Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
23.08.2023

Просування та розкрутка інтернет-магазину в соціальних мережах

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
23.08.2023
23.08.2023
3.0
2595
11 хвилин
1

Сьогодні багато власників бізнесу переживають складні часи. Спершу пандемія, потім військові дії на території України. Усе це призвело до скорочення маркетингових бюджетів та чисельності персоналу, відмови від використання деяких рекламних інструментів. Але проникливі менеджери розуміють, що просування інтернет магазину в соціальних мережах зараз важливе як ніколи. Розбираємось разом, чому це так і що потрібно зробити, щоб реально посилити свою присутність на цих платформах.

Чому робити просування магазину в соцмережах обов'язково?

З кожним днем власники інтернет-магазинів переконуються, що конкуренція зростає, тож залучати нових клієнтів стає дедалі складніше. Не менша трудність — утримати наявних. Йдеться не лише про нові ліди, а й про зростання доходів у всіх напрямах.

Реалізація маркетингової стратегії в соціальних мережах має вирішальне значення для підвищення охоплення, зміцнення довіри та лояльності, що тягне за собою зростання додаткових та перехресних продажів та багато іншого.

Чому так відбувається? Тому що сьогодні більше, ніж будь-коли, покупці прислухаються до реальних людей, а не до брендів. Вони довіряють досвіду інших людей, а не блискуче написаному тексту про переваги товару, цінують щирість, живе вираження емоцій, а не рекламу.

Які майданчики використовують для просування в соцмережах

Ми з вами спостерігаємо, що ландшафт соціальних мереж постійно змінюється. Досить лише згадати нову мережу Threads, яка з'явилася буквально у 2023 році. Так само стають популярнішими одні платформи, тоді як мають менший попит інші. Однак з огляду на поточні тенденції цілком імовірно, що просування магазину в соціальних мережах у 2024 році буде успішним, якщо працювати на таких майданчиках.

Facebook та Instagram

Найкраще переконують цифри. Погодьтеся, коли дізнаєшся, що Facebook щомісяця має майже 3 млрд активних користувачів, то ставиш собі запитання: «Чому я ще не користуюся можливостями цієї платформи?» 

Справді, сьогодні це найбільша та найпопулярніша соціальна мережа. Facebook пропонує широкий спектр варіантів таргетингу, що дозволяє легко охопити певні групи.

Лідер ринку також залишається найважливішою платформою для взаємодії з клієнтами серед фахівців, які працюють у сфері B2B та B2C. Однак, оскільки ландшафт соціальних мереж швидко розвивається, а нові гравці борються за увагу аудиторії, Facebook стикається з чималою конкуренцією.

Одним із його явних конкурентів є Instagram, про нього маркетологи кажуть, що він пропонує брендам найкращий потенціал для розширення своєї аудиторії. Ця платформа орієнтована на візуальний контент, що робить її цікавою для продажу. Крім того, Instagram пропонує різні формати рекламної кампанії: пости, рекламу в Stories або Reels.

YouTube

У 2023 році за кількістю користувачів YouTube ненабагато відстав від Facebook. На найпопулярніший відеохостинг заходять 2,5 млрд осіб на місяць. Причому більша частина відвідувачів дивиться відео на YouTube, перш ніж купити будь-який товар. Платформа має безліч форматів відеооголошень, наприклад:

 • Preroll;

 • оголошення-заставки (Bumper);

 • відеооголошення у фіді;

 • реклама в Shorts.

Знаючи ці особливості платформи, ви зможете легко придумати, як просувати інтернет магазин у соцмережах.

TikTok

Молодшу та динамічну аудиторію можна залучити за допомогою TikTok. Ця соціальна мережа дозволяє користувачам знімати та обмінюватися короткими відеороликами. Платформа швидко набрала популярності, її аудиторія становить понад мільярд людей на місяць. TikTok особливо має попит серед молоді, і це робить соцмережу привабливою платформою для брендів, які хочуть звернутися саме до таких груп.

Pinterest

Pinterest може стати маркетинговим центром для інтернет-магазину одягу, товарів для дому. Користувачі часто купують продукти, на які вони натикаються на цій платформі, за набагато вищою ціною, ніж у середньому в інтернеті. Це відбувається частково тому, що користувачі Pinterest активно шукають речі, а не просто прокручують стрічку.

Інтернет-сервіс ідеально підходить для візуально орієнтованих брендів. Ви можете продемонструвати всю красу своїх товарів, щоб залучити людей, які активно шукають продукцію, подібну до вашої.

Як вибрати соцмережу для розкрутки магазину

Якщо ви ставите собі питання, як просувати інтернет-магазин у соцмережах, то для початку вам потрібно вибрати основні платформи, де ви будете працювати. Ми рекомендуємо не зациклюватися на одній, але водночас не варто розпорошуватися на безліч різних майданчиків. При виборі платформи для розкрутки інтернет-магазину важливо для себе відповісти на декілька запитань:

 1. У якій соціальній мережі знаходиться ваша цільова аудиторія? Які майданчики вона найчастіше використовує?

 2. Який тип товару ви продаєте? Чи підходить для нього та або інша соцмережа? Наприклад, якщо ви реалізуєте одяг, то Instagram і Pinterest підійдуть вам більше, ніж Facebook і Twitter.

 3. Які цілі ви маєте на меті? Бажаєте збільшити впізнаваність бренду, підвищити продаж або отримати зворотний зв'язок від клієнтів?

 4. Скільки ви готові витратити на розкрутку в соціальних мережах?

Слідкуйте за поточними трендами у світі соцмереж. Можуть з'являтися нові платформи, а популярність нерідко змінюється. Важливо залишатися актуальним та адаптуватися до змін. Детальніше про постановку цілей і про те,  що таке SMM-просування, читайте в іншій нашій статті.

Як просувати інтернет-магазин у соціальних мережах

Розкрутка акаунтів у різних соцмережах має свою специфіку. Ми вже давали раніше детальну інструкцію з оформлення та просування інтернет-магазину в Інстаграмі. У цій статті ми пропонуємо вам декілька універсальних правил, які працюють на більшості платформ.

Оформлення

Незалежно від майданчика, який ви оберете для просування інтернет магазину в соціальних мережах, є декілька рекомендацій щодо оформлення бізнес-акаунту:

 • підготуйте фото профілю. Воно має бути чітким, яскравим та привабливим, а також асоціюватися з діяльністю компанії. Можна використовувати логотип або фото одного з найпопулярніших товарів;

 • виберіть коротку назву сторінки, яку легко читати. Це може бути назва бренду або фраза, що передає суть бізнесу;

 • в описі коротко розкажіть про те, що ви продаєте. Вкажіть основні переваги товарів чи послуг, виділіть особливості вашого бізнесу;

 • не забудьте про контактні дані: адресу, номер телефона, посилання на сайт інтернет-магазину, email. І обов'язково слідкуйте за їхньою актуальністю;

 • у налаштуваннях конфіденційності відкрийте доступ до сторінки всім користувачам.

Використовуйте єдиний стиль оформлення для всіх профілів у соцмережах. Це перший крок до створення цілісного образу бренду.

Контент-план

Далі підготуйте графік, коли і як часто ви публікуватимете повідомлення на кожному з майданчиків. Це допоможе зберегти узгодженість і забезпечити постійний потік контенту. Починайте з невеликої кількості публікацій, а потім збільшуйте частоту в міру того, як з'ясуєте, що працює краще.

Нагадаємо, що кожна платформа має свій ідеальний час для публікації. Якщо ви не знаєте, з чого почати, подумайте, коли люди перевіряють свою стрічку: вранці, вдень, по дорозі на роботу або перед сном. Методом спроб і помилок ви складете відповідний графік.

Створення контент-плану полегшує ведення сторінок у соцмережах, додає ритм вашому розкладу публікацій. Це забезпечує аудиторії як різноманітність, так і сталість одночасно. В іншому разі вам доведеться день у день шукати, що опублікувати. А це складно.

Цікавий та корисний контент

Щоб завжди бути цікавими для своєї аудиторії, міксуйте різні теми та стежте за тим, як реагують люди, що їм більше подобається. Серед тематичних напрямів, які можуть бути корисними, виділяються такі:

 1. Новинки в галузі. Запропонуйте інформацію про те, що зараз у тренді.

 2. Мотивація. Покажіть, як використовувати ваші продукти чи вести певний спосіб життя. Надихайте людей купувати.

 3. Освіта. Діліться статистикою, фактами чи постами з практичними рекомендаціями у своєму блозі або на каналі YouTube.

 4. Повідомлення про продукти/рекламні акції. Якісні знімки продуктів, демонстраційні відеоролики, відгуки або пояснення функцій можуть допомогти вам досягти кінцевої мети збільшення продажів. Запускайте їх як рекламу.

 5. Конкурси та розіграші. Це чудовий спосіб зібрати нові ліди. Запропонуйте взяти участь у розіграші сертифіката в обмін на підписку на канал або публікацію відгуку.

 6. Взаємодія з лідерами думок. Покажіть, що вашою продукцією користуються відомі люди, і це привабить нових клієнтів.

 7. Загальна активність. Запускайте збори коштів на благодійність, пропонуйте безплатну можливість навчання — це покаже ваші цінності.

 8. Питання та відповіді. Задавайте своїй аудиторії запитання або відповідайте на ті, які ви найчастіше отримуєте від клієнтів.

 9. Поради та рекомендації. Діліться корисною інформацією та посібниками щодо своїх продуктів.

 10. За лаштунками. Розкажіть, як виробляється ваша продукція чи що ви робите для розвитку підприємницької діяльності. Уявлення спільноти людей, які стоять за вашим бізнесом, має велике значення для формування довіри до бренду.

Для початку виберіть 5 основних тем. Збалансуйте формати повідомлень, поєднуйте ті, які ви можете підготувати швидко, та трудомісткі публікації.

Якісні фото та відео

Ніщо так не впливає на рішення користувача, як якісні фотографії та відео. Вони допомагають потенційним покупцям краще розглянути товар, оцінити його якість.

Фотографії мають бути чіткими, яскравими та привабливими. Необхідно показувати продукцію з різних ракурсів та в різноманітних умовах. Важливо, щоб знімки були високої роздільної здатності, щоб покупці могли розглянути всі деталі.

Крім того, можна використовувати контент, який показує, як клієнти використовують продукт. Такі фото та відео допомагають створити образ товару та підкреслити його переваги.

Взаємодія з аудиторією

Одна річ — публікувати чудовий контент, але зовсім інша — залучати людей. Взаємодіючи з нашими клієнтами, ми допомагаємо їм приєднатися до нас, наблизитися до цінностей нашого бізнесу.

Пропонуємо вам декілька способів взаємодії з аудиторією:

 1. Діліться контентом користувача. Розміщуйте фотографії та відгуки клієнтів у своїх стрічках (не забудьте вказати автора).

 2. Запустіть опитування. В Instagram, Twitter та Facebook є функція опитування, яку ви можете використовувати, щоб мотивувати свою аудиторію та одночасно дізнатися більше про неї.

 3. Слідкуйте за тенденціями. Використовуйте популярні хештеги в TikTok або Instagram. Це реальна можливість розширити охоплення вашої аудиторії.

 4. Відповідайте на коментарі. Залучайте потенційних клієнтів, даючи відповіді на коментарі, які вони залишають до вашого контенту.

Ось, наприклад, магазин, котрий добре взаємодіє з аудиторією. У відео розповідається про акцію, яку запускає бренд.

Таргетована реклама інтернет-магазину в соціальних мережах

Платне рекламне просування інтернет магазину в соцмережах — це ще безліч можливостей для ефективного залучення цільової аудиторії.

Наприклад, ви можете точно визначити параметри ЦА (вік, стать, місце знаходження, інтереси, поведінка) і досягти того, щоб рекламний контент був показаний лише тим людям, які зацікавлені у вашій продукції. А налаштування ретаргетингу дозволяє нагадати про інтернет-магазин тим користувачам, які вже відвідували сайт або взаємодіяли з оголошеннями, але не купували. Детальніше про те,  як розкрутити сайт у соцмережах, читайте в іншій нашій статті.

Реклама в соціальних мережах може бути дуже ефективною, але важливо використовувати її правильно. Для цього застосовуйте чіткі заклики, тестуйте різні варіанти оголошень, стежте за результатами своїх рекламних кампаній.

Висновок: що, якщо вас ще немає в онлайні?

Офлайн-магазин також може успішно використовувати соціальні мережі. Наприклад, дійте так:

 • створіть профілі вашого магазину на популярних платформах, публікуйте фотографії товарів, інформацію про знижки, акції, нові надходження та заходи;

 • використовуйте геолокацію, що допоможе людям, які знаходяться поблизу, легко знайти ваш магазин;

 • налаштуйте рекламні кампанії з урахуванням місцевого населення.

Пам'ятайте, що важливо підтримувати постійну активність у профілі, взаємодіяти з аудиторією, і тоді просування інтернет-магазину в соціальних мережах буде успішним.

Як вам стаття?
3.0
Проголосувало: 2
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(1)
S
Sergey
30.08.2023
На мою думку, інтернет бізнес потріно просувати по всьому інтернету без виключення. так буде більше клієнтів для компанії, тим самим отримати довіру у інших компаній. Я нещодавно замовляв у компанії https://octopus.co.ua/seo-cases/ і залишився дуже задоволений. Вони виявляється роблять просування для різних сфер інтернет бізнесу
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.