Олександр
Олександр
Head of Front-end department
02.04.2024

Що потрібно для створення фінансового додатку: етапи, функції та інше

Олександр
Олександр
Head of Front-end department
02.04.2024
02.04.2024
5.0
5313
0

У багатьох сферах економіки та розвитку бізнесу Україна відчутно відстає від європейських країн — це правда. Однак у чому ми дійсно можемо дати фору більшості з них, так це у якості та зручності фінансових додатків. Чого лише варті «Приват24» та monobank? А можливість зареєструвати ФОП буквально за кілька хвилин в «Дії» — це взагалі абсолютно новий рівень розвитку цифровізації та діджиталізації країни.

Але як створити фінансовий додаток з нуля? Які кроки для цього потрібно зробити? Який функціонал має бути в такому додатку, щоб він приносив користь і компанії, і її клієнтам? Саме про це ми сьогодні детально й поговоримо.

Що таке фінансовий додаток?

Фінансовий додаток в класичному розумінні — це мобільний застосунок, призначений для управління особистими або бізнес-фінансами. Залежно від функціональних можливостей такі додатки розподіляють на декілька категорій:

 • особисті фінансові додатки;

 • додатки для відстеження витрат;

 • інвестиційні додатки;

 • банківські додатки;

 • додатки для розрахунку кредитів/позик;

 • податкові додатки тощо.

Головна мета таких застосунків — зручне та ефективне управління коштами безпосередньо з мобільного пристрою. 

Переваги створення фінансового додатку: для користувачів та банків

Погодьтесь, сьогодні уявити якісні банківські послуги без наявності окремого функціонального додатку просто неможливо. Саме в застосунках ми переводимо та отримуємо кошти, сплачуємо комунальні платежі, поповнюємо мобільний рахунок, оформлюємо кредити, донатимо та виконуємо ще десятки чи навіть сотні фінансових операцій. Однак створення фінансового додатку надає переваги не лише для кінцевого користувача, а й для банку.

Переваги для банків від створення фінансових додатків

Серед ключових переваг запуску власного додатку для банків можемо назвати наступні:

 • Підвищена лояльність клієнтів завдяки зручному доступу до банківських послуг.

 • Можливість залучати нових клієнтів, особливо з молодшого покоління, звиклого до мобільних технологій.

 • Скорочення операційних витрат за рахунок автоматизації процесів та перенесення їх в цифровий простір.

 • Збір цінних даних про поведінку та уподобання клієнтів для вдосконалення продуктів та послуг.

 • Покращення іміджу банку як інноваційної та клієнтоорієнтованої установи.

Переваги для користувачів від створення фінансових додатків

Користувачі отримують наступні переваги від використання сучасного мобільного застосунку:

 • Зручність управління фінансами з мобільного пристрою у будь-який час та у будь-якому місці.

 • Економія часу завдяки автоматизації фінансових операцій та аналізу даних.

 • Кращий контроль над витратами та можливість встановлювати фінансові цілі.

 • Безпечний доступ до банківських рахунків без необхідності відвідувати відділення.

 • Персоналізований досвід та рекомендації на основі аналізу фінансової поведінки.

 • Доступ до широкого спектру фінансових послуг і продуктів через одну платформу.

 • Можливість легко відстежувати інвестиції та керувати ними.

Основні етапи розробки Fintech додатків

Створення банківського додатку — це складний процес, який вимагає дійсно ретельного планування та виконання чималого переліку робіт. Кожен етап відіграє важливу роль у створенні успішного та корисного продукту. Тому давайте детальніше розглянемо етапи створення fintech додатку.

 

Формування цілей

На початковому етапі необхідно чітко сформулювати цілі проєкту, визначити цільову аудиторію та очікувані функціональні можливості майбутнього додатку. Важливо зрозуміти, яку конкретно роль виконуватиме програма для фінансів і які інструменти слід впровадити.

Збір даних

Наступним кроком є збір та аналіз відповідних даних. Цей етап включає вивчення цільової аудиторії, дослідження конкурентів, аналіз особливостей бізнесу та галузі. На основі зібраних даних складається технічне завдання з детальним описом вимог до проєкту.

Проєктування та прототипування

На цьому етапі розробляється початковий прототип додатку з урахуванням зібраних вимог. Особлива увага приділяється функціональності, зручності використання (UX) та привабливому дизайну інтерфейсу (UI). Прототип допомагає візуалізувати кінцевий продукт та внести необхідні корективи на ранній стадії.

Створення дизайну інтерфейсу

Після затвердження прототипу дизайнери створюють детальний дизайн користувацького інтерфейсу додатку. Впроваджується фірмовий стиль компанії, формуються елементи дизайну та розробляється концепція UX/UI. Кінцевий дизайн узгоджується із замовником перед початком етапу розробки.

Розробка та програмування

На основі затвердженого дизайну та технічних вимог розробники починають програмування додатку. Використовуються сучасні технології та інструменти для створення функціональної та безпечної програми, розробляються версії для Android, iOS та веб-платформ (якщо потрібно).

Тестування та налагодження

Після завершення розробки проводиться ретельне тестування додатку для виявлення та усунення будь-яких помилок чи недоліків. Перевіряється функціональність, продуктивність, безпека та відповідність вимогам. За необхідності вносяться корективи та проводиться повторне тестування.

Запуск та підтримка

По проходженню всіх тестів додаток випускається та стає доступним для користувачів. Також розробляється план подальшої підтримки, оновлень та розширення функціональності відповідно до відгуків користувачів та змін ринку.

Рекомендуємо почитати
Розробка інноваційних рішень для фінансового сектору

Оптимізуйте ваш фінансовий бізнес із розробкою індивідуальних рішень уже зараз!

Детальніше

В чому різниця розробки фінансових додатків під Android та iOS

Попри те, що базові етапи створення fintech додатків під різні операційні системи можуть бути доволі схожими, сам процес створення додатків для банків під iOS та Android відрізняється. Він має кілька суттєвих відмінностей, зумовлених специфікою двох платформ. І саме врахування цих відмінностей є важливим для створення високоякісних і ефективних додатків, які відповідають вимогам користувачів та забезпечують безпеку фінансових операцій.

Мови програмування

Android-додатки зазвичай розробляються на Java або Kotlin, тоді як для iOS використовується Swift або Objective-C. Це означає, що розробники повинні мати відповідні навички та досвід роботи з різними мовами програмування. Тому важливо розуміти не лише як створити фінансовий додаток, а й яку мову для цього використовувати, адже це може безпосередньо вплинути на кінцевий продукт.

Інструменти розробки

Для розробки Android-додатків використовується Android Studio — інтегроване середовище розробки (IDE) від Google. Для iOS додатків використовується Xcode — IDE від Apple. Ці інструменти мають різні можливості, налаштування та вимоги, що потребує від розробників адаптації та вивчення специфічних особливостей кожного інструменту.

Дизайн інтерфейсу

Android та iOS мають власні рекомендації та стандарти щодо дизайну користувацького інтерфейсу (UI). Додатки для Android повинні дотримуватися принципів Material Design, тоді як для iOSHuman Interface Guidelines. Це впливає на вибір стилю, кольорів, розміщення елементів та загальний досвід користувача.

Процес розгортання

Процес розгортання та публікації додатків в Google Play (для Android) та App Store (для iOS) також має відмінності. Вимоги до сертифікації, перевірки та схвалення додатків різняться в залежності від платформи, що потребує від розробників ретельного дотримання відповідних вимог та правил.

Підтримка пристроїв

Екосистема Android включає величезну кількість пристроїв різних виробників, з різними розмірами екранів, апаратними характеристиками та версіями операційної системи, що вимагає від розробників враховувати цю фрагментацію під час створення додатків. Для iOS кількість пристроїв обмежена лінійкою продуктів Apple, що спрощує процес розробки та тестування.

Необхідний функціонал фінансового додатку

Від того, який ви хочете отримати функціонал, будуть відрізнятися й кроки створення фінансових додатків, а також терміни розробки й запуску. Звісно ж, замовник має право самостійно вирішувати, які саме функції бажає додати. Однак ми рекомендуємо обовʼязково додавати наступний функціонал.

Облік витрат та доходів

Основною функцією фінансового додатку є можливість зручно відстежувати всі доходи та витрати і, звісно ж, проводити фінансові операції. Користувачі повинні мати змогу відправляти та отримувати кошти, додавати нові записи, вказуючи суму, категорію, дату та інші відповідні деталі.

Бюджетування

Бюджетування дозволяє користувачам встановлювати цілі та обмеження для різних категорій витрат. Додаток повинен надавати можливість створювати бюджети на певний період часу (тиждень, місяць, рік) і відстежувати їх виконання. Наприклад, встановлення ліміту на покупки в інтернеті.

Аналіз фінансів

Аналітичні інструменти допоможуть користувачам краще зрозуміти свої фінансові звички та виявити можливості для їхньої оптимізації. Це може включати візуалізацію даних у вигляді графіків і діаграм, а також генерацію звітів за категоріями, періодами часу тощо.

Нагадування про платежі

Такі нагадування допоможуть користувачам не забувати про регулярні рахунки та платежі. Додаток повинен дозволяти встановлювати нагадування для різних типів платежів (комунальні послуги, кредити, підписки тощо).

Синхронізація

Синхронізація між пристроями забезпечить зручний доступ до фінансових даних з різних пристроїв. Користувачі повинні мати змогу переглядати та вносити зміни у свої фінанси з мобільного додатку, веб-версії або десктопного додатку.

Безпека та конфіденційність

Безпека та конфіденційність є важливими аспектами для захисту фінансових даних користувачів. Додаток повинен забезпечувати шифрування даних, використання паролів або біометричної автентифікації та дотримання відповідних стандартів безпеки.

Створіть власний фінансовий додаток з Wezom

Wezom — це команда досвідчених розробників, яка пропонує клієнтам комплексні рішення для створення якісних, функціональних та персоналізованих фінансових додатків. Ми готові втілити в життя ваші ідеї та побажання, забезпечуючи найвищу якість, безпеку та зручність у використанні майбутнього застосунку.

Ми працюємо комплексно й беремо на себе всі етапи розробки — консультації та аналіз вимог, проєктування та дизайн, розробка та інтеграція, тестування, розгортання, підтримка та оновлення. Ви ж отримуєте готовий до використання та розповсюдження застосунок, який повністю відповідає як вашим власним потребам, так і потребам ваших клієнтів.

Висновки

Отже, ми з вами розглянули, як створити додаток для банку та з яких кроків складається цей процес. Насамкінець маємо сказати, що така комплексна робота вимагає чимало часу та зусиль. А тому якщо у вас в планах є розробка власного фінансового застосунку, краще розпочати роботи в цьому напрямку якомога швидше.

Якщо ви маєте додаткові запитання, потребуєте експертної консультації та хочете дізнатися більше технічних деталей процесу розробки чи запуску додатка, обовʼязково звʼяжіться з менеджером компанії Wezom. Ми завжди готові обговорити ваш проєкт і знайти оптимальні рішення для вашого бізнесу.

Олександр
Про автора
Олександр
Head of Front-end department
Досвід роботи 10 років
Лідер команди розробників фронт-енду. Під його керівництвом кодери створюють клієнтську частину сайтів або застосунків, втілюють у життя користувацькі інтерфейси.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
5.0
Проголосувало: 5
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.