Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
27.06.2023

Просування в TikTok - як розкрутитися в Тік Ток

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
27.06.2023
27.06.2023
4.3
9689
12 хвилин
0

TikTok є однією з соціальних мереж, що швидко зростає та залучає безліч користувачів із різних країн. Щорічно його популярність збільшується, і сьогодні його використовують не тільки в розважальних цілях, але і для просування бізнесу. У цій статті ми розглянемо, як розкрутитися в Тікток, використовуючи для цього платні та безплатні методи.

 

Чим TikTok відрізняється від інших соцмереж

TikTok — це соціальна мережа, яка призначена для створення та публікації відеороликів різної тематики. Застосунок є одним із найпопулярніших і щомісяця приваблює понад один мільярд людей з усього світу. Завдяки такій величезній аудиторії в TikTok можна знайти користувачів будь-якої статі та віку.

Одна з головних особливостей соцмережі — це її алгоритм, що дозволяє відео швидко набирати популярність і ставати вірусним. Застосунок показує ролики користувачам, які потенційно можуть бути зацікавлені в такому контенті. І завдяки цьому навіть новачки, що створюють якісний контент, можуть дуже швидко стати популярними в Тіктоці.

Чому бізнесу варто використовувати цю соціальну мережу

TikTok є відмінною платформою для брендів і бізнесів, які хочуть просувати свій продукт або послугу. Завдяки величезній аудиторії й можливостям таргетингу реклама в цій соцмережі може бути дуже ефективною та привести до значного збільшення продажів.

Просування в Тікток може допомогти бізнесам у розв’язанні таких завдань:

 • збільшити впізнаваність бренду;
 • зацікавити аудиторію;
 • підвищити довіру;
 • сформувати необхідний імідж;
 • налагодити комунікацію з цільовою аудиторією.

TikTok надає безліч можливостей для розкрутки, зокрема рекламні ролики, брендовані фільтри та теги, а також партнерські програми з популярними користувальницькими акаунтами. Завдяки можливості експериментувати з форматами та креативами бізнеси можуть створювати контент, який буде допомагати їм виділятися на тлі конкурентів і залучати нових підписників клієнтів.

Кому варто просуватися в Тіктоці

Більшість користувачів соцмережі — молоді люди віком від 16 до 24 років. Це робить застосунок ідеальним інструментом для брендів, орієнтованих на таку цільову аудиторію. Загалом розкрутка в Тікток буде ефективна для сегмента B2C.

Який бізнес може успішно використовувати TikTok

Просування відбувається завдяки корисній інформації, а не нав'язливій рекламі. Це можуть бути навчальні та розважальні відео, огляди тощо. Розкрутка в TikTok підійде:

 • компаніям і фахівцям, які надають послуги;
 • експертам, зацікавленим у просуванні особистого бренду;
 • стартапам;
 • ритейлу тощо.

У Тіктоці можна використовувати різні формати відео, щоб продемонструвати товари та привернути увагу аудиторії. А щоб бренд запам'ятався користувачам, важливо дотримуватися одного стилю.

Кому краще відмовитися від просування в TikTok

TikTok не можна назвати ефективною платформою для розкрутки бізнесу в сегменті B2B. На відміну від B2C, де можна використовувати креативний контент і формати, які привертають увагу аудиторії, Business-to-Business вимагає більш специфічних методів просування.

Однією з головних проблем для B2B є те, що відео показуються в розділі «Рекомендації» всім користувачам застосунку. Тому знайти цільову аудиторію, яку може зацікавити пропозиція, в TikTok буде дуже складно. Однак існують винятки, коли це може бути корисним для цього сегмента. Зокрема, просування в Тік ток може поліпшити імідж компанії та залучити нових працівників.

Створюємо профіль у TikTok

Для початку потрібно зареєструватися. Зробити це можна за допомогою номера телефону, електронної пошти або акаунту соціальної мережі. На етапі реєстрації потрібно вказати інтереси, а також придумати назву профілю.

 

Назва акаунту

Що простіше ім'я акаунту, то його легше запам'ятати. Нік повинен бути коротким і вказувати на тему вашого контенту. Не варто додавати велику кількість точок, нижніх підкреслень або інших символів — це ускладнить пошук профілю для користувачів.

 

Якщо ви — відома компанія, не забудьте пройти процес верифікації. Це підтвердить, що ваш профіль є оригінальним, і допоможе уникнути плутанини з підробленими обліковими записами.

Налаштовуємо бізнес-акаунт

 

Просування в TikTok неможливе без бізнес-акаунту. Він надає інструменти для аналізу статистики й ефективності рекламних кампаній. Щоб створити його, дотримуйтеся простої інструкції:

 • перейдіть до свого профілю в TikTok і торкніться значка у правому верхньому куті екрана;
 • виберіть «Параметри й конфіденційність» у меню;
 • перейдіть в розділ «Акаунт» і виберіть «Перейти на бізнес-акаунт»;
 • далі вкажіть категорію бізнесу та введіть додаткову інформацію про вашу компанію: назву, адресу, контактні дані;
 • підтвердьте свій обліковий запис, дотримуючись інструкцій на екрані.

Щоб почати створювати рекламні кампанії, необхідно під’єднати свій акаунт до TikTok Ads Manager.

Заповнюємо опис

Привернення уваги користувачів до свого бізнесу може бути досягнуте через опис профілю. У ньому можна вказати коротку інформацію про компанію, як-от слоган або заклик до дії. Для додавання опису необхідно вибрати «Редагувати профіль» на сторінці. Важливо не перевантажувати його інформацією — він має бути не більше ніж 80 символів. Крім того, додавання хештегів в опис профілю не рекомендується, оскільки вони не будуть клікабельними.

Додаємо фото та відео профілю

Для того, щоб користувачі запам'ятали ваш профіль, важливо використовувати унікальний аватар. Ви можете вибрати логотип компанії, фотографію представника або інше зображення, яке асоціюється з вашим брендом. Розмір картинки повинен бути не менше ніж 20х20 пікселів, формат — JPEG або PNG. Додати аватар можна в налаштуваннях профілю. Крім того, замість статичної картинки можна розмістити коротке вітальне відео у форматі MP4, тривалість якого не повинна перевищувати 6 секунд.

Додаємо посилання

Щоб розкрутка в TikTok була ефективнішою, можна додавати посилання. Це може бути лінк на профіль в Instagram, канал на YouTube, додаток в AppStore або Google Play тощо. Такі посилання можуть допомогти вашим підписникам зв'язатися з вами, замовити товар або перейти на інші платформи. Однак варто враховувати, що доступна можливість додавання тільки одного лінку. Тому важливо вибрати найбільш важливе й актуальне посилання для вашого бізнесу.

Безплатні способи розкрутки в TikTok

Отже, як просуватися в Тік ток? Існують різні методи, щоб збільшити кількість переглядів і підписників. Почнемо з безплатних способів.

Хештеги

Використання хештегів здатне привернути більше уваги до відео. Додавайте ті, які пов'язані з вашою тематикою та контентом. Щоб знайти підхожі хештеги, можна використовувати розділ «Цікаве» в Тікток, а також сторонні сервіси, наприклад TikTok Hashtags або TopTag. Оптимальна кількість — від двох до п'яти. Більша кількість тегів може сприйматися як спам.

 

Популярна музика та тренди

Ще один спосіб, як розкрутитися в Тік ток, — це використання популярної музики та тенденцій. Завдяки їм відео може потрапити в рекомендації й отримати більше охоплення. Як і у випадку з хештегами, знайти актуальні тренди ви зможете на вкладці «Цікаве».

 

Цей спосіб допоможе вам привернути більше уваги до своїх відео та збільшити кількість переглядів і підписників.

Челенджі

Один із популярних методів просування сторінки — це проведення челенджу з використанням спеціально вигаданого хештегу. Для брендів це може бути корисним інструментом для підвищення обізнаності та лояльності клієнтів. Крім того, запуск челенджу може привести до появи великої кількості користувальницького контенту, який можна застосовувати надалі. Щоб зробити завдання більш привабливим для участі, важливо враховувати інтереси й уподобання аудиторії. Також потрібно придумати хештег, що вказує на суть челенджу та привертає увагу.

Активність

Частота публікацій є важливим фактором для успішного просування акаунту в TikTok. На день рекомендується випускати від трьох до п'яти відеороликів. Це допоможе зацікавити аудиторію профілем і збільшити кількість переглядів та підписників. Однак важливо пам'ятати, що якість контенту також відіграє важливу роль. Краще опублікувати один якісний відеоролик, ніж декілька низькоякісних. А щоб утримувати увагу аудиторії, рекомендується використовувати різні формати контенту.

Взаємний піар

Також просування в TikTok можливе завдяки співпраці з блогерами, готовими працювати на безплатній основі. Наприклад, ви можете створити загальне відео на певну тематику або ж домовитися про взаємний піар — інфлюенсер розповість про ваш бізнес, а ви на своїй сторінці розповісте про нього. Такий підхід дозволяє забезпечити взаємну користь для обох сторін. Нові блогери отримують додаткову аудиторію та збільшення популярності, а компанія — додатковий трафік і підвищення впізнаваності свого бренду.

Розкрутка за допомогою QR-коду на інших платформах

Також ефективним інструментом для розкрутки в Тік Ток може стати QR-код акаунту. Розмістивши його на інших майданчиках, ви зможете залучати нових підписників, збільшувати кількість переглядів відео та просувати свій профіль.

 

Щоб використати цей інструмент, необхідно зайти в налаштування акаунту та вибрати розділ «QR-код». Потім залишається тільки завантажити готовий код і розмістити його.

Масфоловінг і маслайкінг

Ми не рекомендуємо використовувати ці два способи, оскільки ваш профіль буде набирати підписників, які не зацікавлені у вашому контенті. До того ж масфоловінг і маслайкінг порушують правила використання соцмережі, і акаунт навіть можуть заблокувати. Тому краще зосередитися на створенні якісного контенту та взаємодії з вашою аудиторією. Це допоможе вам залучити справжніх підписників, які будуть зацікавлені у ваших роликах, будуть їх лайкати та коментувати.

Складання контент-плану для TikTok

Розкрутка в Тік ток неможлива без контент-плану. Це важливий інструмент для успішного просування профілю на платформі. Він дозволить вам організувати процес створення відео, а також допоможе підтримувати інтерес аудиторії, збільшувати кількість підписників і переглядів, а також аналізувати результати розкрутки.

 

Для створення ефективного контент-плану потрібно виконати такі дії:

 • визначте свою цільову аудиторію. Щоб створити відео, які будуть приваблювати вашу ЦА, необхідно розуміти її інтереси й уподобання;
 • визначте теми та формати контенту. Дослідіть, що найпопулярніше серед вашої цільової аудиторії. Потрібно вибирати теми й формати, які будуть найбільш цікаві для ЦА та викликати в неї реакцію;
 • визначте частоту публікацій. Подумайте, коли ви будете публікувати новий контент у вашому профілі. Радимо постити не менше ніж 3-5 відео на тиждень, щоб інтерес вашої аудиторії не згасав;
 • створіть календар публікацій. Пропишіть, який контент ви будете публікувати й коли. Це допоможе вам організувати процес створення відео та їхньої публікації на платформі.

Також для створення контент-плану можна використовувати сторонні сервіси. Про них ми розповімо далі.

Loomly

Loomly — це онлайн-платформа для керування соціальними мережами, яка допомагає автоматизувати процес створення та публікації контенту. За її допомогою можна планувати й публікувати пости, а також аналізувати результати просування.

 

Основні функції Loomly:

 • створення контент-планів для різних соціальних мереж;
 • автоматична публікація постів на декількох платформах одночасно;
 • аналіз результатів просування в соціальних мережах.

Також за допомогою Loomly можна керувати командою, яка займається розкруткою вашого бренду, та працювати з аудиторією. Ви можете призначати завдання, встановлювати права доступу, створювати окремі проєкти для кожного клієнта, надавати звіти про просування й інше.

TikTok Scheduler

TikTok Scheduler — це онлайн-сервіс, що дозволяє публікувати відео в задані дати та час і керувати профілем у Тіктоці.

 

TikTok Scheduler підходить для:

 • планування публікацій;
 • керування декількома профілями;
 • викладання відео в кожному з них у задані дати та час.

Також сервіс дозволяє аналізувати результати публікацій у TikTok. Ви можете відстежувати кількість переглядів, лайків, коментарів та інших показників, які допоможуть вам оцінити ефективність вашої стратегії просування.

SocialPilot

Ще один сервіс, який спрощує розкрутку, — це SocialPilot. Використовуючи його, ви зможете планувати відео заздалегідь, визначати дати та час публікацій, а також керувати всім вашим контентом в одному місці.

 

Можна створювати пости прямо в застосунку та публікувати їх на декількох платформах одночасно. І не забувайте оцінювати результати вашої роботи й аналізувати, які відео отримують більше переглядів і лайків. Це допоможе зрозуміти, як просуватися в Тікток найбільш ефективно.

Що потрібно знати про платну рекламу в Тіктоці

Реклама — це дієвий спосіб швидко й ефективно залучити нових підписників, збільшити кількість переглядів і лайків у ваших відео та покращити загальну видимість вашого профілю на платформі. Щоб запустити кампанію, необхідно зареєструватися в TikTok for Business.

Які бувають типи рекламних оголошень у TikTok

У Тіктоці є різні типи реклами. Далі ми розповімо, які формати доступні, як вони працюють і як вибрати найбільш підхожий тип оголошення для вашої мети.

TopView

Це відеореклама, яка інтегрується в контент платформи. Її основна мета — продемонструвати продукт або послугу бренду, розповісти про компанію та залучити потенційних клієнтів. Рекламне відео показується на весь екран, коли користувач відкриває застосунок. Тривалість відео може бути від 5 до 60 секунд. Формат — MP4, MOV, MPEG або AVI.

Brand Takeover

Мета такого оголошення — просування бренду та спрямування користувачів на сайт для виконання певних дій. Реклама показується на весь екран після запуску TikTok і містить хештег, опис і пряме посилання на застосунок, купівлю або сайт. Тривалість такого оголошення зазвичай становить від 3 до 5 секунд. Формат відео може бути MP4, MOV, MPEG, AVI. Також можна вибрати GIF або JPG. Вартість такої реклами досить висока, тому ми рекомендуємо використовувати цей формат тільки для вузької цільової аудиторії.

In-Feed Ads

Такі оголошення використовуються, щоб познайомити аудиторію з брендом або продуктом, а також щоб залучити трафік на сайт. Користувачі можуть лайкати, коментувати, ділитися роликом, а також переходити за посиланням та у профіль компанії, щоб підписатися на нього. Це допомагає привернути увагу користувачів і підвищити впізнаваність бренду. Оголошення показується у стрічці рекомендацій під час прокручування контенту та містить посилання й хештеги. Тривалість такого оголошення може бути до 60 секунд, а формат — MP4, MOV, MPEG або AVI.

Branded Hashtag Challenge

Мета такої реклами — приведення нових підписників, залучення людей до активності та підвищення рівня лояльності. Крім того, такі оголошення допомагають розкрити потенціал учасників спільноти й отримати користувальницький контент. Однією з особливостей цього формату є його вірусне поширення. Оголошення показується у стрічці рекомендацій протягом пакета показів (від трьох до шести днів).

Branded Effects

Така реклама допомагає проявити свій потенціал, а також залучити додаткову аудиторію завдяки кастомізованим стикерам, фільтрам і ефектам. Важлива відмінність цього оголошення — можливість використання AR-ефектів. Вони дозволяють виділитися серед конкурентів і привернути більше уваги аудиторії. Формат відео повинен бути MP4, MOV, MPEG або AVI. Тривалість — до 60 секунд.

Рекламний кабінет Тікток

 

Рекламний кабінет TikTok дозволяє брендам створювати та запускати кампанії на платформі. Він надає широкий набір інструментів для налаштування таргету, вибору формату оголошень, аналізу результатів і оптимізації кампаній.

Під час налаштування реклами в TikTok необхідно вибрати одну з цілей:

 • охоплення — щоб залучити максимальну кількість користувачів;
 • трафік — щоб привести аудиторію на сайт або в застосунок;
 • перегляди відео — щоб отримати більше переглядів;
 • встановлення застосунку — щоб збільшити число користувачів в ньому;
 • лідогенерація — для пошуку потенційних клієнтів;
 • конверсія — щоб підштовхнути користувачів до вчинення певних дій на сайті.

Після вибору мети необхідно налаштувати параметри, вибрати креатив і запустити кампанію.

Редактор у TikTok Ads

 

 

Редактор у TikTok Ads дозволяє брендам створювати відеоконтент для рекламних кампаній у Тіктоці. Він має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і надає широкий набір інструментів для монтажу роликів. За його допомогою можна створювати відео різної тривалості й формату, додавати музику, текст, ефекти та фільтри. Також можна використовувати готові шаблони й елементи дизайну, щоб прискорити процес.

Просування в TikTok за допомогою блогерів

 

Про взаємний піар ми вже писали, але також можлива і платна співпраця з популярними блогерами на платформі. Важливо, щоб вони були пов'язані з вашою нішею або темою, а також мали аудиторію, яка відповідає вашій ЦА. Форма співпраці може бути будь-якою комфортною для вас. Наприклад, ви можете попросити блогера згадати ваш акаунт у своїх відео. Також можна використовувати функцію «Дуети», щоб створювати спільні ролики та залучати підписників у свій профіль.

Формати контенту інфлюенсерів

 

Деякі з найбільш популярних форматів реклами, які використовуються лідерами думок у TikTok:

 • інтегрована реклама. Продукти або послуги бренду інтегруються в контент блогерів. Це може бути згадка у відео, використання товару в контенті або його демонстрація;
 • хештег-челенджі, брендовані фільтри й ефекти. Вони можуть бути використані лідерами думок для створення роликів. Це допомагає привернути увагу аудиторії та підвищити впізнаваність бренду;
 • рекламні ролики. Інфлюенсери можуть використовувати їх у своїх відео або створювати спільний контент із компаніями;
 • рекламні трансляції. Блогери можуть брати участь у них і розповідати про продукти або послуги бренду;
 • рекламні банери. Вони розміщуються на сторінках лідерів думок.

Важливо розуміти, що вибір певного формату залежить від того, який продукт або послугу ви просуваєте, а також від вашої цільової аудиторії. Використання правильного виду реклами допоможе вам досягти більшої ефективності та збільшити ROI.

Які можуть бути помилки в TikTok-просуванні

Просуваючи акаунт, можна зіткнутися з безліччю підводних каменів, які ускладнюють досягнення поставлених цілей. Розглянемо найпоширеніші помилки.

Відсутність єдиної теми

Якщо ви публікуєте контент на різні теми, це може ускладнити залучення цільової аудиторії. Тому важливо визначити свою нішу та створювати відео, які їй відповідають.

Нерегулярна публікація контенту

Публікація роликів час від часу може спричинити втрату інтересу аудиторії та зниження впізнаваності бренду. Тому перед створенням акаунту в TikTok важливо ретельно продумати ідеї та сценарії для майбутніх відео, а також розробити контент-план на декілька тижнів вперед.

Складні для розуміння відео

Щоб утримати увагу аудиторії, важливо говорити мовою, зрозумілою їй. Якщо ви розповідаєте про складну тему, використовуєте вузькопрофільні терміни, то необхідно обов'язково розшифрувати їх або ж пояснити суть більш простими словами. Інакше користувачі можуть перегортати ваші відеоролики, оскільки просто не будуть розуміти, про що ви говорите.

Видалення відео

Це дуже поширена помилка, яку допускають багато. Якщо з якоїсь причини відео здаються вам невдалими, важливо не видаляти їх з каналу, а приховувати. Видалення може призвести до зниження охоплення, а в деяких випадках можна навіть потрапити в бан. Адже платформа TikTok заохочує тих, хто створює контент, а не позбавляється від нього. Тому приховування відео від публічного перегляду замість видалення допоможе зберегти ваш акаунт і охоплення аудиторії.

Вдалі кейси розкрутки в TikTok

Багато міжнародних компаній успішно просувають свої продукти та послуги в TikTok. Наприклад, компанія Nike використовує цю соцмережу, щоб просувати свій спортивний одяг і взуття. Бренд створює креативний контент, який містить хештег-челенджі та спільні публікації з популярними лідерами думок на платформі.

 

Також TikTok активно використовується брендом Guess для просування свого одягу й аксесуарів. Компанія співпрацює з популярними тіктокерами й інфлюенсерами. Вони створюють контент, який відповідає естетиці бренду, і завдяки цьому розширюється аудиторія та збільшується впізнаваність.

 

Ще один вдалий приклад просування в Тіктоці — це акаунт Mcdonald's. Компанія регулярно проводить хештег-челенджі, а також публікує рекламні ролики та спільний контент із популярними блогерами на платформі.

 

Крім того, Mcdonald's активно використовує функцію брендованих ефектів у TikTok, щоб створювати інтерактивний контент, пов'язаний зі своєю продукцією. Наприклад, компанія запустила на платформі фільтр Big Mac, який дозволяє користувачам перетворювати своє обличчя на бургер.

Активно просувається в Тіктоці й компанія Sephora, що використовує різні креативні рішення для залучення уваги аудиторії та збільшення впізнаваності бренду.

 

Як і Mcdonald's, вона використовує функцію брендованих ефектів. Зокрема, компанія запустила фільтр Virtual Artist на платформі, який дозволяє приміряти різні види макіяжу за допомогою доповненої реальності.

Висновок

TikTok являє собою потужний інструмент для просування брендів і збільшення впізнаваності на ринку. Завдяки цій соціальній мережі компанії можуть ефективно досягати цільової аудиторії та зміцнювати свою позицію на ринку, використовуючи креативні й інноваційні підходи. А якщо вам необхідна допомога у просуванні в Тіктоці, звертайтеся до фахівців компанії Wezom. Команда складається з досвідчених фахівців, які знають, як привернути увагу цільової аудиторії. Wezom пропонує повний спектр послуг, від розроблення стратегії просування до створення креативного контенту, запуску рекламних кампаній і моніторингу результатів.

Як вам стаття?
4.3
Проголосувало: 8
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.