click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Беклог продукту: як направити розробників у правильне русло

794

Сучасні методи розробки, такі як Agile та Scrum, вимагають певних інструментів для коректної роботи команди. Один з таких інструментів – це беклог продукту (Product Backlog). Без цього документа неможлива успішна розробка та її продуктивна організація. Давайте розберемося, що це за артефакт, з чого він складається, навіщо потрібен, і головне - як його сформувати.

Що таке беклог продукту

Що таке беклог продукту

Product Backlog – це артефакт, в якому зібрані та впорядковані всі вимоги до майбутнього програмного продукту. У цьому вся документі описано усе, що потрібно реалізувати у процесі розробки, яке створенням займається власник самого майбутнього продукту.

Вам як клієнту при розробці власного програмного продукту доведеться створювати беклог для успішної розробки за сучасними стандартами. Фактично, сьогодні власник практично будь-якого бізнесу потребує розуміння беклогів та вміння працювати з ними.

Які беклоги бувають?

По суті ідея бэклога дуже проста. Основою для бэклога можуть бути історії користувачів, або дорожня карта, це залежить від особливостей компанії і продукту.

Великі компанії і світові проекти потрібно ретельно продумати, але це буває складно зробити відразу. Для цього створюються дорожня карта або роадмап, які допомагають побачити всю картину цілком.

Якщо проект невеликий, або це абсолютно новий стартап, можна відразу перейти до написання користувача сторі (історій користувачів). У такому випадку всі деталі будуть описані та працювати команді розробки буде простіше.

Навіщо потрібен беклог продукту

Для того, щоб зрозуміти необхідність у даному артефакті, необхідно поглянути на те, як саме відбувається робота по скраму.

Вся технологія ділиться на спринти - невеликі відрізки від однієї до чотирьох тижнів - які виконується певний обсяг робіт. Ціль кожного спринту полягає в тому, щоб зробити повністю готовий самостійний підпродукт, який можна включити в реліз. Щоб усе було організовано та злагоджено, на спринт із загального беклогу вибирається список завдань, які виконуватимуться.

Такий підхід забезпечує чітке дотримання вимогою, уберігає від недоглядів чи переробок, забезпечуючи планомірний рух до мети.

З чого складається беклог продукту

З чого складається беклог продукту

Як і будь-який інший документ, беклог має певні критерії, які мають бути дотримані для успішної роботи. Ці критерії описують те, яка інформація має бути зазначена, як вона повинна бути структурована і хто відповідає за це.

Яка інформація має бути в белогу?

В першу чергу беклог продукту повинен містити повний опис майбутнього програмного рішення. Сюди відноситься опис кінцевого продукту, опис кожної окремої функції, їх взаємозв'язків та структури.

Також у беклозі повинні бути згадані і нефункціональні вимоги, наприклад, продуктивність, швидкість роботи, безпека і таке інше.

Ще один важливий критерій стосується структуризації вимог до продукту в белог. Усі вимоги мають бути зазначені у порядку важливості та пріоритетності. Адже під час розробки до спринту братимуться перші вимоги зі списку, і далі по порядку до кожного наступного.

Хто і як веде беклог продукту

За створення бэклога відповідає замовник або product owner, до його обов'язків входить складання та ретельний опис усіх вимог, а також обговорення цих вимог з командою розробки. Безумовно, вимоги мають бути однозначними та зрозумілими, але якщо у команди виникнуть будь-які питання, ви маєте змогу на них відповісти та уточнити будь-які нюанси.

Як створити беклог продукту

Як створити беклог продукту

Створення беклог продукту проводиться в кілька кроків.

Перш за все, необхідно створити дорожню карту продукту, якщо це потрібно. Важливо докладно описати підсумкове бачення майбутнього продукту, і навіть план розвитку. Це допоможе правильніше та детальніше виконати такі кроки.

Далі важливо визначити те, які функції виконуватимуться продуктом, а також які завдання він вирішуватиме. Детально описавши всі функції можна дійти більш конкретного опису.

Наступним кроком необхідно створити історії користувачів, описати хто, що і навіщо робитиме у вашому програмному продукті. Тут важливо врахувати абсолютно всі нюанси та ситуації, які можуть виникнути.

У белогу повинні бути ретельно описані всі функції, і навіть всі елементи системи, їх очікувана поведінка, а також поведінка системи в непередбачених ситуаціях.

Як керувати backlog

Дуже важливо підтримувати беклог завжди у актуальному стані. Для цього, по-перше, необхідно періодично переглядати пріоритети, щоб найактуальніші завдання завжди були у топі списку. А по-друге, важливо вчасно оновлювати історії користувачів, щоб у них завжди були актуальні. При цьому необхідно звертати увагу на взаємозв'язки елементів та оновлювати дані у всіх місцях, де вони зустрічаються, інакше може виникнути двозначність вимог, що викличе багато питань у процесі розробки.

Висновки

Беклог

Белог - це необхідний для успішної розробки інструмент. З ним команда завжди знає, які завдання необхідно виконувати та вибирає на спринт лише найактуальніші цілі.

Створення та ведення беклогу - завдання власників продукту (Product Owner), яке потребує ретельного та відповідального підходу. При цьому детальний і правильно складений беклог - запорука ефективної розробки та успішного результату.

Тепер, коли ми розібралися з тим, що таке беклог продукту, у вас з'явилося ще більше розуміння внутрішньої сторони процесу розробки.

Якщо вам потрібно створити сайт або програму, ми в Wezom з радістю допоможемо. 22 роки досвіду у розробці навчили нас уникати типових помилок та створювати продукти для вирішення реальних проблем бізнесу. Залишайте заявку на сайті, ми передзвонимо вам та відповімо на всі ваші запитання. Давайте виведемо ваш бізнес на новий цифровий рівень!

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

0/5
Корисність
Проголосували 0
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проект
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Сьогодні поговоримо про те, як швидко та ефективно продавати на ROZETKA, Prom, Zakúpka, Shafa та…
Wezom
Wezom
Компанії зі світу логістики змушені бути суворими, зазвичай на чільному місці там стоїть жорсткий контроль…
Wezom
Wezom
1С Бітрікс - одна з безлічі CMS, що діють у сфері створення та управління сайтами.…
Синявський Антон
Синявський Антон
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?