Євген
Євген
CBDO
03.03.2023

Скільки коштує створення сайту - ціна розробки сайтів 2024

Євген
Євген
CBDO
03.03.2023
03.03.2023
2.6
68494
20 хвилин
7

Скільки коштує сайт? Запитайте розробника, і він відповість ще більшою кількістю питань: «Який тип сайту потрібен?», «Яка структура, розмір, дизайн та інше?». Створення сайту – індивідуальний проект і вартість його залежить від певних факторів. Більше того, вартість однакових замовлень у різних виконавців часто дуже відрізняється. Ви можете орієнтуватися на наші розцінки, які знаходяться у середньому ціновому сегменті серед IT-компаній.

Фази розробки сайту та їх вартість

фази розробки сайту та їх вартість

Розробка сайту складається з кількох етапів. На кожен із них потрібен певний час. Від кількості витраченого часу, залучених фахівців та інших чинників залежить ціна розробки сайту. В Україні вартість послуг розробників та дизайнерів починається від 50 доларів на годину. У середньому, ціна на сайт варіюється від 9000$ до 50000$.

Розробка стратегії сайту

Перед тим, як розпочати технічну частину створення веб-сайту, необхідно вивчити ринок, конкурентів, визначити цільового клієнта, його CJM та адаптувати УТП під реалії сьогодення. Тільки так можна бути впевненим у хорошому результаті. Адже будь-який комерційний сайт має виконувати головне завдання – приносити дохід.

Розробка стратегії сайту проводиться групою спеціалістів. Залежно від сфери бізнесу виконуються такі завдання:

 • визначення бізнес-цілей;
 • аналіз ринку та конкурентів;
 • визначення цільової аудиторії, її потреб та бажань;
 • створення унікальної торгової пропозиції;
 • SEO на етапі розробки та стратегія виходу сайту на ринок;
 • розробка скетчів, концепції та основних ідей сайту;
 • план просування веб-ресурсу;
 • визначення найефективніших способів просування.

Після розробки стратегії дизайнер може розпочати свою роботу - створення прототипу сайту. Спираючись на зібрані дані визначаються фірмові кольори та форми, створюється індивідуальний стиль та відображається концепція компанії.

Вартість розробки стратегії сайту починається від 2800 $ і залежить від багатьох факторів: кількість залучених фахівців, складність поставлених завдань та інші. На якісну розробку стратегії потрібно від 7 робочих днів.

ui-ux дизайн

UI/UX дизайн

Більшість людей – візуали, і насамперед «зустрічають по одязі». Тому сайт має виглядати привабливо та бути зрозумілим. За це відповідає UI/UX дизайнер. Його головне завдання – зробити продукт, який буде зрозумілий для цільової аудиторії та зручний у використанні. Не існує сайтів, які зроблені погано, але приносять прибуток та результат. Щоб закликати до дії, потрібно привернути до себе відвідувача. А для цього використовується візуальний вплив, виклик симпатії та довіри, комфорт використання веб-сайту.

Етап розробки дизайну сайту не менш важливий, ніж інженерія та технічна розробка. Дуже складні технічні рішення легко звести до нуля, якщо вони погано упаковані у візуальну коробку. Тому UI/UX дизайн – одна з основних витрат на створення сайту. Робота дизайнерів складається з кількох етапів:

 • Розробка каркасу. На даному етапі дизайнер схематично розробляє каркас елементів майбутнього сайту та затверджує його із замовником. На розробку каркасу потрібно від 5 до 20 днів, залежно від складності проекту.
 • Прототип. Після затвердження каркасу, ідей та загальних принципів, створюється остаточний інтерфейс користувача. UI/UX дизайнер «малює» сайт для розробників, розподіляє всі елементи, і показує візуально, як виглядатиме кінцевий продукт.

На вартість дизайну впливає складність проекту. Скільки сторінок сайту розробляється, наявність анімації, складних форм та елементів та інші фактори. Як правило, на роботу дизайнера потрібно від 80 до 400 годин, а вартість дизайну сайту в Україні варіюється від 2500 до 10000 доларів.

front-end розробка

Front-End розробка

Front-End розробка – це технічне створення веб-сайту. Розробники втілюють у життя ідеї дизайнера та намальовані кнопки, поля та блоки роблять клікабельними, активними та чуйними. По суті це технічне створення інтерфейсу сайту. З ним взаємодіють ваші відвідувачі.

Головне завдання розробників Front-End зробити так, щоб сайт відкривався на будь-якому браузері, був адаптивним, добре відображався на різних розмірах екранів і всі функції коректно працювали.

У ході Front-End розробки сайту роботи приступають QA-інженери. Вони відповідають за тестування функціоналу, знаходження помилок і загальний аналіз інтерфейсу користувача.

Знову ж таки, на вартість проекту впливає складність поставлених завдань, кількість сторінок, розробка анімації, функціоналу, кількість можливостей майбутнього сайту та багато інших факторів. На Front-End розробку потрібно від 120 до 600 годин, а ціна варіюється в межах від 1800$ до 15000$.

back-end розробка

Back-End розробка

Сторінка сайту – це набір коду, який має візуалізацію в браузерах. Цей код не може виконувати кінцеву мету. Наприклад, на сторінці реєстрації, де потрібно ввести ім'я, пошту та пароль і натиснути кнопку «Зареєструватися», все відображається добре, і за це відповідальна Front-End розробка. Але щоб дані після натискання на кнопку вирушили на сервер та обробилися, потрібна Back-End розробка. Що ще сюди входить та впливає на вартість:

 • підключення сторонніх послуг;
 • налаштування нестандартної обробки даних (наприклад, відтворення аудіо або відео);
 • обробка складних запитів

Back-End розробка займає від 120 до 600 годин роботи, а її вартість варіюється в межах 4000$ - 25000$.

створення адмін панелі

Створення адмін панелі

Адмін-панель дозволяє керувати контентом на сайті. Якщо ви бажаєте, щоб була можливість додавати нові товари, матеріали, змінювати інформацію, необхідно підключити адміністративну панель. Можна використовувати сторонні CMS, їхня вартість нижча (навіть є безкоштовні), але й безпека, а також функціонал мають значні недоліки та обмеження. Розробка власної адмін панелі – відмінне рішення для власників кількох сайтів.

Можна відмовитися від розробки адмін панелі та заощадити кошти. Але якщо ви захочете змінити вартість товару чи послуги, змінити текст на сайті (навіть якщо це одне слово), додати зображення, у разі відсутності адміністративної панелі доведеться звертатися до розробників. Однак такі прості завдання виконуються самостійно. Але для того щоб їх виконати, необхідно реалізувати набір інструментів, які допоможуть керувати контентом.

Переваги власної адмін-панелі полягає в тому, що ви самі можете вибрати функціонал. Крім того, шкідливе програмне забезпечення розробляється під популярні CMS, а якщо вона розроблена тільки для вашого сайту, ймовірність злому скорочується практично до нуля.

Залежно від набору інструментів та можливостей, розробка адмін панелі займає від 60 до 180 годин роботи, і коштуватиме 3000-9000 доларів.

середня вартість сайту

Ціна сайту під ключ в залежності від етапу

Оцінивши кожен етап, можна припустити середню вартість якісного, швидкого та функціонального сайту. Дана оцінка приблизна:

Етап розробки

Витрачений час

Мінімальна ціна $

Максимальна ціна $

Аналітика та стратегія

80-360 годин

2800

12600

UI/UX дизайн

80-400 годин

2500

10000

Front-End розробка

120-600 годин

1800

15000

Back-End розробка

120-600 годин

4000

25000

Загальна кількість

175-760 годин

11100

62600

Точніші розрахунки можливі лише після обговорення проекту, визначення завдань та цілей, а також методів їх реалізації. Але навіть у ході проекту вартість може змінюватись. Варто враховувати додаткові зміни, редагування, нові завдання. Також на вартість впливає досвід та професіоналізм фахівців та кількість осіб, задіяних у проекті. Зв'яжіться з нами, і ми детальніше проконсультуємо Вас.

Вартість створення сайтів за типами

Навіщо створюється сайт? У кожного підприємця має свої цілі. Це може бути особистий блог для самопрезентації та портфоліо, корпоративний сайт компанії, інтернет-магазин. Незалежно від того, який тип сайту потрібен, він має головне завдання – приносити прибуток. Однак кожен тип веб-сайту відрізняється за вартістю та складністю розробки.

Розрахувати точну вартість сайту складно, оскільки один і той же тип ресурсу включає різний набір функцій (інтернет магазин на 50 товарів та на 2000 товарів відрізняється). Однак, можна припустити, скільки потрібно грошей на певні типи сайтів.

веб-сайт для бізнесу

Веб-сайт для бізнесу

Як правило, це невеликий ресурс для просування бренду. По суті це сайт-візитка, де представлена компанія, її послуги або товари. Як правило, такий сайт включає сторінки «Про компанію», «Відгуки», «Сервіси та послуги», «Контакти», «Блог». Вартість залежить від кількості сторінок та витраченого часу на їх створення.

Такі веб-сайти підходять для малого бізнесу. Якщо бізнес великий чи середній, витрати збільшуються, оскільки потрібно більше сторінок, функцій та можливостей. У будь-якому випадку, створення веб-сайту для бізнесу такого формату коштує від 9000 доларів і займає від 60 днів на розробку.

Сайт електронної комерції

По суті це інтернет магазин. Навіть якщо він простий і має лише кілька десятків товарів, вартість його розробки суттєво відрізняється від попереднього типу веб-сайту. Адже його функціонал значно складніший. Він повинен включати розробку таких елементів:

 • Головна сторінка;
 • кошик;
 • сторінки категорій та розділів;
 • сторінки товарів.

Крім того, сайт електронної комерції повинен мати низку функцій:

 • інтеграція із платіжними системами;
 • функція відгуків;
 • реєстрація користувачів;
 • пошук;
 • Панель Адміністратора;
 • повідомлення;
 • і багато інших.

Тому часу на розробку сайту електронної комерції потрібно набагато більше. До проекту підключається багато фахівців. Вартість розробки eCommerce сайту від 12000$. Потрібно не менше 2-3 місяців, навіть для розробки простого магазину.

Розробка цільової сторінки

Цільова сторінка може бути двох типів: окремий односторінковий сайт для просування одного товару чи послуги або окрема сторінка на вже існуючому сайті. Завдання цільової сторінки – надати користувачам необхідну інформацію про товар чи послугу, не відволікаючи інші елементи.

Навіть якщо така сторінка велика за обсягом, вона коштує дешевше ніж багатосторінковий сайт. Часу створення цільової сторінки потрібно від 20 годин, а ціна від 1000 $.

Високотехнологічні портали та системи

Великі портали та високотехнологічні системи вимагають особливих зусиль для розробки. Вони повинні витримувати великий трафік, мати можливість утримувати об'ємний контент та працювати при високих навантаженнях. Як правило, функціонал у подібних веб-сайтів великий, а на його розробку потрібно від 6 місяців роботи та велика команда фахівців.

Вартість розробки порталів починається від 25000$ і обговорюється завжди індивідуально. Адже її ціну впливає велика кількість чинників.

Диджиталізація «Під ключ»

Якщо бізнес хоче вийти в діджитал простір та успішно пройти цифровізацію, чудовим рішенням буде діджиталізація «Під ключ». Це не лише створення нового сайту. Все починається з концепції, розробки ідей та методів позиціонування компанії в онлайн-просторі. Створюється потрібний тип веб-сайту, розробляються стратегії просування. За необхідності робиться програма та інші продукти цифровізації.

Незважаючи на те, що це найбільш ефективний спосіб зробити компанію цифровою та продуктивною, вартість диджиталізації «під ключ» коштує від 50 000$. Крім того, знадобиться мінімум 6-8 місяців для створення продуктів. Як правило, часу потрібно набагато більше. Тому перехід здійснюється поступово.

витрати на маркетинг веб-сайтів

Унікальний та привабливий сайт-візитка

Цей підвид сайту зазвичай є компактною онлайн-вітриною, призначеною для презентації інформації про компанію, продукт або послугу. На відміну від складніших сайтів, на кшталт інтернет-магазинів або порталів, сайти-візитки зазвичай складаються з кількох сторінок, які містять основні відомості про бізнес.

Створення сайту-візитки є однією з найпоширеніших послуг. Ціна на розробку залежить від безлічі факторів, зокрема, на вартість впливають:

 • Дизайн та користувальницький інтерфейс. Чим вони складніші та унікальніші, тим вища вартість послуг за розробку.
 • Кількість сторінок. Базовий сайт-візитка зазвичай містить кілька сторінок, наприклад - головна, про компанію, послуги, контактну інформацію. Також це може бути односторінковий сайт. Чим більше сторінок, тим довша та складніша розробка, а отже, й вартість сайту.
 • Функціональність та додаткові можливості. У деяких випадках сайти-візитки можуть потребувати певних функціональних елементів, таких як форми зворотного зв'язку, інтеграція соціальних мереж або слайдери із зображеннями. Кожне доповнення збільшує витрати.
 • Адаптивність дизайну. Як правило, зараз це стандартна послуга, яка входить до загальної ціни, принцип mobile-first став базовим. Але якщо ваша цільова аудиторія користується лише смартфонами, можна, наприклад, заощадити на десктопній версії.
 • Зміст та графіка. Якщо ви вже маєте готовий контент, тексти та зображення, які хочете використати на сайті-візитці, це може спростити процес розробки та знизити вартість.

Сформувати ціну допомагає визначення типу сайту-візитівки. Landing page є більш цільовими й допомагають у просуванні конкретного продукту, послуги або робляться для певної мети. Односторінкові сайти-візитки відносно прості, містять кілька розділів та підходять для фрилансерів, невеликого бізнесу. Багатосторінкові повноцінні сайти більше підходять для виробників, великих продавців та середнього бізнесу. Ціна на розробку сайту-візитки дуже сильно змінюється. Фрилансер на біржі погодиться створити лендінг за тисячу доларів, невелика вебстудія запропонує створити такий ресурс за 5 тисяч, а велике діджитал-агентство – за 7-10 тисяч доларів. Продукт завжди буде різним.

Розробка каталогу чи портфоліо

Каталоги та портфоліо – це сайт-візитка "на максималках". По суті, вони виконують аналогічну функцію - допомагають користувачеві познайомитися з вашим бізнесом, товаром або послугою, та прийняти рішення. І все ж вони мають певні відмінності.

Сайти-візитки зазвичай орієнтовані на презентацію компанії чи послуги, а не на надання детальної інформації про кожен продукт чи проект. Натомість каталог спеціалізується саме на презентації продуктів чи послуг. Він містить структурований список або базу даних елементів, які користувач може переглянути та вивчити. Каталоги дають можливість користувачам шукати, фільтрувати та порівнювати продукти чи послуги, надаючи докладні описи, характеристики й навіть відгуки. Вони зазвичай мають складнішу структуру та функціональність для управління великим обсягом інформації. І це головна їх відмінність – наявність фільтрів та структуризація контенту.

Портфоліо часто використовують дизайнери, фотографи, художники, архітектори та інші творчі професіонали для демонстрації своїх робіт. Сайти-портфоліо зазвичай містять галереї зображень, описи проектів, інформацію про клієнтів або замовників, контактні дані й іноді додаткові деталі про процес роботи або контекст проектів. Вони орієнтовані на візуальне представлення робіт та разючу візуальну дію. Тому тут на перший план виходить дизайн.

Ціна розробки сайту каталогу чи портфоліо залежить від того, наскільки у них складна структура та дизайн. У середньому вона починається з позначки 7-10 тисяч доларів, але кожен проект потрібно розглядати окремо.

 

Блог для компаній, організацій, інфлюенсерів

Блог вважається одним з найпростіших видів розробки. Спочатку здається, що його функціональність є примітивною. Але якщо розібратися в інструментах, то легко зрозуміти, що блогу потрібний якісний текстовий редактор, інструменти для роботи з візуалом та інші функції, які впливають на вартість проекту.

При цьому блог можна вважати одним з найдешевших сайтів в плані розробки, оскільки більшість сервісів можна інтегрувати або використовувати готові модулі. Коштує веб сайт для блогу в середньому щонайменше 8-10 тисяч доларів. Далі все залежить від його можливостей та масштабування.

Іміджевий корпоративний портал

Корпоративний іміджевий сайт відрізняється від інших видів сайтів тим, що він орієнтований на створення комплексного уявлення компанії, її цінностей та бренду. Він зазвичай пропонує масу довідкових блоків, складний дизайн, функціональність та інтеграцію, а також акцент на комунікацію з цільовою аудиторією та зміцнення іміджу компанії. Відмінні риси корпоративного іміджевого сайту наступні:

 • Зміцнення іміджу бренду та створення позитивного іміджу компанії;
 • Надання докладної інформації про компанію, її цінності та продукти/послуги;
 • Фокус на візуальній ідентичності, що відповідає корпоративному стилю та бренду;
 • Прагнення до створення зручного користувальницького досвіду та інтерактивності.
 • Можливість інтеграції з іншими системами та інструментами для підвищення ефективності роботи.

На перший план виходить візуальна ідентичність. Також значну увагу привертає контент. Бізнес може заощадити, наповнюючи контентом ресурс самостійно, але важливо не помилитися з якістю. При цьому функціональність корпоративного сайту не така вже й велика. Багато хто думає, що створити ресурс для бізнесу коштує дорого, але вартість створення сайту для компаній стартує з позначки приблизно 10 тисяч доларів.

 

Сучасний інформаційний сайт

Які завдання вирішує такий веб-ресурс? Назвемо їх.

 • Надання корисної та релевантної інформації. Це можуть бути новини, рецепти, події, контактні дані, розклад автобусів та інша цільова інформація для аудиторії.
 • Безпосередня взаємодія з користувачем. За допомогою веб-форм, чатів та інших інструментів ваш бізнес може взаємодіяти безпосередньо з аудиторією. Наприклад, інформаційний сайт юридичних послуг. Окрім релевантної інформації – можливість записатися на консультацію.
 • Побудова довіри до вашого бізнесу та вибудовування авторитету. Такий тип сайту показує вас, як експерта, та надає можливість сформувати враження про вас та бренд.
 • Отримання органічного трафіку. Інформаційні сайти добре працюють на тривалих дистанціях. Вони приносять органічний трафік.

Скільки коштує запустити сайт інформаційного характеру? На його ціну впливають 2 фактори: якісний адаптивний дизайн та корисний для користувачів контент. Звичайно, важливі модулі взаємодії з користувачами: інструменти відгуків та коментарів, форми зворотного зв'язку. Але їх можна підключати як готові шаблони, лише адаптувавши дизайн під стилістику. Ціна на інформаційний сайт стартує з позначки 10-12 тисяч доларів.

Витрати на маркетинг веб-сайтів

Якщо про ваш сайт нічого не відомо клієнтам та користувачам, то він просто не працює. Яким би хорошим не був дизайн, контент, технічне оформлення, поки про ваш продукт ніхто не знає, він не приносить доходу. Витрати на маркетинг іноді набагато вищі, ніж створення сайту з нуля до запуску, але це необхідна інвестиція для зростання бізнесу.

Реклама з оплатою за клік (РРС)

Найшвидший і найдієвіший спосіб розповісти про свій сайт – стати учасником рекламної мережі. Компанія Google є однією з найпотужніших рекламних мереж і допомагає розповісти про ваш сайт потенційним клієнтам.

Ви налаштовуєте рекламну кампанію, в якій вказуєте необхідні дані про сайт, продукт, послуги. Після цього поповнюється рахунок, і реклама починає показуватись потенційним клієнтам. Розумні алгоритми Гугла показують її цільову аудиторію. Але ви не платите за показ реклами (хоча таку функцію теж можна налаштувати). Ви платите за кліки, тобто переходи.

Головний недолік цього маркетингового методу просування у тому, що вартість кліка варіюється в різних нішах. Один продукт можна рекламувати за 1 цент за клік, для іншого за перехід доведеться заплатити 2-3$. І не факт, що ця людина здійснить покупку. У деяких областях, вартість одного кліку досягає 50-60$. Тому необхідний фахівець із настроювання реклами, щоб вона була правильно підготовлена та налаштована.

Пошукова оптимізація (SEO)

Пошукова оптимізація дозволяє отримати трафік на сайт за допомогою органічного пошуку. Коли людина вводить запит до рядка, йому пропонується список сайтів. Чим вище позиції вашого ресурсу за конкретними пошуковими запитами, тим вищий шанс отримати безкоштовного відвідувача та потенційного покупця.

пошукова оптимізація (SEO)

Вартість SEO оптимізації залежить від багатьох факторів: ніша, кількість ключових запитів, обсяг робіт. Як правило, варто враховувати витрати на пошукову оптимізацію в розмірі 300$ - 1500$ на місяць. Тоді результати будуть гарантовані.

Копірайтінг

Контент на сайті пропонує користувачам не лише цінну та корисну інформацію, а й позитивно впливає на оптимізацію сайту. У статтях прописуються ключові слова, завдяки яким пошукові системи аналізують текст та визначають сторінці місце у видачі.

На кожному веб-сайті є текст. Він може продавати товари або послуги, бути просто інформаційним та захоплюючим або відповідати на запитання користувачів. Кожен текст має свою мету. Професійні копірайтери складають текст відповідно до вимог та особливостей ніші, в якій представлений сайт. Якісний контент не тільки добре оптимізується та наводить нових потенційних відвідувачів, а й є персональним менеджером, який продає послуги та товари, знімає заперечення та покращує лояльність клієнтів.

Вартість копірайтингу варіюється від 50$ до 500$ за статтю. Чим більше сторінок на сайті, тим більше має бути контенту.

Маркетинг у соціальних мережах (SMM)

SMM орієнтований продажу товарів та послуг у соціальних мережах. Навіть якщо ви думаєте, що у вашій ніші складно чи не потрібно просувати що-небудь у соціальних мережах, необхідно займатися таким видом маркетингу. SMM підвищує впізнаваність бренду, вибудовує відносини з клієнтами та потенційними покупцями.

Соціальний маркетинг дозволяє швидко проаналізувати нішу чи продукт, протестувати послугу. Адже користувачі соціальних мереж різні, але мають кілька спільних критеріїв: вони щирі та чесні стосовно бренду, вони суворі та неупереджені, кажуть прямо. Тому використання SMM є відмінним інструментом для активного просування веб-ресурсу.

Вартість маркетингу в соціальних мережах варіюється від 400$ до 20000$ на місяць.

додаткові витрати на створення веб-сайту

Додаткові витрати на створення веб-сайту

Крім розробки сайту, є додаткові витрати, які також варто враховувати. Це обов'язкові витрати, без яких практично неможливо обійтись.

Доменне ім'я

Доменне ім'я – це індивідуальна адреса сайту, за якою ваші клієнти та відвідувачі будуть знаходити вас в інтернеті.

Реєстрація доменне ім'я проводиться на спеціальних сервісах. Кожен з них пропонує користувачам тарифи та спеціальні умови. Так, на різних сервісах одне й те саме ім'я може відрізнятися за ціною. Є безкоштовні доменні імена третього рівня. Але в такому випадку, сайт не буде належати особисто вам, і будь-якої миті компанія, що надає послуги безкоштовного домену, може позбавити вас прав на володіння ресурсом. Тому жоден комерційний чи особистий сайт не користується безкоштовним доменом.

Вартість доменного імені варіюється від 5$ до 150$ на рік. На ціну впливає обрана доменна зона (.com та .site відрізнятимуться за ціною), а також обраний сервіс.

хостинг

Хостинг

Простір хостинг – це місце, де зберігається сайт. Він забезпечує доступ до нього 24/7. Формально сайт можна вивантажити на свій особистий комп'ютер і зробити так, що хостингом стане ваш дисковий простір. За це не потрібно платити стороннім компаніям. Але проблема в тому, що як тільки комп'ютер буде вимкнений або піде в режим сну, доступ до сайту стане неможливим.

Хостинг-провайдери забезпечують безперебійний доступ до вашого сайту. До вибору хорошого хостингу потрібно поставитися уважно. Різні компанії пропонують різні умови роботи та вартість. Ціна на хостинг варіюється від 60$ до 300$ на рік. Гроші списуються з рахунку щомісяця. Вибираючи хостинг, варто звертати увагу на його місце розташування, виділений обсяг простору та послуги, які надає компанія. Часто якість роботи сайту залежить від хостинг провайдера.

Обслуговування сайту

Обслуговування – це комплексна послуга, яку варто враховувати при визначенні вартості створення сайту. Вона має фіксованих цін, оскільки може включати різний набір послуг. До обслуговування сайту можна віднести такі послуги:

 • контроль технічної частини сайту, перевірка та усунення помилок;
 • обробка запитів користувача;
 • оновлення контенту;
 • оновлення додатків, додаткових плагінів, контроль їх якості.

Головне завдання – забезпечити користувачам безперебійний доступ до ресурсу, оперативно вирішувати технічні проблеми та підтримувати нормальну роботу сайту. Вартість обслуговування сайту варіюється від 500$ до 12000$ на рік.

Витрати на CMS

Будь-який сайт має певний інтерфейс для управління контентом, з базовими можливостями додавання тексту, медіа, чи певних додаткових блоків. Але складніші CMS системи потрібні в тому випадку, якщо ваш бізнес працює з великою кількістю клієнтів, є необхідність будувати маркетингові воронки та вибудовувати тривалу взаємодію.

Це важливий інструмент, особливо у сфері торгівлі та продажу послуг, які можна пропонувати клієнтам повторно. Існують спеціалізовані CMS-системи, що дозволяють зберігати картки клієнта та показувати весь шлях взаємодії. Вбудовані інструменти аналітики допоможуть краще вивчити ЦА та зрозуміти її потреби, проблеми та болі. Такий підхід робить бізнес гнучкішим та адаптованішим під будь-які зміни, тому впровадження складної CMS для онлайн-бізнесу може бути дуже важливим кроком.

Існують як безплатні платформи, так і платні пакетні сервіси. Можна розробити власну CMS з нуля, у такому разі вартість розробки інтернет сайту буде вищою. Її вартість коштуватиме досить високою, але й функціональність буде персоналізованою. Таке рішення підходить для середнього та великого бізнесу, коли важливо локалізувати усі дані компанії та створити унікальні інструменти взаємодії з клієнтами.

Для малого бізнесу, фрилансу, достатньо скористатися готовими рішеннями. Існує багато CMS-систем, які легко інтегруються. Це дозволяє здешевити розробку, а за потреби можна буде змінити CMS або відмовитися від такої платформи без особливих втрат. Ви можете спробувати безплатні рішення та шаблони на кшталт WordPress, а можете звернутися до пакетних рішень. Але практика показує, що будь-який продукт бізнесу може бути безплатним лише умовно. Безплатна CMS ймовірно потребуватиме платних інтеграцій для зручної роботи.

 

Скільки коштує пропрацювання ТЗ

Технічне завдання – запорука успішної реалізації проекту, з нього починається будь-яке створення інтернет сайту. Це документ, за допомогою якого очікування збігається з реальністю. Створення цього документа – досить складний та об'ємний процес. Потрібно враховувати архітектуру, підібрати стік технологій, вибрати інструменти, сформувати вимоги до дизайну. На його вартість впливають такі фактори:

 • Обсяг та складність проекту. Чим масштабніший та складніший проект, тим більше часу та зусиль знадобиться для розробки відповідного технічного завдання.
 • Рівень деталізації. Чим докладніше та точніше ТЗ потрібно створити, тим більше часу та ресурсів потрібно. Якщо замовник має чітке бачення вимог до сайта та надає докладні інструкції, це може прискорити процес розробки ТЗ.
 • Вивчення та аналіз вимог. Це може містити обговорення цілей та очікувань, визначення функціональності, вибір технологій тощо.
 • Рівень експертизи та досвідченості команди. Команда з високим рівнем кваліфікації та досвіду попросить вищу ставку за розробку ТЗ.
 • Термін виконання. Якщо потрібно «на вчора», це означатиме вищу вартість, оскільки для цього потрібна інтенсивна робота.

Ми завжди рекомендуємо замовляти розробку деталізованого ТЗ у професійної команди, навіть якщо клієнт виконав певну роботу власними силами. Як правило бізнес-аналітики та продакт-менеджери на стороні розробника впораються з техзавданням краще. Така послуга зазвичай коштує 1-2 тисячі доларів, хоча масштаби завдань бувають різними.

Скільки коштує дизайн

Робота над дизайном – важливий етап розробки сайту. Він складається з двох етапів: UI-дизайн та UX-дизайн. Перший – це візуальна частина. Те, що ми бачимо. Кольори, форми, шрифти, картинки на сайті. Тут вартість залежить від типу обраного сайту, складності елементів та досвіду дизайнера.

Другий – це про комфорт та юзабіліті. UX важливий, оскільки від нього залежить, наскільки користувачеві буде комфортно перебувати на сайті та користуватися ним. Це про розміщення елементів, їх розміри, положення, адаптацію. На його ціну впливає складність функціонала та досвід дизайнера. Вартість оформлення сайту може бути дуже суттєвою статтею витрат – все залежить від рейту та годин роботи дизайнерів. У середньому етап коштує щонайменше 2-3 тисячі доларів.

Витрати на верстання сайту

Скільки зараз коштує написати сайт? Це одне з перших питань, коли йдеться про верстку, оскільки багато хто вважає, що розробка полягає в роботі з кодом. Але верстка робиться лише після того, як готовий дизайн. Це етап розробки, який відповідає за правильне відображення елементів дизайну у браузері.

За допомогою HTML робиться розмітка сторінки. Чим їх більше, та чим їх структура складніша, тим дорожче коштує цей етап. Саме тут визначається, де розміщені заголовки, текст, списки, меню, зображення, таблиці та інші елементи. За допомогою CSS створюється стилізація елементів та їх оформлення. Визначаються кольори, форми, розміри, відступи та інші візуальні атрибути.

Далі йде робота над адаптивністю, інтеграцією мультимедіа елементів, додаванням інтерактивних елементів. Кожен додатковий процес впливає на вартість. Одна річ – створити невеликий односторінковий сайт-візитку, і зовсім інша – портфоліо фотографа, маркетплейс або інтернет-портал. Ціна створення сайту в Україні на етапі верстки стартує від тисячі доларів, якщо говорити про роботу фрилансерів. Верстка складних проектів силами професійної команди коштуватиме набагато дорожче – все залежить від рейту розробників та кількості годин на виконання завдання.

Витрати на програмування сайту

Це ключова стаття витрат на розробку. Але саме про неї ми говоримо найменше, лише узагальнено. Оскільки не вистачить кількох годин, аби прочитати та прорахувати, скільки коштує створення сайту в інтернеті. На ціну впливають 3 основні фактори:

 1. Тип проекту. Чим складніший сайт, тим дорожче він коштує.
 2. Рівень команди та кількість. Junior фахівці коштують набагато дешевше за Senior розробників, але їх рівня не завжди достатньо для певного типу проекту. А ще над одним завданням можуть працювати 3 особи, а над розробкою іншого модуля – 8 програмістів.
 3. Вибір стека технологій. Створити блог для журналіста або веб-портал для забудовника із застосуванням VR та AI технологій – різні завдання. Тому й вартість проекту сильно відрізнятиметься.

На що варто орієнтуватися у питаннях вартості? Наприклад, розробка сучасного кастомного сайту eCommerce у реаліях 2024 року триває близько 800-900 робочих годин. Помножте це число на рейт компанії-розробника та отримайте приблизну вартість.

Якщо ви хочете дізнатися, скільки коштує зробити сайт з нуля, звертайтеся до нас зі своєю ідеєю, ми її обговоримо. Не можна точно прорахувати вартість заздалегідь, доки не буде зрозуміло, що створюється, з якою метою та з якою функціональністю.

 

Витрати на наповнення сайту контентом

Це додаткова стаття витрат, на якій багато хто економить і вважає, що може самостійно наповнювати сайт контентом. Якщо у вас є якісні фото та ілюстрації, ви вмієте писати текст або в компанії працюють люди, які відповідають за це, можна замовити сайт в Україні без наповнення контентом.

Але якщо ви, умовно кажучи, вважаєте, що у секретарки Галини мало роботи, і вона може писати новини компанії на сайт, робити описи товарів чи вести корпоративний блог, а бухгалтер Наталія Степанівна робитиме фото колективу та заповнить розділ «Про нас», то у нас погані новини. Цей підхід міг спрацювати 20 років тому, але сьогодні буде збитковим.

Контент – це важлива частина будь-якого сайту. З його допомогою ви розмовляєте зі своїм клієнтом, впливаєте на його рішення щодо купівлі товару чи послуги. Можна замовити його у фрилансерів, звернутися до агентств або одразу домовитися про розробку «під ключ», що включає й наповнення сайту. У будь-якому випадку, контент має бути якісним, привабливим, корисним та цінним для вашого клієнта.

FAQ - або Часті питання

Скільки коштує створення веб-сайту під ключ?

Вартість створення веб-сайту під ключ залежить від ряду факторів:

 • Тип сайту Це може бути інтернет-магазин, лендинг, внутрішній сайт компанії і так далі.
 • Час. Скільки ми маємо тижнів на розробку? Чим стисліші терміни, тим дорожче буде розробка.
 • Особливі побажання. Шаблонний лендинг і кастомний багатосторінковий сайт з віджетами, підрозділами та спеціальними функціями — не те саме.

У середньому вартість розробки варіюється від $7000 до $50000 і вище. Для точного розрахунку вартості сайту, який вам потрібен, звертайтесь до нас.

Скільки часу потрібно для створення сайту?

Якщо потрібно, сайт можна створити за кілька тижнів, якщо йдеться про простий інтернет-магазин або лендінг. Але найчастіше на розробку потрібно не менше місяця, а часто більше, оскільки робота йде в кілька етапів:

 • Проводимо дослідження.
 • Створюємо дизайн проекту та розробляємо прототип.
 • Пишемо код.
 • Впроваджуємо нові технології та додаткові сервіси.
 • Працюємо над безпекою сайту.
 • Випускаємо сайт у реліз.

На всіх етапах можуть бути виправлення та зміни у зв'язку з побажаннями клієнта, що безпосередньо впливає на термін виконання роботи. Точні терміни виконання робіт розраховуються індивідуально.

Яка вартість створення сайту?

Вартість створення сайту варіюється 7000 $ до 50000 $ і більше. На неї впливає низка факторів:

 • Тип сайту Ми створюємо інтернет-магазини, лендинги, складні сайти та інші.
 • Час на розробку. Швидка реалізація складного проекту вимагає залучення найдосвідченіших та найдорожчих фахівців. Чим менше виділяється часу, тим вищою буде вартість.
 • Особливості дизайну та функцій, які має виконувати сайт. Чим більше фіч ви хочете реалізувати, тим дорожче буде розробка.

Точна вартість розробки розраховується індивідуально. Ви можете зв'язатися з нами, щоб ми прорахували скільки буде створення сайту під ваші потреби.

Від чого залежить вартість створення сайту?

Є такі фактори, що впливають на вартість створення сайту:

 • Дедлайн. Чим швидше ви хочете побачити готовий сайт на релізі, тим вищою буде вартість робіт.
 • Вид сайту. Вам потрібен односторінковий лендинг чи складний інтернет-магазин із безліччю розділів? Чим складніша структура продукту, тим дорожчою буде технологія.
 • Технології. Є різні платформи, фреймворки та мови розробки. Інноваційні та кастомні рішення коштують дорожче.

Також на вартість впливає дизайн, доопрацювання, сервери, які зберігатимуть дані та інші фактори. Точна ціна залежатиме від конкретного проекту. Зверніться до нас і ми розрахуємо вам, скільки буде коштувати створення сайту під ваші потреби.

Як вам стаття?
2.6
Проголосувало: 66
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(7)
І
Ірина
02.01.2021
Дуже інформативна та зрозуміла стаття. Я довго шукала інформацію про вартість розробки різних видів сайтів, і це виявилося саме тим, що мені треба. Тепер я краще розумію, які фактори впливають на ціну та чого очікувати від розробників. Дуже дякую за корисну статтю.
К
Катерина Коновалова
16.07.2021
Я довго шукала інформацію, як правильно оцінити вартість розробки технічного завдання для створення сайту. І тут я знайшла докладний опис основних елементів, які слід враховувати під час розробки ТЗ, хоч трохи здивувалася, що в статті про вартість розробки, і зрозуміла, як зробити його максимально інформативним для розробників. Найкраще рішення - одразу замовити. Тому хочу запитати, а чи можна у вас замовити розробку ТЗ окремо без послуг розробки самого сайту?
І
Іван Короткий
28.11.2021
Я так і не отримав відповіді, як має формуватися ціна сайту. Я досі не до кінця розумію, чому не варто обирати, наприклад розробку на Тільді чи Віксі. Адже ціни навіть на прості сайти досить високі. Середня вартість сайту невпинно зростає. А з огляду на багато додаткових витрат, є підозра, що простіше зробити на Тільді чи іншому конструкторі.
О
Орленко
19.02.2022
На Тільді можна зробити сайт ціна якого буде мінімальною. Якщо вам потрібне просте портфоліо або у вас інтернет магазин на 10-30 товарів, то можна використовувати й конструктор. Але для виробничих підприємств, середнього та великого бізнесу – це не рішення. Там лише власна розробка. І на те ще 200 причин. Все залежить від того, що вам треба. Я так розумію, як запит не складний, то робіть на конструкторі. Нормальний сайт коштуватиме чимало, але й профіту від нього більше.
О
Ольга Петренчук
13.08.2022
Ціна на розробку сайту може здатися високою, але я вирішила вкластися у професійний продукт, який служитиме моєму бізнесу довгі роки. Конструктори сайтів можуть бути дешевшими, але вони обмежені у функціональності та дизайні. Спеціалісти з розробки сайтів можуть створити унікальний дизайн, оптимізувати його для пошукових систем та забезпечити високу продуктивність. Це інвестиція, яка окупиться у збільшенні клієнтської бази та доходів. Тому навіть для малого бізнесу – це гарне рішення, якщо ви не збираєтеся прикрити лавочку за півроку.
М
Максим
28.12.2022
Я також обрав індивідуальну розробку сайту, бо хотів отримати повноцінне рішення, а не стандартний шаблон. Мені інтернет-магазин коштував 13000$, але він за півроку повністю окупився. А працює вже третій рік. Підключені системи оплати, адмінка, пуш-повідомлення. Але й дизайн актуальний вже 3 роки. До речі, замовляв у Везома сайт, і мені реально допомогло, що я погодився на складання ТЗ та аналітику. Ми досі використовуємо аналіз бізнесу конкурентів, аби ставати дедалі кращими.
М
Мирослава
11.05.2023
Дякую за статтю, корисна, хоч і досить велика, а за ціною немає чіткого розуміння. Я не можу зрозуміти скільки саме коштує зробити сайт на замовлення. Ну, хоч і розумію, чому немає конкретних цін. І все ж таки хотілося б трохи більше розуміння прайсу стосовно сайту-візитки. Що саме туди входить та за якою ціною, скільки коштує зробити сайт та чи можна частину роботи взяти на себе.
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.