Олександр
Олександр
Head of Front-end department
28.11.2023

Яка мова програмування для iOS: детальна відповідь

Олександр
Олександр
Head of Front-end department
28.11.2023
28.11.2023
4.7
21268
8 хвилин
0

В широкому сенсі розробка додатків на ios починається з бізнес-аналітики та постановки цілей. Щоб створити успішний продукт, необхідно попередньо вивчити ринок, аудиторію та конкурентів. Це допоможе обрати об'єкт автоматизації, продумати бізнес-логіку та скласти ТЗ на розробку.

Для створення найпростішого iOS-додатку знадобляться пристрій з MacOS, середовище розробки Xcode та мінімальні навички програмування. Протягом багатьох років базовою мовою розробки продуктів для Apple був Objective-C, але 2014 року компанія представила мову програмування Swift, досить просту та доброзичливу для новачків.

 

Актуальність розробки для iOS

Можемо назвати декілька головних причин, чому розробка для iOS та зокрема мова програмування iOS-додатків Swift актуальна:

 • iOS-пристрої — це величезний ринок. Зараз ринкова частка гаджетів з iOS (iPhone та iPad) складає понад 28% всього мобільного сектору.

 • Кількість активних пристроїв з iOS зростає. Щорічний приріст — понад 20 млн одиниць.

 • Користувачі iOS відрізняються високою лояльністю та активністю у використанні додатків. Власники iPhone в середньому витрачають у 2-3 рази більше часу у додатках, ніж власники Android.

 • Додатки для iOS, як правило, монетизуються краще — середній дохід на одного користувача iOS значно вищий. Також спостерігається вищий рівень конверсії у покупки та підписки.

Не дивно, що мова програмування для iOS зараз викликає багато уваги серед розробників. Як серед досвідчених, так і серед новачків, котрі лише планують почати програмувати.

 

Унікальні фішки додатків на iOS

Apple прагне вибудувати зі своїх гаджетів та сервісів цілісну екосистему, тому програми під iOS мають низку особливостей:

 • Інтерфейс всіх додатків створюється виключно за гайдлайном від Apple, який називається Human Interface Guidelines. Цей посібник визначає візуальний стиль, функціонал та UX всіх продуктів, без його дотримання додаток не опублікують в App Store.

 • Нативні iOS додатки можуть похвалитися високою швидкістю та стабільністю роботи завдяки тісній інтеграції з апаратною частиною пристроїв Apple та оптимізованою операційною системою iOS.

 • Система платежів в iOS додатках дає зручний та безпечний спосіб для користувачів здійснювати онлайн-покупки та платежі всередині додатків. Це робить iOS програми більш привабливими для комерційних проектів.

 • Контроль якості iOS додатків є однією з основних переваг App Store, оскільки Apple здійснює ретельну перевірку кожного додатку перед публікацією.

Які особливості є у процесі розробки під iOS

Нативна розробка додатків для iphone відрізняється від розробки під Android з погляду технологій та підходу до дизайну. Політика Apple з модерації додатків також відрізняється.

 • Основні технології, на яких будується розробка програм для ios, це Swift та Xcode. Але це не виключає можливості застосування інших технологій.Розробник при цьому потребує комп'ютера на системі MacOS.

 • На відміну від величезного "зоопарку" пристроїв на Android, смартфони Apple залишаються досить однотипними, їх модельний ряд не такий великий. Компанія забезпечує їм тривалу підтримку та оновлює IOS щорічно.

 • Гайдлайни з дизайну інтерфейсів Apple будуються на принципах естетичної єдності, послідовності, інтуїтивності та чіткого зворотного зв'язку на дії людини. UX-дизайнер практично не має простору для експериментів.

 • Публікація додатків у App Store влаштована набагато складніше, ніж у Play Market. В ідеальних умовах реліз програми може тривати три тижні, але в окремих випадках може розтягнутися на місяці.

Деякі з цих особливостей суттєво спрощують створення додатків для iphone. Зокрема - однаковість модельного ряду смартфонів та чіткі гайдлайни з UX. Але є й свої складнощі. Наприклад – складний цикл публікації.

Swift: мова програмування додатків для iOS

Swift — мова програмування, розроблена самою компанією Apple для створення додатків під операційну систему iOS, а також iPadOS, macOS, watchOS та tvOS. Swift була розроблена у 2014 році як альтернатива мові Objective-C, яка була основною мовою програмування для iOS до того часу.

Це сучасна багатопарадигмальна мова, що підтримує як об'єктно-орієнтоване, так і функціональне програмування. Вона швидка, безпечна, зручна у використанні та сумісна з Objective-C. Більшість нових додатків для iPhone та iPad пишуть саме на ній.

Ключові переваги Swift

Мова програмування для iOS-застосунків Swift насправді має багато переваг у порівнянні з тією ж Objective-C. Ось лише деякі з них:

 • Безпека. Swift використовує строгу типізацію даних, яка запобігає помилкам, пов’язаним з невідповідністю типів. Мова також використовує опціональні значення, які дозволяють обробляти дані, коли значення може бути відсутнім або недійсним.

 • Швидкість. Swift має високопродуктивний компілятор, який оптимізує код для максимальної швидкості виконання. Окрім того, ця мова використовує smart-техніки, такі як інференція типів, яка дозволяє писати менше коду, зберігаючи його чітким та зрозумілим.

 • Сучасність. Swift використовує сучасні концепції програмування, такі як функціональне програмування, протоколи, розширення, узагальнення та інші. Swift також підтримує новітні технології, такі як SwiftUI, ARKit, Core ML, WidgetKit та інші, які дозволяють створювати інноваційні та функціональні додатки для iOS. 

Водночас Swift сумісна з кодом Objective-C, що дозволяє використовувати бібліотеки та фреймворки, написані цією мовою.

Рекомендуємо почитати
Ваш власний iOS додаток чекає!

Ми створюємо мобільні iOS додатки, що подобаються користувачам.

Докладніше

Фреймворки та технології для розробки iOS додатків

Мова програмування для iOS дає змогу використовувати різноманітні фреймворки та технології, які надають можливості для реалізації різних функцій та ефектів. Розглянемо деякі з них.

Xcode

Xcode — це інтегроване середовище розробки (IDE), яке є основним інструментом для розробки додатків для iOS. Xcode містить редактор коду, компілятор, дебагер, інтерфейс-білдер, симулятор, тестувальник, аналізатор, документацію та інші корисні функції. Xcode підтримує мови програмування Swift та Objective-C, а також фреймворки Cocoa та Cocoa Touch.

SwiftUI

SwiftUI — це новий фреймворк для створення графічного інтерфейсу користувача (GUI) для додатків для iOS, macOS, watchOS та tvOS. SwiftUI дозволяє розробникам описувати інтерфейс за допомогою декларативного синтаксису, який автоматично адаптується до різних пристроїв, орієнтацій, розмірів екрану, тем, локалізацій та іншого. SwiftUI також інтегрується з фреймворками UIKit, AppKit, WatchKit та SpriteKit, що дозволяє використовувати їхні компоненти та функції.

ARKit

ARKit — фреймворк для створення додатків з доповненою реальністю (AR) для iOS. ARKit використовує камеру, сенсори та процесор пристрою для аналізу реального середовища та додавання до нього віртуальних об’єктів. ARKit підтримує різні типи AR.

Core ML

Core ML — це фреймворк для інтеграції машинного навчання (ML) в додатки для iOS. Core ML дозволяє використовувати попередньо навчені моделі ML для виконання різних завдань, таких як розпізнавання обличчя, класифікація зображень, аналіз тексту, синтез мови, переклад та інші. 

WidgetKit

WidgetKit — фреймворк для створення віджетів додатків для iOS. Віджети — це невеликі елементи інтерфейсу, які відображають корисну інформацію або функції додатків на головному екрані або в центрі сповіщень. WidgetKit дозволяє розробникам створювати віджети за допомогою SwiftUI, які автоматично оновлюються, адаптуються та реагують на дії користувачів. WidgetKit також дозволяє створювати віджети для watchOS та macOS.

Ми можемо розробити iOS додаток для вас!

Отже, тепер ви знаєте, на чому пишуть додатки для iOS. Але ж вас напевне цікавить й інше питання: де замовити розробку власного додатка?

Саме в цьому вам готова допомогти компанія Wezom! Ми створюємо сучасні, зручні, функціональні застосунки з інтуїтивно зрозумілим користувачу інтерфейсом.

Для вас ми готові створити практично будь-який застосунок під різноманітні завдання:

 • Додатки для автоматизації бізнесу та окремих бізнес-процесів.

 • Віртуальні майданчики для продажів товарів чи надання послуг.

 • Будь-які інші додатки з необхідним вам функціоналом та гнучкими налаштуваннями.

Звісно ж, ми працюємо тільки з найсучаснішими технологіями, тому основна мова програмування додатків для iOS в Wezom — це саме Swift. Відповідно, наші рішення технологічні, ефективні та максимально зручні для вас та ваших клієнтів.

Висновки

Ми з вами розглянули, яка мова програмування для iOS-застосунків сьогодні є основною. Це саме Swift — авторська розробка компанії Apple, яка прийшла на зміну вже дещо застарілій Objective-C. 

Сьогодні, якщо ви хочете створити власний застосунок для iOS чи iPadOS, необхідно використовувати саме Swift, відповідні фреймворки та інші технічні й програмні рішення. І, як ми вже й сказали, спеціалісти Wezom завжди до ваших послуг!

FAQ

На чому пишуть мобільні програми під iOS?

Найчастіше нативні мобільні додатки для iOS сьогодні розробляють мовою програмування Swift, у середовищі розробки Xcode. Використовуються фреймворки UIKit та Foundation. Swift ще у 2014 році прийшов на зміну мові Objective-C, проте проекти цією мовою і сьогодні залишаються актуальними.

Що знадобиться для розробки під iOS?

Аби розробка під ios була успішною, вам знадобиться гарна ідея для проекту, чіткий план дій та досвідчена команда розробників, яка допоможе втілити цей план у життя. Не кожна компанія може впоратися з масштабною мобільною розробкою самотужки, для цього краще знайти надійного партнера в IT.

Чому Swift найпопулярнішим вибором для розробки iOS-додатків?

Мова програмування для iOS-додатків Swift спеціально створена компанією Apple для iOS та оптимізована для цієї платформи. Вона найкраще інтегрується з усіма iOS SDK та Xcode. Swift простіший у вивченні та використанні, ніж попередні мови для iOS, зокрема Objective-C. Його синтаксис сучасніший та мінімалістичніший.

Олександр
Про автора
Олександр
Head of Front-end department
Досвід роботи 10 років
Лідер команди розробників фронт-енду. Під його керівництвом кодери створюють клієнтську частину сайтів або застосунків, втілюють у життя користувацькі інтерфейси.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
4.7
Проголосувало: 23
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.