Кібербезпека в eCommerce проектах: важливість та шляхи забезпечення

Євген
Євген
CBDO
31.10.2023
31.10.2023
5.0
3626
12 хвилин
0

Сучасна індустрія eCommerce – це величезний комплекс інструментів, які використовуються для збільшення продажів, розвитку бізнесу та підвищення комфорту клієнтів під час здійснення покупок. Але враховуючи актуальність комерційних завдань, власники бізнесу іноді можуть забувати про таку важливу складову, як кібербезпека в електронній комерції, і це велика помилка.

Загалом кібербезпека в ecommerce проектах ґрунтується на трьох факторах:

 • Конфіденційність: особисті дані користувачів зберігаються та захищаються компанією.

 • Недоторканність: дані не можуть бути стерті або змінені без дозволу.

 • Доступність: доступ до даних мають лише авторизовані особи.

Сьогодні ми розглянемо важливі складові онлайн-комерції на кшталт безпеки, безперервності бізнесу та захисту даних користувачів. Розберемось, з чого складається кібербезпека в інтернет-магазині. Також ми обговоримо, як перевіряють рівень захищеності сучасних комерційних розробок.

Важливість кібербезпеки для онлайн-комерції

Сучасні веб-сайти електронної комерції залучають мільйони користувачів та оперують їх особистими й фінансовими даними. Такі ресурси не можуть не бути магнітом для кіберзлочинців. Відтак величезного значення в eCommerce набуває правильно побудована стратегія безпеки для таких ресурсів. 

Основа кібербезпеки - це захист даних споживачів та онлайн-безпека. Але давайте детально та на прикладах обговоримо, чому безпека інтернет-магазину важлива для eCommerce.

Для цього існує щонайменше три основні причини:

Кібербезпека в онлайн-комерції захищає дані користувачів

Захист партнерів та безпека даних клієнтів є одним із найпріоритетніших завдань сучасної сфери бізнесу, оскільки клієнтські дані - це дуже цінний актив. Разом з тим викрадені дані можуть стати серйозною репутаційною загрозою для будь-якого виду бізнесу.

Сучасна кібербезпека ecommerce проекту вимагає заходів з контролю ризиків, аби захищати інформацію багатьма різними способами: від безпечної обробки платежів, політики зміни паролів, двофакторної автентифікації до шифрування даних та інших методів.

Кібербезпека в eCommerce захищає від спаму та шкідливого ПЗ

Спам та шкідливий софт становлять дуже серйозну загрозу онлайн-сервісам. Сучасна система безпеки забезпечує превентивний захист від різноманітного спаму та шкідливого ПЗ шляхом блокування доступу таких загроз до корпоративної мережі, а також їх виявлення та видалення із заражених комп’ютерів.

Сучасні інструменти кібербезпеки захищають мережі від DDoS-атак

Комплексне впровадження необхідних заходів безпеки дозволяє додатково захистити підприємства онлайн-комерції від DDoS-атак. DDoS-атаки - це кібератаки, які переповнюють веб-сайт трафіком з різних напрямків, що призводить до його перевантаження. Після цього звичайні користувачі не можуть отримати до нього доступ. Кібербезпека в ecommerce проектах неможлива без захисту від DDoS. Захищені мережі та спеціалізований софт допомагають компаніям протистояти таким кібератакам або мінімізувати їх наслідки.

Ключові складові кібербезпеки в eCommerce проекті

Сьогодні кібербезпека інтернет-магазину – це складна багаторівнева система, яка складається з багатьох компонентів. Ось лише деякі приклади:

Мобільна безпека 

Це відповідний рівень безпеки для мобільних гаджетів, на кшталт смартфонів, планшетів та ноутбуків, від шкідливих програм, фішингу та інших загроз.

Безпека електронної пошти

Йдеться про захист листування від несанкціонованого доступу, перехоплення, підробки чи знищення. Це означає використання захищених протоколів передачі даних, наприклад, SSL або TLS, шифрування повідомлень та вкладень, цифрових знаків і сертифікатів, а також фільтрацію спаму та шкідливих листів.

Безпека платіжних систем 

Важливо забезпечити захист фінансових даних від крадіжки, шахрайства або зловживання. Фінансова безпека кредитних карток означає використання технологій захисту на кшталт чіпів та PIN-кодів, шифрування даних під час онлайн-транзакцій, наприклад 3D Secure, автентифікацію власника картки (коди CVV/CVC), а також контроль за транзакціями з карткою. (SMS-повідомлення або push-повідомлення).

Контроль доступу 

Це процес визначення та контролю того, хто і як може отримати доступ до інформаційних ресурсів на кшталт файлів, бази даних, мережі або додатка. Контроль доступу означає ідентифікацію користувачів (наприклад, багатофакторна автентифікація за допомогою логіна, пароля та біометричних даних), авторизацію їхніх дій (за допомогою ролей або правил), а також аудит та моніторинг їхньої діяльності (за допомогою журналів або звітів).

Безпека мережі

У мережах кожного бізнесу зберігається конфіденційна інформація. Відтак критично важливо забезпечити захист комп’ютерних мереж від несанкціонованого доступу, вторгнення, атак або витоку даних. Безпека мережі - це використання фізичних та логічних заходів безпеки (брандмауери, проксі-сервери, VPN або IDS/IPS), шифрування даних через мережу (SSL/TLS або IPsec), а також виявлення та реагування на загрози для безпеки. 

Безпека хмарних обчислень 

Ми говоримо про захист даних додатків, які зберігаються або працюють у хмарній інфраструктурі (Amazon Web Services або Microsoft Azure). Безпека хмарних обчислень означає використання хмарного шифрування та шифрування під час транзиту (AES або RSA), керування доступом до хмари (IAM або RBAC), а також дотримання стандартів та правил захисту хмарних даних (ISO 27001 або GDPR). 

Необхідні безпекові стандарти для eCommerce

Комплексна кібербезпека веб-сайту електронної комерції сьогодні базується на відповідності провідним міжнародним безпековим стандартам.

 1. OWASP (Відкритий проект з надання безпеки веб-додатків).

 2. ISO 27001 (Система управління інформаційною безпекою).

 3. PCI DSS (Стандарт безпеки даних індустрії платіжних карток).

Нижче ми розглянемо ці стандарти детальніше. 

OWASP 

Некомерційна кібербезпекова організація OWASP (Open Web Application Security Project) регулярно оновлює власні рекомендації та інструменти забезпечення безпеки веб-проектів. Назвемо найважливіші з них.

 • OWASP Top Ten – компактний звіт, присвячений десятці найбільш критичних ризиків безпеки для веб-додатків.

 • OWASP Web Security Testing Guide – комплексний гайд з тестування веб-додатків та веб-сервісів. Він містить детальні інструкції, приклади та рекомендації щодо перевірки кібербезпеки продуктів. 

 • OWASP Dependency Check – засіб для сканування коду веб-додатків, що перевіряє залежності бібліотек на наявність вразливостей. Допомагає визначати та ліквідувати потенційні загрози. 

Стандарт безпеки даних платіжних карт (PCI DSS)

Якщо організація приймає найпоширеніші платіжні картки на кшталт Visa, MasterCard, American Express, Discover та Japan Credit Bureau (JCB), вона має суворо відповідати стандартам PCI DSS:

 1. Створити та підтримувати безпечну мережеву інфраструктуру.

 2. Захистити дані власника картки.

 3. Керувати вразливими місцями системи.

 4. Впроваджувати жорсткі заходи щодо контролю доступу.

 5. Моніторити та тестувати мережі.

Стандарт ISO 27001

ISO/IEC 27001 — міжнародний стандарт безпеки інформації, розроблений спільно Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) та Міжнародною електротехнічною комісією (IEC). Він визначає вимоги до системи управління інформаційною безпекою, яка має захищати конфіденційність, недоторканість та доступність інформації в організації.

Відповідність стандарту ISO 27001 надає організаціям одразу декілька важливих переваг:

 1. Забезпечення безпеки клієнтів, партнерів та зацікавлених сторін до інформаційної безпеки компанії. А відтак — зміцнення довіри до вашого бізнесу.

 2. Зменшення втрат та збитків через порушення безпеки або інших інцидентів

 3. Відповідність вимогам захисту даних.

 4. Підвищення конкурентоспроможності та репутації компанії.

 5. Оптимізація бізнес-процесів та підвищення ефективності управління.

Але тут також важливо розуміти, яку саме інформацію на сайтах онлайн-комерції слід захищати першочергово.

Етапи тестування продуктів інтернет-комерції

Компанії, які спеціалізуються на кібербезпеці, використовують різні методи перевірки. Тому ми розглянемо той, який використовуємо самі та який добре зарекомендував  себе на практиці.

Робота складається з трьох основних кроків та кількох етапів у кожному з них:

Підготовчий етап

 • Первинна підготовка. Ми обговорюємо бізнес-цілі та вимоги клієнта, щоб зрозуміти, які загрози можуть виникнути. Також ми визначаємо зону тестування та підбираємо відповідний стек інструментів.

 • Збирання інформації. Наші експерти збирають інформацію про продукт та систему, щоб зрозуміти, як вони працюють, та визначити потенційні загрози.

Перевірка гіпотез

 • Проведення пен-тестування (Pentest) за допомогою “чорного ящика”. Спочатку ми моделюємо дії зловмисників, не знаючи внутрішньої структури вашої системи. Потім ми продовжуємо вивчення на основі отриманих результатів.

 • Оцінка результатів. Ми оцінюємо та аналізуємо отримані дані, підтверджуючи або спростовуючи наші гіпотези, а також виявляємо вразливі місця.

Пропонування рішень

 • Розробка стратегії та рекомендацій. Кожну стратегію ми розробляємо індивідуально, на основі отриманих даних. Наша мета — усунути або мінімізувати виявлені вразливості.

 • Реалізація рішення. На цьому етапі ми реалізуємо розроблені стратегії та заходи безпеки для посилення захисту. Проект можна вважати успішним, якщо його результатом стала побудова вдалої інфраструктури безпеки.

WEZOM може забезпечити кібербезпеку вашого eCommerce проекту

Брак кваліфікованих фахівців та досвіду – одне з найбільших джерел проблем кібербезпеки в організаціях. На практиці далеко не кожна компанія має змогу виділяти значні ресурси на вирішення питань кіберзахисту – часто безпекові проблеми розглядаються за залишковим принципом, або не розглядаються зовсім. Так бізнес постійно ризикує втратити чутливі дані – тобто зазнати прямих збитків, а також понести репутаційні втрати, розгубити довіру та лояльність клієнтів.  

Чи можна уникнути цих ризиків без виділення суттєвих фінансових та людських ресурсів? Так, якщо звернутися до фахової зовнішньої IT-команди. Ми наголошуємо на перевагах такого підходу з огляду на власний величезний досвід: понад 20 років розробки tech-продуктів для бізнесу у різних галузях. В одному з наших нещодавніх кейсів ми здійснили комплексне pen-тестування диджитал-платформи для eCommerce, імітуючи поведінку реальних хакерів за методом Black Box. Це дозволило усунути цілу низку критичних вразливостей у системі клієнта й опрацювати для нього довгострокову стратегію кіберзахисту. 

Висновок

Отже, кібербезпека в ecommerce проектах — це не лише обов’язкова складова сучасного бізнесу, але й важлива конкурентна перевага. Проте ми маємо пам’ятати, що жодна система кібербезпеки не забезпечує абсолютного захисту. Тому працювати над безпекою потрібно постійно та комплексно.

Захищаючи дані своїх клієнтів, ви підвищуєте їх довіру, лояльність та задоволеність, скорочуєте фінансові втрати, витрати та репутаційні ризики, а також готуєтеся до нових викликів та можливостей у світі eCommerce. Кібербезпека в електронній комерції не може бути питанням, яке можна вічно залишати “на потім”. Рекомендуємо приділяти цьому питанню більше уваги та за необхідності звернутися до наших фахівців.

Як вам стаття?
5.0
Проголосувало: 2
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.