 • повний контроль над бюджетом та строками просування;
 • докладна звітність та, найголовніше, прозоре ціноутворення.

Ви самі встановлюєте рекламний бюджет, в залежності від якого збільшуватиметься або зменшуватиметься охоплення аудиторії. І якщо грамотно налаштувати таргет з урахуванням специфіки вашої ЦА, то можна навіть з невеликим бюджетом забезпечити собі активний потік клієнтів, а часом взагалі відмовитися від інших каналів просування.

До недоліків, вірніше, до особливостей таргету можна віднести хіба що необхідність дуже ретельно вивчити свою ЦА. Справа в тому, що помилки в налаштуванні можуть стати причиною зливу бюджету (ви показуватимете рекламу нецільової аудиторії і не отримаєте жодного профіту).

Важливий відступ! Інстаграм загалом не вітає будь-якої реклами, крім офіційної. Причина елементарна — майданчик не отримує грошей. Поки що радикальних заходів щодо заборони рекламних публікацій інфлюєнсерами та пабликами немає. Але немає й гарантії, що вони не з'являться в майбутньому. Наприклад, нещодавно Instagram почав боротися з Giveaway та деякими розіграшами, блокуючи відповідні публікації або відправляючи акаунти в бан.

Реклама у блогерів

Рекламні публікації у блогерів - хороший вибір, якщо вам потрібно раптово охопити велику аудиторію та зацікавити її. Якщо у вас із обраним лідером думки схожа ЦА, то лише одна вдала публікація або 15-секундна Stories може залучити сотні, тисячі, а часом і десятки тисяч потенційних клієнтів.

Реклама у блогерів

Однак нюансів тут також вистачає:

 • реклама у популярних блогерів коштує дорого, аж до кількох тисяч доларів;
 • ви не отримуєте особливих гарантій щодо охоплення та обсягів залученої аудиторії;
 • помилка у виборі інфлюєнсера або формату реклами може спричинити серйозні втрати (як фінансові, так і тимчасові).

Знову ж таки, не знаючи своєї цільової аудиторії, замовляти просування у блогерів не варто. Ризики надто великі.

Реклама у пабликах

Просування у популярних пабликах практично не відрізняється від реклами у блогерів. Але з погляду аудиторії відмінності є. Вона може бути дуже різношерстою, якщо це, наприклад, міський паблік. Або навпаки, занадто вузькою, якщо це блог про фотографію або сторінка велосипедної тематики.

Реклама у пабликах

Вибір паблика для просування – відповідальний та важливий момент. І без знання своєї цільової аудиторії тут також не обійтися. Відштовхуватися лише від наявного бюджету і від того, скільки коштує рекламна посада в Інстаграм у певному паблику, — явно програшна стратегія.

Від чого залежить ціна реклами в Інстаграм

Якщо ми обговорюємо офіційні ціни на рекламу в Інстаграмі, то вони розраховуються за досить простим алгоритмом. Чим більше ви готові вкласти в таргет, тим ширшим буде охоплення аудиторії. Але запустити рекламну кампанію можна навіть із бюджетом, рівним $1. Максимум - $1000 на добу.

Від чого залежить ціна реклами в Інстаграм

У цьому випадку ціна реклами в Інстаграмі залежить тільки від тривалості кампанії та встановленого добового бюджету. Зручно, що ще на етапі налаштування Instagram показує прогнозоване охоплення. Цілком покладатися на ці цифри не слід, але брати їх як орієнтир можна.

Якщо ж обговорювати, скільки коштує реклама у блогерів чи популярному паблику, все стає не так однозначно. На ціну може впливати маса факторів:

 1. Кількість передплатників блогера/паблік . Чим більше, тим вищі ціни на рекламу в Інстаграмі — тут очевидно.
 2. Активність ЦА . Рекламна кампанія в акаунтах з активною та «живою» аудиторією коштуватиме дорожче.
 3. Кількість реклами у блозі . Чим її менше, тим лояльніші користувачі. І навпаки, коли на сторінці із завидною частотою з'являються найрізноманітніші рекламні матеріали, довіри до неї набагато менше. Але й ціна теж зазвичай нижча.
 4. Спосіб замовлення рекламних публікацій . Якщо ви використовуєте зовнішні платформи для пошуку блогерів/пабліків, комунікації та оплати послуг, будьте готові витратитись на комісію. Це зазвичай щонайменше 10% від бюджету на просування.
 5. Особисті запити інфлюєнсера або адміністратора пабліка . Людський фактор ніхто не скасовував. Хтось запитує величезні гроші за одну лише швидку згадку в публікації, інші готові зробити креативний і цікавий матеріал набагато дешевше. Пам'ятайте: краще хороша реклама у десятитисячника, ніж погана у мільйонника.

Всі ці нюанси ціноутворення призводять нас до логічного висновку: часом набагато простіше і вигідніше замовити просування в Instagram у фахівців і не йти на сумнівні експерименти, ризикуючи втратити гроші через одне невдало прийняте рішення. Вартість реклами в Instagram за тієї ж ефективності найчастіше виявляється навіть нижче.

Скільки коштує реклама в Інстаграмі?

Як ви вже зрозуміли, все залежить від формату. Ви можете вкласти лише один долар у таргет і охопити пару десятків чи сотень людей. А можете замовити рекламу у популярного блогера та заплатити за неї 10–20 тисяч доларів. І це не перебільшення. Настя Івлєєва, наприклад, нещодавно поділилася з читачами інформацією, що рекламна посада в її акаунті коштує 14 000 доларів, а відео — 20 тисяч. В інтернеті також є відомості, що у Юрія Дудя рекламна публікація може коштувати майже 30 000 $. Зрозуміло, що для невеликих локальних брендів це просто непідйомні суми. Для них набагато раціональніший вибір — використовувати таргет або співпрацювати з мікро- та наноблогерами.

Скільки коштує реклама в Інстаграм

Як зменшити вартість ліда в Інстаграмі?

Найпростіша і водночас слушна порада — детальніше вивчати свою цільову аудиторію. Це дозволить набагато точніше налаштовувати таргет або вибирати блогерів/паблік для розміщення рекламних постів. Чим краще ви знаєте ЦА, тим менше грошей витрачаєте.

Але є і неочевидний лайфхак, який ми рекомендуємо використовувати: користуйтеся автоматичними опціями ставок для таргета .

І ще кілька порад:

 • експериментуйте з налаштуваннями націлювання та вносите коригування;
 • застосовуйте інструменти ретаргетингу, щоб нагадувати ЦА про вас і вашу пропозицію;
 • використовуйте схожі (look-alike) аудиторії;
 • налаштовуйте винятки, щоб вашу рекламу не побачили нецільові користувачі;
 • не забувайте експериментувати із форматами.

Як зменшити вартість ліда в Інстаграмі

Поширена помилка — бажання одразу влити в рекламу більший бюджет, щоб залучити максимум лідів. Проблема в тому, що багато – це не завжди добре. Перевищення бюджету може змусити алгоритми інстаграми охоплювати навколоцільову або взагалі нецільову аудиторію. Підсумок частина вкладень просто йде в нікуди. Не поспішайте розлучатися із грошима. Як мінімум, подивіться рекомендовані ставки. Алгоритми Instagram хоч і далеко не ідеальні, але вони кращі, ніж необдумані витрати.

Докладніше про лідів та лідогенерацію читайте в нашій статті « Лідогенерація: подробиці про метод залучення нових клієнтів ».

Безкоштовна реклама в Інстаграм

Якщо інформація про те, скільки коштує реклама у блогерів в Інстаграмі, призвела вас до легкого стану шоку, не поспішайте засмучуватися і відмовлятися від такого формату просування. Є набагато дешевші і навіть безкоштовні варіанти. Якраз про других і йтиметься далі.

Бартер

Якщо вартість таргетингової реклами в Інстаграм здається вам завищеною, а вкладення невиправданими, то можна працювати з лідерами думок безпосередньо і відмовитися від рекламних інструментів соцмережі. І так, майже безкоштовний варіант є бартер.

Реклама по бартеру, як правило, виглядає так: бренд надає блогеру свій товар або послугу безкоштовно, а той замість нього рекламує. Такий формат нерідко використовують невеликі компанії, молоді бренди та навіть приватні особи у співпраці з мікро- та наноблогерами. «Мільйонники» на такі умови, як правило, не погоджуються. Вони мають зовсім інші бюджети.

Безкоштовна реклама у зірок

Є спосіб просуватися в облікових записах популярних блогерів та інших медійних особистостей абсолютно безкоштовно. Наприклад, залишаючи під публікаціями цікаві коментарі, вступаючи в дискусії та привертаючи увагу аудиторії. Іноді це працює краще за будь-яку рекламну кампанію.

Щоправда, тут варто бути уважними до того, що ви пишете. За відверту рекламу вас або може заблокувати сам власник облікового запису, або аудиторія закидає «репортами» про спам та Інстаграм самостійно відправить вас у бан. Такий формат просування вимагає часу, посидючості та винахідливості. Але він може виявитися дуже ефективним та абсолютно безкоштовним.

Безкоштовна реклама у зірок

Амбасадори

Амбасадорство — тренд, що набирає обертів, у якому людина (або група людей) стає обличчям бренду, його послом. Він ненав'язливо рекламує торгову марку, транслює для аудиторії те, що хоче донести бренд, тощо. Багато хто переконаний, що це формат лише для великих гравців ринку. Наприклад, відома американська актриса Єва Лонгорія стала амбасадором бренду косметики L'Oréal ще до того, як це стало так називатися.

Амбасадори

Насправді все набагато простіше. Амбасадорство чудово працює і для невеликих брендів. Приклад: ви пропонуєте передплатникам зробити публікації або Stories із вашою продукцією. Усі, хто виконав цю умову, стають учасниками конкурсу на звання нового посла бренду. Потім залишається тільки вибрати одну або кількох людей, які отримають вашу продукцію (або послугу) безкоштовно в обмін на добрий контент.

Взаємопіар

Проста формула "Ти мені - я тобі", яка прийшла до нас ще з первісного суспільства, чудово працює досі. Добре розібравшись у своїй цільовій аудиторії, знайшовши профілі з ідентичною чи схожою ЦА, обговоривши та запустивши взаємну рекламу, можна без вкладень отримати нову хвилю клієнтів. Єдине правило тут – уникати прямих конкурентів. Інакше або ви втратите частину аудиторії, або ваш тимчасовий партнер по бізнесу.

Як скласти бюджет на рекламу в Інсті

По-перше, не потрібно «стрибати з місця у кар'єр» і одразу виділяти великий бюджет на просування. Йдеться не лише про публікації у блогерів, а й про націлення. Поки ви вивчаєте аудиторію, експериментуєте з форматами та подачею, радимо обходитися мінімальними бюджетами — 2–3 долари на день. Коли ви знайдете найбільш ефективну формулу, можна буде підвищувати ставки.

По-друге, відштовхуйтеся від бюджету, що рекомендується Інстаграмом, — це непоганий орієнтир, який допоможе з плануванням.

По-третє, якщо ви запускаєте таргетовану рекламу, не встановлюйте мінімальні ставки. Сам Інстаграм повідомить, що за такої маленької суми (наприклад, долар на добу) можна не отримати жодних результатів. Взагалі!

Як вимірювати ефективність вкладень на рекламу

Найпростіші показники – це приріст аудиторії, її активність та залученість. Усю відповідну статистику можна отримати прямо у додатку Instagram або рекламному кабінеті Facebook.

Як вимірювати ефективність вкладень на рекламу

На що ж звертати увагу насамперед? Ми рекомендуємо аналізувати наступні метрики в Ads Manager:

  1. Охоплення – кількість користувачів, які побачили вашу рекламу.
  2. Покази — загальна кількість показів оголошення. Різниця в тому, що охоплення вважає унікальних користувачів, а покази можуть враховуватися від одного користувача кілька разів.
  3. Частота показів – означає, скільки разів у середньому бачить вашу публікацію одна людина. Обов'язково дивіться цей параметр, оскільки реклама може багаторазово поспіль демонструватися одним і тим самим людям.

   Частота показів реклами у Instagram

  4. Кліки – число переходів за оголошенням.
  5. CTR – коефіцієнт клікабельності оголошень (співвідношення кліків до показів) за такою формулою:

   CTR реклами в Інстаграм

6. Цільові дії - кількість дій, вчинених користувачами після переходу по рекламі.

7. CPA - сума, в яку обходиться цільова дія.

8. CR - Коефіцієнт конверсії.

9. Ліди - кількість користувачів, які після перегляду реклами або переходу залишили свої контакти, заповнили форму на сайті або здійснили іншу цільову дію.

Звичайно, не завжди необхідно детально аналізувати кожну з цих метриків. Але чим більший і серйозніший проект, а також чим більший його бюджет, тим більш комплексно потрібно вимірювати ефективність реклами.

Висновки

Instagram - чудовий рекламний майданчик. А якщо навчитися грамотно її використовувати, можна отримати стабільний потік клієнтів і покупців практично в будь-якій ніші навіть при невеликому бюджеті.

Не обов'язково витрачати величезні суми, щоб ефективно просуватися в соцмережі, можливо, варто навіть відмовитися від інших каналів просування. Подібні кейси вже є, їх багато.

Насамкінець хочемо поділитися з вами ще кількома публікаціями, які допоможуть ефективніше використовувати Instagram у комерційних цілях:

Сподіваємося, що інформація виявилася вам корисною і ви зможете раціоналізувати рекламний бюджет. Якщо потрібна допомога спеціалістів, ви знаєте, до кого звертатись!

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

4.3333/5
Корисність
Проголосували 6
Як вам стаття?
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Performance marketing – це пошук та впровадження найкоротшого шляху до зростання продажів у вашу маркетингову…
Аліна Ткаченко
Аліна Ткаченко
Наявність власного сайту – це не просто забаганка, це потреба в сучасних реаліях бізнесу. Ваші…
Wezom
Wezom
Локальне просування є підвищення видимості сайту у конкретній місцевості, наприклад, у населеному пункті, області чи…
Wezom
Wezom
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?