click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Автоматизація транспортної логістики та керування перевезеннями

2453

Автоматизація бізнес-процесів продовжує кардинально змінювати транспортні та логістичні системи, від точки походження товару до точки його споживання, від виробництва до кінцевого споживача.

Пандемія COVID-19 виявила вразливі місця глобального ланцюжка поставок й водночас прискорила впровадження автоматизованих логістичних технологій, що забезпечують безпечніше та ефективніше транспортування вантажів, а також безконтактну доставку. Засвоївши уроки, логістичні компанії почали дедалі більше інвестувати в автоматизацію, аби залишатися конкурентоспроможними.

У чому полягає автоматизація транспортної логістики

У чому полягає автоматизація транспортної логістики?

Багато процесів у сфері логістики потребують детального обліку, тривалих розрахунків та підвищеної уваги. У цьому людський чинник не сприяє точності, а навпаки, підвищує ризик помилок. І чим більші обсяги компанії, тим більше навантаження лягає на її співробітників — ризик помилок зростає ще більше. Але якщо довірити машинам трудомісткі процеси, які потребують точності?

Штучний інтелект, машинне навчання, технології автономного управління, інтерфейси користувача та інтелектуальні мультимодальні комунікаційні системи інтегруються і доповнюються одне одним, забезпечуючи безперервну роботу й усуваючи недоліки в процесах.

Логістичні програми дозволяють вести облік усієї необхідної інформації без втрат, але з підвищеною ефективністю, що означає економію часу, а отже, і збільшення прибутку. Розробивши цілу систему автоматизації процесів, логістичні компанії можуть задовольняти потреби, що зростають.

Які переваги приносить автоматизація транспортної логістики?

Технології створені для того, щоб спростити людині життя. Системи автоматизації транспортної логістики створено, щоб спростити людині роботу. А ще підвищити ефективність, знизити ризики, заощадити час, підвищити прибуток і не лише.

 • Зниження вартості певних операцій : для деяких дій людині потрібно кілька годин, а машині лише кілька хвилин. Сконцентруйте людські ресурси на важливих стратегічних завданнях, а рутину довірте програмам.
 • Мінімізація людського фактора : є багато причин, чому люди припускаються помилок, і жодна з них не властива машинам.
 • Підвищення швидкості доставки : ви завжди точно знаєте, скільки часу потрібно машинам на виконання певних дій, отже ваші доставки завжди прибувають точно в строк.
 • Зростання обсягів постачання : машини можуть обробляти значно більше даних, передбачаючи всі кроки для практично необмеженої кількості замовлень.
 • Максимізація продуктивності : ви можете працювати із більшими обсягами й швидше, ніж до того, отже ви можете встигнути набагато більше за той самий час.
 • Підвищення точності : мінімальна кількість помилок, наявність всіх наявних даних в одному місці, ПЗ для логістики врахує все необхідне.
 • Вимірювання продуктивності в реальному часі : якщо у вас є доступ до всіх даних, то ви можете отримати будь-яку статистику в будь-який момент. Досліджуйте ефективність своїх процесів, знаходите слабкі місця та вдосконалюйте їх.
 • Скорочення впливу зовнішніх факторів : наприклад, співробітник може не потрапити на роботу через погану погоду, пробки або пандемію. Автоматизуючи процеси, ви отримуєте цифрового співробітника, який на роботі завжди, а керувати ним можна з будь-якої точки доступу до інтернету.
 • Збирання практичних даних : IoT подарував нам можливість отримувати інформацію про все навіть без особистого втручання завдяки датчикам, встановленим у потрібних місцях.
 • Спрощення ланцюжка поставок : вся інформація про склади, автопарк, маршрути, вантажі та клієнти зібрана в одному місці та інтегрована, взаємодію з іншими учасниками процесу також можна побудувати в цифровому середовищі, що значно спростить та прискорить вашу роботу.

Кому підходять рішення щодо автоматизації транспортної логістики

Кому підходять рішення з автоматизації транспортної логістики

Кожна система створена під ту чи іншу компанію та має ті функції, які цій компанії необхідні. І це основний плюс. Розробити ТМС можна як для великої транспортної корпорації, так й для компанії-перевізника. При цьому будуть реалізовані ті функції, які необхідні саме вам, щоб система вирішувала поставлені перед нею завдання й була вигідною інвестицією для бізнесу.

До того ж система може мати кілька версій для різних користувачів: для власників вантажу, для водіїв, для менеджерів компанії. Кожен учасник має свій рівень доступу, який безпосередньо дозволяє вирішувати всі необхідні питання в системі. При цьому найкращий варіант — створення програми, щоб доступ був безперервним, з будь-якої точки, де є інтернет, що особливо зручно для водіїв у дорозі.

Автоматизація — це рішення не лише для транспортно-логістичних компаній, а й для будь-якої компанії, яка потребує регулярного перевезення чи відправлення товарів: великих інтернет-магазинів, виробничих, сільськогосподарських компаній тощо.

Найпоширеніші проблеми транспортних компаній

Ключові питання у галузі пов'язані з тим, які технології використовують логістичні компанії, як вони зберігають свої дані та наскільки скоординовані їхні робочі процеси. Давайте розглянемо найпоширеніші проблеми логістики та деякі можливі рішення.

Відсутність ефективної координації

Найбільші проблеми у логістичній галузі пов'язані з її непослідовністю та фрагментацією. Оскільки задіяно багато сторін (виробники, склади, водії, менеджери та кінцеві користувачі), компаніям складно централізовано контролювати кожен етап процесу.

Вирішити цю проблему допоможе програма для логістики, яка синхронізує інформацію між кількома сторонами. Технологія має передбачати відстеження розташування та активності, відстеження активів та платформу обміну повідомленнями. Мобільний застосунок для логістичних компаній, який пов'язує разом усі частини процесу, від замовлення вантажу до отримання доставки, найближчим часом стане нормою для цієї сфери.

Помилки управління складом

Складські помилки іноді можуть коштувати компанії репутації. Компанія Target втратила шанс вийти на новий та потенційно прибутковий ринок у 2015 році, оскільки штрих-коди продуктів не збігалися з цифрами у комп'ютерній системі.

Логістичним компаніям потрібні інновації, спрямовані на керування їхніми запасами, щоб легко ідентифікувати товари, оптимізувати складські площі та аналізувати, які продукти є пріоритетними для клієнтів. При цьому товари варто класифікувати відповідно до їх вимог до зберігання та пріоритетів доставки. Корисним прийомом є зонування складів, наприклад, простір ділиться на зону видачі та зону зберігання.

Нехтування внутрішньою лояльністю

Ми завжди думаємо про клієнтів, але не завжди про співробітників. А їхня лояльність дуже важлива для підтримки здорової роботи компанії. Автоматизація транспортної логістики допоможе полегшити їм роботу й навіть зробити її цікавішою.

Нещодавній крок Amazon з «гейміфікації» роботи на складі дав суперечливі результати. Компанія розробила гру, схожу на тетріс, яка допомагає робітникам виконувати завдання, що зробило процес захоплюючим та ефективнішим.

Ще один спосіб застосувати диджиталізацію у роботі зі співробітниками – навчання. Ознайомлення з компанією, порядком роботи, інструментами, що використовуються, вимагає наявності когось, хто буде ділитися цими знаннями й контролювати їх засвоєння. Наставник може бути електронним й завантажуватися на смартфон співробітників. До того ж, такий застосунок може бути ще й довідником, якщо у когось із співробітників виникнуть будь-які питання.

Відсутність зв'язку з кінцевими споживачами

Клієнти є рушійною силою будь-якої логістичної компанії, й вимоги, які висуваються клієнтами, забезпечують цілі для розробки інноваційних рішень. Клієнти хочуть мати гнучкі можливості: замовити онлайн чи офлайн, отримати посилку або забрати її в магазині, а також можливість відстежувати свої поставки на будь-якому етапі.

Тому потрібна ефективна система CRM для логістики, яка надає актуальну інформацію про доставку. Інструменти CRM забезпечують потрібну аналітику поведінки клієнтів. За допомогою таких інструментів компанії можуть аналізувати потреби, інформувати виробників про оптимальний обсяг виробництва та робити свої послуги максимально орієнтованими на клієнта.

Функціональні можливості вирішення

Функціональні можливості вирішення

Ми вже згадали про рішення, які допоможуть автоматизувати сферу логістики та вирішити деякі проблеми, проте це далеко не все. Давайте розглянемо кілька деталей, які необхідні програмам для логістики.

Планування перевезень

Система управління логістикою підбирає найефективнішу схему перевезення з урахуванням пріоритетності параметрів: вартості перевезення, кількості транспортних засобів, мінімально необхідної кількості зупинок та інших.

Навігація

Мобільний застосунок із функцією навігації значно знижує транспортні витрати. Завдяки мінімізації зупинок, виявленню проблемних місць та розрахунку оптимальних маршрутів у конкретній ситуації ці програми гарантують максимально можливу швидкість та якість доставки.

Відстеження перевезень

Використання TMS дозволяє контролювати процес доставки вантажу у режимі 24/7. Система автоматизує роботу диспетчера та контролює рух вантажів.

Клієнтам важливо мати можливість відстежити свій вантаж у реальному часі, а менеджерам — знати все, що відбувається з автопарком компанії. Програмне забезпечення для логістики дозволяє побачити кожен трак на карті, зв'язатися з водієм через програму та завжди тримати руку на пульсі.

Транспортне та інвентарне обслуговування

Щоб уникнути несподіваних затримок, необхідно щодня перевіряти стан транспортних засобів. Щоб спростити цей процес, можна інтегрувати рішення з керування автопарком. Автоматичні оповіщення у застосунку нагадають водіям вчасно проводити техобслуговування своїх транспортних засобів, а завдяки інтернету речей техогляд забере значно менше часу.

Управління трудовими ресурсами

Оскільки задіяно багато людей, неможливо підтримувати транспортні послуги без інструменту для розподілу ролей та відстеження дій. Системи управління трудовими ресурсами з'явилися задля скорочення кількості людських помилок, усунення паперової роботи та підвищення загальної продуктивності. За допомогою відповідного програмного забезпечення компанії можуть легко відстежувати доступність персоналу та обладнання, місцезнаходження транспортних засобів та перевіряти активність на своїх складах.

Аналітика

Можливість управління всіма аспектами за допомогою єдиної системи надає не лише можливість для полегшення робочих процесів, а й потенціал для якіснішої аналітики та попереджувальних стратегій. Автоматизовані системи, які реєструють усі подробиці успішних поставок та відмов, пропонують корисну статистику та аналітичні дані в режимі реального часу.

Розрахунки

TMS-рішення автоматизує процеси розрахунків, які необхідні для перевезення вантажів: оптимальні втрати вантажу, облік запасів, норми витрати палива, оптимальна кількість зупинок тощо. Часто в подібних системах доступні додаткові функції, наприклад, функції проведення тендерів на перевезення та узгодження розрахунків з контрагентами.

Крім цих можливостей, TMS може включати модулі для автоматизації процесів, пов'язаних з вантажними перевезеннями:

 • система керування складом (WMS);
 • система планування ресурсів підприємства (ERP);
 • система керування активами підприємства (EAM);
 • система керування виробництвом (MES);
 • система управління ланцюжками постачання (SCM).

Впровадження ПЗ для логістики компанії не лише вирішує наявні проблеми, а й запобігає можливим. Компанії, які беруть на озброєння сучасні тенденції та розробляють власні застосунки для управління своїми поставками на всіх етапах, зрештою витіснять усіх, хто не встигає за ними.

Ми розробляємо системи з урахуванням ваших потреб, реалізовуючи лише необхідні функції, які будуть вирішувати завдання вашого бізнесу та приносити вам прибуток. Якщо ви вже наважилися зробити крок уперед, зв'яжіться з нами для обговорення всіх деталей.

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

5/5
Корисність
Проголосували 1
Як вам стаття?
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Дізнаємося про те, яка реклама для магазину одягу ефективна. Ознайомимося також із каналами та засобами,…
Аліна Ткаченко
Аліна Ткаченко
Тестування – невід'ємна частина розробки будь-яких програмних продуктів. А UI тестування, або тестування інтерфейсу користувача…
Wezom
Wezom
Instagram є одним з найбільш ефективних інструментів інтернет-маркетингу на сьогоднішній день. При правильному підході він…
Аліна Ткаченко
Аліна Ткаченко
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?