Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
10.01.2024

SMM просування: ефективні методи розкрутки в соціальних мережах

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
10.01.2024
10.01.2024
5.0
18031
11 хвилин
8

Щодня мільйони людей користуються соціальними мережами, і з цього можна отримати користь для свого бізнесу. Ефективно просувати бренд вам допоможе SMM просування. У сучасному світі за допомогою цього підвиду маркетингу можна охопити величезну аудиторію та встановити персоналізований зв'язок зі своїми цільовими клієнтами. Докладніше про те, що таке SMM, — далі в статті.

Що являє собою SMM-розкрутка

СММ просування – це застосування платформ соціальних мереж для розкрутки бренду або продукту. Зазвичай використовуються такі майданчики, як Facebook, Instagram, YouTube, Twitter та інші. Вони пропонують безліч інструментів для просування, за допомогою яких можна вирішити відразу кілька завдань для бізнесу:

 • вибудувати імідж;

 • підвищити впізнаваність бренду;

 • залучити нових клієнтів;

 • збільшити відвідуваність сайту, а отже, і продажу;

 • встановити комунікацію з клієнтами та багато іншого.

Одна з ключових переваг SMM-розкрутки — це здатність охопити велику та різноманітну аудиторію. Соціальними мережами користуються мільйони людей, що дозволяє компаніям спілкуватися з потенційними клієнтами у всьому світу. Крім того, використовуючи соціальні медіа, можна більше дізнатися про свою ЦА та більш персоналізовано взаємодіяти з клієнтами, формуючи лояльну аудиторію та вибудовуючи міцніші ринкові відносини.

Для кого SMM-просування

Розкрутка в соціальних мережах — це універсальний інструмент, який буде однаково ефективним для компаній будь-якої сфери діяльності та будь-якого масштабу. ТПо суті, СММ-просування підходить усім, хто зацікавлений у підвищенні впізнаваності та взаємодії зі своєю аудиторією. Але можна виділити деякі категорії компаній, для розкрутки яких цей інструмент особливо корисний. 

Особливо SMM просування необхідне для B2C-бізнесу. Йдеться про компанії, які надають послуги фізособам, розважальні установи та заклади зі сфери громадського харчування, інтернет-магазини тощо. По суті, будь-який бізнес може отримати вигоду з SMM-просування. Але важливо інвестувати в це свій час і докласти всіх необхідних зусиль.

Які існують цілі в SMM-просуванні

Завдання, які потрібно вирішити за допомогою СММ-розкрутки, кожна компанія визначає індивідуально.

 

Цілі можуть бути такими:

 1. Підвищення впізнаваності бренду. Розкрутка у соц мережах, де зібрана багатомільйонна аудиторія, — це найзучніший спосіб заявити про себе чи свій продукт публіціЦього досягають методом створення привабливого контенту, проведення цільових рекламних кампаній та співробітництва з блогерами.

 2. Збір лідів, залучення трафіку на сайт та збільшення продажів. SMM просування продуктів чи послуги в соцмережах приваблює потенційну аудиторію та підвищує конверсію.

 3. Створення ком'юніті навколо бренду чи організації, а також покращення якості обслуговування клієнтів. Взаємодія з підписниками, своєчасне реагування на їхні проблеми та запити дозволяють компаніям формувати лояльну аудиторію та зміцнювати відносини з нею.

Також за допомогою СММ-просування можна провести глибокий аналіз ЦА, збільшити її охопленість, сформувати необхідний імідж компанії та інше. Звичайно ж, щоб досягти цих цілей, потрібен індивідуальний та здебільшого комплексний підхід.

Без яких інструментів не обійтися SMM-експерту

У сучасного СММ-фахівця дуже багато завдань, які не обмежуються лише простим веденням соціальних мереж. Щоб ефективно просувати товари та послуги, необхідно використовувати додаткові інструменти.

Для роботи з інфографікою вдаються до таких програм, як CRELLO, CANVA та PIKTOCHART. З їхньою допомогою можна створювати графіку для блогу, а також постери, обкладинки, презентації та багато іншого. Вони мають безліч шаблонів, шрифтів, фонів, картинок, іконок та іншого.

 

При створенні для соцмереж роликів, які допомагають продавати, не обійтися без сервісів на кшталт POWTOON і MAGISTO. Це досить прості в роботі інструменти обробки відеоматеріалів, які дозволяють створювати якісний медіаконтент.

Для публікації контенту зазвичай використовуються SMMPLANNER та BUFFER. Це сервіси для відкладеного постингу, за допомогою яких можна грамотно планувати публікацію контенту. Вони можуть використовуватися для створення постів в Instagram, Facebook, Pinterest, Twitter та на інших популярних майданчиках. Вони мають багато корисних функцій (наприклад, самостійне видалення посту через деякий час).

 

Звичайно, SMM-експерту необхідні сервіси для оцінки ефективності роботи в соціальних мережах. Для цього використовують такі програми, як GOOGLE ANALYTICS, CYFE, LIKEALYZER та інші. Вони підходять для аналізу своїх сторінок, а також сторінок конкурентів, вивчення ЦА, визначення сильних і слабких сторін у просуванні та багато іншого.

Що передбачає просування в соціальних мережах?

Ефективне просування в соціальних мережах передбачає два основні етапи. На першому етапі розробляється SMM-стратегія. Для цього СММ-фахівець виконує аудит соціальних мереж, аналізує цільову аудиторію та конкурентів, вибирає інструменти для розкрутки, створює контент, розробляє план його публікації тощо.

 

Другий етап, на якому базується розкрутка у соціальних мережах, — подальше впровадження розробленої СММ-стратегії. При цьому важливо вибрати відповідні платформи для просування. Кожна соціальна мережа має свою унікальну аудиторію та особливості, тому необхідно з'ясувати, які майданчики будуть найефективнішими для охоплення вашої ЦА.

Впровадження розробленої стратегії передбачає створення контенту, ведення соціальних мереж, залучення аудиторії, рекламні інтеграції з блогерами та інше. Докладніше про те, що містить у собі розкрутка в соцмережах, — далі.

SMM-стратегія — що це та для чого потрібно?

SMM просування в соціальних мережах завжди починається з розробки стратегії. Грубо кажучи, це план дій, який відповідає на три ключові питання: «Навіщо ми це робимо?» (тобто визначає мету), «Чого ми маємо досягти?» і «Як ми це зробимо?».

 

Для розробки SMM-стратегії потрібен комплекс заходів:

 • визначення цільової аудиторії;

 • проведення аналізу конкурентів;

 • виконання оцінки поточного становища компанії/бренду в соціальному просторі;

 • вибір відповідних платформ для розкрутки;

 • постановка цілей, визначення тактики досягнення завдань та інше.

Надалі SMM-стратегію потрібно регулярно переглядати та в разі потреби вносити зміни. Соцмережі постійно додають нові інструменти й часто змінюють алгоритми. Тому важливо контролювати та відстежувати ефективність стратегії, щоб оптимізувати її для досягнення найкращих результатів.

Контент

Всім відомо, що зустрічають за одягом. Тому просування у соцмережах повинно обов'язково включати графічне оформлення сторінок. При цьому важливо, щоб воно було візуально привабливим та відображало індивідуальність вашого бренду. Причому формат присутності в соцмережах може бути абсолютно різним. Але важливо розуміти, що контент — це фундамент ефективного SMM у соціальних мережах. І заощаджувати на ньому однозначно не варто.

Чекліст створення групи

Групи в соціальних мережах – це чудовий спосіб створити спільноту навколо вашого бренду чи продукту. Але треба розуміти, що для отримання результату недостатньо просто публікувати контент. Вам необхідно взаємодіяти з аудиторією, оперативно відповідати на всі запити, що надходять, працювати з негативними коментарями та відгуками.

 

Створюючи спільноту, варто звертати увагу на таке:

 1. Назва. Зрозуміла, коротка, така, що запам'ятовується, за нею легко можна знайти спільноту в пошуку. Як правило, вона формується за принципом «бренд + основний ключовий запит».

 2. Аватарка. Добре видна в мініатюрі.

 3. URL-адреса. Обов'язково відповідає назві бренду.

 4. Опис компанії. Вказуються переваги, які впливають на позиції в пошуковій видачі.

 5. Оповіщення. На всі запити користувачі оперативно отримують відповідь.

 6. Обговорення. На сторінці можна поставити запитання, залишити відгук.

Також важливо, щоб сайт був відкритим і будь-хто міг відправити повідомлення, ознайомитись із контентом, написати коментар. Це чудова підмога для формування зацікавленої та лояльної аудиторії.

Для чого потрібна контент-стратегія

 

Контент — це ключовий елемент просування в соціальних мережах. Контент-стратегія визначає типи створюваного контенту, частоту публікації та теми, які ви висвітлюватимете. Вона повинна відповідати вашій спільній SMM-стратегії та бути орієнтованою на цільову аудиторію. Грамотно створена контент-стратегія дозволить помітно збільшити потік клієнтів та підвищити впізнаваність бренду. А внаслідок цього прибуток тільки зростатиме.

Категорії контенту

Існує кілька типів контенту, який можна використовувати для просування свого бренду в соціальних мережах:

 1. Рекламний (або комерційний). По суті, це пропозиція товарів чи послуг. Завдання такого контенту — зробити так, щоб клієнт вчинив цільову дію: перейшов на сайт, оформив замовлення та ін.

 2. Контент «за кадром». Він розповідає про «залаштунки» бізнесу, знайомить із командою, повідомляє про успіхи чи невдачі, дозволяє сформувати довірчі відносини з клієнтами.

 3. Розважальний. Смішними картинками та відео здебільшого діляться зі своїми друзями, тому такий тип контенту нерідко спричиняє «вірусний ефект».

 4. Освітній. Можна використати, щоб продемонструвати свою експертність.

 5. Користувальницький. Це контент, який генерують самі користувачі. Наприклад, роблять огляд наданої послуги, виставляють фото страви, діляться відгуком тощо.

Створюючи контент-стратегію, фахівці визначають, як просунути ваш бренд. Також вони вирішують, де розміщувати контент, у якій кількості та в який час.

Реклама в соціальних мережах

Реклама в соціальних мережах стала невіддільною частиною стратегій цифрового маркетингу. Завдяки величезній базі користувачів Facebook, Instagram, TikTok, реклама на цих платформах може допомогти бізнесу охопити величезну аудиторію та підвищити залученість.

Два поширені способи розміщення реклами в соціальних мережах — це таргетована та реклама в популярних групах.

Таргетована реклама

Цей вид реклами передбачає створення оголошень, орієнтованих на певну аудиторію. Він дозволяє компаніям охопити людей, які з найбільшою ймовірністю будуть зацікавлені в товарах чи послугах. Завдяки цьому СММ просування відбувається максимально ефективно. Бюджет не витрачається на нецільові покази, що зрештою підвищує рентабельність інвестицій.

 

 Інші переваги таргетованої реклами:

 1. Краще залучення. Коли реклама орієнтована на конкретну аудиторію, вона з більшою ймовірністю буде актуальною та цікавою для глядача, що призведе до значно вищого рівня залучення та взаємодії.

 2. Скорочення витрат. За допомогою цільової реклами компанії можуть уникнути витрати рекламного бюджету на аудиторію, яка навряд чи зацікавиться їхніми продуктами або послугами. А це дозволяє ефективніше розподіляти кошти.

 3. Підвищення лояльності бренду. Цьому сприяє демонстрування цільової реклами, яка є актуальною для клієнтів.

 4. Поліпшене розуміння потенційної аудиторії. Цільова реклама дає цінні відомості про поведінку та переваги клієнтів, дозволяючи компаніям правильніше зрозуміти їх та відповідним чином адаптувати свої маркетингові зусилля.

 5. Краще відстеження ефективності рекламних оголошень. Використовуючи аналітику, можна бачити свої слабкі сторони та оптимізувати РК задля досягнення максимальної результативності.

Як працює таргетована реклама? Реєструючись у соціальній мережі, користувач заповнює анкету, вказуючи про себе багато персоналізованої інформації. Надалі ці дані використовуються алгоритмом для вибору цільової аудиторії. Наприклад, якщо користувач проводить багато часу на сторінках з одягом, це дозволяє припустити, що він зацікавлений у такій покупці. Використовуючи таргет, можна показувати йому рекламу різних інтернет-магазинів, що продають товари, подібні до тих, якими він цікавився.

Реклама в чужих групах

Реклама в популярних спільнотах – ще один спосіб розкрутки на платформах соціальних мереж. Як це працює? Бренд розміщує рекламу в групах, і в результаті її бачать усі, хто гортає стрічку новин. Такий метод може бути ефективним для покращення впізнаваності бренду та підвищення довіри до нього в конкретній групі.

Але при цьому важливо співпрацювати зі спільнотами, які відповідають інтересам ніші та цільової аудиторії. Наприклад, у групі «Любителі собак в Україні» буде ефективним СММ просування корму, ласощів або іграшок для тварин. Також важливо звертати увагу на статистику та активність групи. Перш ніж розміщувати в ній рекламу, необхідно переконатися, що в ній живі та активні підписники, а не боти.

Співпраця з інфлюєнсерами

Це ще один ефективний спосіб охоплення широкої аудиторії та підвищення впізнаваності бренду. Лідери думок — люди з великою кількістю підписників у соціальних мережах. Це можуть бути блогери, а також спортсмени, актори, політичні діячі тощо. Вони здатні впливати на думки своїх підписників, викликати у них довіру до бренду та спонукати їх здійснити покупку або скористатися послугою.

 

Вибираючи лідера думок, потрібно відштовхуватися від того, чи поділяє він цінності вашого бренду, чи має аудиторію, схожу на вашу. Форма співробітництва може бути платною або за бартером (реклама в обмін на послугу або товар). При правильному підході робота з лідерами думок дає дуже добрі результати.

Як працювати з репутацією в соціальних мережах

Онлайн-репутація — це те, як людина чи бренд сприймається іншими людьми, що, звичайно ж, дуже важливо для бізнесу, оскільки негативні коментарі чи відгуки в соціальних мережах можуть не тільки завдати шкоди репутації компанії, а й призвести до втрати довіри та навіть бізнесу.

 

Існує кілька джерел негативної репутації. Це незадоволені клієнти, скривджені партнери, звільнені співробітники та недобросовісні конкуренти. Якщо ви навчитеся правильно працювати з негативом, то зможете обернути це на користь своєму бізнесу.

Ось деякі зі способів управління репутацією в соціальних мережах:

 1. Регулярно моніторте згадки про ваш бренд, продукт або послугу. Слідкуйте за позиціями у видачі пошукових систем.

 2. Відповідайте на негативні коментарі. Це покаже, що ви дбаєте про своїх клієнтів та готові вирішувати їхні проблеми.

 3. Працюйте з людьми, які задоволені вашими послугами. Мотивуйте їх залишати позитивні відгуки в соціальних мережах та на сайтах відгуків. Це допоможе нівелювати негативні коментарі.

 4. Публікуйте якісний контент, щоб залучити нових клієнтів та підтримувати інтерес постійних покупців.

Загалом управління репутацією в соціальних мережах потребує регулярних зусиль та уваги. Але варто пам'ятати, що хороша репутація є ключем успішної роботи. Важливо, щоб користувач при пошуку інформації про бренд знаходив лише позитивні відомості.

Конкурси як спосіб просування

Щоб збільшити продажі та підвищити впізнаваність бренду, можна вдатися ще до одного інструменту розкрутки — конкурсів. Вони бувають різними. Зазвичай умови передбачають, щоб користувачі стежили за акаунтами компанії в соціальних мережах, ставили лайки, робили репости, відзначали друзів або створювали контент користувача. Як показує практика, чим менше зусиль потрібно докласти для участі в конкурсі, тим більше охоплення він має.

 

Здебільшого проводять конкурси з репостом. Вони працюють як своєрідна реклама, використовуються для залучення потенційних клієнтів. Призи в цьому разі можуть змінюватись від невеликих подарунків до великих винагород, таких як подорожі, техніка, навіть готівка. Перед проведенням конкурсу не забудьте переконатися, що він відповідає правилам та положенням платформи соціальних мереж.

Як визначити окупність СММ-розкрутки

Як зрозуміти, чи були виправдані витрати на рекламу? Для цього використовується показник Return On Ad Spend, або ROAS, що означає «повернення за рекламними витратами». Завдяки йому ви отримаєте уявлення про рентабельність інвестицій у РК, зможете зрозуміти, чи приносять зусилля бажаний результат.

 

Щоб визначити окупність реклами, потрібно знати, скільки грошей вона вам принесла та скільки ви в неї вклали. Далі ділимо перше число на друге, отримуємо значення ROAS. Чим воно вище, тим краще РК себе окупає. Розглянемо на прикладі реклами навчання з фотографії. Розкрутка та просування в соціальних мережах коштували 1 000 доларів. За тиждень доступ до навчання придбали 50 осіб. Вартість навчання для кожного — 100 дол. Тобто реклама принесла 5 000 доларів (50 х 100). Розраховуємо значення ROAS: ділимо 5 000 на 1 000, отримуємо 5, або 500%. Тобто інвестиції на рекламу за тиждень окупилися на 500%. А кожен витрачений на це долар приніс п'ять доларів.

 

Зрештою окупність SMM у соціальних мережах залежить від бізнесу та його конкретних завдань. Поставивши чіткі цілі та відстежуючи відповідні показники, можна отримати добрий результат рентабельності інвестицій. Інформацію для розрахунку окупності радимо брати з таких сервісів аналітики, як Facebook, Google Analytics та інші.

Що таке KPI у соцмережах

Ключові показники ефективності — це інструмент для оцінки результатів маркетингової стратегії компанії. Аналізуючи їх, можна зрозуміти, наскільки продуктивним було просування в соцмережах, та скоригувати стратегію для отримання найкращих результатів. Умовно показники можна поділити на три групи. Розглянемо кожну з них докладно.

Показники залучення

Вони відображають інтерес ЦА до контенту (кількість переглядів, лайків, коментарів тощо). Використовуючи їх, можна розрахувати додаткові метрики:

 1. Коефіцієнт залучення — відношення числа реакцій користувачів до загальної кількості підписників. Показує рівень активності аудиторії. Може розраховуватися для окремого посту чи за період.

 2. Коефіцієнт поширення — частка репостів від загальної кількості реакцій. Показує, як часто контент поширюється далі.

 3. Рівень віральності — допомагає визначити контент, який швидко набирає популярності й «віруситься».

Для розрахунку цих метрик використовуються такі формули:

Показники охоплення

Вони показують, наскільки поширився контент (кількість підписників, унікальних відвідувачів та ін.). Розрізняють декілька видів охоплення аудиторії:

 1. Органічне охоплення — кількість користувачів, які побачили контент без використання реклами.

 2. Платне — аудиторія, отримана за допомогою реклами.

 3. Віральний — унікальні покази внаслідок репостів користувачами.

Для оцінки охоплення аудиторії можна використовувати такі KPI:

 1. Охоплення поста — відсоток підписників, які побачили конкретну публікацію. Показує частку активної аудиторії.

 2. Темп зростання ЦА — приріст кількості підписників за період. Відображає швидкість залучення нової аудиторії.

 3. Частка голосу — відсоток згадувань бренду в порівнянні з конкурентами. Розраховується за певний проміжок часу.

Для розрахунку цих метрик використовуються такі формули:

Показники конверсії

Це кінцева мета — кількість заявок, покупок, підписок тощо. Вони безпосередньо пов'язані з доходом від просування SMM. Ключовими є такі показники, як коефіцієнт конверсії та клікабельність. Перший визначає, скільки людей конвертувалися в клієнтів через ваш пост. А другий відображає кількість користувачів, які відреагували на ваш заклик до дії.

Щоб розрахувати ці показники, використовуйте такі формули:

Ефективні методи SMM для збільшення аудиторії

Існує безліч платних і безкоштовних методів SMM, які дозволяють збільшити аудиторію соцмереж. Ось деякі з них.

Платні методи SMM

 • Контекстна реклама. Вона показується користувачам відповідно до їхніх інтересів, пошукових запитів, демографічних даних та інших параметрів.

 • Таргетована реклама. Оголошення бачить певна група користувачів, вибрана за конкретними критеріями, такими як стать, вік, місцерозташування, інтереси та інше.

 • Інфлюєнсер-маркетинг. Це співпраця з популярними блогерами, зірками чи експертами у певній галузі, які мають велику кількість підписників та вплив на їхню думку.

Безкоштовні методи SMM

 • Бартер із блогерами. За аналогією з платним методом можна пропонувати свій продукт в обмін на публікацію в соцмережах. І отримувати безкоштовну рекламу у впливових людей, які мають велику та зацікавлену аудиторію.

 • Взаємний піар з іншими компаніями подібної тематики. Розширюйте свою аудиторію за рахунок аудиторії партнера, рекламуючи один одного у своїх соціальних мережах, обмінюючись посиланнями, відгуками або рекомендаціями.

 • Використання фотографій клієнтів з вашим продуктом. Публікуйте на своїй сторінці фотографії, які зробили ваші клієнти з вашим продуктом, та використовуйте мітки та хештеги. І не забувайте дякувати та заохочувати своїх клієнтів за фото.

 • Віральний контент. Це корисні добірки, цікаві відеоролики, картки-інструкції та інший контент, яким користувачі діляться на сторінці.

 • Тематичні хештеги. Це слова або фрази, які додають до своїх постів, щоб позначити їхню тему та спростити пошук за ними. Таким чином, ви збільшите видимість своїх постів у соцмережах, а також залучите нових підписників, які цікавляться вашою тематикою.

 • Геомітки. Це позначки, які вказують місце, де було зроблено фото чи відео. Це особливо актуально, якщо ваш бізнес прив'язаний до офлайн-точок, наприклад магазинів, кафе або салонів.

 • Коментування постів із відмітками бренду. Відповідайте на коментарі чи повідомлення користувачів, які згадали ваш бренд у своїх постах. Не ігноруйте негативні відгуки чи скарги, а намагайтеся розв'язати проблему чи вибачитись. Таким чином, ви збільшите лояльність та довіру до вашого бренду, а також підвищите залученість та активність вашої аудиторії.

Яке просування в соцмережах обрати? Це залежить від цілей, бюджету та специфіки ринку. Головне — не забувати про якість контенту, інтереси аудиторії та аналізувати отримані результати.

Що SMM-фахівці роблять неправильно

Навіть досвідчені SMM-фахівці можуть припускатися помилок, які здатні нашкодити компанії. Ось деякі з них:

 1. Відсутність стратегії. Без чіткої стратегії SMM розкрутка може не принести бажаного результату. Тому важливо мати план, у якому вказані конкретні цілі та способи їх досягнення.

 2. Ігнорування аудиторії. SMM-фахівці повинні розуміти інтереси, переваги та болеві точки ЦА. В іншому разі можна витратити час і гроші на створення нерелевантного контенту, а також пропустити можливості для взаємодії з клієнтами.

 3. Надмірна реклама. Потрібно розуміти, що соціальні мережі — це не лише платформа для просування товарів чи послуг. Надмірна реклама може дратувати підписників та призвести до низького рівня залучення. Тому важливо чергувати рекламний та інші види контенту. 

 4. Відсутність залучення. SMM-фахівцям необхідно активно взаємодіяти з підписниками, відповідати на коментарі та повідомлення, працювати з відгуками.

 5. Нехтування аналітикою. Дуже важливо регулярно проводити оцінку ефективності своєї роботи. Це дозволить вчасно побачити проблеми та усунути їх без серйозної шкоди.

Описані нами помилки призводять до відсутності бажаних результатів, а інколи навіть до втрати клієнтів.

Що необхідно знати початківцю SMM-менеджеру про розкрутку?

Якщо ви тільки робите свої перші кроки в СММ, вам потрібно знати кілька важливих речей про цей вид розкрутки.

По-перше, необхідно розуміти свою цільову аудиторію та адаптувати стратегії просування до її інтересів та переваг.

По-друге, завжди ставте чіткі цілі та завдання для своїх рекламних кампаній. Визначте, чого ви хочете досягти (наприклад, підвищити впізнаваність бренду, збільшити відвідуваність сайту або залучити потенційних клієнтів). Це допоможе зрозуміти, у якому напряму варто рухатися.

По-третє, створюйте контент, який знайде відгук у вашої аудиторії. Використовуйте різні формати, такі як відео, зображення та інфографіка, щоб зацікавити потенційних клієнтів. І обов'язково стежте, щоб ваш контент був оптимізований для платформ соціальних мереж.

 

По-четверте, дотримуйтесь тайм-менеджменту. Встановіть послідовний графік публікації, вивчивши, коли ваша аудиторія найактивніша в соцмережах. Використовуйте інструменти для планування та автопостингу.

По-п'яте, взаємодійте зі своєю аудиторією та оперативно відповідайте на її коментарі та повідомлення.

Обов'язково слідкуйте за показниками ефективності, використовуйте ці дані для коригування своїх стратегій та оптимізації майбутніх рекламних кампаній. Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете досягти хороших результатів у СММ-просуванні.

Приклади успішних SMM-кейсів

Світові бренди активно використовують соціальні мережі для залучення аудиторії та збільшення продажів. Одна з компаній, яка користується Instagram для просування своїх продуктів, — це Nike. Одна з найуспішніших SMM-кампаній – #justdoit, присвячена 30-річчю відомого слогану бренду. Користувачі ділилися своїми історіями про те, як долали труднощі й досягали цілей із хештегом #justdoit. Це дозволило Nike зміцнити зв'язок з аудиторією та підкреслити цінності бренду.

Також компанією Red Bull у 2012 році була проведена SMM реклама, присвячена стрибку Фелікса Баумгартнера зі стратосфери. Цю подію в прямому ефірі спостерігали понад 8 млн глядачів, а відео зібрало десятки мільйонів переглядів на YouTube. Під час стрибка Red Bull у режимі реального часу публікував фото та відео у Twitter, Facebook, Instagram. Це дозволило привернути увагу аудиторії до бренду по всьому світу.

Такі кейси наочно демонструють, як комплексне SMM-просування може ефективно стимулювати продажі та зміцнювати імідж компанії.

Висновок

Отже, підсумуємо. Просування в соцмережах може допомогти бізнесу встановити зв'язок із цільовою аудиторією та підвищити впізнаваність бренду. Також SMM-маркетинг використовується для залучення потенційних клієнтів та стимулювання продажів.

Для успішного просування важливі:

 1. Чіткі цілі. Визначте, чого ви хочете досягти за допомогою розкрутки в соціальних мережах (підвищення впізнаваності бренду, залучення потенційних клієнтів чи стимулювання продажів).

 2. Цільова аудиторія. Визначте, хто є вашою ЦА, які платформи соціальних мереж вони використовують. Це допоможе вам адаптувати контент для кращого охоплення та залучення аудиторії.

 3. Контент. Створюйте якісний контент, який буде актуальним, корисним та привабливим для вашої ЦА.

 4. Залучення та робота над репутацією. Своєчасно відповідайте на коментарі, повідомлення та відгуки. Це показує, що ваша аудиторія для вас важлива, що ви зацікавлені у взаємодії з нею.

 5. Аналітика. Регулярно стежте за показниками своїх соціальних мереж, щоб зрозуміти, що працює, а що ні. Це допоможе вам скоригувати стратегію та оптимізувати свої зусилля для досягнення найкращих результатів.

Зосередивши увагу на цих ключових елементах, ви зможете створити успішну стратегію просування в соціальних мережах, яка дозволить вам досягти поставлених бізнес-цілей.

FAQ

Що входить у SMM просування?

Розкрутка передбачає розробку SMM-стратегії та її подальше впровадження. Для цього використовуються різні інструменти, які дозволяють залучити клієнтів, налагодити з ними комунікацію та спонукати здійснити цільові дії. Для досягнення цієї мети фахівець створює контент, веде соціальні мережі, залучає аудиторію та інше.

Що таке SMM?

Це просування бізнесу в соціальних мережах. Воно передбачає створення та розповсюдження контенту у Facebook, Twitter, LinkedIn та Instagram, а також взаємодію з ЦА.

У чому різниця між SEO та SMM?

Це дві різні стратегії цифрового маркетингу, хоча часто використовуються разом для досягнення маркетингових цілей компанії. SEO — це процес оптимізації вебсайту для покращення його позицій у результатах видачі пошукових систем. SMM передбачає просування продуктів чи послуг через соціальні медіаплатформи для підвищення впізнаваності бренду, взаємодії з потенційними клієнтами та залучення трафіку на сайт компанії.

Основна відмінність між SEO та SMM полягає в каналах, які використовуються для просування. SEO фокусується на пошукових системах, а SMM – на платформах соціальних мереж. Крім того, SEO насамперед займається збільшенням органічного трафіку на ресурс, тоді як SMM просування сайту більше орієнтоване на взаємодію з потенційними клієнтами.

Чи можна самому навчитися СММ?

Так, ви можете навчитися маркетингу в соціальних мережах самостійно. В інтернеті є безліч блогів, статей та електронних книг, які допоможуть вам познайомитися з основами СММ. Можна починати зі вступних матеріалів, а потім переходити до більш поглибленого вивчення.

Також багато онлайн-платформ пропонують курси з СММ. Є кілька рівнів навчання залежно від того, які знання ви вже маєте. Плюс цих курсів у тому, що ви можете навчатися зі своєю швидкістю та в зручний для вас час. Крім того, можна відвідувати різні вебінари та майстер-класи. Це дозволить навчатися в експертів, а також спілкуватися з іншими учнями.

Звичайно ж, найкращий спосіб навчитися SMM — це практика. Створіть акаунт у соціальних мережах для себе або запропонуйте свої послуги знайомим, експериментуйте з різними типами контенту та стратегіями залучення. Це допоможе вам розвинути навички та досягти результатів.

Ткаченко Аліна
Про автора
Ткаченко Аліна
Копірайтер
Досвід роботи 10 років
Спеціалізується на створенні корисного та продаючого контенту. Має досвід написання переконливих текстів для реклами, сайтів, блогів та соціальних медіа.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
5.0
Проголосувало: 12
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(8)
А
Анна
30.08.2023
Я прочитала вашу статью о SMM-продвижении и осталась очень довольна. Вы очень хорошо объяснили все аспекты раскрутки и дали много практических рекомендаций по ее реализации. Я уже давно занимаюсь SMM и всегда ищу новые идеи и способы улучшить свою работу. Очень понравилась ваша идея о создании единого стиля для всех своих постов и использовании шаблонов для упрощения процесса.
О
Олег
19.10.2023
Дуже корисна і змістовна стаття! Розкрутка в соцмережах дає можливість ефективно просувати бренд, залучати нову аудиторію і нарощувати продажі. В статті добре розкриті основні переваги SMM. Це насамперед висока точність таргетингу, можливість аналізу аудиторії, вимірювання результатів, оперативний зворотній зв'язок. Зі свого досвіду знаю, що грамотна розкрутка в соцмережах дозволяє компанії вирішувати найважливіші бізнес-завдання.
О
Олена
07.11.2023
Дякую автору за актуальну і змістовну статтю. Дійсно, у наш час соціальні мережі та месенджери набувають все більшої популярності, тому SMM просування — це дієвий інструмент. Розглянуті переваги дозволяють розкрити значний потенціал цього каналу для бізнесу. Особисто мені було дуже цікаво прочитати про кращі SMM-практики різних компаній.
І
Іван
21.11.2023
Стаття містить корисну інформацію про особливості та переваги СММ просування в соціальних мережах. Це дійсно один з найбільш ефективних способів промоушену в інтернеті. Соцмережі дозволяють точно налаштувати таргетинг, вибрати необхідну аудиторію і звертатися безпосередньо до цільових користувачів. В статті добре описані різні формати контенту для просування у соцмережах. Це пости, сторіз, прямі ефіри, конкурси тощо. Використовуючи їх комплексно можна досягти максимальної ефективності.
В
Валерій
12.12.2023
Соціальні мережі справді дозволяють вирішувати ключові бізнес-завдання: підвищувати впізнаваність бренду, залучати цільову аудиторію, стимулювати продажі. Сподобалось, як автор розповів що таке смм просування, і доніс інформацію про це. Стаття написана простою мовою, навіть складні речі, такі як вимірювання метрик, були мені зрозумілими. Дякую!
С
Сергій
08.01.2024
Стаття досить повно висвітлює можливості просування бізнесу за допомогою соціальних мереж. Зі свого досвіду можу сказати, що вони дійсно дозволяють налагодити комунікацію з цільовою аудиторією, отримати зворотній зв'язок, підвищити лояльність. Спасибі за корисні рекомендації щодо використання SMM — відкрив для себе багато нового.
Е
Евген
12.01.2024
Дякую автору за корисну статтю! Просування в соціальних медіа на сьогодні один з ключових інструментів маркетингу. Наша компанія активно використовує соцмережі, і це дозволяє нам охопити величезну аудиторію користувачів. При цьому витрати на SMM значно менші, ніж при використанні офлайн каналів. Ще сподобалось, що в статті детально розказано, як правильно вибудувати стратегію просування у соцмедіа. Це дуже корисні знання для новачків.
О
Ольга
15.01.2024
Автор виконав чудову роботу, дуже цікаво розказано про цей інструмент інтернет-маркетингу. Мені сподобався розділ про те, яких помилок припускаються СММ-спеціалисти — ця інформація для мене дуже корисна, адже я маю невеликий досвід у просуванні, і мені ще є чому вчитись. Дякую за статтю!
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.