Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
21.07.2023

Внутрішня перелінковка: що це таке і як правильно зробити перелінковку сайту

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
21.07.2023
21.07.2023
4.7
2642
10 хвилин
0

Ми вже неодноразово говорили, що оптимізація сайту — це завжди комплексний процес, який складається з безлічі елементів, які є найрезультативнішими саме тоді, коли працюють разом. Сьогодні поговоримо про такий важливий компонент просування сайту, як перелінковка. І точніше – внутрішня перелінковка.

 

Перелінковка: визначення та актуальність для сайту

Внутрішня перелінковка — це процес створення внутрішніх посилань між сторінками вебресурсу

Наприклад, розділ блогу може посилатися на картку товару, картка товару – на товарну категорію тощо. Такі зв'язки можуть бути досить складними та багаторівневими – це нормально. Але навіщо взагалі потрібна внутрішня перелінковка сайту та чи варто витрачати на неї свій час? Варто в цьому розібратися!

 

Для чого сайту перелінковка

Правильна внутрішня перелінковка виконує відразу кілька важливих завдань:

 1. Поліпшує індексацію. Вона допомагає пошуковим роботам швидше та комплексніше аналізувати сайт, знаходити нові та оновлені сторінки, а також коректно визначати його структуру та ієрархію. Внутрішні посилання буквально «проводять» пошуковик сторінками.
 2. Прокачує сторінки. Дозволяє передати вагу та авторитетність з одних сторінок на інші, посилюючи позиції в пошуку. Крім того, сприяє розподілу трафіку на сайті, залучаючи аудиторію на менш популярні та глибокі сторінки.
 3. Покращує досвід користувача. Спрощує навігацію на сайті, допомагає швидше знаходити потрібну інформацію, пов'язану з інтересами та потребами користувачів. Також вона здатна збільшити лояльність та довіру до сайту, демонструючи його експертизу та корисність.

Пропонуємо докладніше розглянути різні види перелінковки та принципи її покращення.

 

Головне про види та типи перелінковки

Існує два глобальні види перелінковки — внутрішня та зовнішня. Кожна має свої особливості, і обидві ми рекомендуємо застосовувати. Але різниця між ними є досить суттєвою, тому підходити до вибору потрібно ретельно.

Внутрішня перелінковка: як покращити внутрішню структуру сайту

Як ми сказали вище, внутрішня перелінковка сторінок сайту — це процес створення посилань між його розділами для формування логічної та зрозумілої структури, а також розподілу ваги та трафіку між сторінками. Вона впливає на ранжування сайту в пошукових системах, підвищує релевантність, авторитетність та індексацію сторінок.

А ось виконати таку перелінковку можна різними способами.

 

Автоматична перелінковка: переваги та недоліки

Це спосіб створення посилань за допомогою спеціальних скриптів та плагінів, які аналізують контент та підбирають сторінки, які найбільше підходять для лінкування. Переваги такого підходу очевидні: економія часу та ресурсів, універсальність та масштабованість, можливість гнучкого налаштування параметрів та правил проставлення посилань. Однак автоматична перелінковка має й деякі недоліки: невисока якість та релевантність посилань, відсутність повного контролю та гнучкості, ризик випадкового порушення рекомендацій пошукових систем.

Ручна перелінковка: ефективні методи та особливості

Ручна перелінковка на сайті, як нескладно здогадатися, виконується вручну та передбачає комплекс заходів: аналіз ключових слів та запитів користувачів, а також конкурентів та лідерів у пошуку, вивчення статистики та поведінки аудиторії, цільових сторінок тощо. Ручний метод дає вам максимум контролю, дозволяє краще враховувати контекст та мету посилань. Але він водночас потребує більше часу та зусиль. Якщо ж вам потрібна перелінковка інтернет магазину з сотнями й навіть тисячами сторінок, то робота буде справді складна.

 

Анкорна та безанкорна перелінковка: коли використовувати кожен тип

Анкорні посилання — це лінки, які «вшиті» в текст, а безанкорні — URL-адреси «як є», наприклад:

 1. «У компанії Wezom ви можете замовити SEO-просування сайту» — анкорне посилання.
 2. «Замовити SEO-просування від компанії Wezom ви можете на сторінці https://wezom.com.ua/ua/prodvizhenie» — безанкорне посилання.

Обидва варіанти можна застосувати. Анкорні посилання краще читаються та прості для сприйняття відвідувачем сайту. Безанкорні знижують ризики надмірності та неприродності посилань, але вони незрозумілі без контексту.

 

Контекстна та наскрізна перелінковка: ключові відмінності

Контекстна перелінковка — це спосіб створення посилань у текстовому чи графічному контенті вебресурсу, який пов'язаний із темою чи змістом цільової сторінки. А наскрізна — це метод розміщення посилань у сайдбарах та меню сайту. Частково вона перегукується з навігаційною перелінковкою, про яку — далі.

Навігаційна перелінковка: покращення навігації на сторінках сайту

Навігаційна перелінковка — це спосіб створення посилань в елементах навігації по сайту, таких як меню, хлібні крихти, спеціальні блоки та ін. Вона дозволяє суттєво покращити індексацію сайту пошуковими роботами та розподілити посилальну вагу. При цьому має досить низький вплив на ранжування сторінок та конверсію.

 

Зовнішня перелінковка: важливість зв'язків із зовнішніми ресурсами

Це спосіб створення посилань між різними сайтами зі схожою тематикою та/або цільовою аудиторією. Такий варіант застосовується також для кількох сайтів одного бізнесу, щоб збільшувати авторитетність, залучати більше цільової аудиторії, розподіляти трафік та вагу. Але все ж таки подібний підхід більшою мірою належить до зовнішнього просування, тому зупинятися на ньому детально ми поки не будемо.

Вибір сторінок для лінкування: ефективні підходи

Щоб перелінковка була ефективною, необхідно правильно вибрати сторінки для лінкування. Інакше ви просто не отримаєте бажаних результатів, заплутаєте користувачів сайту та навіть можете погіршити індексацію сторінок пошуковими роботами. Тому до цього питання потрібно підходити виважено.

 

Перелінковка та індексація: підвищення видимості сторінок

Щоб вибрати сторінки для лінкування з точки зору індексації, необхідно використати декілька підходів:

 1. Аналізувати статистику відвідуваності та індексації за допомогою Google Search Console та інших схожих інструментів, щоб знаходити сторінки з низьким трафіком або відсутні в індексі.
 2. Використовувати інструменти для аналізу структури сайту та карти посилань, такі як Screaming Frog SEO Spider, Netpeak Spider та інші.
 3. Аналізувати конкурентів та його стратегії перелінковки, використовуючи сервіси Semrush, Ahrefs чи Serpstat.

Багато з перерахованих інструментів частково безкоштовні, але дуже корисні для просування сайту. Користуйтесь!

Прокачування сторінок за допомогою внутрішньої перелінковки

Перелінковка допомагає передавати вагу та релевантність між сторінками сайту, посилюючи їхній авторитет та позиції в пошуку. Чим більше посилань на сторінку з високим показником PageRank або URL Rating, тим більше вона отримує ваги від інших сторінок. Для аналізу профілю сайту (і навіть ресурсів конкурентів) можна використовувати сервіси Google Toolbar, Ahrefs Toolbar та інші. Вони допоможуть побудувати ефективні схеми перелінковки й отримати кращі результати при менших трудовитратах.

 

Перелінковка для покращення UX вашого сайту

Перелінківка допомагає покращити юзабіліті та підвищити задоволеність користувачів вашого вебресурсу. Вона дозволяє ЦА легко знайти потрібну інформацію, переходити по сайту та вирішувати свої завдання. Чим більше посилань на сторінку, яка відповідає потребам та інтересам користувача, тим більше він залучений до контенту сайту.

Перелінковка та усунення конфліктів релевантності: вирішення проблем із контентом

Якщо на сторінках сайту містяться часткові дублі або перетинається контент, за допомогою грамотної перелінковки можна допомогти пошуковим системам зрозуміти, яка сторінка є релевантнішою для певного запиту, тим самим запобігти канібалізації ключових слів. Чим більше посилань на сторінку з правильним анкорним текстом, тим більше вона підтверджує свою релевантність для запиту.

Як вибрати анкори для перелінковки на сайті

 

Анкори впливають на релевантність та ранжування сторінок за ключовими словами, які містяться в них. Для того щоб вибрати анкори для перелінковки на сайті, ви можете використовувати такі підходи:

 1. Застосовувати ключові слова, за якими ви хочете ранжувати сторінку-джерело або сторінку-приймач. Це допоможе підвищити їхню релевантність і вагу для пошукових систем та користувачів.
 2. Прописувати синоніми, близькі за змістом чи тематикою ключових слів. Це дозволить уникнути переоптимізації та створити різноманітність анкорів на сайті.
 3. Використовувати заклики до дії, запитання, цифри чи емоційні слова. Це допоможе привернути увагу користувача та стимулювати його натиснути на посилання.

Це справді важливий етап. Перед тим як робити перелінковку, переконайтеся, що врахували всі ключові фактори: індексацію, UX, якість контенту тощо.

Методи проставлення внутрішніх посилань

Перелінковка посилань може здійснюватись різними методами. Найчастіше ми рекомендуємо їх поєднувати, а не обмежуватися лише одним. Але варто розглянути їх докладніше!

 

Важливість навігаційних елементів

Навігаційні елементи — це частини сайту, які допомагають користувачеві краще орієнтуватися на ньому й переходити до потрібних розділів. Сюди відносяться меню, хлібні крихти, футер, сайдбар та інші. Навігаційні елементи повинні бути зручними, зрозумілими та логічними, щоб відвідувачі могли легко ними користуватися. Вони також допомагають сформувати послідовну та зрозумілу структуру сайту, що, своєю чергою, спрощує індексацію та ранжування пошуковими системами.

Використання хлібних крихт для покращення структури сайту

Хлібні крихти — це навігаційний елемент, який показує положення поточної сторінки в ієрархії сайту й дозволяє в один клік повернутися на кілька ступенів вище за структурою. Хлібні крихти допомагають користувачеві зрозуміти, де він знаходиться на сайті, та швидко перейти до потрібного розділу. Також вони збільшують кількість внутрішніх посилань на ресурсі та передають вагу сторінкам, які вище за ієрархію.

 

Застосування наскрізних посилань

Наскрізні посилання — це лінки, які ведуть з однієї сторінки на іншу, незалежно від їхнього положення та ієрархії сайту. Найчастіше вони розташовуються у футері чи сайдбарі, можуть бути оформлені у вигляді списку або боксу з зображеннями. Наскрізні посилання дозволяють підвищити залучення користувачів до контенту, зменшити відсоток відмов та збільшити час перебування на сайті.

Спеціальні блоки на сторінці

Спеціальні блоки містять внутрішні посилання на інші сторінки сайту на певну тематику. Вони можуть бути оформлені у вигляді слайдера, каруселі, галереї тощо. Їхнє завдання — привертати увагу користувачів до інших сторінок сайту, збільшувати конверсію та лояльність аудиторії. До того ж вони створюють додатковий контекст для пошукових систем та підвищують релевантність сторінок.

Контекстна перелінковка

Контекстна перелінковка — це проставлення внутрішніх посилань у текстовому контенті сторінки. В її основі лежить семантичний зв'язок між сторінками та ключовими словами, за якими вони ранжуються. Для користувача такий формат перелінковки дозволяє отримати додаткову інформацію за темою, що цікавить. У результаті він довше залишається на сайті та більше довіряє йому. Крім того, цей метод дозволяє передати вагу та релевантність сторінкам, а також покращити позиції в пошуку.

 

Текстова перелінковка

Це метод проставлення внутрішніх посилань у контенті на сайті з використанням анкорного тексту, як було описано вище. Він є одним із найпопулярніших. Разом із тим він дуже зручний для користувача, адже дозволяє зрозуміти, що людина побачить, клікнувши на посилання. Такий варіант перелінковки впливає на ранжування сторінок за ключовими словами, які містяться в анкорному тексті.

Перелінковка в зображеннях

Тут працює той самий принцип, що й у попередньому пункті, але посилання «вшиваються» не в текст, а в зображення, банери та інфографіку. Такий формат допомагає привернути увагу користувача до інших сторінок сайту, збільшити трафік та конверсію. Крім того, він покращує візуальне оформлення інтернет-ресурсу та робить його привабливішим для користувачів. Але в деяких випадках відвідувачеві може бути не очевидно, що зображення є клікабельним.

Схеми перелінковки на сайті

Існує досить багато варіантів, як зробити внутрішню перелінковку сайту. Кожен має свої особливості, переваги та недоліки. Пропонуємо коротко розглянути основні схеми, які ви можете використовувати на своєму сайті.

 

Перелінковка «все на всіх» за так званим принципом «зірка»

Це найпростіша й найпоширеніша схема, при якій кожна сторінка сайту посилається на всі інші. Така перелінковка забезпечує рівномірний розподіл ваги між усіма сторінками, але може призводити до надмірності посилань та плутанини у відвідувачів. Зі зрозумілих причин цей варіант підійде лише для невеликих сайтів із відносно малою кількістю сторінок.

Перелінковка колом і в ціль або кільце: створення замкнутих ланцюгів посилань

Це складніша схема, де сторінки сайту поєднуються в групи за тематикою або типом, а потім кожна з них пов'язується з іншою групою по колу. До того ж можна додати посилання на головну або цільову сторінку в кінці кожного ланцюга. Така перелінковка дозволяє створити логічну структуру сайту та направити відвідувачів до бажаної дії.

Перелінковка за рангом або ієрархією: структурування за важливістю сторінок

Це схема, при якій сторінки сайту діляться за важливістю для пошукового просування. Зазвичай виділяють три рівні: топові, середні та низькі. До топових належать головна сторінка та ключові розділи сайту, які мають найбільшу вагу та трафік. Середні — підрозділи та категорії сайту, що мають середню вагу та трафік. Низькі — товарні картки, статті, новини та інші докладні сторінки з малою вагою та трафіком.

 

Продавлювання топових сторінок: підвищення їхньої важливості

Це схема, у якій акцент робиться на просування певних сторінок сайту, які мають високу конверсію чи комерційну цінність. Для цього вони отримують більше посилань з інших сторінок вебресурсу, а також від зовнішніх джерел. Така схема допомагає посилити позиції топових сторінок у пошуку та залучити більше цільових відвідувачів.

Перелінковка під низькочастотні запити

У цій схемі основна мета — залучення трафіку за низькочастотними та довгими пошуковими запитами, що мають низьку конкуренцію, але високу релевантність. Для цього створюються спеціальні сторінки, які містять такі запити в заголовках, текстах та посиланнях. Потім ці сторінки зв'язуються між собою та з іншими розділами вебресурсу, які також належать до цієї тематики. Отже, можна розширити семантичне ядро ​​сайту й залучити додатковий трафік.

 

Правила та помилки в перелінковці

Розуміння, що таке перелінковка, недостатньо, щоб зробити її на 100% правильно. Дуже важливо дотримуватись деяких вимог і не припускатися поширених помилок. На цьому пункті варто зупинитись докладніше.

Базові правила перелінковки: рекомендації для ефективного внутрішнього лінкування

Можемо назвати кілька основних правил лінкування, яких необхідно дотримуватися:

 • використовуйте лише релевантні та корисні для відвідувачів посилання;
 • робіть їх видимими та клікабельними;
 • оптимізуйте посилання для пошукових систем;
 • рівномірно розподіляйте їх на сайті та не спамте.

Трохи практики — і ви навчитеся лінкувати сторінки швидко та правильно.

Помилки внутрішньої перелінковки: чого варто уникати

 

До поширених помилок при перелінковці належать такі:

 • використання прихованих чи замаскованих посилань;
 • однаковий чи неінформативний анкор;
 • застосування перехресних або взаємних посилань, що ведуть одне до одного;
 • побудова перелінковки з надлишкових або нерелевантних посилань.

Знову ж таки, щоб не припускатися таких помилок, потрібні знання та практика. І тоді коректна побудова внутрішніх лінків не викликає складнощів.

Корисні інструменти для побудови внутрішньої перелінковки

 

Таких інструментів насправді досить багато, але ми назвемо декілька найкорисніших:

 

 1. Link Whisper — плагін для WordPress, який пропонує розумні та релевантні посилання на основі аналізу вашого контенту.
 2. Yoast SEO — ще один плагін для WordPress, який допомагає оптимізувати сайт для пошукових систем і має функцію перелінковки для створення посилань на пов'язані сторінки на основі ключових слів, які ви обираєте.
 3. Screaming Frog SEO Spider — програма для аналізу та аудиту вашого ресурсу. Вона дозволяє сканувати всі сторінки сайту та отримувати різну інформацію про них, зокрема дані про перелінковки.

І це лише мала частина зручних інструментів, які ви можете використати. Ви обов'язково знайдете щось корисне!

Важливість блогу для побудови внутрішньої перелінковки

Блог — це відмінний інструмент для покращення внутрішньої перелінковки. У ньому можна посилатися на інші сторінки вебсайту або навіть на зовнішній ресурс, якщо вважаєте за потрібне. Він також допомагає користувачам знаходити додаткову інформацію про ваш продукт, а пошуковим системам — краще розуміти, про що ваш вебсайт.

Крім того, блог здатний:

 • покращити навігацію на сайті;
 • підвищити залучення користувачів;
 • сформувати спільноту навколо сайту та бренду;
 • підвищити впізнаваність компанії;
 • залучити більше цільового та навколоцільового трафіку.

Якщо у вас все ще немає блогу, рекомендуємо виправити цей недолік якнайшвидше!

Підіб’ємо підсумки

Ефективна оптимізація сайту без внутрішньої перелінковки практично неможлива, тому що саме такий метод допомагає покращити структуру, юзабіліті та ранжування вашого сайту. Тобто безпосередньо впливає на позиції пошукової видачі.

 

Щоб створити ефективну перелінковку, необхідно дотримуватись низки правил, уникати поширених помилок, використовувати схеми та інструменти, що підходять саме вам. Це дасть змогу збільшити вагу та трафік своїх сторінок, підвищити залученість та конверсію, а також досягти поставлених бізнес-цілей у коротші терміни.

FAQ

Що дає перелінковка?

Перелінковка допомагає покращити видимість сайту в пошукових системах, спростити навігацію на ньому, підвищити його авторитетність в очах пошукових алгоритмів та самих користувачів. Вона спрощує пошук потрібної інформації на сторінках та покращує поведінкові фактори, що також важливо для ранжування.

Як правильно робити перелінковку?

Використовуйте релевантні та корисні посилання, робіть їх видимими та клікабельними, оптимізуйте їх для пошукових систем, застосовуйте анкорні та безанкорні лінки, не розміщуйте перехресні посилання та постарайтеся обійтися без переспаму. І не забувайте про корисні інструменти для роботи з посиланнями. Вони значно спрощують і прискорюють процес.

Що таке внутрішня перелінковка?

Внутрішня перелінковка — процес створення гіперпосилань на інші сторінки на вашому сайті. На відміну від зовнішніх посилань (або аутлінків), які ведуть до сторінок інших інтернет-ресурсів, внутрішні посилання утримують відвідувачів на вашому сайті.

Як вам стаття?
4.7
Проголосувало: 3
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.