Денис
Денис
Head of Back-end developer
18.03.2024

8 ключових переваг фрейморку Laravel для веб-розробки

Денис
Денис
Head of Back-end developer
18.03.2024
18.03.2024
4.5
23865
0

Зараз веб-розробникам доступна дійсно велика кількість різноманітних фреймворків — React, Vue.js, Angular, Symfony, Django та інші. Однак ми сьогодні хочемо звернути вашу увагу саме на фреймворк Laravel, який активно використовується веб-розробниками на PHP і на якому в тому числі працюємо ми у Wezom. Поговоримо про переваги Laravel та його недоліки, а також про те, чому саме зараз Laravel привертає так багато уваги.

Що таке Laravel?

Перш ніж говорити про головні переваги Laravel, давайте розберемося з термінологією. 

Laravel — це безкоштовний PHP-фреймворк з відкритим кодом, який використовується для створення веб-додатків. Він заснований на шаблоні Model-View-Controller (MVC) і пропонує широкий спектр функцій, які роблять процес розробки більш швидким, простим і зручним.

Актуальність фреймворку

Фреймворк Laravel залишається одним з найпопулярніших PHP-фреймворків завдяки своїй гнучкості, великій спільноті та регулярним оновленням. Він пропонує розробникам зручні інструменти для аутентифікації, маршрутизації, роботи з базами даних та багато іншого, що робить процес розробки швидшим та ефективнішим. Laravel регулярно попадає в списки популярних PHP-фреймворків і часто обирається для корпоративних проєктів та як основа для високоякісних веб-додатків.

Для яких розробок використовується

Сьогодні на Laravel створюють різноманітні проєкти:

  • інтернет-магазини;

  • сайти-блоги;

  • соціальні мережі;

  • корпоративні вебсайти тощо.

Тобто ключові переваги використання Laravel — це в першу чергу універсальність та гнучкість, можливість використання фреймворку для реалізації проєктів різної складності. А враховуючи, що фреймворк ще й безкоштовний, його дійсно можна рекомендувати більшості веб-розробників, власників стартапів та бізнес-проєктів. Однак є й інші переваги Laravel, про які варто сказати.

Ключові переваги Laravel для веб-розробки

Отже, з основною теорією ми розібралися. Тепер давайте детальніше поговоримо про переваги фреймворку Laravel з точки зору веб-розробника. Адже їх дійсно чимало.

Зручна структура проєкту

Laravel має чітку та зрозумілу структуру проєкту, яка дотримується принципів MVC (Модель-Вид-Контролер). Всі компоненти програми розміщені у відповідних папках, таких як контролери, моделі, представлення (views), маршрути та інші. Така організація коду суттєво полегшує навігацію, підтримку та розширення додатку. Крім того, Laravel пропонує вбудовані інструменти для генерації коду, що допомагає швидко створювати нові компоненти з потрібною структурою.

Маршрутизація

Система маршрутизації в Laravel є надзвичайно гнучкою та потужною. Ви можете визначати прості маршрути для обробки HTTP-запитів, а також більш складні маршрути з параметрами, обмеженнями та груповою маршрутизацією. Маршрути можна пов'язувати з контролерами, анонімними функціями або окремими класами. Laravel також підтримує RESTful маршрутизацію для створення API та додатків, які дотримуються принципів RESTful архітектури.

ORM (Object-Relational Mapping)

Eloquent ORM забезпечує зручний та зрозумілий спосіб взаємодії з базами даних за допомогою PHP-об'єктів. Він абстрагує деталі запитів SQL, дозволяючи працювати з даними на більш високому рівні абстракції. Eloquent пропонує потужні можливості, такі як композитні ключі, м'які видалення, обмеження цілісності, відношення між моделями та багато іншого. Крім того, він забезпечує гнучкий інструментарій для створення складних запитів, включаючи об'єднання, групування, сортування та фільтрацію даних.

Шаблонізація

Blade — це вбудований шаблонізатор Laravel, який забезпечує зручний та виразний синтаксис для створення динамічних сторінок. Він дозволяє легко вставляти PHP-код безпосередньо в HTML-розмітку, використовуючи спеціальні директиви Blade. Крім того, Blade підтримує розширення функціональності за допомогою компонентів, що робить його ідеальним рішенням для створення складних інтерфейсів користувача.

Міграції баз даних

Міграції в Laravel забезпечують простий та ефективний спосіб керування змінами структури бази даних. Вони дозволяють створювати, оновлювати та видаляти таблиці, стовпці та індекси за допомогою зрозумілих команд PHP. Міграції зберігаються у вигляді файлів, що дозволяє контролювати зміни в структурі бази даних за допомогою систем контролю версій. Це полегшує розгортання додатків у різних середовищах, забезпечуючи однакову структуру бази даних.

Безпека

Laravel має вбудовані механізми безпеки, які допомагають захистити ваш додаток від різних видів атак. Наприклад, Laravel автоматично захищає від XSS (міжсайтового скриптингу) та SQL-ін'єкцій, шифруючи вихідні дані та використовуючи підготовлені інструкції SQL. Крім того, фреймворк надає зручні інструменти для автентифікації та авторизації користувачів, управління сесіями, хешування паролів та багато іншого.

Пакети та розширення

Екосистема Laravel включає величезну кількість пакетів та розширень, створених як офіційною командою розробників, так і спільнотою. Ці пакети охоплюють різноманітні функціональні можливості, такі як робота з електронною поштою, завантаження файлів, створення PDF-документів, інтеграція з різними сервісами та API тощо. Встановлення та використання цих пакетів є надзвичайно простим завдяки вбудованому менеджеру пакетів Composer.

Спільнота та документація

Laravel має велику та активну спільноту розробників, які постійно роблять свій внесок у розвиток фреймворку. Офіційна документація Laravel є добре структурованою та ретельно продуманою, що робить її легкою для вивчення та пошуку потрібної інформації. Крім того, існує безліч форумів, блогів та навчальних ресурсів, створених спільнотою, що допомагає новачкам освоїти Laravel швидше та ефективніше.

Які є недоліки фреймворку Laravel?

Вищезазначені ключові переваги фреймворку Laravel справді роблять його вкрай популярним та затребуваним серед веб-розробників. Однак якщо вже ми говоримо про сильні сторони, то обовʼязково слід поглянути й на недоліки. Адже вони також є, хоча й відносно небагато.

Масштабованість за замовчуванням

Хоча Laravel добре справляється з невеликими та середніми проєктами, при великому обсязі даних або значному навантаженні може знадобитися додаткове налаштування для оптимізації продуктивності. За замовчуванням Laravel не є повністю оптимізованим для обробки дуже високого трафіку або масштабованих додатків. Для таких випадків може знадобитися використання додаткових інструментів, кешування, оптимізація запитів до бази даних та інші заходи для забезпечення необхідної продуктивності.

Можливість зменшення продуктивності при неправильному використанні

Laravel дійсно спрощує багато аспектів розробки, однак неправильне використання фреймворку або невірне проєктування може призвести до зменшення продуктивності та збільшення труднощів у розвитку проєкту. Якщо розробники не дотримуються кращих практик Laravel або використовують його функції неефективно, це може призвести до неоптимального коду, складності в підтримці та зниження загальної продуктивності додатку.

Швидкість розробки

Якщо команда розробників не має досвіду з Laravel, спеціалістам може знадобитися певний час на вивчення фреймворку. Це, відповідно, може вплинути на швидкість розробки, особливо на початкових етапах проєкту. Laravel має досить крутий ухил навчання, і розробникам, які не знайомі з його концепціями та структурою, доведеться витратити час на вивчення фреймворку, перш ніж вони зможуть ефективно його використовувати.

Відсутність вбудованих інструментів для невеликих проєктів

Для малих проєктів використання Laravel може бути проблемою, оскільки фреймворк має багато функцій та компонентів, які можуть бути відверто надлишковими для менших завдань. Це може призвести до зайвого навантаження та збільшення розміру коду. У таких випадках, можливо, буде більш доцільно використовувати легші альтернативи або розробляти додаток без використання фреймворку.

Продуктивність

Хоча Laravel дуже продуктивний фреймворк, для деяких великих та високонавантажених проєктів може знадобитися оптимізація для досягнення найкращої продуктивності. Laravel за замовчуванням включає в себе багато функцій та бібліотек, які можуть збільшити час завантаження та використання пам'яті. А це своєю чергою може вплинути на продуктивність додатку, особливо при обробці великої кількості запитів одночасно.

Створюйте власні рішення на Laravel разом з Wezom

Тепер, знаючи ключові переваги Laravel та його недоліки, ви можете прийняти більш зважене рішення, варто вам використовувати цей фреймворк для реалізації власних проєктів чи краще обрати інший. Якщо ж ви обрали саме Laravel, радимо звертатися до нашої команди.

У Wezom ми застосовуємо всі переваги використання Laravel та мінімізуємо його недоліки, щоб створювати веб-додатки високого рівня в мінімальні терміни. Ми експерти у використанні таких функцій Laravel, як система маршрутизації, ORM Eloquent, міграції баз даних, автентифікація та авторизація користувачів, а також у розробці RESTful API та інтеграції з різними сторонніми сервісами. Дотримуємося високих стандартів при написанні коду, використовуємо модульне тестування, та автоматизацію процесів розробки, щоб результат був не лише якісним, але й відносно швидким.

FAQ

Чи є актуальним фреймворк Laravel сьогодні?

Безумовно, Laravel залишається одним з найбільш актуальних та популярних фреймворків для розробки веб-додатків на PHP. Він активно розвивається і підтримується великою спільнотою розробників. Кожен рік випускаються нові версії Laravel з поліпшеннями, новими функціями та вдосконаленнями безпеки. Чимало провідних компаній та стартапів використовуються саме Laravel для створення власних веб-додатків та веб-сервісів.

Для чого використовують фреймворк Laravel?

Laravel — це універсальний фреймворк, який можна використовувати для розробки різноманітних веб-додатків та веб-сервісів. Його застосовують для створення корпоративних веб-сайтів, інтернет-магазинів, систем управління контентом (CMS), REST API, а також складних бізнес-додатків та сервісів. Поглянувши, які сильні сторони Laravel має сьогодні, його ефективність та доцільність стають справді очевидними.

Які переваги розробки на Laravel для бізнесу?

Розробка на Laravel приносить багато переваг для бізнесу, серед яких швидкість створення веб-додатків, високий рівень безпеки, масштабованість, активна підтримка спільноти, зменшення витрат на розробку, підтримка модульного тестування та швидка інтеграція. І це далеко не весь перелік сильних сторін фреймворку. Розробка на Laravel допомагає бізнесу створювати якісні, безпечні та масштабовані веб-додатки швидше та ефективніше, підвищуючи тим самим продуктивність та конкурентоспроможність.

Денис
Про автора
Денис
Head of Back-end developer
Досвід роботи 9 років
Займає посаду керівника Back-end розробки, володіє глибокими технічними знаннями та багатим досвідом у галузі серверних технологій. З його пером статті набувають особливої цінності завдяки професійному погляду на сучасні технології розробки.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
4.5
Проголосувало: 87
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.