Все, що потрібно знати про Mobile First Design вже зараз

13.11.2019
5.0
5457
0

Спочатку було слово. Вірніше, два слова – «великий екран». І всі продукти, які створювали розробники, «будувалися» саме під великий екран ― персональний комп'ютер користувача.

Пізніше люди почали все більше купувати смартфони та серфити в інтернеті саме з мобільних гаджетів. І розробники стали приділяти більшу увагу адаптивному дизайну ― щоб і вашим, і нашим.

А потім з'явилася концепція Mobile First Design і перевернула все догори дригом, а точніше змусила розробників розглянути такий сценарій: спочатку продукт створюється з огляду на те, що потенційний користувач звертатиметься до нього в першу чергу зі смартфона або планшета. Звідси, власне, і назва концепції Mobile First Design.

Чому Mobile First Design стає все актуальнішим з кожним днем?

Дедалі більше людей зараз у принципі заходить у всесвітню павутину з мобільних пристроїв. За даними Global Internet Report 2019, на сьогоднішній день більшість користувачів виходять в інтернет через гаджети. З кожним роком відсоток тих, хто віддає перевагу десктопним версіям сайтів і програм знижується: у 2018 році користувачів мобільного інтернету у світі було трохи більше половини, за рік показник зріс на 5%, і сьогодні ми маємо 61% проти 39% ― перевага все так само на боці тих, хто вибирає мобільні пристрої для виходу до Інтернету.

Останні звіти Data Reportal також свідчать про те, що загальна кількість мобільних інтернет-серферів динамічно зростає: 5 мільярдів 117 мільйонів людей станом на липень 2019 року, при цьому 124 мільйони додалися лише за рік.

звіти Data Reportal

Крім цього, якщо ще п'ять років тому з мобільних телефонів заходили лише в соціальні мережі та додатки, то сьогодні користувачі не обмежуються лише цим.

Статистика - річ небагатослівна, але при цьому дуже переконлива. І ми можемо небезпідставно припустити, що в таких умовах розвитку інтернету та індустрії в цілому концепція Mobile First Design цілком може з часом потіснити традиційний підхід до створення діджитал та IT продуктів.

Чому не варто плутати Mobile First Design із адаптивним дизайном?

При адаптивному дизайні мобільна версія, наприклад, сайту відображається із застосуванням стиснення файлів. Для того, щоб сторінка швидше завантажувалась і загалом була простішою у використанні. При Mobile First Design сайт буде повністю опрацьований та створений так, щоб ним було максимально зручно користуватися смартфоном. Іншими словами, Mobile First Design ― актуальна та точніша з технічного боку альтернатива адаптивному дизайну.

Ще один плюс у колонку «переваги Mobile First Design»: пошукові системи віддають перевагу сайтам, які оптимізовані під мобільні пристрої. Тобто, якщо користувач вбиватиме запит у Google зі смартфона, то пошуковик видасть насамперед ті сайти, які створені в концепції Mobile First. Просто тому, що так користувачеві буде зручніше.

До речі, представники Google офіційно підтвердили це, заявивши про те, що алгоритми пошуку будуть визначати mobile-friendly сервіси і ранжувати їх вище за інші.

сайт, створений за принципом mobile first

Отже, сайт, створений за принципом Mobile First, хороший тим, що:

  • високо ранжується;
  • швидко завантажується;
  • сприяє здійсненню швидкої покупки.

Якщо про перші два пункти ми вже досить поговорили, то третьому варто приділити особливу увагу. Чому купівля відбувається швидше? Жодних хитрощів ― особливості дизайну та вивчення поведінкової психології.

Коли розробники створюють продукт за принципом Mobile First Design, вони інакше подають його функціонал, ніж у десктопній версії. За постійну береться екран смартфона, і далі все найважливіше розміщується саме за умов невеликого «ігрового поля». Користувач не відволікається від головного та при грамотному та логічному дизайні швидше здійснює необхідну цільову дію (купівлю, дзвінок, реєстрацію тощо).

Візьмемо до розгляду Mobile First Design сайт компанії Apple.

Коли користувач заходить з мобільного пристрою, перше, що він бачить - продукти компанії з невеликими слоганами під назвою та можливістю вибрати розділ "дізнатися більше" та "купити". Ймовірно, що людина, яка і так достатньо обізнана про характеристики продукту, натисне відразу на «купити». Нічого зайвого.

Ще як приклад подивимося, як виглядає головна сторінка платформи TED, коли ви заходите з мобільного пристрою.

Тут ми бачимо логічне розміщення розділів, якими максимально зручно користуватися. Якщо ви заходите на TED, щоб послухати про науку та інновації, просто натисніть потрібну вам плашку на екрані.

Якщо ви не знаєте, чого саме хочете – робіть скролл вниз, і там ви знайдете популярні та просто нещодавно додані відео з короткою анотацією під кожним.

головна сторінка платформи ted

Підсумок

Mobile First Design ― сучасний та перспективний підхід у сфері розробки діджитал-продуктів. На нього, безумовно, треба звернути увагу тим компаніям, які прагнуть бути проактивними, йти в ногу з часом і заробляють, крім того, завдяки швидкості реагування на запити аудиторії. На етапі створення сайту багатьом магазинам, службам доставки, сервісам бронювання та іншим інтерактивним видам бізнесу варто розглянути як пріоритетний Mobile First Design.

Як вам стаття?
5.0
Проголосувало: 5
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.