Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
25.01.2024

Розрахунок бюджету контекстної реклами

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
25.01.2024
25.01.2024
5.0
977
0

Визначення бюджету для Google AdWords — непросте завдання, яке потребує багато знань та досвіду. Але це те, без чого неможливі ефективність та успіх рекламної кампанії. Для тих, хто не має практики в плануванні, це може здаватися дуже заплутаним процесом. Щоб полегшити завдання, у нашій статті ми зібрали всю інформацію про прогнозування бюджету.

Для чого потрібне планування бюджету?

Зробити прогноз бюджету контекстної реклами в Google AdWords важливо з декількох причин:

 1. Оцінка позиції. Планування бюджету дозволяє оцінити поточне положення за ключовими запитами та визначити, скільки потрібно інвестувати, щоб зайняти бажані позиції у видачі. Це важливо, щоб не переплачувати за перші місця або, навпаки, не втрачати охоплення аудиторії через недостатній бюджет.

 2. Визначення вартості кліка. Знаючи бюджет контекстної реклами та цільові позиції, можна розрахувати очікувану кількість кліків, а отже, і ціну за кожний клік для бізнесу. Це допоможе оцінити ROI від рекламної кампанії.

 3. Розуміння, чи є кліки в тій або іншій тематиці. Якщо за деякими запитами навіть при високих витратах немає кліків, це означає, що тематика неефективна для реклами. Планування бюджету допомагає виявити такі нецільові чи низькоконкурентні запити та оптимізувати кампанію.

Завдяки грамотному плануванню ви можете ефективніше керувати витратами на рекламу та краще розуміти, скільки ви витрачаєте й що отримуєте натомість.

Що впливає на вартість контекстної реклами?

Початківці-рекламодавці часто цікавляться, який середній бюджет контекстної реклами. Однак однозначної відповіді тут немає, тому що вартість змінюється залежно від низки факторів:

 1. Ціль рекламної кампанії. Чим вона конкретніша (наприклад, отримати заявку або продати товар), тим дорожче обійдеться реклама, оскільки доведеться використовувати більш комерційні запити.

 2. Ключові слова. Чим вищий попит на них у пошуку, тим дорожче вони коштують. Також на ціну впливає конкуренція на запит.

 3. Якість оголошення. Релевантні запиту користувача оголошення з високоякісним контентом коштують дорожче.

 4. Конкуренція. Чим більше рекламодавців претендує на місце під запит, тим вища вартість кліка на аукціоні.

 5. Географія показів. Ціна кліка підвищується в більш розвинених та платоспроможних регіонах.

 6. Час показів. У години пік ціна може збільшуватися, оскільки зростає попит.

Враховуючи ці фактори, можна оптимізувати витрати на контекстну рекламу та підвищити її ефективність.

Розраховуємо бюджет у Google AdWords трьома методами

Бюджет Google Ads — це витрати на рекламу в пошуку, тобто гроші, які ви готові витратити на рекламну кампанію. Існує декілька підходів, як розрахувати бюджет на контекстну рекламу. Розглянемо три найпопулярніші методи.

Визначення бюджету Google Ads за рівнем витрат

Один із найпростіших і найпоширеніших підходів до бюджетування — це прогноз бюджету контекстної реклами за рівнем витрат. Основна ідея такого методу — розрахунок коштів залежно від суми, яку компанія може собі дозволити витратити на рекламу в AdWords за певний період.

Наприклад, якщо планується на місяць витрачати на рекламну кампанію 10 000 гривень, то ця сума й задається як бюджет кампанії чи групи оголошень. Ми рекомендуємо виділяти мінімальний бюджет контекстної реклами щонайменше 100 доларів.

Головні переваги такого підходу — передбачуваність та контроль витрат. Компанія точно знає, скільки максимум буде витрачено на рекламу, і не виходить за межі виділеного ліміту. Проте є й мінус — бюджет у цьому разі не прив'язаний до цілей, KPI та окупності реклами.

Формування бюджету за ключовими словами

У такому разі для кожного ключового слова або групи аналізується середня вартість кліка та очікувана кількість кліків. На основі цих даних розраховується бюджет для кожного запиту, а згодом — загальний.

Розглянемо приклад такого розрахунку. Припустимо, у кампанії використовуються 3 ключові слова:

 1. Ключове слово 1. Середня ціна кліка — 50 гривень, запланована кількість кліків на день — 100.

 2. Ключове слово 2. Середня вартість кліка — 30 грн, передбачуване число кліків — 150.

 3. Ключове слово 3. Середня ціна кліка — 20 гривень, запланована кількість кліків на день — 200.

Розрахуємо витрати для кожного ключового слова за формулою:

Ми отримуємо:

 • 50 x 100 = 5000 грн;
 • 30 x 150 = 4500 грн;
 • 20 x 200 = 4000 грн.

Підсумовуємо бюджети для отримання загального показника витрат на кампанію: 5000 + 4500 + 4000 = 13500 гривень.

Які основні параметри враховуються при оцінці бюджету?

Оцінюючи бюджет рекламної кампанії, важливо враховувати ключові показники ефективності (KPI), які допоможуть визначити результативність вкладених коштів.

До них входять:

 1. CTR (click-through rate) — показник клікабельності реклами, що визначає привабливість оголошення

 2. CPC (cost per click) — середня ціна за клік, що впливає на ефективність бюджету.

 3. CPA (cost per action) — вартість цільової дії користувача, що демонструє конверсійність рекламної кампанії.

 4. ROAS (return on ad spend) — рентабельність вкладень, тобто відношення прибутку до витрат на рекламу.

Аналізуючи ці KPI, можна оцінити ефективність поточного бюджету та оптимізувати його розподіл для підвищення ROI рекламної кампанії.

Розрахунок бюджету за вартістю конверсії

Цей метод передбачає розрахунок бюджету від зворотного — від бажаної кількості замовлень, заявок, підписок тощо. Розглянемо приклад.

Припустимо, компанія планує отримати 100 замовлень на місяць за середнім чеком 1000 гривень, тобто виторг має становити 100 000 грн. Для розрахунку бюджету визначаємо вартість цільової дії (замовлення) – наприклад, 300 гривень. Далі розраховуємо необхідну кількість кліків з огляду на очікувану конверсію — припустимо, що зі 100 кліків у середньому буде 3 замовлення, тобто конверсія 3%. Тоді для 100 замовлень нам потрібно 3333 кліка. Помножуємо цю кількість на середню вартість кліка за нашими ключовими запитами (припустимо, 3,11 грн). Отримуємо бюджет: 3333 x 3,11 = 10 367 грн.

Отже, розрахувавши бюджет від цільових показників, ми отримали конкретну суму для досягнення потрібної кількості замовлень та виторгу. Це дозволяє сфокусуватися на KPI та налаштувати рекламну кампанію під бізнес-цілі.

Три поширені помилки, яких припускаються, плануючи бюджет

Від того, як правильно будуть розподілені кошти на рекламну кампанію, залежить її ефективність. На жаль, багато рекламодавців припускаються типових помилок вже на етапі бюджетування. Розберімо три найпоширеніші з них.

1. Неправильне визначення стартової точки

Цієї помилки припускаються найчастіше. Рекламодавці просто беруть довільну суму, яку хотіли б витратити на рекламу на місяць. Такий підхід є неефективним. Правильніше спочатку оцінити потенційний виторг від залучених клієнтів і на основі цього розрахувати бюджет. Наприклад, якщо ціна товару — 1000 гривень, а цільова рентабельність рекламної кампанії складає 300%, то на кожного клієнта є сенс витрачати до 300 грн.

Ефективне планування бюджету контекстної реклами починається з визначення кінцевої мети. Якщо ми хочемо отримати конкретну кількість замовлень чи продажів, необхідно:

 1. Розрахувати потрібну кількість лідів (звернень, заявок) залежно від цільового числа замовлень та наявних даних щодо конверсії лідів у продажу.

 2. Визначити обсяг трафіку, який дозволить одержати розраховану кількість лідів. Тут також варто використовувати історичні показники конверсії трафіку в ліди.

 3. На основі вартості трафіку за ключовими запитами розрахувати бюджет, необхідний для залучення необхідного обсягу інформації.

Якщо немає статистики за попередні періоди, визначити бюджет на контекстну рекламу можна з урахуванням припустимої вартості ліда. Наприклад, орієнтуватися на те, що один лід повинен коштувати не дорожче за прибуток з одного продажу. Такий підхід дозволить обґрунтовано спланувати бюджет контекстної реклами.

2. Невміння правильно розподілити бюджет за ключовими словами

Найчастіше рекламодавці мають складнощі при розподілі бюджету і просто ділять його порівну між усіма запитами. Насправді кожне ключове слово має різний потенціал та потребує індивідуального підходу.

Ефективніший метод — розподіляти бюджет контекстної реклами пропорційно до потенційного виторгу від кожного цільового запиту. Для цього потрібно оцінити середній чек та конверсію за окремими ключовими словами. Це дозволить точно розрахувати, на які запити має сенс виділяти більше коштів.

Неправильне розподілення бюджету за ключовими словами здатне призвести до неефективного витрачання грошей. Наприклад, значна частина коштів може йти на покази високочастотних запитів, які генерують багато трафіку, але мають низьку конверсію.

Розглянемо випадок із рекламною кампанією інтернет-магазину електроніки. Використовуються два ключові слова:

 • «купити телевізор» (частотність — 85320 показів на місяць);
 • «телевізор Samsung 50 дюймів»  (частотність — 4210 показів).

Попри вищу конверсію другого цільового запиту, через популярність першого ключа бюджет витрачатиметься переважно на покази за фразою «купити телевізор».

Щоб оптимізувати розподіл коштів, потрібно встановити індивідуальні ставки та бюджети для кожного ключового слова, орієнтуючись на потенційний виторг. Це дозволить підвищити загальну ефективність рекламної кампанії.

3. Використання спрощених інструментів для планування бюджету

У багатьох сервісах є стандартні калькулятори, які пропонують просто ввести бажану кількість кліків та отримати рекомендації щодо бюджету. Однак такі інструменти не враховують багато важливих нюансів: сезонність попиту, динаміку конверсії, особливості аудиторії. У підсумку такі рекомендації можуть бути неточними. Краще використовувати просунутіші інструменти з розширеним функціоналом:

Калькулятори з розширеними параметрами

Вони дозволяють задавати додаткові параметри на кшталт середньої ціни кліка, конверсії, вартості цільової дії. Це дає точніший розрахунок необхідного бюджету.

Інструменти аналізу сезонності

Вони аналізують історичні дані та видають прогноз попиту на рекламу за місяцями. Це дозволяє врахувати сезонні коливання під час планування бюджету.

Сервіси оцінки потенціалу ключових слів

Вони оцінюють потенційний виторг із кожного запиту та допомагають оптимально розподілити виділені кошти.

Інструменти математичного моделювання

Дозволяють створювати складні моделі бюджету з урахуванням багатьох факторів.

Використання таких просунутих інструментів у комплексі з залученням досвідчених фахівців дасть найточніший розрахунок бюджету контекстної реклами. Це допоможе підвищити її ефективність та окупність.

Підіб'ємо підсумки

Грамотне планування бюджету контекстної реклами та його розподіл за ключовими словами та рекламними кампаніями — один із найважливіших факторів, які впливають на результати контекстної реклами. Дотримуючись основних рекомендацій, можна досягти максимальної віддачі від вкладених коштів.

Однак на цьому оптимізація не закінчується. Для підтримки високої ефективності контекстної реклами важливо постійно відстежувати результати та вносити необхідні коригування. Ось декілька корисних порад:

 1. Тестуйте різні варіанти ключових слів та ставок. Експеримент — найкращий спосіб знайти оптимальну стратегію.

 2. Регулярно аналізуйте статистику та в разі потреби вносьте зміни до налаштувань кампаній. Слідкуйте за динамікою показників.

 3. Створюйте релевантний цільовий контент на сайті. Якісний контент збільшує ефективність реклами.

 4. Оптимізуйте сторінки під посадкові, щоб мінімізувати відмови.

 5. Використовуйте додаткові інструменти для автоматизації та покращення кампаній.

Регулярно оптимізуючи процес, можна постійно підвищувати віддачу від вкладеного бюджету. Головне — не боятися експериментувати та регулярно аналізувати дані. Це запорука успіху контекстної реклами!

Ткаченко Аліна
Про автора
Ткаченко Аліна
Копірайтер
Досвід роботи 10 років
Спеціалізується на створенні корисного та продаючого контенту. Має досвід написання переконливих текстів для реклами, сайтів, блогів та соціальних медіа.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
5.0
Проголосувало: 1
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.