Реклама в інтернеті: види, приклади, можливості

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
27.12.2023
27.12.2023
4.9
21947
9 хвилин
7

Скільки разів на день ви заходите до інтернету? Навряд чи вдасться просто взяти та порахувати. І так майже кожна людина. Люди проводять в інтернеті дедалі більше часу: гортають соціальні мережі, читають статті на різних сайтах, дивляться відео на YouTube. І цікаво те, що скрізь їх оточує реклама. Величезна кількість форматів оголошень з пропозиціями від магазинів та компаній.

Зараз інтернет-реклама продає краще за будь-який білборд. Але це не означає, що достатньо розмістити оголошення, і покупці прилетять, як метелики на світло. Тут потрібно не тільки правильно виконати налаштування, але й вибрати «той самий» формат. Такий, який принесе вам клієнтів чи покупців, а не марно витратить бюджет.

У цій статті ми заглибимося в особливості реклами в інтернеті та дізнаємося, які формати живуть на просторах Всесвітньої павутини.

Що таке реклама в інтернеті

Онлайн-реклама — порівняно новий формат просування послуг, брендів та товарів. По суті, це все ті ж картинки, що приваблюють, і заголовки, заклики до дії, мотивуючі слогани, які ми звикли бачити на білбордах, по телевізору, на вивісках. Однак існує така реклама лише в інтернеті.

Здавалося б, навіщо вона ще тут? Інтернетом сьогодні користуються практично всі, тому бізнесу упускати таку аудиторію нерозумно. Реклама в інтернеті дозволяє залучити покупців на свій сайт, знайти нових клієнтів, поширити інформацію про бренд або компанію. Вона допомагає розвивати бізнес успішніше та ефективніше. Причому існує безліч видів реклами в інтернеті, що дозволяє компаніям вибрати оптимальний канал з урахуванням поточних цілей, завдань та бюджету.

Розібравшись, що таке реклама в інтернеті, розглянемо докладніше її види та особливості.

Що можна рекламувати в інтернеті?

Отже, інтернет-реклама є потужним та гнучким інструментом для просування будь-якого виду продукту чи послуги. В інтернеті рекламують практично все:

 • фізичні чи цифрові товари, які можна купити чи завантажити онлайн;

 • різні види діяльності чи робіт, що надаються клієнтам за певну плату або безкоштовно;

 • концепції чи ідеї (політичні, соціальні та інші);

 • події (спортивні, культурні тощо);

 • бренди, компанії та інше.

Є також інтернет-реклама сайтів, наприклад, інтернет-магазинів, торговельних платформ, вебресурсів виробників тощо. У будь-якому випадку важливо вибирати правильний формат і канал залежно від специфіки продукту чи послуги, цільової аудиторії та рекламних цілей.

Основні цілі та завдання інтернет-реклами

Загалом реклама в інтернеті має такі цілі та завдання:

 1. Інформування. Реклама може бути використана для представлення нового продукту чи послуги на ринку, пояснення його переваг та особливостей, створення іміджу бренду чи компанії, збільшення поінформованості про наявну пропозицію чи акцію.

 2. Переконання. Реклама дозволяє сформувати або змінити ставлення потенційних клієнтів до продукту чи послуги, переконати їх у необхідності здійснити покупку чи замовлення, посилити конкурентні переваги бренду тощо.

 3. Нагадування. Інтернет-реклама використовується для нагадування користувачам про бренд або компанію, для дублювання ключових повідомлень чи пропозицій, стимулювання повторних замовлень, збільшення частоти та середнього чека покупок.

Завдання рекламної кампанії залежать від специфіки бізнесу, цільової аудиторії та конкурентного середовища.

Переваги та недоліки реклами в інтернеті

Розглянемо всі за та проти онлайн-реклами.

Переваги інтернет-реклами

Спочатку про позитивне:

1. Інтерактивність.

Як людина взаємодіє з рекламою на телеканалах? Набирає вказаний номер телефону для дзвінка або одразу йде до магазину та купує. Це довго. Рекламувати в інтернеті простіше у цьому плані. Побачив, клацнув, опинився на сайті, замовив. На все часом йде кілька хвилин.

Це перебільшений приклад, але з інтернет-рекламою взаємодіяти легше. Крім того, вона завжди під рукою через те, що з'являється і у комп'ютерах, і на мобільних пристроях.

2. Стрімке зростання охоплень.

Чому реклама в інтернеті демонструє такі показники? Все просто. В інтернеті немає лімітів показу за часом або місцезнаходженням. Одне рекламне оголошення за добу може набрати тисячі переглядів потенційними покупцями.

3. Швидка віддача.

Від підготовки оголошення до першої покупки минає менше часу, ніж у випадку з зовнішньою рекламою. Зазвичай результати є вже у день розміщення.

4. Можливість націлити рекламу точно в ЦА.

Якщо вивіски на вулицях трапляються на очі всім поспіль, рекламу в інтернеті можна налаштувати на певну групу людей. Все це заслуга таргетингу. За допомогою налаштувань задаються конкретні параметри цільової аудиторії: стать, вік, геопозиція, інтереси, тематика майданчиків для показу оголошень тощо. Таким чином, рекламу бачать лише зацікавлені користувачі, і гроші не витрачаються даремно.

5. Зручна оцінка ефективності.

За допомогою аналітичних сервісів можна аналізувати взаємодію людей з рекламою: які оголошення приносять більше конверсій, коли краще їх показувати, хто становить основну частину покупців і т. д. За рахунок цього вдається оцінювати ефективність кампаній, тестувати різні варіанти та знаходити вигідні рішення.

6. Присутність ретаргетингу.

Реклама в інтернеті може бути і ненав'язливою. Ретаргетинг тому приклад.  Щоб повернути покупця на сайт, не доведеться засипати його наполегливими дзвінками чи SMS. Ретаргетингові кампанії дають змогу наздоганяти зацікавлених людей без пропозиції у чоло. Людина бачить оголошення, згадує, що переглядала певний товар і з великою ймовірністю повертається для його покупки.

Тепер розглянемо мінуси.

Недоліки інтернет-реклами

Переваги реклами в інтернеті значні, але зважати на мінуси теж варто. Отже, недоліки:

 1. Багато конкурентів. Якщо ви не створили абсолютно новий продукт, то конкуренція обов'язково буде. Її рівень залежить від ніші. В одному бізнесі конкурентів мало, а в іншому — буквально забитий потужними гравцями. Але і за таких умов реклама в інтернеті може окупитися, і можливо запускати успішні кампанії, якщо запропонувати конкурентоспроможний продукт.

 2. Непроста аналітика. Результати рекламних кампаній оцінюються у спеціальних сервісах, до роботи з якими необхідний досвід. Новачок навряд чи зможе все правильно інтерпретувати, тому знадобляться послуги сторонніх виконавців, а вони, звичайно, платні.

 3. Ризик втрати грошей. Мається на увазі рекламний бюджет, який ви витрачаєте на показ оголошень та залучення клієнтів. Навіть кілька помилок у налаштуваннях залишать вас і без грошей, і без покупців.

Ще є таке поняття, як банерна сліпота. Вона виникає у користувачів від надмірної кількості реклами. Люди з часом перестають її помічати, тому ваше оголошення теж ризикує не побачити.

Чим інтернет-реклама відрізняється від інтернет-маркетингу?

Достатньо розібратися у поняттях, щоб усе стало очевидним.

Маркетинг є процесом просування продукту серед цільової аудиторії. Сюди входять аналіз ринку та конкурентів, формування портрета клієнта з його болями, потребами та запереченнями.

Реклама — набір інструментів, що допомагає розповсюджувати ваш продукт та інформацію про нього. Це частина маркетингу.

Основні види та особливості інтернет-реклами

РРС – контекстна реклама

Цей вид інтернет-реклами, мабуть, найпопулярніший. Оголошення відображаються у пошуковій видачі. Варто враховувати, що особливості реклами в Google Ads дещо відрізняються. Розглянемо конкретніше:

 1. Реклама Google Ads вважається більш просунутою . Рекламнику є безліч налаштувань для отримання гнучкої, адаптованої рекламної кампанії. Початківців безліч параметрів з великою ймовірністю заплутає, тому займатися інструментом краще досвідченій людині. До речі, Google Ads — єдиний сервіс, що дозволяє розміщувати оголошення перед роликами на YouTube.

Переваг у контекстної реклами є чимало. По-перше, вона дозволяє потрапити точно до цільової аудиторії. Якщо людина до цього шукала якусь інформацію, вона з великою ймовірністю, побачивши рекламу, захоче купити товар або замовити послугу.

По-друге, можна запустити рекламну кампанію із відносно невеликим бюджетом. Розраховувати на дуже потужний ефект не варто, але це краще, ніж нічого.

Приклад контекстної реклами у видачі Google:

По-третє, контекстна реклама в мережі інтернет починає працювати одразу ж після запуску. Перші результати можна побачити вже протягом декількох годин. 

Ремаркетинг

Мета реклами в інтернеті — повернути тих, хто вже користувався послугами компанії чи купував товар у магазині. Ремаркетинг ефективний навіть по відношенню до людей, які просто заходили на сайт і не зробили замовлення.

Існує окремий підвид реклами — динамічний ремаркетинг. З його допомогою можна показувати унікальні креативи користувачу з урахуванням раніше виконаних ним дій на сайті. Ви задаєте вручну перегляд продукту, додавання в «Кошик», клік за формою замовлення тощо.

Динамічний маркетинг відрізняється швидкістю формування креативів, простою оптимізацією, простором для експериментів.

Приклад реклами ремаркетингу:

Приклад реклами ремаркетингу

Банерна (медійна) реклама в інтернеті

Банери — один із найперших форматів онлайн-реклами. Суть такого інструменту полягає у приверненні уваги людей до товару чи пропозиції. Секрети успіху медійної реклами — у особливостях сприйняття інформації. Людина мимоволі звертає увагу до яскраву картинку. Якщо там є текст з кількох слів, який можна прочитати за секунду, користувач мимоволі це зробить.

Банерна реклама продовжує користуватися попитом навіть в умовах поширеної «сліпоти». Інтерес до неї залишається стійким, тому він становить від 30% витрат підприємств РК.

Приклад банерної реклами:

Приклад банерної реклами

Реклама Google Shopping

Такий формат вважається додатковим шляхом просування товарів. Ви налаштовуєте блок із товарними оголошеннями, який показується користувачам у пошуковій видачі за комерційними запитами. Наприклад, «купити ноутбук». У товарних картках вказують назву продукту та ціну, що дозволяє людині швидко порівняти пропозиції від різних магазинів без переходів на сайти.

Для налаштування Google Shopping знадобляться акаунти в Google Merchant Center і в «Google Рекламі». Дуже важливо наперед вивчити правила використання сервісів та вимоги до ресурсу. Система пропускає не всі товари та сайти.

Приклад реклами в Google Shopping:

Реклама на YouTube

Відеоролики стали одним із найперспективніших способів просування товарів та послуг. Вони відрізняються високим ступенем залучення користувачів, відсутністю ефекту «банерної сліпоти».

Розміщення реклами в інтернеті відбувається двома способами:

 • за допомогою інструментів для роботи з РК Google;

 • через пряму інтеграцію у відео.

У першому випадку реклама показується до початку основного відеоролика. Тобто важливо зацікавити глядача вже з перших секунд, щоб він не натиснув «пропустити».

При прямій інтеграції робляться вставки у відеоролики блогерів чи на популярних каналах. Вважається, що такий формат виглядає більш природно, ненав'язливо.

Приклад реклами на YouTube:

Приклад реклами на YouTube

Таргетована реклама у соціальних мережах

Це спосіб просування послуг та товарів бренду на таких платформах, як Facebook, Instagram. Під час налаштування об'яв задаються певні націлення (тобто параметри користувачів). Це вік, стать, інтереси тощо.

Використовувати онлайн-рекламу в соціальних мережах добре, тому що забезпечуються продажі, поширюється інформація про бренд, формується імідж компанії. Загалом це дуже ефективний інструмент просування для різних ніш. При налаштуванні таргетованої реклами враховуйте, що деякі товари на майданчиках рекламувати заборонено. Обов'язково ознайомтеся з правилами.

Приклад таргетованої реклами у Facebook:

Приклад таргетованої реклами у Facebook

Приклад таргетованої реклами в Instagram:

Тизерна реклама

Тизери являють собою блоки із зображенням та інтригуючим текстом, що мотивує клікнути та перейти за посиланням. Відображається реклама на сайтах, але не КМС. Для розміщення тизерної реклами є окремі мережі.

Формат не універсальний. Найбільше тізерна реклама підходить для недорогих товарів, які купуються спонтанно, на емоціях. Якщо у вас сфера послуг, особливого сенсу запускати оголошення в тизерних мережах немає.

Важливим плюсом інструменту залишається порівняно низька ціна. Оплата найчастіше здійснюється за 1 000 показів.

Приклад тизерної реклами:

Приклад тизерної реклами

CPA-реклама

Оголошення публікуються на майданчиках партнерських мереж у вигляді банерів. Важлива відмінність реклами від інших видів — оплата за конкретну дію. Тобто гроші зніматимуться з рахунку лише у тому випадку, якщо користувач виконав заплановане вами. З урахуванням такого цільового ефекту ціна тут набагато вища, ніж при традиційних форматах.

Приклад реклами в CPA-мережах:

реклама в інтернеті

Мобільна інтернет-реклама

Частка мобільного трафіку стрімко зростає, і розробники максимально адаптують сайти під цю аудиторію. Рекламні оголошення не стали винятком. Багато компаній та магазини запускають РК з упором на користувачів мобільних пристроїв. Причому формати оголошень різні:

 • контекстна реклама. За можливостями нічим не поступається десктопній версії. У ній також доступна персоналізація показу оголошень під кожен сегмент ЦА;

 • реклама у додатках. Цей формат підійде не всім рекламодавцям. Крім того, результативність залежатиме від готовності користувача виконати цільову дію (як і у ситуації з тизерними оголошеннями).

Приклад мобільної реклами:

Приклад мобільної реклами

Вірусна реклама

Ефективний тип реклами, оскільки її розповсюджувачами стають користувачі. Перед рекламодавцем стоїть складне завдання: розробити такий цікавий контент, яким мимоволі захочеться поділитись. Хоча інструмент непростий, він вважається одним із найрезультативніших.

Приклад вірусної реклами:

Геоконтекстна інтернет-реклама

Це вид інтернет-реклами, який показує рекламні оголошення залежно від географічного положення користувача. Наприклад, ви можете побачити рекламу найближчої у вашому місті піцерії на карті або в пошуковій видачі.

Геоконтекстна інтернет-реклама дозволяє рекламодавцям націлюватися на потенційних клієнтів, які знаходяться в певному районі, місті, країні чи регіоні. Тому вона може бути використана для просування локальних бізнесів, туристичних пропозицій, доставки товарів або послуг тощо. Її розміщують на різних платформах, таких як пошукові системи, соціальні мережі, мобільні додатки та ін.

Email-розсилка

Цей вид реклами передбачає відправлення електронних листів із рекламними повідомленнями чи пропозиціями цільовій аудиторії. Email-розсилка дозволяє рекламодавцям вибудовувати довгострокові відносини з потенційними та наявними клієнтами, збільшувати їхню лояльність та стимулювати повторні покупки, інформувати про новинки чи акції тощо. Вона вимагає згоди одержувачів на отримання рекламних листів і має відповідати законодавству про захист персональних даних.

Вікна (pop-up), що спливають 

Це рекламні вікна, які з'являються поверх вебсторінки або застосунку в браузері. Вони можуть містити різну інформацію або пропозиції, такі як реєстрація, підписка, завантаження, участь в опитуванні тощо. Бувають різного розміру, форми, кольору та дизайну, з'являються в різний час. Такі вікна дозволяють рекламодавцям привернути увагу користувачів до свого продукту чи послуги, збільшити конверсію в дії чи продажі, зібрати контактні дані чи відгуки тощо.

Push-сповіщення

Це короткі повідомлення з рекламною інформацією або пропозицією, які надсилаються через браузер або застосунок. Вони вимагають дозволу користувача на отримання таких повідомлень і можуть бути налаштовані на певні інтереси, поведінку або місце розташування потенційного клієнта.

Наприклад, якщо ви встановили застосунок із новинами, то можете отримувати повідомлення про найсвіжіші та найважливіші події у світі. Push-сповіщення дозволяють рекламодавцям нагадувати користувачам про свій продукт чи послугу, інформувати про новини чи події, пропонувати спеціальні знижки чи бонуси, стимулювати повторні візити чи покупки тощо.

Пошукове просування (SEO)

SEO дозволяє рекламодавцям залучати якісний та цільовий трафік на свій сайт або сторінку, збільшувати впізнаваність бренду чи компанії, посилювати довіру та авторитетність, генерувати заявки чи продажі тощо. Для цього здійснюється оптимізація вебсайту або сторінки, яка дозволяє підвищити видимість та ранжування в результатах пошукових систем за певними ключовими словами чи фразами.

Реклама в соціальних мережах

Це формат інтернет-реклами, що розповсюджується через платформи соціальних медіа, такі як Facebook, Instagram, YouTube, TikTok тощо. Оголошення можуть мати різноманітні формати (наприклад, текстові, графічні, відео, аудіо чи інтерактивні).

Однією з ключових переваг реклами в соцмережах є можливість знаходити й залучати цільову аудиторію, зацікавлену у вашому продукті або послузі. Така рекламна кампанія дозволяє сегментувати користувачів за різними параметрами (вік, стаття, географія, інтереси, поведінка тощо). Це дає можливість показувати свої оголошення лише тим людям, які можуть стати вашими потенційними клієнтами.

Нативна реклама

Вона виглядає так, наче є частиною контенту, на якому розміщена. Нативна реклама не містить явних закликів до дії, а пропонує користувачеві корисну або цікаву інформацію, пов'язану з рекламованим продуктом або брендом. Така онлайн реклама має низку переваг: лояльне сприйняття користувачами соцмереж, високий рівень залученості та довіри, ефективність.

Етапи рекламної кампанії

Етап 1. Визначення цільової аудиторії

Знати свого покупця — це обов'язкова умова успішної рекламної кампанії. Спочатку детально проаналізуйте сегменти користувачів, на яких орієнтуються оголошення. Це дозволить коректно налаштувати покази та створити ефективні текстові посилання.

Після збору даних за цільовою аудиторією необхідно розділити окремі сегменти користувачів та скласти портрети клієнтів. Докладно розписується, хто ваш покупець: скільки йому років, якої він статі, ким працює, чим цікавиться тощо. Споживчий портрет — основне джерело інформації для підготовки та налаштування кампаній.

Етап 2. Розробка стратегії просування

Це наступна стадія роботи з онлайн-рекламою. Потрібно поставити конкретні цілі кампанії та вибрати інструменти, за допомогою яких просуватимете продукт чи бренд. Які завдання можуть бути основою РК? Привернути увагу до товару, сформувати лояльність до бренду, мотивувати повторну купівлю, підвищити продажі тощо.

Далі можна вибрати майданчики для розміщення реклами та почати створювати оголошення по різних групах користувачів.

Етап 3. Запуск рекламної кампанії

Необхідно налаштувати покази, вказати бюджет РК, виключити нецільові місця та додати системи аналітики для відстеження показників ефективності.

Як виміряти ефективність реклами в інтернеті

Вимірювання ефективності реклами — це необхідна умова для досягнення рекламних цілей та завдань, а також для підвищення рентабельності та конкурентоспроможності бізнесу. Найпоширеніші методи — це:

 1. Аналіз трафіку сайту. Успішна рекламна кампанія, як правило, збільшує трафік на ресурс або сторінку, на яку спрямована реклама. Цей метод дозволяє оцінити кількість, джерела, поведінку та конверсію відвідувачів сайту. Для аналізу трафіку можна використовувати різні інструменти, такі як Google Analytics та ін.

 2. Оцінка якості лідів. Цей параметр демонструє ступінь зацікавленості та готовності потенційних клієнтів до покупки продукту чи послуги. Для оцінки якості лідів можна використовувати різні методи, такі як скоринг та сегментація клієнтської бази, відстеження поведінки аудиторії тощо.

 3. Аналіз ключових метрик до та після рекламної кампанії. Він дозволяє порівняти результати маркетингової діяльності з базовими значеннями та оцінити ступінь зміни важливих показників. Ключові метрики можуть бути різними залежно від мети та типу реклами, але зазвичай включають такі параметри, як вартість за клік, дія, за тисячу показів, дохід на інвестицію та віддача на рекламний бюджет.

Ще один спосіб виміряти ефективність реклами в інтернеті — це тестування за допомогою опитувань. Воно дозволяє отримати зворотний зв'язок від цільової аудиторії про рекламну кампанію, а також оцінити сприйняття, ставлення та реакцію потенційних клієнтів на повідомлення чи пропозиції. Для тестування за допомогою опитувань можна використовувати різні платформи (наприклад, Google Forms).

Тренди розвитку інтернет-реклами

Реклама в інтернеті — це один із найдинамічніших та інноваційних видів просування, який постійно змінюється та розвивається під впливом технологічних, соціальних та економічних факторів. Наступного року ця тенденція збережеться, проте, можливо, доведеться зіткнутися з певними викликами та проблемами. Ось деякі з основних трендів розвитку:

 1. Розвиток мобільної реклами. Вона розміщується на таких пристроях, як смартфони, планшети, смартгодинники тощо. Має великий потенціал, оскільки користувачі проводять багато часу в мобільному інтернеті. За прогнозами, становитиме понад 80% від усієї інтернет-реклами до 2025 року.

 2. Розвиток програматик-маркетингу. Це вид реклами, який базується на автоматизованому процесі купівлі, продажу та розміщення оголошень. Він дозволяє рекламодавцям оптимізувати свої рекламні кампанії, а також сприяє підвищенню ефективності та економії ресурсів для всіх учасників цього процесу.

 3. Розвиток контент-маркетингу. За даними дослідження, цей спосіб просування обходиться втричі дешевше, ніж традиційна реклама, і приносить у шість разів більше лідів. При цьому він допомагає рекламодавцям формувати довіру та лояльність до свого бренду, підвищувати впізнаваність та авторитетність, посилювати залученість та конверсію аудиторії. Тому його популярність лише зростатиме.

Це лише деякі з трендів розвитку інтернет-реклами у 2023 році, здатні вплинути на стратегії та тактики рекламодавців та споживачів. Інтернет-реклама продовжить бути одним із найпопулярніших та ефективних методів просування, але потребуватиме постійного аналізу, адаптації та інновації.

Скільки коштує реклама в інтернеті

Не вдасться назвати конкретні цифри, оскільки кожен інструмент має свої принципи та чинники ціноутворення. Спробуємо розглянути орієнтовну вартість деяких видів інтернет-реклами:

 1. Пошукова. Тут перехід рекламного оголошення в середньому коштує 2,32 долара. Підсумкова ціна визначається частотністю та конкурентністю запиту, розміром ставки на аукціоні.

 2. Поштове розсилання. У середньому вартість залучення 2000 підписників становить 20 доларів. Для 5000 — 30 доларів і т. д.

 3. СММ. Реклама у соціальних мережах оплачується за кліки чи покази. Середня вартість переходу за посиланням у «Фейсбуці» складає 1,86 долара. Ціна 1000 показів — 11,20 долара. В «Інстаграмі» трохи дешевше. Приміром, один клік обійдеться вам в $0,50. Тут усе вирішує рівень конкуренції у ніші.

 4. Медійна реклама. Основними факторами формування ціни залишаються майданчики, тривалість показу на сторінці та середня кількість відвідувачів.

 5. На YouTube. Вартість відеооголошень починається від 10 центів за перегляд. Тобто показ 10 000 користувачам обійдеться вам у 1 000 у. е.

Як ми вже говорили, цифри є приблизними. Вони враховують лише витрати на безпосередньо рекламну кампанію. Якщо плануєте замовляти послуги з налаштування реклами , вартість включатиме роботу фахівців. Але це виправдані витрати, оскільки грамотний підхід до РК виключає ймовірність марнування грошей на нецільових користувачів.

Комплексний підхід до створення і запуску реклами в інтернеті від компанії Wezom

Реклама в інтернеті — це дуже широке поняття, щоб можна було описати наш підхід кількома словами. Але якщо говорити максимально лаконічно, наша методологія ґрунтується на ретельному аналізі, професійній експертизі та використанні передових технологій.

Коли клієнт замовляє рекламу в Інтернеті у Wezom, ми виконуємо такі види робіт:

 1. Проводимо глибокий аналіз бізнесу, його продуктів чи послуг, цільової аудиторії та конкурентів. Таким чином з'являється можливість більш точно визначити цілі та сформувати оптимальну стратегію рекламної кампанії.
 2. Вибираємо відповідні канали та інструменти просування з урахуванням цілей та специфіки бізнесу. Це може бути контекстна реклама, таргетинг в соціальних мережах, медійна реклама, відеореклама та інше. Для підвищення ефективності використовуємо інструменти автоматизації та аналітики.
 3. Створюємо оригінальні креативи та рекламні матеріали для привернення уваги цільової аудиторії та спонукання її до дії. Ми тестуємо різні варіанти креативів, щоб вибрати найефективніші рішення.
 4. Налаштовуємо та запускаємо кампанію, а також проводимо її подальшу оптимізацію. Максимальна віддача досягається завдяки професійному настроюванню таргетингу, ставок та інших ключових параметрів з урахуванням специфіки вашого бізнесу. Після запуску ми відстежуємо всі найважливіші метрики та за необхідності вносимо коригування.

У Wezom ми об'єднуємо дані, експертизу та технології для досягнення максимальної ефективності ваших рекламних кампаній. Довіртеся професіоналізму нашої команди, і ми виведемо рекламу вашого бізнесу на новий рівень.

Ми не залучаємо сторонніх фахівців та не передаємо частину роботи на аутсорс. Таким чином, гарантуємо ретельний підхід та прогнозовані результати в рамках встановленого бюджету без переплат з вашого боку.

Висновки

Як бачите, види реклами в інтернеті є різноманітними. Але це не означає, що потрібно використовувати все поспіль. Одні формати підійдуть для конкретного бізнесу, інші будуть нерентабельними. Все треба розраховувати та прогнозувати заздалегідь. Для цього необхідно добре розумітися на кожному окремому рекламному каналі.

Звичайно, одній людині складно досконало розуміти механізми та специфіку всіх видів онлайн-реклами. Саме тому краще довіряти налаштування фахівцям.

FAQ

Які види реклами бувають в інтернеті?

Найпопулярніші та найефективніші види реклами в інтернеті — це:

 1. Контекстна реклама, яка відображається в пошукових системах або на сайтах-партнерах відповідно до запитів чи інтересів аудиторії.
 2. Таргетована реклама, що розміщується в соціальних мережах або месенджерах на основі даних про користувачів, таких як стать, вік, геолокація, інтереси тощо.
 3. Відеореклама. Показується на відеохостингах, телевізійних сервісах або вбудована в інші види реклами (банери, статті тощо).
 4. Нативна реклама. Вона максимально адаптована до контенту та стилю майданчика, на якому розміщується. Може бути представлена ​​у вигляді статей, постів, відгуків, інфографіки тощо.
 5. Ремаркетинг та ретаргетинг. Це способи повторного звернення до користувачів, які відвідували сайт або цікавилися вашим продуктом або послугою. Вони дозволяють нагадати про себе потенційним клієнтам та стимулювати їх до здійснення покупки.

Скільки в середньому коштує реклама в інтернеті?

Вартість реклами в інтернеті залежить від багатьох факторів, таких як її тип і формат, цільова аудиторія, конкуренція, географія, сезонність та ін. Не можна точно сказати, скільки коштує реклама в інтернеті для кожного випадку, але можна приблизно оцінити бюджет на основі середніх цін за клік чи показ. Для цього рекомендуємо використовувати спеціальні інструменти, такі як Планувальник ключових слів від Google та інші.

Як розмістити свою рекламу в інтернеті?

Зареєструйтесь у вибраному сервісі (наприклад, Google Ads, Facebook Ads та ін.), налаштуйте параметри вашої кампанії (бюджет, таргетинг, геолокація тощо). Завантажте свої рекламні матеріали та запустіть кампанію. Регулярно перевіряйте статистику та аналізуйте ефективність вашої реклами. Здійснюйте коригування в разі потреби.

Ткаченко Аліна
Про автора
Ткаченко Аліна
Копірайтер
Досвід роботи 10 років
Спеціалізується на створенні корисного та продаючого контенту. Має досвід написання переконливих текстів для реклами, сайтів, блогів та соціальних медіа.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
4.9
Проголосувало: 9
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(7)
О
Олег
22.12.2023
Стаття справді містить багато корисної інформації про те, як розміщувати рекламу в інтернеті. Я раніше майже нічого не знав про цей процес, тому детальний опис етапів розміщення був для мене дуже актуальним. Зокрема, дізнався багато нового про вибір рекламних майданчиків, налаштування таргетингу, створення рекламних оголошень. Тепер я можу самостійно створювати та розміщувати рекламу для свого бізнесу, дотримуючись усіх рекомендацій автора. Дякую!
А
Антон
02.01.2024
Стаття дуже змістовна і насичена корисною практичною інформацією. Дякую, що навели приклади інтернет-реклами. Завдяки їм я нарешті зрозумів, як виглядає кожен вид реклами, де його оптимально розміщувати і яку аудиторію охоплювати. Тепер я можу обрати ті рекламні формати, які будуть найбільш ефективними для мого бізнесу. Щиро вдячний!
Д
Денис
08.01.2024
Стаття мені сподобалась, автор детально і зрозуміло подав інформацією про усі актуальні на сьогодні види інтернет-реклами. Дякую за роз’яснення того, як створити ефективні рекламні кампанії в інтернеті і поради щодо створення оголошень Тепер у мене сформувалося чітке уявлення про те, як планувати та запускати рекламу. Рекомендую цю статтю усім, хто цікавиться даною темою!
В
Вадим
12.01.2024
Я недавно працюю маркетологом і комплексна реклама в інтернеті — один з ключових інструментів мого бізнесу. Стаття допомогла мені краще зрозуміти специфіку різних видів онлайн-реклами, особливості їх застосування та переваги/недоліки. Зокрема, надзвичайно корисними були поради щодо вибору рекламних майданчиків. Прочитавши статтю, я почуваюся більш впевнено. Дякую автору за змістовний матеріал!
І
Ігор
15.01.2024
Ця стаття — саме те, що я шукав, щоб розібратися в тонкощах інтернет-реклами. Автор вдало поєднав теоретичні знання та практичні поради стосовно ефективного просування. Я ціную комплексний підхід: тут розглянуті всі актуальні види реклами в інтернеті, особливості їх застосування, приклади успішних рекламних кампаній. Окремо хочу подякувати за рекомендації щодо аналізу та оптимізації реклами — це дозволить мені покращити результати власних digital-кампаній. Загалом, стаття дуже інформативна і корисна.
М
Максим
19.01.2024
Як людина, яка тільки починає цікавитися інтернет-маркетингом, я дізнався багато нового з цієї статті. Реклама для бізнесу в інтернеті розкрилася для мене по-новому. Тепер я розумію основні формати, особливості розміщення, можливості таргетування. Автор добре пояснив специфіку кожного виду інтернет-реклами, навів багато прикладів. Рекомендую статтю всім початківцям в digital-маркетингу. Вона стане гарною основою для подальшого вивчення теми.
О
Ольга
12.12.2025
Ця стаття справді допомогла мені зрозуміти, що таке ефективна реклама в інтернеті. Автор дуже детально і зрозуміло описує всі нюанси. Дякую за поради щодо створення рекламних оголошень та роботи з таргетингом. Я мала з цим деякі труднощі, але після прочитання статті змогла самостійно запустити рекламну кампанію. Дуже вдячна автору за корисний матеріал!
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.