click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Розробка геолокаційних додатків

861

Геолокація – одна з найпопулярніших функцій у мобільних додатках. Якщо ви звертали увагу, вона використовується не тільки в картах і навігаторах, навіть камера телефону використовує цю функцію. Крім того, існує багато програм, для яких геолокація – це не додаткова, а основна функція. У цій статті ми розповімо про пристрій геолокаційної мобільної програми: за яким принципом вона працює, чи складно її розробляти.

Що таке програма з геолокацією?

Що таке програма з геолокацією?

Будь-яку програму, яка працює на основі вашого розташування, можна вважати геолокаційною. Наприклад, коли інстаграм визначає ваше місце розташування та вказує його під фото, це і є геолокація. Цю технологію використовує і популярна гра Pokemon Go. Природно, карти та інші навігаційні програми працюють за аналогічним принципом.

Як працює геолокаційний додаток

Для визначення розташування користувача пристрій може використовувати різні послуги: GPS, LBS, WiFi, Cell ID, BLE і так далі.

GPS – всім нам звичний вид геолокації, заснований на супутниковому зв'язку. Ваш пристрій передає дані на супутник, і таким чином визначається ваше місцезнаходження.

Геолокація LBS – це Location Based Services або ще один вид навігації, який допоможе визначити ваше розташування. Це працює навіть у недоступних для GPS місцях, таких як метро чи підземне паркування.

Геолокація за допомогою WiFi влаштована не так просто, для цієї технології необхідно спочатку прив'язати розміщення мереж вайфай до карти супутника. Тоді ви зможете орієнтуватися ними навіть без GPS.

Cell ID визначає ваше розташування по вежах стільникового зв'язку. Точність такого визначення не надто висока, але підійде для великих міст, де багато вишок.

BLE або маяки працюють через Bluetooth та дозволяють виявляти пристрої в зоні дії маяка. Ця технологія поки що не використовується для навігації. Тим не менш, є певна категорія програм для геолокації використовує BLE.

Типи програм з геолокацією

Ми вже згадали, що геолокацію використовують абсолютно різні бізнеси, різні типи додатків, при цьому з різними цілями та завдяки різним технологіям. Давайте подивимося, які геолокаційні мобільні програми представлені сьогодні на ринку. Ми впевнені, що багато хто з них встановлений і на вашому смартфоні.

Навігація та карти

навігація та карти

Будь-яка програма, яка допомагає вам побудувати маршрут з пункту А до пункту Б заснована на функції геолокації. Такі програми, як правило, використовують GPS або LBS, щоб визначити максимально точне розташування користувача на всьому маршруті. Найпопулярніші з цього типу додатків – Google Maps, Apple Карти, Waze.

Соціальні програми

Серед соціальних програм можна виділити кілька категорій:

  • соціальні мережі, у яких можна назвати своє місце розташування на публікації;
  • check-in програми, де ви відзначаєтеся у місцях, які відвідали;
  • додатки знайомств, що показують вам інших користувачів поблизу.

Всі ці приклади спираються на геолокацію, при цьому кожен додаток може використовувати різні технології. Прикладами можуть бути Instagram, FaceBook, Badoo, Tinder та інші.

Таксі та доставка

Завдяки геолокації можна зручно викликати машину, не витрачаючи час на введення адреси. GPS надає можливість відстежувати час прибуття та поточне місце розташування водія, будь то таксі, або доставка вашого замовлення. Серед таких програм відзначимо Uklon, Amazon, Uber і так далі. Всі вони використовують геолокаційні технології для покращення досвіду користувачів.

Фітнес програми

Деякі фітнес та спортивні програми використовують геолокацію для отримання більш точних даних про вашу фізичну активність. Враховується не лише кількість кроків, а й пройдена дистанція по карті, а також швидкість руху, що дозволяє оптимально розрахувати калорії та активність.

Доповнена реальність

AR в мобільних іграх дозволяє отримувати неповторний досвід, коли об'єкти гри ніби оживають на вулицях вашого міста або у вашому будинку прямо перед вами. Однією з найпопулярніших ігор такого типу стала Pokemon Go, яка буквально висадила в повітря інтернет кілька років тому.

Прогноз погоди

Адже ви помічали, що віджет з прогнозом погоди завжди показує вам актуальні дані, виходячи з того місця, де ви знаходитесь. Програми погоди також використовують геолокаційні дані, щоб вам не доводилося шукати прогноз самостійно. Завдяки цій технології ви можете просто розблокувати смартфон отримати дані про погоду точніше, ніж виглянувши у вікно. Зазвичай такі програми геолокації вже встановлені на смартфон, а віджет виведений на головний екран.

Програми-путівники

Програми-путівники

Коли ви збираєтеся в подорож, спробуйте скористатися однією з таких програм. Вони відображають на карті всі визначні пам'ятки, а також інші необхідні об'єкти, такі як кафе, заправки, громадські туалети тощо. Завдяки цим путівникам ви можете самі продумати собі екскурсію та не заблукати у незнайомому місті. Більше того, часто вони пропонують готові маршрути екскурсій, а також інформацію про визначні пам'ятки на кліку.

Програми в рітейлі

Вигоду від додатків отримує не лише електронна комерція, офлайн рітейл також знайшов, де їх застосувати. Крім інформування користувачів і більш тісної комунікації з ними, завдяки технології маяків програми надсилають користувачам оповіщення, коли вони проходять повз магазин. Так можна залучити більше покупців навіть якщо вони не планували відвідувати його.

Складнощі у розробці додатків з геолокацією

Розробка сервісів з геолокацією потребує особливої уваги та підходу, адже це може виявитися непростим завданням. Щоб користувацький досвід був позитивним і додаток приносив прибуток, необхідно ретельно продумати деталі та врахувати всі можливі труднощі. Серед аспектів, що вимагають окремої уваги при розробці, виділимо такі:

  • використання ресурсів пристрою: геолокаційні програми можуть бути погано оптимізовані та працювати надто повільно. Це негативно впливає на враження користувачів;
  • автономність роботи: при підборі геолокаційних технологій необхідно враховувати "живучість" смартфона - його батарею та енергоефективність. GPS-модуль може швидко розряджати пристрій, тому потрібно передбачити можливість роботи програми без доступу до мережі.
  • подробиця інтерфейсу: оскільки деякі геолокаційні додатки, такі як карти, містять величезну кількість інформації в різних масштабах, проектування таких інтерфейсів потребує особливої уваги;
  • Перевірити роботу геолокації часто буває складно до пізніх етапів розробки. Тому тестування продовжується вже після релізу, що ускладнює роботу та комунікацію з користувачами у перші місяці.
  • Кросплатформність. Розробка універсального застосування геолокації для андроїд та IOS може ускладнюватись проблемами інтеграції з нативними API для картографії. Іноді оптимальним варіантом буде нативна технологія під кожну платформу.

Вартість та терміни

Вартість та терміни

Як бачите, типи додатків, а також технології геолокації, що у них використовуються, сильно відрізняються. Відповідно вартість та терміни розробки для кожного з додатків також будуть різними і залежать від багатьох факторів. Основні з них - це велика кількість і складність функціоналу, особливості структури та архітектури додатка, платформа під яку ведеться розробка, а також наявність напрацювань у замовника.

Деякі програми передбачають роботу з геолокацією в першу чергу (карти, путівники), інші включають безліч інших функцій (соціальні мережі, фітнес або доповнена реальність), тому неможливо назвати ціну і терміни без подробиць.

Якщо у вас є ідеї щодо розробки програми, залиште заявку на сайті. Наш менеджер передзвонить вам, задасть низку уточнюючих питань та зможе детально зорієнтувати за вартістю та термінами розробки.

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

5/5
Корисність
Проголосували 2
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проект
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Коли людина бере до рук телефон, вона прагне вирішити певне завдання. Більшість завдань вирішують програми,…
Wezom
Wezom
Вдалий інтернет каталог товарів каталогу визначає долю сайту: забезпечує його позиції в пошукових системах, залучає…
Wezom
Wezom
Соціальні мережі є невід'ємним атрибутом кожного бізнесу, а послуги автопостингу – важливою складовою просування в…
Галина Назарова
Галина Назарова
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?