click fraud detection
0 800 755 007
(Безкоштовно по Україні)

Front-end розробка

1278

Коли йдеться про розробку будь-яких веб-ресурсів, усі постійно говорять про Front-end та Back-end розробку. І якщо ви лише починаєте диджиталізацію свого бізнесу, вам може знадобитися допомога, щоб розібратися в цих поняттях. У цій статті ми розповімо вам, що таке фронтенд, які головні завдання стоять перед розробником, та як фронтенд пов'язаний із бекендом.

Що таке фронтенд?

Фронтенд - це клієнтська сторона інтерфейсу користувача. Тобто саме те, що ви бачите у себе на екрані під час взаємодії з якимось ресурсом. Звісно, саме взаємодії, адже всі кнопки, поля та посилання на сайті теж відносяться до "передньої" його частини.

Відповідно фронтенд технологія займається створенням інтерфейсу, який ви бачите, та того функціонала, який також розгортається на стороні клієнта. У цьому полягає головна відмінність frontend від дизайну, адже важливо не лише відтворити зовнішній вигляд кожної кнопки, рядка, картинки та іконки, але й зробити так, щоб усі вони виконували свої функції: при натисканні на іконку меню відкривається меню, при натисканні на посилання - ви переходите за цим посиланням, при наведенні на картинку - висвічується альтернативний текст, й таке інше.

Основні технології, які використовуються при фронтенд-розробці - це HTML, CSS та JavaScript. Ці ж технології уособлюють основні стадії створення фронтенд частини:

  • Розмітка елементів на сторінці – HTML – дає можливість створити всі елементи, задати їх розташування та розміщення відносно один одного.
  • Стилізація зовнішнього вигляду сторінки та її елементів – CSS – допомагає оформити всі елементи, задати їх колір, розмір, інші особливості, щоб сторінка виглядала не сухою схемою функціональних елементів, а була привабливою відповідно до дизайн-макету.
  • Пожвавлення сторінки та створення реакції на дію користувача – JavaScript – саме завдяки цій мові ви бачите повідомлення, які з'являються  при наведенні на той чи інший елемент на сторінці, ви можете натискати, перетягувати, вводити текст та надсилати запити. Інші функціональні можливості на стороні клієнта також реалізуються завдяки цій мові.

Звичайно, вже давно є фреймворки, які полегшують роботу з усіма мовами, тому розробникам не потрібно щоразу вручну писати весь код. Розробка йде швидше, а функціональні можливості ширші та цікавіші. Але в основі завжди лежать саме ці технології.

Головне завдання Frontend-розробника

Головне завдання Frontend-розробника

Основне завдання кожного фронтенда девелопера - пожвавити макет дизайнера, з пласкої картинки зробити повноцінний інтерфейс, з яким можна взаємодіяти, а також пов'язати підсумковий результат з роботою бекенд фахівців.

Але також до його обов'язків входить й виправлення багів, які можуть бути виявлені тестувальниками в процесі або наприкінці розробки, пошук багів самому, або перевірка коду колег, перевірка дизайну, зокрема UX, адже іноді в процесі збирання дизайну можуть виявитися помилки, або виникнути нові ідеї.

Основні інструменти верстальника, як ми вже згадували, це HTML, CSS, JavaScript, але досвіченому фахівцю їх буде недостатньо. Оскільки для фронтендника важливо не лише створити свою частину роботи, але й забезпечити її поєднання з бекендом, важливо цілісно розуміти пристрій та структуру будь-якого застосунку, розбиратися в процесах, суміжних з Front-end розробкою, вміти читати чужий код, а також розуміти хоча б на базовому рівні Back-end, щоб забезпечити якісну взаємодію з програмістами.

Важливим та відповідальним завданням для будь-якого учасника розробки стали софтскіли. Адже від комунікації між розробниками багато в чому залежить успіх проекту та швидкість його виконання. А також, звичайно, для кожного фахівця у сучасному високошвидкісному світі важливою умовою є постійний розвиток. Потрібно вивчати нові технології, мови, фреймворки, бібліотеки, розширювати свої можливості, щоби пропонувати своїм клієнтам все більший спектр функціональних можливостей.

Зокрема, сучасним фронтенд-розробникам, як і багатьом іншим учасникам процесу створення сайтів, доводиться багато в чому розбиратися й бути свого роду універсальними солдатами, щоб забезпечити комплексний підхід та створити максимально ефективний інструмент для замовника.

Frontend і Backend розробка - відмінності та взаємодія між собою

Як ми вже говорили, front-end відповідає за клієнтську частину будь-якої програми, а back-end своєю чергою - за серверну, тобто відповідає за всі дії програми, які відбуваються не на стороні клієнта, а на стороні сервера поза зоною видимості користувачів.

Якщо описати взаємодію "передньої" та "задньої" частини максимально просто, то отримаємо, що фронтенд відправляє запит, бекенд цей запит обробляє та відправляє відповідь, а фронтенд виводить цю відповідь користувачу в доступному вигляді. Як бачите, ці дві сторони веб-ресурсів тісно пов'язані, а отже, їх розробка теж.

І в фронтенд фахівців, і в бекенд програмістів є свої окремі завдання та особливості роботи, але на певному етапі їхню роботу потрібно зібрати докупи. Зазвичай це завдання лягає на плечі бекендників. Проте й верстальникам потрібно підготувати свою роботу таким чином, щоб зробити складання коду реальним.

Ще один можливий варіант тісної взаємодії обох сторін програмування – це виправлення багів. Деякі помилки можна виправити лише на стороні Front-end, а деякі навпаки, незалежно від того, що стало їх першопричиною.

Послуги front-end розробки від WEZOM

Послуги front-end розробки від WEZOM

У нашій компанії ви можете замовити як розробку повного циклу, від досліджень та прототипів до повного запуску продукту, так і допомогу з одним з етапів. Можливо, у вас є внутрішня команда, яка візьме на себе інші етапи, або у вас є готова частина робіт, якій бракує одного або декількох етапів. Ми не ставимо зайвих питань, ми допомагаємо вам отримати готовий продукт.

Але навіть до одного етапу ми підходимо максимально комплексно та повноцінно. Звертаючись до нас із фронтенд розробкою, ви отримуєте команду, яка візьме на себе:

  • Вивчення документації, аналітики та структури проекту, щоб підібрати максимально відповідний вам шлях розв'язання проблеми, щоб ви отримали в результаті ефективний інструмент.
  • Дизайн та затвердження макетів дизайну, бо ми не заспокоїмося надавати дедалі нові версії дизайну та вносити великі та маленькі зміни, доки ви не будете повністю задоволені дизайном й повністю впевнені, що це саме те, що ви хочете бачити.
  • Налаштування збирача, щоб зрештою ви отримали один єдиний файл, який підв'яжете до бекенда, аби не плутатися з безліччю документів у різних форматах.
  • Верстку: ми втілюємо затверджений дизайн у життя, створюємо як статичні, так і динамічні сторінки, адаптовані під різні пристрої та розширення.
  • Тестування: ми завжди перевіряємо свою роботу на якість, перш ніж віддати її вам, тому гарантуємо відсутність багів та повну відповідність вашим вимогам.
  • Фінальні налагодження та здавання: спочатку ми переконуємося, що кінцевий результат – саме те, що вам потрібно, і вже тоді передаємо вам готовий файл та допомагаємо налагодити збирання з бекендом.

Звичайно, за бажанням, ви можете замовити не всі етапи фронтенд-розробки, ми зробимо лише те, що вам потрібно, гарантуючи командну роботу на результат разом із вашими співробітниками.

Щоб замовити Front-end розробку, залиште заявку на сайті або зв'яжіться з нами будь-яким іншим зручним для вас способом. Наш менеджер відповість на всі ваші запитання та зорієнтує за строками та вартістю робіт.

У вас залишились запитання?

Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.

0/5
Корисність
Проголосували 0
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проект
Давайте почнемо розмову!
КОМЕНТАРІ0
Можливо
Організацію бізнесу полегшує CRМ для сфери послуг. Докладні звіти, зручні інструменти роботи з клієнтами, автоматизація…
Wezom
Wezom
Push повідомлення - це ще один канал трафіку та можливість повернути відвідувачів на сайт. Поки…
Wezom
Wezom
Створення сайту – потреба, з якою у певний момент стикається кожна компанія. Це може бути…
Wezom
Wezom
ПІДПИСУЙТЕСЯ НА РОЗСИЛКУ АЙТІБЛОГ
Бажаєте отримувати 
цікаві статті?