Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
27.02.2024

Як просувати сайт ігрової тематики

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
27.02.2024
27.02.2024
576
8 хвилин
0

Просування ігрових сайтів потребує особливого підходу. У нашій статті ми розглянемо ключові аспекти, які необхідно врахувати під час розкрутки в цій ніші. Розкажемо, як створити якісний контент, привернути увагу цільової аудиторії та успішно просунути свій проєкт.

Просування сайту ігрової тематики

Оптимізація сайту ігрової тематики передбачає важливі етапи, які сприяють залученню відвідувачів і поліпшенню позицій у пошукових системах. Варто розглянути кожен із них докладніше.

Аналіз сайтів конкурентів

На цьому етапі важливо вивчити інші популярні ігрові сайти, щоб зрозуміти, які канали просування використовують, який у них дизайн і юзабіліті, яку цінову політику ведуть. Також варто проаналізувати, за якими запитами вони виводяться в топ та які ключові слова використовують у контенті. Це допоможе краще зрозуміти специфіку ніші й виділити сильні та слабкі сторони конкурентів.

Технічна оптимізація

Успішне просування ігрового сайту неможливе без якісної технічної оптимізації. Ось декілька ключових кроків:

  1. Поліпшення швидкості завантаження сторінок. Оптимізуйте зображення, використовуйте стиснення, мініфікацію CSS та JavaScript. Це допоможе прискорити завантаження вмісту для користувачів.

  2. Виправлення помилок верстки та програмування. Перевірте код на наявність недоробок, побитих посилань, неправильних редиректів. Переконайтеся, що сайт коректно відображається в різних браузерах.

  3. Оптимізація мобільної версії. Такий трафік стає дедалі значущим. Переконайтеся, що ваш сайт адаптований для смартфонів, має зручне меню, швидке завантаження.

Ці рекомендації допоможуть створити вебресурс, який не тільки привабить відвідувачів, але й забезпечить їм приємний досвід користувача.

Складання структури вебресурсу

Також важливо продумати юзабіліті сайту та логіку навігації між розділами. Для оптимальної організації контенту рекомендуємо розбити його на тематичні розділи. Створіть окремі сторінки з описами ігор, новинами, оглядами, посібниками та іншими цікавими матеріалами. Це допоможе користувачам швидко знаходити потрібну інформацію та покращить загальну навігацію на вашому сайті.

Підбір ключів, створення контенту

Щоб просування сайту ігрової тематики було успішним, необхідно написати цікавий та корисний контент, оптимізований під цільові запити користувачів. Основні його типи: 

  • огляди на ігри; 

  • новини в індустрії; 

  • інтерв'ю з розробниками тощо.

Для визначення оптимальних ключових слів для просування сайту можна використовувати Google Keyword Planner — безкоштовний сервіс Google. Він дозволяє дізнатися середньомісячний обсяг пошукових запитів для певних слів та словосполучень. Також із його допомогою можна проаналізувати сезонні коливання популярності запитів та переглянути список рекомендованих Google схожих варіантів ключових слів.

Ще один сервіс — SEMrush. Це платний, але дуже потужний інструмент для аналізу ключів. Він показує рівень конкуренції за кожним ключовим словом, надає список сайтів-конкурентів, які вже займають топові позиції у видачі тощо.

Виконання зовнішньої оптимізації

Особливо важливими є якісні посилання з довірених та авторитетних ресурсів. Вони сприяють підвищенню рейтингу сайту в пошукових системах та залучають релевантних відвідувачів на ваш ресурс, що збільшує ймовірність конверсій та взаємодії з контентом.

Інтеграція сайту з соцмережами

Це ще один важливий аспект розвитку та просування ігрових вебресурсів. Публікація матеріалів на сторінках ваших соцмереж дозволяє привернути увагу користувачів і зацікавити їх. Платформи надають можливість безпосереднього спілкування з відвідувачами сайту. Відповіді на коментарі, обговорення, опитування — це допомагає зміцнити зв'язок з аудиторією. Крім того, користувачі, яким подобається ваш контент, можуть поділитися ним зі своїми друзями та підписниками. А це позитивно впливає на видимість ресурсу в пошукових системах.

Проведення контент-маркетингу

Щоб створити по-справжньому цінний та привабливий контент для геймерів, насамперед важливо глибоко вивчити свою цільову аудиторію. Такий підхід (аналіз потреб ЦА, вибір оптимальних форматів, якісне виконання та оптимізація) дозволить зробити просування ігрового сайту максимально результативним.

Як ще можна просувати ігрові сайти

Крім SEO, можна вдатися до інших способів просування. А саме:

  1. Партнерство та гостьові публікації. Пропонуйте популярним ігровим платформам розмістити у них на вебресурсі статтю або огляд вашої гри в обмін на те саме у вас на сайті. Домовляйтесь про взаємні гостьові пости в блогах — це допоможе збільшити охоплення аудиторії. Напишіть цікавий контент (огляди, гайди) для великих ігрових порталів за посилання на ваш сайт у статті.

  2. Реклама та платний трафік. Запускайте таргетовану рекламу в соцмережах та пошукових системах, налаштовуйте покази за інтересами цільової аудиторії. Розміщуйте банери та відеоролики на популярних ігрових сайтах та каналах на YouTube.

  3. Взаємодія з ігровою спільнотою. Анонсуйте гру на відомих форумах. Залучайте популярних стримерів до стриму гри в обмін на промо. Проводьте розіграші та конкурси для гравців у соціальних мережах.

Також можна просуватися в маркетплейсі мобільних застосунків, працювати з лідерами думок, застосовувати email-розсилки. Головне — використовувати комплексний підхід та тестувати різні канали, щоб знайти найефективніші для вашого проєкту.

Підвищуємо ефективність розкрутки

Висока конкуренція в ніші потребує комплексного підходу, щоб обійти суперників і зайняти провідні позиції в пошуку. Ділимося з вами секретами, як зробити так, щоб розкрутка сайту ігрової тематики принесла максимальний ефект.

Поліпшення юзабіліті та виконання мобільної оптимізації

Проведіть аудит юзабіліті сайту. Заберіть зайві кліки, спростіть пошук контенту. Зробіть меню інтуїтивно зрозумілим, розділіть великі сторінки на декілька, оптимізуйте швидкість завантаження зображень.

Особливу увагу приділіть адаптації під смартфони — створіть мобільну версію або адаптивний дизайн. Зменште розмір шрифтів, кнопок та відстань між блоками для зручності на невеликих екранах.

Працюйте з відгуками

Додайте на сайт форму для залишення відгуків про ігри або можливість коментувати статті. Модеруйте коментарі, видаляйте спам та негатив. Відповідайте на запитання, дякуйте за зворотний зв'язок. Це підвищить довіру користувачів та конверсію.

Швидко реагуйте на оновлення в ніші

Підпишіться на новинні розсилки ігрових компаній, стежте за їхніми акаунтами в соцмережах. Як тільки з'являється важливе оновлення чи анонс, оперативно створюйте докладні статті на цю тему. Оптимізуйте нові сторінки за свіжими запитами, додавайте мультимедіа, посилання на джерела. Так ви обженете конкурентів і отримаєте цільовий трафік першим.

Використовуйте партнерський маркетинг

Знайдіть 10–15 партнерських ігрових сайтів та запропонуйте їм розмістити статті або новини з вашого ресурсу у себе в обмін на те саме. Договоріться про регулярну взаємодію. Це принесе додатковий трафік і посилальну масу, і просування ігрових сайтів відбуватиметься ефективніше. Можна також запропонувати партнерам банерний обмін.

Запустіть рекламу

На початковому етапі є сенс інвестувати в рекламну кампанію, щоб швидше набрати позиції та обігнати конкурентів. Зробіть акцент на контекстній та таргетованій рекламі в соцмережах за ігровими інтересами цільової аудиторії. Це пришвидшить залучення перших відвідувачів.

Нюанси просування сайтів ігрової тематики

По-перше, важливо ретельно вивчити законодавство та правила реклами у сфері гемблінгу в країні. Деякі азартні ігри можуть бути заборонені або обмежені для просування. Переконайтеся, що ваш проєкт повністю відповідає вимогам, інакше розкрутка сайту ігрової тематики може призвести до серйозних проблем.

По-друге, гральна сфера завжди має високу конкуренцію. Щоб випередити суперників, потрібні потужна посилальна маса та авторитетні донори. Однак багато майданчиків відмовляться розміщувати посилання на ваш сайт через специфіку ніші. Тому варто ретельно підбирати партнерів та використовувати легальні способи просування.

Окрім SEO, ефективні SMM, контекстна реклама, email-розсилки та інші інструменти інтернет-маркетингу. Головне — налаштувати таргетинг під інтереси цільової аудиторії геймерів та любителів азарту. Також важливо оперативно реагувати на новини індустрії та створювати актуальний контент.

Підсумуємо

За допомогою комплексного підходу, дотримання правових норм та грамотної стратегії можна зробити просування сайту ігрової тематики максимально ефективним. Головне — не йти на ризик заради швидких результатів та створювати якісний контент та позитивний імідж свого бренду. Використовуйте легальні SEO-інструменти на кшталт внутрішньої оптимізації, посилальної маси з перевірених майданчиків, факторів on-page. Уникайте «сірих» схем. Ставте на перше місце інтереси користувачів, тоді вони залишаться з вами надовго. І успіх у просуванні буде забезпечений.

Ткаченко Аліна
Про автора
Ткаченко Аліна
Копірайтер
Досвід роботи 10 років
Спеціалізується на створенні корисного та продаючого контенту. Має досвід написання переконливих текстів для реклами, сайтів, блогів та соціальних медіа.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.