click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Навіщо тестувати сайт

12668

Для сучасного бізнесу сайт не розкіш, а засіб:

 • познайомити зі своєю торговою пропозицією,
 • довести необхідність придбати пропоновані товари/послуги,
 • популяризувати їх у суспільстві;
 • збільшити прибуток.

Просто створити сайт недостатньо. Необхідно переконатися, що він працює, причому коректно. Інакше користувачі будуть обходити його стороною, віддаючи перевагу зручнішим і вдосконаленим інтернет-ресурсам.

Основне завдання сайту – працювати та приносити користь відвідувачам, клієнтам та власнику. А для цього ресурс повинен мати ідеальні форми. Зважувати його не варто, але за життєво важливими показниками стежити дуже навіть потрібно.

Буває, що і у «зрілих» сайтів виникають неполадки з клієнто- та товарообігом. Поширене явище: ресурс вивели на лідируючі позиції в результатах пошуку (ТОП-10), а конверсій не трапляється — продаж «заморозився» на одному рівні або взагалі пішов на спад. Хазяїн біситься, дзвонить свого сеошника і звинувачує його у всіх бізнес-невдачах.

Але той якраз зовсім і ні до чого: роботу робив сумлінно — якісно та вчасно. Найімовірніше, навіть у звіті все докладно розписав. Проте клієнт психує і прощається з сео-фахівцем, гублячись у здогадах, коли і що пішло негаразд.

QA

У цей момент десь поруч зі своїм ПК сидить і гірко плаче тестувальник.

Про тестування

Без тестування жоден, навіть найкрутіший на перший погляд веб-ресурс не обійдеться. Тестування є гарантією коректної функціональності та ефективності інтернет-ресурсу. В результаті правильної роботи замовник отримує сайт із:

 • гарною навігацією,
 • легкою читабельністю;
 • простим сприйняттям розміщеної на веб-ресурсі інформації.
Як проводиться СЕО-аудит
КОМПЛЕКСНИЙ АУДИТ САЙТУ

Аудит сайту – це аналіз та вивчення сайту з метою виявлення всіх помилок та факторів, що впливають на технічну та комерційну успішність інтернет-проекту.

ЗАМОВИТИ АУДИТ САЙТУ

У чому полягає тестування

У хорошого тестувальника завжди є стратегія перевірки сайту на «баговість» . Дії мають бути логічними та послідовними. Інакше толку не буде: якийсь баг візьме і вислизне з поля зору, потім спробуй його знайди!
Баги

Врахуйте, що тестування буває різним. Для знаходження та усунення помилок на веб-ресурсі фахівці використовують:

Тестування юзабіліті:

 • вивчається інтерфейс, аналізується;
 • визначаються його сильні та слабкі сторони;
 • висуваються гіпотези, що у інтерфейсі імовірно працює некоректно;
 • даються поради, як зробити продукт клієнта зручнішим для користувачів.

Мета такого тестування – показати клієнту, чи зручний сайт користувачеві та наскільки. Важливі насамперед навігація, форми аутентифікації, способи роботи з товаром/послугами (додавання, видалення та інше). Відвідувач повинен легко знаходити на веб-ресурсі необхідну інформацію. Інакше є ризик, що він піде і ніколи більше не повернеться.

Кросплатформне та кросбраузерне тестування:

 • перевіряється сумісність сайту з операційними системами та веб-браузерами, а саме – правильність розташування елементів на сторінці, правильність відображення кольору та шрифту.

Уявіть, що картинки, фото, таблиці з характеристиками товарів/послуг не підвантажуються. Користувач нервується, плює через ліве плече і залишає сайт, так і не дізнавшись, що нічний тестувальник не спав, щоб усунути цю неполадку.

Функціональне тестування:

 • перевіряється придатність продукту,
 • точність виконання завдань,
 • відповідність ресурсу стандартам розробки,
 • здатність до взаємодії з іншими пристроями та ПЗ,
 • відповідність продукту до функціональних вимог.

Невідповідність сайту стандартам розробки – досить поширене явище. Саме через ляпи розробників сайт потрапляє до тестувальників. Вони всі перевіряють ще раз і вказують на помилки, які необхідно усунути. Розробники все виправляють, а потім тестувальники знову перевіряють. Загалом, без людей, які нескінченно тестують сайти, світ комп'ютерних технологій очікує на повний крах!

Тестування інтерфейсу користувача:

 • перевірка елементів інтерфейсу користувача (меню, зображення, списки, поля введення, кнопки і т. д.);
 • як ці елементи реагують на дії користувачів;
 • як сайт обробляє ці дії за допомогою клавіатури та мишки.

Буває, що ресурс не дає бажаного результату через помилки дизайнера. Наприклад, він поспішав і забув зробити на головній сторінці кнопку зворотного зв'язку. Або розмістив її десь у текстовому полотні, не виділивши при цьому яскравого кольору. Ну, з ким не буває? А тестувальнику розгрібати!

Автоматизоване тестування:

 • створення автоматичних тестів (допомагають скоротити час тестування та спростити сам процес), що перевіряють основні функції сайту.

Тестування безпеки:

 • перевірка веб-ресурсу на вразливість до різних атак, доступність бази даних;
 • захист конфіденційної інформації від незаконного доступу

Раптом якийсь аферист, або, що ще в сучасному світі страшніше – спамник – візьме та й почне тирати персональні дані відвідувачів. Шурхіт-то буде! Навіть уявити страшно. Щоб запобігти витоку інформації, потрібно терміново щось робити! Тестування безпеки вам допоможе!

Тестування навантаження:

 • збирання показників та часу відгуку ресурсу в момент його завантаженості користувачами;
 • визначається швидкість завантаження сторінок при максимально завантаженості сайту.

Загалом тестується продуктивність ресурсу. Перевіряється за допомогою спеціальних програм автоматично. Дослідження дозволяє визначити, скільки віртуальних користувачів витримає сайт, якщо ті одночасно здійснюватимуть якісь дії на сторінках: реєструватися, заповнювати заявку, переглядати каталог товарів або просто бездумно скролити по екрану вгору-вниз.

Коли

Як тільки закінчується робота над створенням сайту , рекомендується протестувати новий інтернет-твор на наявність багів (помилок). Якщо їх «витравити» одразу, у майбутньому з ресурсом проблем виникати не повинно. Особливо це стосується статичних сайтів, де інформація оновлюється рідко. Але у випадку, наприклад, з великими інтернет-магазинами, які складаються з багатьох сторінок, потрібно бути уважнішими. У момент оновлення товару на сторінці або при додаванні нових сторінок може з'явитися якийсь невловимий баг.

Тим не менш, якщо у вашому арсеналі є дорожній тестувальник або агентство, в якому такий водиться, можете спати спокійно - ваш сайт працюватиме безперебійно, як швейцарський годинник!

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

5/5
Корисність
Проголосували 4
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проект
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Робота над проектом з просування сайту доставки продуктів по Києву розпочалася у січні 2021 року.…
Аліна Ткаченко
Аліна Ткаченко
Проблема дублювання контенту нечасто згадують у рецензіях на сайти або дискусіях на SEO-форумах – проте…
Катерина Шведа
Катерина Шведа
Автоматизація керування складом дозволяє вирішувати безліч завдань та оптимізувати робочі процеси. Це інструмент, що дає…
Wezom
Wezom
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?