Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
12.04.2024

Як додати мінус-слова в Google Ads 

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
12.04.2024
12.04.2024
824
10 хвилин
0

Одна з причин, чому реклама не приносить бажаного результату, — це використання нецільових запитів, які приводять трафік на сайт. Оптимізувати витрати на рекламу і залучити більше реальних покупців та клієнтів можна, правильно використовуючи мінус слова в Google рекламі. Що це таке, як вони пов'язані з ключовими словами та як їх додавати, розповімо далі.

Що спільного між ключовими запитами та мінус-словами

Ключові запити визначають, які слова або фрази потрібно ввести користувачам, щоб вони побачили вашу рекламу у пошуковій системі. В першу чергу вони необхідні для того, щоб донести інформацію до цільової аудиторії та підвищити ефективність рекламних кампаній.

В противагу ключовим існують мінус слова в Гугл Адс. Вони працюють за принципом винятку. В той час, як ключові задають умови, за яких рекламу буде показано, мінус-слова визначають умови, за яких показ не має відбуватися.

Типи відповідності мінус-слів 

Використання правильних типів відповідності допомагає уточнити, коли та як показувати рекламу. Розглянемо докладніше кожен з них.

Широкий 

Він є найбільш гнучким та універсальним. Мінус слова в Google Ads цього типу забезпечують максимальне охоплення та виключають нецільовий трафік, пов'язаний з ними у будь-яких варіаціях. Це робить широкий тип ідеальним вибором для блокування нерелевантних тематик. Наприклад, ви додали мінус-слово «виробник». І тоді вашої реклами не побачать ті, хто вводить запити на кшталт «кавомашина виробник», «виробник кавоварка», «як виробляють кавомашини" і т. п.

Фразовий

Він забезпечує більш точковий виняток, ніж широкий тип, що може бути корисним для запобігання показів за частково релевантними, але не цільовими запитами.

Наприклад, якщо додати мінус-слово «кавомашина», при введенні таких запитів, як «кавомашина», «купити кавомашину», «кавомашина відгуки» реклама демонструватися не буде. Однак при введенні запитів «кавоварка» або «кавовий апарат» її зможуть побачити.

Точний

Ці мінус слова в Google Ads рекомендується використовувати для блокування вузьких, конкретних нецільових запитів, від яких необхідно повністю позбутися. Цей тип виключає покази тільки по запитах, які в точності збігаються з зазначеним мінус-словом без будь-яких змін.

Наприклад, ви застосували мінус-слово "кавомашина". У цьому у разі рекламу не побачать тільки ті користувачі, які ввели саме цей точний запит або його прямі варіації у множині, тобто «кавомашини».

Для чого потрібні оператори мінус-слів Гугл Адс

Це спеціальні символи, які визначають, як саме працюватимуть додані мінус слова в Google Ads. Їхнє правильне використання дозволяє гнучко керувати винятками та точно налаштовувати умови, за яких реклама не повинна показуватися. У Google Ads використовуються два оператори — дефіс (-) та квадратні дужки ([ ]).

Дефіс використовується для широкого та фразового типів відповідності мінус-слів:

 • Широкий тип: додавання «-виробник» до запиту «кавомашина» виключить покази за будь-якими запитами, що містять слово «виробник» або його словоформи.

 • Фразовий тип: додавання «-кавовий апарат" (в лапках) виключить покази тільки по запитах, що містять точну фразу «кавовий апарат» у заданому порядку слів.

Квадратні дужки необхідні, щоб вказати точну відповідність. Наприклад, додавання [-кавовий апарат] призведе до того, що оголошення не побачать лише ті, хто ввів запит «кавовий апарат» та його словоформи у множині. А якщо запит введено в іншому порядку або з додатковими словами, тоді реклама знову буде демонструватися.

Алгоритм додавання мінус слів в Google Ads

Щоб спростити завдання, ми розробили покрокову інструкцію, як додати мінус слова в Гугл рекламі.

        1.  Для початку потрібно увійти до свого акаунту Google Ads. Після чого вибрати рекламну кампанію, в яку ви хочете додати мінус-слова.

        2.  Далі натискаємо на вкладку «Ключові слова», і промотуємо сторінку вниз, де знаходиться блок «Мінус-слова».

        3.  Далі натискаємо на «+» і вибираємо рівень, на якому ми працюватимемо. Це може бути група рекламних оголошень або повноцінна маркетингова кампанія.

        4.  Далі вводимо потрібні нам мінус слова в Google Ads, розділяючи їх комами чи перенесенням рядків. Не забудьте використовувати відповідні оператори — тире (-) або квадратні дужки ([ ]) перед кожним мінус-словом для вказівки типу відповідності.

        5.  Після введення не забудьте зберегти дані, натиснувши кнопку.

Також є можливість додавати та змінювати мінус-слова через Google Ads Editor — безплатний інструмент для масового редагування даних. Для цього:

 1. Відкрийте Editor і перейдіть до кампанії, що цікавить.

 2. За описаним вище алгоритмом додайте нові мінус слова в Гугл Адвордс у відповідне поле, використовуючи оператори перед ними.

 3. Після внесення змін завантажте виправлені дані знову до Google Ads.

Також в Editor можна копіювати та вставляти списки із зовнішніх файлів, наприклад, Excel. Що це таке, розкажемо далі.

Як працювати зі списками мінус-слів

Існують універсальні та специфічні набори мінус-слів. Перші не мають прямого відношення до вашого продукту або послуги, але їх доцільно виключати, щоб уникнути зайвих кліків від нецільової аудиторії. Це такі слова, як «безплатно», «замовити», «відгуки» і т. п. Водночас якщо специфічні мінус слова в Google Ads безпосередньо пов'язані з вашою сферою діяльності або регіоном, але з якихось причин ви не хочете показувати рекламу.

Сформувати перелік мінус-слів можна з кількох джерел:

 • Статистика пошукових запитів у самому Google Ads. Тут ви знайдете реальні ключові фрази, за якими показувалися ваші оголошення, та зможете відфільтрувати небажані.

 • Сторонні послуги аналізу ключових слів та конкурентів, такі як Google Keyword Planner, SEMrush, Ahrefs та ін. Застосовуючи їх, ви зможете проаналізувати популярні запити в вашій ніші, а також отримаєте доступ до мінус-слів, які використовують ваші конкуренти.

 • Готові тематичні списки з відкритих джерел. В інтернеті є вже зібрані бази мінус-слів для різних галузей. Їх можна брати за основу з подальшим доопрацюванням.

Як додати перелік

У Google Ads передбачена зручна функція, за допомогою якої можна створювати та присвоювати загальні списки. Ось покрокова інструкція, як з нею працювати:

        1.  Відкрийте свій обліковий запис у Google Ads і перейдіть у вкладку «Інструменти та налаштування» у правому верхньому кутку.

        2.  Далі виберіть пункт «Списки мінус-слів» та натисніть «Створити перелік мінус-слів».

        3.  Дайте назву новому списку, наприклад, «Кампанія 1».

        4.  У полі введення вкажіть мінус-слова, розділяючи їх комами чи перенесенням рядка. Не забудьте використовувати відповідні оператори — тире (-) або квадратні дужки ([]), щоб вказати тип відповідності.

        5.  Для збереження даних натисніть відповідну кнопку.

Тепер створений перелік доступний у бібліотеці. З його допомогою ви зможете централізовано керувати всіма списками мінус-слів і легко редагувати, дублювати та видаляти їх за потреби. Також доступна опція імпорту списків із файлів.

Важлива вимога: мінус-слова не повинні блокувати покази реклами за потрібними запитами

Неправильне використання мінус-слів може негативно позначитися на ефективності ваших рекламних кампаній у Google Ads. Якщо додати недоречні мінус-слова або занадто велику їх кількість, є ризик заблокувати покази за значними та цільовими пошуковими запитами, які могли б привести зацікавлених клієнтів.

Тому дуже важливо розуміти, що таке мінус слова в Ads, і регулярно перевіряти їх на предмет конфліктів з вашими ключовими словами. Для цього в Google Ads є кілька корисних інструментів:

 • Звіт про пошукові запити. У ньому ви побачите реальні пошукові фрази, за якими показувалися чи не показувалися ваші оголошення. Застосувавши фільтр «Виключено мінус-словом», ви зможете виявити випадки, коли додані мінус слова в Google Ads блокували покази за потенційно цінними ключами.

 • Планувальник ключових слів. Цей інструмент дозволяє оцінити передбачуваний вплив на показники додавання або видалення тих чи інших ключових слів і мінус-слів. Якщо прогнозовані метрики погіршуються, варто переглянути використовувані мінус-слова.

 • Спеціалізовані скрипти. У Google Ads можна запускати невеликі програми мовою JavaScript для автоматизації рутинних завдань. Є готові скрипти для пошуку конфліктів між ключовими та мінус-словами, які сканують обліковий запис і надсилають звіт на email з виявленими розбіжностями.

Регулярна перевірка та своєчасне коригування мінус-слів дозволить уникнути ситуації, коли вони починають блокувати покази за цінними комерційними запитами. Це забезпечить максимальну віддачу від використовуваного бюджету.

Висновок

Мінус-слова — це дієвий інструмент для підвищення ефективності та оптимізації витрат. Однак для максимальної віддачі від їх використання потрібно добре розуміти, як зібрати мінус слова для Гугл Адвордс та правильно їх застосовувати.

Почати варто з ретельного підбору ключових запитів, після чого проаналізувати їх на предмет нецільових варіантів та синонімів для формування початкового списку мінус-слів. На старті кампанії рекомендується щотижня, а краще частіше аналізувати фактичні пошукові запити та оновлювати мінус-слова, крім всіх виявлених нерелевантних фраз. В цілому управління мінус-словами вимагає постійного моніторингу, оскільки згодом змінюються тренди, з'являються нові синоніми та словоформи.

Додати мінус-слова в Google Ads може здатися непростим завданням, особливо на початковому етапі. Якщо ви хочете отримати кваліфіковану допомогу з налаштування та оптимізації рекламних кампаній в Google Ads, зверніться до компанії Wezom. Ми пропонуємо професійні послуги з просування сайтів та інтернет-магазинів через Google Ads. Наші фахівці проведуть глибокий аналіз вашої ніші, підберуть максимально ефективне семантичне ядро, складуть оптимальні списки ключових та мінус-слів, а також налаштують таргетинг для залучення саме вашої цільової аудиторії. Ми також візьмемо на себе постійний моніторинг та оптимізацію кампаній для досягнення максимальних результатів Зв'яжіться з нами прямо зараз та отримайте безплатну консультацію щодо налаштування ефективної реклами в Google Ads для вашого бізнесу!

FAQ

Як додати мінус-слова?

Алгоритм дуже простий. Авторизуємося у своєму акаунті, після чого обираємо РК, яка нас цікавить. Переходимо на сторінку «Ключові слова», відкриваємо вкладку «Мінус-слова», обираємо рівень, на якому ми плануємо їх застосовувати. Щоб додати їх, натискаємо на "+". Коли всі слова внесені, не забуваємо зберегти їх, натиснувши на кнопку.

Що таке мінус-слова у контекстній рекламі?

Це слова або фрази, які додаються для блокування показів оголошень за певними нерелевантними пошуковими запитами.

Як зібрати список мінус слів?

Є кілька варіантів, а саме:

 • Самостійно аналізувати бізнес-нішу та пошукові запити. Спираючись на специфіку вашого продукту/послуги, цільову аудиторію та семантичне ядро, ви можете визначити нецільові та нерелевантні фрази, які слід виключити із таргетингу.
 • Використати готові бази та списки мінус-слів за тематиками. Однак їх все одно варто уважно перевіряти та доповнювати під свої потреби.
 • Моніторити реальні пошукові запити у статистиці вже запущених рекламних кампаній. Після того як реклама відпрацює деякий час, ви побачите фактичні ключові слова, що приводять трафік, і зможете виявити низькоефективні для включення в мінус-слова.

Оптимально комбінувати декілька джерел для складання найбільш повного та точного списку мінус-слів.

Ткаченко Аліна
Про автора
Ткаченко Аліна
Копірайтер
Досвід роботи 10 років
Спеціалізується на створенні корисного та продаючого контенту. Має досвід написання переконливих текстів для реклами, сайтів, блогів та соціальних медіа.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.