Чим відрізняються нативна та гібридна мобільні програми


Як змінюється з віком людина, і все, що з комп'ютером та її технологіями, зазнає змін.
-
3 роки тому ми із захопленням оглядалися на власників планшетів;
-
5 років тому називали "мажорами" тих, хто ходив зі смартфоном;
-
10 років тому із захопленням грали в «змійку» на Nokia 3210.
Що вже тут казати взагалі про комп'ютери? 15-20 років тому ми заздрили тим, хто мав ПК, і просилися в гості на «погратися в Max Pain» (це гра така комп'ютерна, хто не знає).
Зараз же ми все рідше використовуємо ПК і все частіше дивимося в букви і картинки на екранах смартфонів. «Розумний» телефон став найкращим другом людини, з якою той:
-
їсть,
-
спить,
-
навіть у туалет ходить (ось не треба зараз закочувати очі до стелі, ніби ви такого не робите - кожен іноді таким грішить).
І поки одні вичитують новини з екрану гаджета, тикаючи вилкою повз тарілки, інші користуються людським «божевіллям» на сучасній техніці — винаходять нові захоплюючі додатки, все сильніше прив'язуючи людей до смартфонів.
Очевидне збільшення кількості користувачів мобільними пристроями веде до підвищення попиту на додатки. Звичайно ж, підприємці теж прагнуть встигати за сучасними технологіями та бути «мобільними». І якщо рішення створити програму для бізнесу в людини вже сформувалося, то наступний крок — визначитися, на якому типі мобільної розробки зупинити вибір.

Використовуйте всі переваги мобільних програм: автоматизуйте рутину, скорочуйте витрати. Наші експерти підберуть найкращі рішення безпосередньо для вашого бізнесу.
Деякі види розробки мобільних додатків:
Нативне
У перекладі англ. native означає "рідний". Нативним називається програма, яка розроблена «рідною» для платформи мовою програмування. Для Android це Java, для Apple iOS – Objective-C та Swift.
Розробки під iOS дуже примхливі та норовливі. Щоб створювати програми для Apple, потрібен комп'ютер з операційною системою MAC OC X. Можна, звичайно, спробувати обдурити систему і в хмарі скомпілювати щось із потрібною операційною системою. Ще один варіант - встановити на "немаківський" комп'ютер операційну систему від Apple (Hackintosh).
З додатками для Android та Windows Phone все значно простіше. Їх можна створювати й на Apple, і на Widows, і на Linux. Що вам зручно та що у вас є, те й використовуйте.
Плюси:
-
Органічно виглядають на телефоні, тому що розробляються для певної операційної системи.
-
Використовують усі функції програмного забезпечення гаджета: гіроскоп, ик-порт, компас, датчик освітленості/наближення, мікрофон, камеру, диктофон, геолокацію, адресну книгу та інші
-
Мають швидкий відгук та плавність анімацій інтерфейсу.
-
Надійніше (працюють стабільніше).
-
Економніше витрачають ресурси телефону: батарею, пам'ять.
Мінуси:
-
Ціна. Нативні програми - недешеве задоволення. Їх використовують для масштабних проектів (наприклад, соцмережі) та для проектів, які масштабуються, доповнюються, змінюються. Їм не варто боятися частих оновлень фреймворку (середовища розробки), які можуть спричинити неможливість подальшого розвитку програми, створеної на старій версії.
-
Під кожну платформу потрібно писати окрему програму окремим розробником/-ками, що призводить до додаткових фінансових та тимчасових витрат.

Створюємо програми, які збільшують частку ринку, якість сервісу, забезпечують зручність та знижують операційні витрати
Гібридне
Ця програма розробляється за допомогою HTML, CSS, JavaScipt та інших, більш поширених мов програмування, тобто тих же технологій, які використовуються для створення сайтів. Розробка стає гібридним додатком за допомогою обгортання її в нативну обкладинку. Щоб здійснити цю процедуру, фахівці використовують різні платні та безкоштовні фреймворки, найпоширенішими з яких є: PhoneGap, Cordova.
Плюси:
-
Запускається не з браузера, можливе незалежне оновлення;
-
Швидкість розробки, а отже, і ціна значно нижча, ніж нативні програми;
-
Можливість розповсюджуватися через магазини програм (на відміну від веб-застосунків).
Мінуси:
-
Швидкість та стабільність роботи залишають бажати кращого;
-
Складності у масштабуванні та розвитку проекту;
-
Складнощі та нестабільність при використанні різних модулів/функцій смартфона.
Подумайте:
-
якщо швидкість і кастомна анімація не є для вашої програми метою та необхідністю;
-
якщо вам не потрібно вирішувати складні завдання за допомогою програми;
-
якщо ви не женетеся за унікальним/індивідуальним дизайном, то може й не потрібно витрачати купу грошей на нативну розробку? Швидше за все вам достатньо буде гібридного.
Якщо мобільний додаток для вас в цей момент не є першочерговою метою через брак коштів, подумайте над створенням:
-
адаптивного дизайну;
-
мобільної версії сайту.
Недозволена розкіш – втрачати клієнтів, які для виходу в інтернет використовують різні гаджети (серед них і смартфони), а не ПК.
Для успішного розвитку бізнесу завжди потрібно бути на зв'язку з клієнтами.
І для цього найкраще рішення – замовити мобільний додаток (адаптивний дизайн/мобільну версію сайту).