Леся
Леся
Head of QA Department
16.01.2024

Ключові функції та переваги CRM системи для сфери послуг

Леся
Леся
Head of QA Department
16.01.2024
16.01.2024
4.7
6131
10 хвилин
0

Сфера послуг залежить від взаємодії з клієнтом. Тому важливо надати якісний клієнтський сервіс, впроваджувати маркетингові інструменти для залучення нових клієнтів та утримання постійних відвідувачів. Організацію бізнесу полегшує CRМ для сфери послуг. Докладні звіти, зручні інструменти роботи з клієнтами, автоматизація у сфері послуг – лише невелика частина можливостей СРМ.

Яким компаніям потрібна CRM система

CRM для послуг — доволі універсальна система, яка дозволяє компаніям вести облік своїх клієнтів, взаємодіяти з ними, аналізувати їхню поведінку та підвищувати лояльність аудиторії. Сучасна та ефективна CRM система для сфери послуг може бути корисною для багатьох організацій, які працюють у найрізноманітніших напрямках. Для кращого розуміння озглянемо декілька прикладів.

Салони краси та перукарні

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Записувати клієнтів на послуги, нагадувати їм про них та відстежувати їхню історію відвідувань.

 • Збирати відгуки та побажання клієнтів, пропонувати їм акції та знижки, формувати сегменти ЦА та персоналізувати комунікацію.

 • Аналізувати ефективність роботи персоналу, оптимізувати розклад та навантаження, контролювати якість послуг та задоволеність клієнтів.

Спортзали, фітнес-центри

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Реєструвати клієнтів на тренування, групові заняття, нагадувати їм про ці заняття та відстежувати їхню активність.

 • Збирати дані про фізичний стан, цілі, уподобання та результати клієнтів, пропонувати їм індивідуальні плани тренувань та харчування, надавати консультації та підтримку.

 • Аналізувати відвідуваність, прибутковість, конверсію та відтік клієнтів, розробляти стратегії залучення та збереження аудиторії, покращувати репутацію та конкурентоспроможність.

Басейни, спортивно-оздоровчі комплекси

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Реєструвати клієнтів, нагадувати їм про заняття та відстежувати відвідування.

 • Збирати інформацію про потреби, інтереси та задоволеність клієнтів, пропонувати їм додаткові послуги, подарункові сертифікати, програми лояльності та реферальні системи.

 • Аналізувати заповненість, дохідність, витрати та рентабельність, планувати розвиток та модернізацію, покращувати якість обслуговування та безпеку.

Сервісні центри та ремонтні майстерні

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Приймати замовлення на ремонт, консультацію, гарантійне обслуговування, розсилати клієнтам нагадування тощо.

 • Збирати дані про пристрої, запчастини, дефекти, рішення та вартість ремонту, пропонувати клієнтам рекомендації, знижки, сервісні пакети та додаткові гарантії.

 • Аналізувати продуктивність, якість, терміни роботи та відгуки, оптимізувати процеси, склад, обладнання та інструменти, підвищувати компетентність та професіоналізм команди.

Автосервіси

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Записувати клієнтів на діагностику, ремонт, ТО, шиномонтаж та відстежувати їхню історію обслуговування.

 • Збирати дані про автомобілі, запчастини, виконані роботи, ціни, проблеми та рішення, пропонувати клієнтам додаткові бонуси  та надавати підтримку.

 • Аналізувати навантаження, дохід, витрати та прибуток, планувати роботу, закупівлю, оновлення та розширення, покращувати якість та швидкість обслуговування.

Клінінгові компанії

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Приймати заявки на прибирання, координувати графіки, маршрути, бригади, нагадувати клієнтам про них та відстежувати їхнє виконання.

 • Збирати відомості про об’єкти, площі, види робіт, матеріали, засоби, вартість, пропонувати клієнтам додаткові послуги чи індивідуальні бонуси.

 • Аналізувати заповненість, прибутковість, витрати та рентабельність, планувати розвиток та модернізацію, оптимізувати сервіс та обслуговування.

Туристичні компанії

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Оформляти замовлення на тури, авіаквитки, готелі, страхування, нагадувати клієнтам про них та відстежувати їхній статус.

 • Збирати дані про побажання, бюджет, відгуки та враження клієнтів, пропонувати їм індивідуальні бонуси та заохочення.

 • Аналізувати попит, конкуренцію, ціноутворення та рентабельність, планувати маркетинг, партнерство, розвиток та інновації, покращувати якість та різноманітність послуг.

Нотаріальні контори

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Записувати клієнтів на консультації, оформлення документів, нотаріальних дій, нагадувати їм про запис, аналізувати історію звернень тощо.

 • Збирати дані про клієнтів, документи, послуги, тарифи, проблеми та рішення, пропонувати індивідуальні рішення поставлених задач.

 • Аналізувати обсяг, якість, терміни та відгуки, оптимізувати роботу, архів, обладнання та програмне забезпечення, підвищувати компетентність та авторитет.

Житлово-комунальні підприємства

Вони можуть використовувати CRM систему, щоб:

 • Приймати заявки на підключення, відключення, перерахунок, ремонт, аварійні роботи та багато іншого.

 • Збирати дані про абонентів, лічильники, тарифи, платежі, борги, скарги та пропозиції, надавати клієнтам інформацію та консультації.

 • Аналізувати споживання, доходи, витрати та ефективність, планувати роботу, модернізацію, енергозбереження та екологію.

Переваги CRM для сфери послуг

Зауважимо, що CRM для сфери послуг — це не лише зручний інструмент для управління клієнтами, але й потужний ресурс для розвитку бізнесу, який допомогає вирішити одразу декілька актуальних питань.

Підвищення продажів та прибутку

CRM платформа для сфери послуг допомагає компаніям збільшити продажі та прибуток за рахунок:

 • Збільшення кількості замовлень від нових та постійних клієнтів завдяки ефективним маркетинговим кампаніям, персоналізованим пропозиціям та програмам лояльності.

 • Зменшення витрат на залучення та обслуговування клієнтів завдяки автоматизації рутинних процесів, оптимізації ресурсів та підвищенню продуктивності персоналу.

 • Збільшення доходів завдяки підвищенню задоволеності та активності клієнтів.

Покращення якості та репутації

Індивідуальна CRM для сфери послуг дає змогу покращити репутацію та якість надання послуг шляхом:

 • Підвищення рівня обслуговування клієнтів завдяки швидкому та професійному наданню відповідей на їхні запити, врахуванню потреб та уподобань, консультацій та підтримки.

 • Покращення якості послуг за рахунок контролю за їхнім виконанням, вирішенню проблем та конфліктів, збору та аналізу відгуків та скарг.

 • Підвищення рівня довіри та лояльності клієнтів завдяки побудові довгострокових відносин, налагодженню партнерських зв’язків, створенню позитивного іміджу та бренду.

Сприяння інноваціям та конкурентоспроможності

CRM сприяє інноваціям та конкурентоспроможності шляхом:

 • Отримання цінної інформації про ринок, клієнтів, конкурентів, тенденції та можливості завдяки збору та аналізу даних, створенню звітів та прогнозів.

 • Розробки нових та вдосконалення наявних послуг завдяки врахуванню побажань та очікувань клієнтів, впровадженню сучасних технологій та методів, тестуванню та оцінці результатів.

 • Пошуку нових та розширенню наявних каналів залучення та комунікації з клієнтами завдяки використанню різних медіа, соціальних мереж, мобільних додатків та інших платформ.

Функції CRM-систем для сфери обслуговування

Сучасна CRМ система для послуг — це комплексне рішення. А відтак вона дає змогу поліпшувати якість обслуговування клієнтів буквально на всіх рівнях.

Автоматизація бізнес-процесів

CRM-системи дозволяють автоматизувати основні бізнес-процеси у сфері обслуговування, такі як управління замовленнями, облік товарів, робота з постачальниками тощо. Це спрощує робочі процеси й підвищує продуктивність.

Облік продажів та воронка продажів

В CRM-системах реалізовано детальний облік усіх продажів та історії замовлень клієнтів. Є можливість аналізувати динаміку продажів, створювати звіти про прибуток і виділяти найбільш прибуткові товари.

Телефонія

Вбудована IP-телефонія в CRM-системах оптимізує комунікацію з клієнтами, полегшує call-центрам обробку дзвінків, підвищує якість обслуговування.

Безпека

Сучасні CRM мають надійні механізми безпеки й захисту даних, що дозволяє безпечно зберігати всю клієнтську інформацію та історію взаємодії.

Клієнтський сервіс

CRM-системи спрощують надання якісного сервісу клієнтам за рахунок збереження всієї історії взаємодії, швидкого доступу до даних клієнта та автоматизації рутинних операцій.

Звіти

У CRM-системах передбачено створення детальної звітності практично за всіма аспектами роботи компанії у сфері продажів і обслуговування — обсяги продажів, прибутковість, оцінка роботи менеджерів і багато іншого. Це дозволяє приймати обгрунтовані управлінські рішення.

Що обрати: готова чи індивідуальна CRM-система для сфери послуг

При виборі CRM-системи для компанії є два основні варіанти — готове рішення або створення індивідуальної системи.

 • Готові CRM-системи мають перевагу відносно низької вартості та швидкого запуску. Проте вони орієнтовані на усереднені, типові бізнес-процеси і не враховують специфіку конкретної компанії. Часто доводиться йти на компроміси, відмовляючись від реалізації деяких завдань.

 • Індивідуальна CRМ система для послуг проєктується спеціально «під ключ» для компанії з урахуванням усіх особливостей її діяльності, потреб бізнесу і вимог до системи. Така CRM дозволяє максимально автоматизувати актуальні процеси та задачі, а також реалізувати унікальну бізнес-логіку.

Хоча початкові витрати на розробку власної CRM вищі, загальна вартість використання, обслуговування та підтримки нижча, ніж у разі вибору типового рішення. А головне — індивідуальна CRM дозволяє отримати максимальну віддачу за рахунок повного врахування потреб бізнесу.

Рекомендуємо почитати
Ваш бізнес потребує CRM систему?

Розробіть власну CRM систему з нами!

Детальніше

Розробіть власну CRM разом з Wezom

Якщо ви шукаєте надійного партнера для створення індивідуальної CRM-системи, яка максимально автоматизує саме ваш бізнес у сфері послуг, запрошуємо до співпраці! Розробка CRM для сфери послуг — один з головних напрямів нашої роботи.

Компанія Wezom має багаторічний досвід впровадження проєктів з розробки складних бізнес-додатків, зокрема CRM-систем, для компаній різних напрямків.

Ми допоможемо розробити ту CRM, яка потрібна саме вашому бізнесу! В основі нашого підходу:

 • глибоке занурення в бізнес-процеси компанії;

 • аналіз потреб та формування функціональних вимог;

 • гнучка методологія та швидкий старт;

 • власна команда розробки та підтримки.

Зв’яжіться з нами зараз, щоб дізнатися більше про переваги та функції CRM системи для сфери послуг та отримати індивідуальну пропозицію!

Висновки

CRМ для сфери послуг – це необхідний інструмент, що дозволяє автоматизувати багато процесів, вести докладну звітність, створювати воронки продажів та підвищувати лояльність клієнтів внаслідок впровадження індивідуальних умов. Можна вибирати готові рішення, якщо вони задовольняють ваші потреби, але для кожної сфери послуг потрібні особливі інструменти. У цьому допоможе розробка індивідуальної СРМ послуг.

Завдяки індивідуальним інструментам ви зможете детальніше працювати з клієнтами, отримувати точні звіти, знайдете підхід до кожного відвідувача та зробите з нього постійного клієнта. Обирайте відповідний варіант та впроваджуйте ефективні інструменти для управління бізнесом.

FAQ

Які функції CRM найбільш важливі для бізнесу в сфері послуг?

CRM виконує наступні важливі функції для бізнесу у сфері послуг: зберігання та управління даними клієнтів, такими як контактна інформація, історія покупок, відгуки та скарги, комунікація з клієнтами через різні канали, такі як телефон, електронна пошта, чат або соціальні мережі, планування та відстеження завдань, пов’язаних з обслуговуванням клієнтів, — замовлення, доставка та підтримка тощо.

Чи можлива персоналізація CRM під специфіку бізнесу в сфері послуг?

Так, сучасні CRM надають можливість персоналізувати свої модулі, поля даних та функції, щоб відповідати унікальним потребам та бюджетам підприємств. Наприклад, ви можете створювати власні поля, форми, фільтри, звіти та панелі інструментів, щоб збирати та відображати ту інформацію, яка найбільш важлива для вашого бізнесу. Ви також можете інтегрувати CRM з іншими програмами, які використовуєте, такими як облікові, маркетингові або проєктні інструменти.

Чи може CRM масштабуватись відповідно до розвитку бізнесу?

Так, CRM систему можна адаптувати та масштабувати відповідно до потреб та вимог бізнесу. Незалежно від того, чи потрібні вам лише основні функції або повний набір, маєте ви 10 або 500 користувачів, CRM може адаптуватись доволі швидко та гнучко. Але звертаємо увагу, що мова йде в першу чергу про індивідуальні CRM, а не про готові рішення.

Яка ключова роль CRM для бізнесу у сфері надання послуг?

CRM допомагає підвищити задоволеність та лояльність клієнтів, збільшити продажі та прибутки, оптимізувати бізнес-процеси та ресурси, розвивати бізнес, отримуючи цінні дані та зворотний зв’язок від клієнтів, а також адаптуючи свою пропозицію до мінливих потреб ринку.

Леся
Про автора
Леся
Head of QA Department
Досвід роботи 7 роки
Керівник відділу контролю якості (QA) та автор статей, має великий досвід та глибокі знання в галузі тестування програмного забезпечення. Її статті — цінне джерело знань, пов'язаних із передовими методиками та практиками QA, написані у доступній та зрозумілій формі.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
4.7
Проголосувало: 23
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.