Що таке Nearshore розробка ПЗ: основні переваги

Олександр
Олександр
Head of Front-end department
24.10.2024
429
0

Якщо ви бажаєте скористуватися послугами аутсорсингової ІТ-компанії, вам варто розглянути всі можливі моделі, за якими ви зможете співпрацювати з вашою командою фахівців. В цій статті ми розповімо вам про особливості однієї з таких моделей, nearshore розробки ПЗ, а також обґрунтуємо доцільність її вибору для проєктів певних типів.

Давайте обговоримо Ваш проєкт
article-order-form__collapsed-text
Phone
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше

Що таке Nearshore розробка ПЗ?

Ніаршор або nearshore розробка ПЗ – це модель аутсорсингу, згідно з якою ви наймаєте IT-фахівців із сусідньої країни або регіону, розташованого у часовому поясі та маючого культурні особливості, наближені до вашої локації. Завдяки цим двом аспектам, ви отримуєте можливість швидше та ефективніше налагодити комунікацію з вашими підрядниками, а отже, і швидше розпочати роботу над проєктом.

 Взагалі кажучи, при nearshore розробці робота над проєктом з боку вашого підрядника здійснюється синхронно з вашим офісом, що значно покращує координацію між віддаленими один від одного учасниками проєкту і, відповідно, підвищує швидкість виконання завдань. Також не можна не відзначити той факт, що при виборі компанії з сусідньої країни/регіону зазвичай враховується вартість IT-послуг, що є нижчою, ніж на місцевому ринку, що робить цей підхід позбавленим недоліків, які часто зустрічаються при оншорингу або офшорингу.

Відмінності від моделей Onshore та Offshore

В порівнянні з оншор моделлю, відповідно до якої підрядник знаходиться в одному з вами регіоні, та офшор моделлю, згідно з якою вас розділятиме декілька часових поясів та значні культурні відмінності, ніаршор розробка забезпечує низку переваг. 

Зокрема, на відміну від оншорингу, де послуги розробників з вашого регіону коштуватимуть дорожче із-за рівня життя та податків, ніаршоринг забезпечить вам лояльніші рейти, зберігаючи при цьому високу якість виконаних робіт. Щодо офшорингу, згідно з яким розробники базуватимуться в країні з суттєвими культурними та мовними відмінностями, ніаршор команда буде ближча вам за менталітетом та, що більше, швидше синхронізується з вашим офісом і навіть зможе відвідувати його час від часу особисто. 

 Таким чином, nearshore модель розробки ПЗ забезпечує найкращий баланс між доступною вартістю офшорингу та якістю співпраці, притаманної оншорингу.

4 основні переваги моделі Nearshore для розробки ПЗ

Звісно, якщо вам пощастить знайти надійного аутсорсингового партнера, ви отримаєте незалежно від того, за якою моделлю ви будете співпрацювати – оншор, офшор або ніаршор. Проте ми можемо виділити низку переваг, притаманних саме останній моделі, ніаршорингу.

Культурна та мовна сумісність

Однією з ключових переваг ніаршор розробки вважається культурна та мовна наближеність команди розробників до власника продукту. Це суттєво спрощує комунікацію на всіх етапах проєкту та нівелює будь-які відмінності у менталітеті. І справді, коли обидві сторони проєкту мають ідентичні культурні традиції та сприйняття ділової етики, це знижує ймовірність непорозуміння та конфлікту в очікуваннях. Уявимо ситуацію: і ви, і ваші підрядники мають непоганий рівень володіння англійською. Однак, якщо при цьому виявляється, що ви обоє вільно спілкуєтеся також і українською, взаємодія стає ще простішою і приємнішою для обох сторін. Адже в такому разі, процес обговорення завдань, вимог та результатів відбуватиметься значно швидше та ефективніше, і ви зможете уникнути помилок на етапі передачі інформації, що особливо важливо при стислих дедлайнах. Також зазначимо, що за наявності у вас культурної близькості, вашій команді буде простіше трансформувати ваші бізнес-вимоги у конкретні фічі проєкту, що, до речі, вважається типовою проблемою при офшор розробці.

Часові зони та зручність співпраці

Мінімальна різниця в часових поясах або повна її відсутність – це ще одна важлива перевага моделі ніаршор. Так, на відміну від офшорінгу, де різниця в часі може сягати 8-12 годин, ніаршоринг зазвичай не передбачає різниці більше, аніж 1-3 години. Це уможливлює синхронну роботу в режимі реального часу, коли обом сторонам проєкту комфортно одночасно перебувати онлайн на робочому місці. Таким чином, вони можуть проводити мітинги та вносити зміни без будь-яких затримок, протягом всього робочого дня. Також ця особливість усуває необхідність у довгих очікуваннях фідбека, що прискорює процес роботи й загалом покращує досвід взаємодії. Наприклад, якщо команді розробників потрібно уточнити деякі деталі, вони можуть миттєво зв'язатися з клієнтом, а значить, процес розробки не буде перериватися. Також варто відзначити, що зближеність або повна ідентичність часових зон формує оптимальні умови для сумісної роботи (коли залучаються як співробітники офісу клієнта, так і аутсорсингові фахівці), що, очевидно, наближає дату випуску продукту на ринок.

Гнучкість та масштабованість

Ніаршор модель забезпечує максимальну гнучкість у менеджменті команди підрядника. Зокрема, клієнти отримують можливість швидко масштабувати розмір команди в залежності від нових потреб, що критично важливо для великих і довгострокових проєктів, які регулярно вимагають нової експертизи, а оплата праці фахівця, що “простоює”, обходиться дуже дорого. Більше того, якщо роботу над проєктом потрібно прискорити, ніаршор дозволяє залучити до команди нових спеціалістів настільки оперативно, наскільки це взагалі можливо, адже пошуки експерта з потрібними скілами починаються відразу після відповідного запиту до аутсорсингового провайдера. Також варто зазначити, що коли проєкт досягає своїх завершальних етапів, розмір команди можна скоротити. В цілому, гнучкість, що забезпечується ніаршоринг підходом, робить цю модель ідеальною для клієнтів, які бажають отримати масштабованість для своєї команди з мінімальними часовими затримками.

Зменшення ризиків та покращення контролю

Зрештою, ніаршоринг знижує ризики, пов'язані з управлінням проєктом та контролем робочих процесів. Це можна пояснити насамперед відносно невеликою відстанню між офісом клієнта та офісом аутсорсингової команди, у зв'язку з чим організувати очну зустріч (наприклад, для розгортання створеного програмного забезпечення на обладнанні клієнта та його тестуванні) буде нескладно. Також ця перевага є цінною для проєктів, які повинні відповідати дуже суворим політикам безпеки – адже в такому разі їх власники зможуть передати необхідні дані при особистому візиті. Таким чином, можливості всебічного контролю та підтримка множинних варіантів взаємодії (як офлайн, так і онлайн), що надаються розробкою ПЗ за моделлю nearshore, роблять її ідеальним вибором для компаній з високими вимогами до приватності корпоративних даних та потребами у постійному моніторингу курсу проєкту.

Для яких розробок підійде Nearshore модель

Насправді від співпраці за моделлю ніаршорингу може виграти будь-який проєкт, особливо, якщо вам вдасться знайти підрядника з відносно невисокими рейтами та великим досвідом у вашій бізнес-ніші. Водночас є декілька випадків, де ця модель стане можливо єдиною з існуючих, згідно з якою ви мінімізуєте найбільш вірогідні ризики.

  • Комплексні рішення корпоративного призначення

 Проєкти, що присвячені розробці ERP систем, CRM систем або інших кастомних корпоративних рішень, частіш за все вимагають постійного контролю та взаємодії з їх власниками. Зокрема, завдяки культурній та мовній сумісності ніаршор розробники можуть підтримувати тісний зв'язок, що, відповідно, полегшує і прискорює внесення змін та адаптацію створюваного рішення під індивідуальні бізнес-процеси конкретного бізнесу.

  • Довгострокові проєкти, що реалізуються згідно з підходом CI/CD

 Для проєктів, що потребують постійного технічного обслуговування та регулярних оновлень, притаманних CI/CD підходу, ніаршоринг працює зазвичай краще, аніж офшоринг. Так. клієнт та команда отримують змогу оперативно ідентифікувати нові вимоги та вносити відповідні зміни, а також проводити швидкі зустрічі (як онлайн, так і офлайн, завдяки постійному перебуванню на зв'язку протягом робочого дня), що, своєю чергою, мінімізує затримки та покращує контроль якості. Особливо ця перевага ніаршорингу буде помітною під час розробки продуктів, які вимагають частого випуску оновлень та постійного тестування/усунення багів (наприклад, ігор або комплексних B2B рішень).

  • Мобільні та веб-додатки, розраховані на нішеву цільову авдиторію

 Проєкти, присвячені мобільній та веб-розробці, зазвичай потребують глибокого розуміння цільової авдиторії та особливостей бізнесу клієнта. Ніаршор команди можуть краще зрозуміти ринок завдяки наближеності до менталітету клієнта, а отже, й запропонувати більш релевантні рішення для цільових користувачів. Таким чином, клієнти отримують більшу впевненість в тому, що створені рішення отримають висоокі показники конверсії та задоволеності/залученності авдиторії.

  • Проєкти з високим ступенем безпеки

 Вище ми вже зазначали, що для проєктів, що пов'язані з обробкою конфіденційних даних, таких як банківські додатки або медичне програмне забезпечення, ніаршор розробка може стати єдиним доступним варіантом співпраці зі сторонньою командою розробників (без ризику роздування бюджету, що є властивим оншорингу). Зокрема, ніаршоринг здатен надавати певні гарантії на безпеку цих чутливих даних та забезпечувати тотальний контроль над робочими процесами, а значить, підрядники, що працюють з її дотриманням, зможуть швидше реагувати на інциденти та регулярні перевірки.

  • Стартапи, які втілюють в собі інноваційні технології

 Стартапам часто потрібна гнучкість у масштабуванні та оперативне впровадження інноваційних та нестандартних рішень. Nearshore модель дозволяє швидко збільшувати або скорочувати проєктні команди, адаптуючись до мінливих потреб їх роботодавців і, при цьому, не ризикуючи втратою контролю над процесами, що відбуваються в межах проєкту.

 Звідси можна зробити цілком логічний висновок, що ніаршоринг чудово підходить для проєктів, в яких надважливо налагодити безперервну та безшовну комунікацію задля забезпечення швидкої адаптації команди розробки під індивідуальні бізнес-вимоги.

Шукаєте Nearshore розробників? Звертайтесь до WEZOM!

Якщо ви зацікавлені в делегуванні задач з розробки, тестування, дизайну або технічної підтримки програмних рішень і розумієте, що nearshore аутсорсинг вам підходить, ви можете звернутися до нас. Ми маємо офіси в Україні, Польщі, Німеччині та США, завдяки чому здатні надавати цей тип послуг клієнтам одразу на декількох континентах. Наразі в нас працює більше 280 ІТ-фахівців, тож ви можете бути впевненими в тому, що ми укомплектуємо для вас команду, яка максимально точно відповідає вашим персональним вимогам і галузі вашого бізнесу.

 Якщо у вас залишилися будь-які сумніви щодо перебігу вашого проєкту або ви хотіли б дізнатися його бюджет, ви можете звернутись до нас за безкоштовною консультацією. 

Висновки

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам зрозуміти всі переваги та особливості nearshore розробки ПЗ, і тепер ви можете зробити виважене рішення щодо того, чи підходить вона вам. І, звісно, якщо ви зацікавлені в співпраці з розробниками відповідно до цієї моделі, ви завжди можете звернутися до нас як до надійного постачальника IT-послуг.

Олександр
Про автора
Олександр
Head of Front-end department
Досвід роботи 10 років
Лідер команди розробників фронт-енду. Під його керівництвом кодери створюють клієнтську частину сайтів або застосунків, втілюють у життя користувацькі інтерфейси.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
article-order-form__collapsed-text
Phone
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Звернути
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
have questions image
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах