Леся
Леся
Head of QA Department
23.05.2024

Компанія WEZOM відвідала конференцію DOU Day 2024: ділимось інсайдами та враженнями

Леся
Леся
Head of QA Department
23.05.2024
23.05.2024
436
0

Компанія WEZOM, відомий розробник кастомного програмного забезпечення, нещодавно взяла участь у щорічній конференції, організованій DOU. Ця подія, яка об'єднала найкращих представників IT-індустрії України, відбулася в Києві 18 травня. Конференція з кожним роком набуває все більшої популярності та стає значущою для технологічної спільноти країни.

Враження від участі

Участь у цьому заході дозволила отримати унікальний досвід та ознайомитися з найновішими технологічними розробками і трендами в сфері IT.

Одним із найважливіших аспектів участі було ознайомлення з новими технологічними рішеннями та інноваціями. Співробітники компанії мали можливість відвідати численні доповіді та майстер-класи, присвячені таким темам, як штучний інтелект, машинне навчання, блокчейн та кібербезпека. Це дало змогу не тільки розширити свої знання, але й отримати нові ідеї для впровадження у власних проєктах.

Конференція також стала чудовою платформою для нетворкінгу. Співробітники WEZOM зустрілися з багатьма колегами по галузі, обмінялися контактами та ідеями, що може стати основою для майбутньої співпраці. Обмін досвідом з іншими професіоналами дозволив отримати нові погляди на вирішення технологічних завдань та дізнатися про успішні кейси від інших компаній.

Ключові інсайди які для себе підкреслили

Окрім ознайомлення з новітніми трендами та інноваціями, надзвичайно важливими стали інсайди IT-ринку щодо викликів та тенденцій розвитку в сучасних умовах. Ми ділимося такими ключовими тезами:

 • In global market зменшується кількість вакансій full remote, все частіше людей хочуть бачити в офісі.

 • стрімкий ріст ІТ в Latam (південній Америці). Це повʼязано зі зручним часовим поясом та вартістю спеціалістів.

 • «Стаючи глобальними, ви стаєте сильнішими в Україні» цитата Тараса Кицмея співзасновника SoftServe.

 • Іноземним замовникам легше продавати комбіновані команди, в яких частина фахівців за кордоном. Тому актуальними є змішані команди і збільшується найм співробітників закордоном.

 • Відчувається тенденція скорочення наймів, але найбільше страждають junior позиції.

 • Спостерігається невелике зниження в заробітних платах IT-спеціалістів у світі. В Україні, на прикладі топ-наймів Djinni, заробітні плати IT-спеціалістів впали з 12к$ до 8к$.

 • Виграють ті компанії, які грають в довгу.

 • Важливо інвестувати в себе, вивчати нові технології.

З розмови про стан, розвиток і ризики  сервісних компаній

 • Ситуація на ринку для сервісних компаній зараз складна, але не критична.

 • Глобальна рецесія на світовому ринку відчувається, але по українському ІТ більш за все бʼє саме проблеми через війну в країні (обстріли, відключення електроенергії).

 • Найважливішим питанням постає можливість економічного бронювання та дозволу на виїзд закордон у відрядження фахівців на термін 1-2 місяців для запуску проектів.

 • Виші не мають випускати джунів після 5 років навчання. Компанії зацікавлені у фахівцях з вищою освітою в галузі ІТ, але хочуть бачити middle-спеціалістів після випуску у себе.

 • Клієнти хочуть, щоб в Україні було не більше 30% розробників, комбіновані команди краще продаються.

 • Сервісний бізнес зараз вимагає великих інвестицій наперед і більш глибокого пропрацювання клієнтів з сильною аргументацією чому ми можемо конкурувати з іншими країнами навіть в умовах війни.

Значення конференції

Для нас участь у таких заходах є частиною стратегії з постійного вдосконалення та впровадження інновацій. Конференція дозволила ознайомитися з найновішими технологічними рішеннями, які можуть бути впроваджені у проекти клієнтів. Це також чудова нагода для обміну ідеями з іншими професіоналами та вивчення успішних кейсів від інших компаній.

Масштаб і важливість події

Цьогорічна подія зібрала понад 1500 учасників, серед яких були розробники, менеджери, аналітики та інші фахівці IT-індустрії. На конференції представили десятки тематичних доповідей, майстер-класів та панельних дискусій, що охоплювали такі теми, як штучний інтелект, машинне навчання, блокчейн, кібербезпека та багато іншого.

Плани на майбутнє

Компанія продовжить активно брати участь у подібних заходах, щоб залишатися в авангарді технологічних інновацій. Такі конференції надають можливість для натхнення та мотивації до подальшого розвитку. Крім того, участь у таких подіях сприяє підвищенню іміджу компанії як надійного партнера та інноватора в сфері розробки програмного забезпечення.

Висновок

Конференція DOU Day 2024 стала важливим етапом у розвитку технологічної спільноти України. Участь у ній дозволяє компаніям, таким як WEZOM, підтримувати високий рівень професіоналізму та інноваційності. Це також чудова можливість для налагодження нових ділових зв'язків та впровадження найкращих світових практик у свої проекти. Компанія продовжує слідкувати за новітніми тенденціями та прагне впроваджувати їх у своїх розробках для забезпечення найкращих рішень для клієнтів.

Леся
Про автора
Леся
Head of QA Department
Досвід роботи 7 роки
Керівник відділу контролю якості (QA) та автор статей, має великий досвід та глибокі знання в галузі тестування програмного забезпечення. Її статті — цінне джерело знань, пов'язаних із передовими методиками та практиками QA, написані у доступній та зрозумілій формі.
Більше статей від автора
Як вам стаття?
Давайте обговоримо Ваш проєкт
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Коментарі
(0)
Будьте першими, хто залишить коментар
wezom logo
Залишились питання?
Залиште контактні дані. Наш менеджер зв'яжеться та проконсультує вас.
Підписуйтесь на розсилку Айтижблог
blog subscriber decor image
Бажаєте отримувати цікаві статті?
Натискаючи кнопку “Відправити”, ви даєте згоду на обробку особистих даних. Детальніше
Слідкуйте за нами у соціальних мережах
Цей сайт використовує cookie-файли для більш комфортної роботи користувача. Продовжуючи переглядати сайт, Ви погоджуєтеся на використання cookie.