click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Що пишуть програми для iOS?

9618

Операційна система iOS є однією з найпопулярніших у світі. Не дивно, що під неї створюється багато програм. Для цього використовується мова програмування iOS, яка допомагає створити ефективну програму з широким функціоналом, та певне середовище розробки. Давайте розумітися.

мови програмування для iOS

Мови програмування для iOS

Мова програмування iOS визначила компанія Apple. Розробникам надається кілька варіантів: Objective-C, Swift та C++. Кожен з них має свої переваги та недоліки, підходить для виконання певних завдань. Усі вони ставляться до объектно-ориентированному програмування, де виконуються основні засади розробки, серед яких групування таких завдань у класи.

Почніть з MVP, якщо хочете швидких результатів
Дізнатися більше

Objective-C

Objective-C – це мова програмування iOS, яка була розроблена ще у 80-х роках минулого століття. Довгий час він був найпопулярнішою мовою розробки компанії Apple. З'явився він шляхом схрещування С та Smalltalk. По суті його спочатку вважали лише надбудовою над мовою C, яка дозволяє розширити можливості.

Переваги :

Код підтримується, регулярно оновлюється, при цьому внесення змін просте. Багато документації та технічної літератури, велика спільнота, де люди допомагають один одному пізнавати цю мову. Він дуже схожий на будь-який інший із сімейства С, потрібно лише вивчити синтаксис. Крім того, Objective-C можна застосовувати всередині проектів, написаних на Swift, тому що вони сумісні.

Недоліки :

Якщо користувач тільки-но починає освоювати програмування під iOS, виникнуть складності з розумінням, він складний у вивченні. Продуктивність не надто швидка, а сам процес складання уповільнюється, якщо відбувається взаємодія з файлами Swift, тому що використовується своєрідний "адаптер", що переводить код із Swift до Objective-C.

Але за всіх недоліків Objective-C є дуже популярною мовою програмування iOS. Він використовується для великих проектів та інтернет магазинів.

Swift

Swift – це сучасна мова програмування для iOS, яка використовується більшістю розробників. Він з'явився в 2014 році, і увібрав у себе найкращі якості мов С та Objective-C. Головна особливість цієї мови у тому, що у етапі програмування значно зменшується кількість помилок з допомогою суворої типізації об'єктів. Додано велику кількість сучасних функцій: замикання, дженерики та інші. Процес програмування під iOS став більш гнучким та захоплюючим.

Переваги :

Він дуже швидкий, навігація по файлах зрозуміла і спрощена, повністю побудований на C, тому легко читається. Зовні він максимально нагадує англійську мову, її синтаксис спрощений і зрозумілий. Розмір коду зменшується за рахунок лаконічності. Є можливість використовувати шаблони, він легко поєднується з Objective-C та має відмінний рівень безпеки. Використання динамічних бібліотек дозволяє програмам працювати швидше та стабільніше.

Недоліки :

Через те, що Swift – це молода мова програмування iOS, постійно відбуваються оновлення та зміни, тому доводиться ретельно стежити за готовими програмами. Залишається ще багато розробників, які використовують Objective-C, оскільки він більш стабільний.

Swift підходить для проектів різної складності, від інтернет-магазинів до банківських сервісів.

Євген Паталяк
Отримайте безкоштовну консультацію експерта WEZOM
Євген відповість на всі питання, допоможе оцінити вплив проекту на бізнес, запропонує варіанти рішення для Вашого проекту, поділиться кейсами та результатами.
Обговорити проект

C++ (Сі плюс)

C++ - це типізована мова програмування, яка також підходить для розробки програм під айфони.

Переваги :

Як правило, C++ використовується для розробки логічних завдань та модулів. Він легко справляється зі складними алгоритмами. C++ (Сі плюс) є популярним при програмуванні на iOS. Він значно підвищує продуктивність та оптимізує завдання. Якщо програма має складний функціонал, складний логічний взаємозв'язок елементів, нерідко застосовується саме C++ для відмінної оптимізації.

Недоліки :

Не вдасться повністю написати готовий робочий додаток. Для створення інтерфейсу користувача використовують вищеописані мови програмування.

Якою мовою пишуть програми для iOS? На всіх трьох. Swift використовується найчастіше, оскільки компанія Apple займається його активним просуванням, але безліч додатків створено на Objective-C, і ще довгий час він буде актуальним, а C++ використовується як додатковий інструмент.

середовище розробки iOS додатків

Середовище розробки iOS додатків

Xcode

Xcode – це сучасний швидкий редактор, що дозволяє створювати функціональні програми під iOS. Він безкоштовний, розроблений компанією Apple, і скачати його можна в App Store.

Переваги :

 • наочна верстка програми, де легко контролювати розміщення елементів;
 • налаштування шрифтів, стилів та функцій;
 • наявність симулятора, де можна одразу тестувати додаток;
 • відладник, що дозволяє визначати баги та помилки;
 • є функція імітації геолокації для налагодження взаємодії з картами;
 • є підтримка темної теми;
 • можна відразу перевіряти алгоритми, не створюючи повноцінний додаток.

Недоліки :

 • нестабільно працює, може закритися в ході роботи, проте сам проект не постраждає, але все ж таки заважає роботі;
 • автодоповнення нерідко не працює, доводиться повністю вводити текст коду.

AppCode

AppCode – популярне середовище розробки програм для iOS . Його вигадала компанія JetBrains. Головна особливість – чудова сумісність із Xcode. Розробляючи в одному середовищі, додаток легко перенести до іншого. Це середовище розуміє будь-яку мову програмування для iOS, містить великий набір інструментів та функцій.

Переваги :

 • стабільна надійна робота всіх функцій;
 • автодоповнення;
 • коректна інтеграція із баг-трекерами;
 • помилки та попередження докладно розписані, прискорюється їх виявлення та виправлення;
 • Програма відразу збирається під операційну систему.

Недоліки :

 • відсутній Interface Builder, для цього доведеться паралельно використовувати Xcode;
 • запуск програми також відбувається на Xcode, своїх функцій немає;
 • відсутній візуальний відладчик;
 • дане середовище розробки платне;
 • нерегулярне оновлення мови.

Читайте також
Android розробка
Якими мовами пишуть такі програми? Який краще? Які переваги та недоліки?
Докладніше

Висновок

Програмування під iOS завжди буде актуальним. Для цього використовується кілька мов та різні середовища. Мова програмування iOS повністю будується на основі C, тому знаючи його, освоїти інші мови буде легше.

Найчастіше розробляються нативні програми, оскільки вони більш стабільні, функціональні та практичні. Використовуючи навички програмування можна реалізувати будь-які функції та розробити якісний нативний додаток для iOS.

Ми в Wezom Company завжди підбираємо мову та середу, виходячи з особливостей майбутнього додатку, щоб на виході ви отримали максимально ефективний інструмент, а робота була на піку продуктивності. Якщо у вас є питання, залиште заявку на сайті або зв'яжіться з нами будь-яким іншим зручним для вас способом, і наш менеджер проконсультує вас і відповість на всі запитання. Ми завжди підбираємо індивідуальні рішення і завжди обґрунтовуємо їх. Не соромтеся ставити запитання. Час рухатися далі.

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

4.4615/5
Корисність
Проголосували 13
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проект
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Програмне забезпечення для бізнесу виводить компанію нового рівня. Але перш ніж впроваджувати діджитал інструменти, необхідно…
Wezom
Wezom
Будь-якому автосалону важливо не лише отримати клієнта, а й утримати його інтерес, продавати додаткові послуги…
Wezom
Wezom
Якщо ви лише зіткнулися з інформаційними технологіями та життєвим циклом розробки програмного забезпечення, вам може…
Ігор Руденко
Ігор Руденко
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?