Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
30.06.2023

Найкращі фреймворки Node.js: розбираємо їх особливості

Ткаченко Аліна
Ткаченко Аліна
Копірайтер
30.06.2023
30.06.2023
3.0
5803
8 хвилин
0

Node.js - це середовище виконання JavaScript, що базується на рушії V8 Chrome. Воно дозволяє розробникам виконувати JavaScript на стороні сервера, що відкриває нові можливості для створення високопродуктивних веб-додатків та серверних додатків.

Node.js має асинхронну та подієво-орієнтовану архітектуру, що дозволяє обробляти безліч одночасних підключень без блокування потоку виконання. Це робить Node.js дуже ефективним для роботи з великими обсягами даних, потоковими додатками та API.

Переваги використання фреймворків Node.js

Node.js має величезне ком'юніті розробників та безліч сторонніх бібліотек та модулів, які значно спрощують розробку та дозволяють скористатися вже готовими рішеннями для різних завдань.

Фреймворки Node.js є потужним інструментом, що дозволяє розробникам використовувати JavaScript на стороні сервера та створювати високопродуктивні та масштабовані додатки.

 

Топ фреймворків Node.js

Node.js є популярною платформою для розробки серверних додатків із безліччю фреймворків для прискорення процесу розробки на його базі.

Кожен з них має власні особливості та переваги, і вибір фреймворку залежить від вимог проекту. Розробники можуть експериментувати з різними фреймворками, аби знайти той, який найкраще відповідає їхнім потребам та допомагає їм створювати потужні та ефективні веб-додатки на Node.js. Розгляньмо кожен із фреймворків Node.js докладніше.

AdonisJs

 

Згадуючи найкращі фреймворки, варто почати з Adonis.js – повнофункціонального фреймворку, що базується на принципах MVC. Він надає зручні інструменти для розробки веб-додатків, включно з ORM (Object-Relational Mapping) для роботи з базами даних, механізм маршрутизації та підтримку автентифікації. Adonis.js пропонує консистентну та просту структуру проекту, що спрощує його підтримку та масштабування.

Особливості AdonisJs

Головною особливістю AdonisJs є можливість створювати з його допомогою потужні веб-додатки з використанням принципів MVC (Model-View-Controller). Цей фреймворк для додатків має серед розробників особливу популярність завдяки таким особливостям:

 • Розширюваність: AdonisJs пропонує безліч плагінів та розширень, які допомагають розробникам розширювати функціональність своїх додатків.

 • Підтримка WebSocket: AdonisJs має вбудовану підтримку протоколу WebSocket, що дозволяє створювати реально-часові додатки та забезпечує двосторонній зв'язок між сервером та клієнтом.

 • Зручність тестування: AdonisJs пропонує потужні інструменти для тестування додатків. Він підтримує модульне тестування контролерів, маршрутів, сервісів та інших компонентів додатків.

Фреймворк AdonisJs надає розробникам потужні інструменти для створення високопродуктивних та масштабованих веб-додатків. З його допомогою розробники можуть швидко розгорнути свій додаток, використовувати готові компоненти та концентруватися на розробці бізнес-логіки, замість написання повторюваного коду.

Express.js

 

Далі у переліку йде Express.js - легкий та гнучкий фреймворк для розробки веб-додатків з використанням Node.js. Це також один з найпопулярніших фреймворків Node.js завдяки своїй простоті та ефективності.

Особливості Express.js

Ось лише деякі з особливостей, що роблять Express.js таким популярним:

Мінімалістичний дизайн. Express.js розроблений з акцентом на мінімалізм та простоту. Він надає базовий набір функцій та інструментів для точного настроювання програм.

Шаблонізація. Express.js дозволяє використовувати різні шаблонізатори, на кшталт Pug (раніше Jade), EJS, Handlebars та інші для генерації динамічних HTML-сторінок.

Розширюваність. Express.js - це фреймворк із відкритим вихідним кодом, що означає, що його можна розширювати за допомогою сторонніх модулів та плагінів.

Рекомендуємо почитати
Як влаштований світ eCommerce?

Як влаштована електронна комерція? У чому її переваги та недоліки? Як розпочати бізнес в e-Commerce з нуля? Ми зібрали корисні інсайди та поради у нашому спеціальному блозі

Читати далі

Express.js пропонує розробникам простий та гнучкий підхід до створення веб-додатків за допомогою Node.js. Завдяки своїй простоті, масштабованості та великому ком'юніті, цей фреймворк став одним з найпопулярніших під час розробки проектів.

Hapi.js

 

Топ-3 завершує Hapi.js - потужний фреймворк для додатків, який надає розробникам для цього гнучку та масштабовану платформу.

Особливості Hapi.js

Hapi.js можна назвати унікальним фреймворком завдяки таким особливостям:

 • Маршрутизація та обробка запитів: Hapi.js надає зручний та гнучкий механізм маршрутизації. Розробники можуть визначати маршрути для різних типів запитів.

 • Плагінна архітектура: Hapi.js побудований на основі плагінної архітектури, що робить його дуже гнучким та розширюваним. Розробники можуть використовувати готові плагіни або створювати власні для додавання нової функціональності своєму додатку.

 • Автентифікація та авторизація: Hapi.js надає потужні інструменти для реалізації автентифікації та авторизації у веб-додатках. Він підтримує різні стратегії аутентифікації, включно з JWT, сесіями та багато чим іншим.

 • WebSocket підтримка: Hapi.js забезпечує підтримку протоколу WebSocket, дозволяючи розробникам у реальному часі створювати додатки з двостороннім зв'язком між клієнтом та сервером.

Фреймворк Hapi.js пропонує розробникам різноманітний інструментарій для створення високопродуктивних веб-додатків. Його гнучкість та великі можливості роблять його популярним вибором для розробників, які прагнуть створити надійні та масштабовані додатки.

Meteor.js

 

Також не можна залишити без уваги Meteor.js - фреймворк, що дозволяє розробникам створювати веб-додатки як на стороні клієнта, так і на стороні сервера. Він надає набір інструментів та бібліотек для розробки в режимі реального часу.

Особливості Meteor.js

Ось деякі особливості, які роблять Meteor.js популярним серед девелоперів:

 • Повний стек розробки: Meteor.js надає повний стек розробки, включаючи фронтенд, бекенд та базу даних. Він поєднує в собі клієнтську та серверну розробку в одній платформі, що дозволяє створювати веб-додатки end-to-end з мінімальними зусиллями.

 • Реактивність: Однією з ключових особливостей Meteor.js є його реактивність. Зміни даних автоматично синхронізуються між клієнтом та сервером, а також між різними клієнтами.

 • Одна мова програмування. Meteor.js використовує одну мову програмування - JavaScript як на клієнтській, так і на серверній стороні.

 • Пакетна система. Meteor.js має потужну пакетну систему, яка дозволяє розробникам легко додавати функціональність у свій додаток за допомогою пакетів.

Фреймворк Meteor.js дуже функціональний та простий у використанні, а також надає всі необхідні інструменти для створення масштабованих та реактивних додатків на платформі Node.js.

Sails.js

 

Sails.js – це MVC-фреймворк для розробки веб-додатків на платформі Node.js. Він має кросплатформність, модульність та розширюваність, що роблять його популярним серед розробників.

Особливості Sails.js

Говорячи про особливості Sails.js, насамперед варто згадати такі:

 • Автоматичне створення API. Sails.js автоматично створює API на основі визначення моделей даних. Розробники можуть легко визначити моделі та їх атрибути та фреймворк самостійно створить RESTful API для взаємодії з даними.

 • Модульність та розширюваність. Sails.js ґрунтується на модульній архітектурі, що дозволяє розробникам легко додавати та налаштовувати різні модулі та плагіни для своїх додатків.

 • Автоматична генерація документації API. Sails.js автоматично генерує документацію для створеного API. Розробники можуть отримати повний опис доступних кінцевих точок та параметрів у зручному форматі.

 • Кросплатформність. Це дозволяє створювати додатки, які можуть працювати як на сервері, так і на стороні клієнта, та забезпечувати однакову функціональність й надійність на всіх рівнях стека.

Фреймворк Sails.js пропонує зручне та ефективне середовище для розробки веб-додатків на платформі Node.js. Він дозволяє розробникам швидко створювати масштабовані та гнучкі додатки, а також забезпечує широкі можливості для їх розширення та налаштування.

Koa.js

 

На особливу увагу заслуговує Koa.js - легкий та елегантний фреймворк для додатків на платформі Node.js. Він був розроблений командою, яка стоїть за Express.js, й пропонує новий підхід до обробки запитів та управління потоком даних.

Особливості Koa.js

Ось деякі з особливостей фреймворку Koa.js:

 • Контекст. Koa.js надає контекст, який є об'єктом та містить інформацію про поточний запит та відповідь. Контекст дозволяє працювати з різними аспектами запиту - на кшталт параметрів, заголовків та тіла запиту.

 • Middleware. Koa.js ґрунтується на концепції проміжного програмного забезпечення, яка дозволяє розробникам створювати функції для обробки запитів та відповідей.

 • Модульність. Koa.js пропонує модульну архітектуру, яка дозволяє розробникам вибирати та додавати лише необхідні модулі та компоненти для свого додатка.

 • Розширюваність. Koa.js надає широкі можливості для розширення та налаштування. Він підтримує використання сторонніх плагінів та модулів, що дозволяє додавати у додаток нові функціональні можливості та інтеграції.

Фреймворк Koa.js пропонує елегантний та гнучкий підхід до розробки веб-додатків на Node.js. Він дозволяє створювати високопродуктивні та масштабовані додатки та обробляти асинхронний код за допомогою промісів та генераторів.

LoopBack.js

 

LoopBack.js - це потужний фреймворк, який дозволяє розробникам швидко створювати гнучкі та масштабовані веб-додатки та API. LoopBack.js надає простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для створення серверних та клієнтських компонентів.

Особливості LoopBack.js

Основні особливості фреймворка LoopBack.js наступні:

 • Гнучкість моделювання даних. LoopBack.js пропонує зручні інструменти для створення та маніпулювання моделями даних, що дозволяє розробникам швидко визначити схему бази даних та встановити зв'язок між моделями.

 • Потужні можливості авторизації та аутентифікації. Фреймворк забезпечує інтеграцію з різними методами аутентифікації та авторизації, такими як OAuth, JWT та іншими, забезпечуючи безпеку додатка.

 • Масштабованість. LoopBack.js підтримує горизонтальне масштабування і дозволяє створювати високопродуктивні додатки, спроможні обробляти велику кількість запитів.

LoopBack.js - це чудовий вибір для розробників, які прагнуть швидко створювати надійні та гнучкі веб-додатки та API, сфокусовані на моделюванні даних та забезпеченні безпеки додатків.

Фреймворк Derby.js

 

Derby.js – це сучасний фреймворк для розробки веб-додатків у реальному часі. Головною особливістю Derby.js є його архітектура, що базується на концепції "Model-View-Controller" (MVC). Фреймворк пропонує потужну систему управління даними, яка дозволяє пов'язувати модель даних з інтерфейсом користувача.

Особливості фреймворка Derby.js

Derby.js - це інноваційний фреймворк для розробки веб-додатків у реальному часі. Ось кілька його особливостей:

 • Реальний час. Одна з ключових особливостей Derby.js – підтримка роботи в режимі реального часу. Фреймворк надає можливість миттєвої синхронізації даних між клієнтом та сервером.

 • Компонентна модель. Derby.js має компонентну модель розробки, яка дозволяє створювати незалежні та модульні компоненти інтерфейсу.

 • Інтуїтивний синтаксис. Фреймворк надає простий та інтуїтивно зрозумілий синтаксис, який прискорює процес розробки та знижує складність коду.

 • Чуйний інтерфейс. Завдяки своїй архітектурі та можливостям роботи в реальному часі, Derby.js дозволяє створювати чуйні інтерфейси користувача, які миттєво реагують на взаємодії користувача.

Сукупність цих особливостей робить Derby.js привабливим вибором для розробників, які прагнуть створювати сучасні веб-додатки в реальному часі з гнучкою архітектурою та чуйним користувальницьким досвідом.

Total.js

 

Total.js вирізняється своєю модульністю та простотою використання завдяки інтуїтивно зрозумілому синтаксису. Фреймворк забезпечує повний стек технологій для серверної та клієнтської розробки, включно з можливостями роботи з HTML, CSS та JavaScript.

Особливості Total.js

Фреймворк Total.js має кілька помітних особливостей:

Модульність. Total.js пропонує модульну архітектуру, що дозволяє розробникам використовувати лише потрібні компоненти та функціональність.

Повноцінний стек технологій. Фреймворк містить все необхідне для створення веб-додатків, включно з серверною та клієнтською розробкою. Total.js надає інструменти для роботи з Node.js, HTML, CSS та JavaScript.

Розширюваність. Total.js підтримує плагіни та розширення, які дозволяють додавати нову функціональність та інтегрувати сторонні сервіси.

Безпека. Total.js надає вбудовані механізми захисту від поширених вразливостей, допомагаючи створювати безпечні веб-додатки.

Поєднання цих особливостей робить Total.js привабливим вибором для розробників, які мають намір створювати потужні та сучасні веб-додатки.

Фреймворк Nest.js

 

Завершує список Nest.js - потужний фреймворк для розробки масштабованих серверних додатків з використанням мови TypeScript. Він побудований на основі популярного фреймворку Express.js та надає зручні інструменти для створення ефективних та модульних додатків.

Особливості фреймворку Nest.js

Головною особливістю Nest.js є його архітектура, яка базується на концепції "Модуль-Контролер-Провайдер" (MCP). Це означає, що додаток розбивається на незалежні модулі, кожен з яких містить свої контролери та провайдери.

Однією з головних переваг Nest.js є повна його підтримка TypeScript, що дозволяє розробникам писати типізований та надійний код. Фреймворк також має велику документацію та активне ком'юніті, що спрощує вивчення та підтримку додатків, створених з використанням Nest.js.

Nest.js - це ефективний та гнучкий фреймворк для розробки серверних додатків, який поєднує в собі переваги TypeScript і популярного фреймворку Express.js.

Як обрати фреймворк Node для проекту?

Вибір фреймворку Node.js для вашого проекту є вкрай важливим рішенням, яке може суттєво вплинути на процес розробки та її результат. Ось кілька важливих факторів, які варто враховувати під час вибору фреймворку:

 1. Мета проекту. Визначте кінцеву мету вашого проекту. Навіть найкращі фреймворки спеціалізуються на певних типах додатків, на кшталт веб-додатків, API або мікросервісів.

 2. Розмір та складність проекту: Якщо ваш проект невеликий та має просту архітектуру, легкий та мінімалістичний фреймворк стане найкращим вибором.

 3. Екосистема та ком'юніті. Оцініть розмір та активність ком'юніті навколо фреймворку. Велике та активне ком'юніті зазвичай означає, що ви отримаєте більше підтримки, оновлень та сторонніх бібліотек для вашого проекту.

 4. Розширюваність та гнучкість. Визначте можливості розширення та гнучкості фреймворку. Перевірте наявність підтримки модулів та інтеграцію з іншими інструментами, які можуть знадобитися для вашого проекту.

Зрештою, вибір фреймворку Node.js має ґрунтуватися на унікальних потребах вашого проекту, досвіді команди та ваших цілях. Проаналізуйте кожен фактор уважно та прийміть поінформоване рішення, яке найкраще відповідає вашим запитам до розробки проекту.

Рекомендуємо почитати
Які переваги надає індивідуальний софт?

Інвестувати у власні технології набагато вигідніше, ніж у чужі продукти. Лише індивідуальне рішення зможе задовольнити усі унікальні потреби вашого бізнесу

Дізнайтеся більше про розробку ПЗ

Висновок

Використання фреймворків Node.js є важливим аспектом розробки веб-додатків. Одна з головних переваг топових фреймворків - це їх здатність прискорити розробку, надаючи готові модулі та інструменти, які можна використовувати для обробки маршрутизації, взаємодії з базами даних та обробки запитів.

Крім того, найкращі фреймворки зазвичай мають активне ком'юніті розробників, яке пропонує підтримку, документацію та різноманітні розширення. Це значно полегшує процес розробки, дозволяючи обмінюватися досвідом, знаходити розв'язання проблем та використовувати вже готові компоненти та бібліотеки.

Разом з тим вибір відповідного фреймворку для вашого проекту потребує уважного аналізу та адаптації до унікальних потреб вашого бізнесу. Важливо враховувати вимоги, масштаб проекту, досвід команди розробників, а також доступність документації та ком'юніті.

Відтак правильний вибір фреймворку Node.js допоможе спростити розробку, підвищити ефективність та надійність додатка, а також скоротити час розробки. Використовуйте свої знання, проводьте тестування та обирайте такий фреймворк, який оптимально відповідає вашим вимогам та буде максимально ефективним для розробки вашого проекту на Node.js.

Як вам стаття?
3.0
Проголосувало: 2
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.